سویس حذف شد، پرتغال شش امتیازی

سویس حذف شد، پرتغال شش امتیازی

کریستیانو رونالدو با زدن یک گل و دادن یک پاس گل راه صعود پرتغال را هموار کرد
تاریخ: چهارشنبه 11 ژوئن، 22 خرداد
زمان: ساعت 16 به وقت گرینویچ
(20:30 به وقت تهران)
مکان: سویس، شهر ژنو

کریستیانو رونالدو یک گل زد و یک گل ساخت تا پرتغال با شکست دادن جمهوری چک با نتیجه 3-1 راه صعود پرتغال به مرحله بعد هموار شده باشد.

جمهوری چک، بر خلاف مسابقه روز شنبه مقابل سویس، بازی را هدفدار آغاز کرد و سیونکو، سرعت و توانایی فنی خود را به رخ پرتغال کشید.

اما در دقیقه هشت پرتغال منافذ دفاع جمهوری چک را پیدا کرد.

پیتر چک، دروازه بان جمهوری چک، موفق شد پاس نفوذی ارسال شده برای رونالدو را از مقابل پای این بازیکن، با ضربه پا دفع کند.

اما توپ مقابل پای دکو که مقابل دروازه چک قرار داشت افتاد، و هرچند دروازه بان یک بار مانع گلزنی او شد، اما دفع ناقص مجدد به دکو امکان داد توپ را درون دروازه جمهوری چک قرار دهد.

استفاده از پنج بازیکن در خط میانی و یک بازیکن در خط حمله از سوی هر دو تیم این نگرانی را ایجاد کرده بود که گل اول، گل پایانی مسابقه نیز باشد.

اما نه دقیقه بعد، سماجت جمهوری چک به یک کرنر برای این تیم منتهی شد و سیونکو با شیرجه به سمت دروازه پرتغال، گل تساوی را به ثمر رساند.

اما در دقیقه 63 رونالدو با ضربه ای زمینی پزتغال را پیش انداخت و در دقیقه 91 با فرار از سد مدافعان جمهوری چک مقابل دروازه خالی جمهوری چک بهتریم موقعیت را برای گل زنی ریکاردو کارشما فراهم کرد.

به این ترتیب همانند دیگر بازی های انجام شده تا کنون در این تورنمنت، تیمی که گل اول را به ثمر رساند، پیروز از میدان خارج شد.

ترکیه در خون و گل پیروز شد

تاریخ: چهارشنبه 11 ژوئن، 22 خرداد
زمان: ساعت 18:45 به وقت گرینویچ
(23:15 به وقت تهران)
مکان: سویس، شهر بازل

ترکیه با شکست دادن سویس انتقام شکست از این تیم در مرحله حذفی انتخابی جام جهانی 2006 را گرفت

گل دقیقه 92 ترکیه، سویس میزبان مشترک جام سیزدهم را از دور رقابتها حذف کرد.

بازی در شرایطی برگزار شد که پیروزی پرتغال بر جمهوری چک، بازنده این بازی را از دور رقابت ها حذف می کرد.

سویس در دقیقه 31 مسابقه و در شرایطی که تحت تاثیر باران بسیار شدید، احتمال توقف و برگزاری مجدد بازی از سوی ناظر مسابقه مطرح شده بود، ارن دردیوک با نفوذ از سمت راست دروازه ترکیه و عبور از دروازه بان ترکیه که برای دفع توپ به حاشیه محوطه جریمه آمده بود، توپ را به موازات خط عرضی به منطقه شش قدم تیم ترکیه فرستاد که هاکان یاکین، بازیکن ترک تبار سویس، بدون مواجه شدن با مانعی از سوی تیم ترکیه، توپ را درون دروازه این تیم قرار داد.

این بازیکن دقایقی بعد، موقعیتی مناسب برای دوبرابر کردن اختلاف را در همان نقطه از دست داد و مقابل دروازه ترکیه، توپ را به خارج از چارچوب فرستاد.

در نیمه دوم و پس از توقف باران، حمله ای از سمت راست دروازه سویس و ارسال توپی بلند برای سمیه سنتورک، که در میان مدافعان حریف در محوطه جریمه سویس به سمت دروازه این تیم و توپ می دوید، به این مهاجم 25 ساله باشگاه فنرباغچه امکان داد تا با ضربه سر بازی را به تساوی بکشد.

ترکیه که جام جهانی 2006 آلمان را بخاطر شکست در بازی رفت و برگشت مقابل سویس و بخاطر گل خورده از حریف در خانه از دست داده بود، در ادامه نیمه دوم و در روی چمن کاملا خیس سنت یاکوب پارک، روند بازی را در اختیار گرفت و با حملات پیاپی از جناح راست سویس را تحت فشار قرار داد.

در این بین هاکان آلتا و امره عاشیک، دو نفر از بازیکنان ترکیه و باشگاه گالاتاسرای در اثر جراحاتی که در برخوردها متحمل شده بودند، با صورتی خون آلود زمین را برای درمان ترک کردند و بازگشتند.

با رسیدن بازی به دقایق نهایی، تنش به شدت افزایش یافت، به ویژه از آن روی که نتیجه تساوی بخت هر دو تیم برای صعود را به شدت کاهش می داد.

سویس در دقیقه 84 مسابقه در ضد حمله ای چهار به یک، بهترین موقعیت برای زدن گل دوم خود را داشت اما در نهایت دروازه بان ترکیه ضربان یوهان ونلانتن و هاکان یاکین را دفع کرد تا خطر از سر ترکیه بگذرد.

اما در وقت تلف شده مسابقه، ترکیه لحظاتی پس از دفع حمله ای جدی از سوی سویس توپ را به میانه زمین و سپس به آردا توران، هافبک تهاجمی 21 ساله باشگاه گالاتاسرای در سمت چپ زمین رساند.

توران در امتداد خط طولی و در حالی که سه مدافع او را تحت نظر داشتند به سمت دروازه سویس پیش رفت. اما به محض رسیدن به نزدیکی محوطه جریمه، جهت حرکت خود را به موازات خط عرضی تغییر داد.

این بازیکن به محض آنکه اندکی از مدافعان در حال تعقیب سویس پیش افتاد، توپ را روانه دروازه سویس کرد که توپ پس از برخورد به یکی از مدافعان، کمانه کرد و از بالای سر دروازه بان سویس وارد دروازه این تیم شد.

به این ترتیب در پایان روز پنجم مسابقات، ترتیب تیمها در گروه A (پس از دو بازی) به ترتیب زیر تغییر کرد:

1. پرتغال، تفاضل گل 4+، 6 امتیاز
2. جمهوری چک، تفاضل گل 1-، 3 امتیاز
3. ترکیه، تفاضل گل 1-، 3 امتیاز
4. سویس، تفاضل گل 2-، 0 امتیاز

برنده دیدار جمهوری چک و پرتغال، تیم دوم صعود کننده از گروه A خواهد بود.

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
برد تیم کشور آقای استاجلو را به ایشاان تبریک میگویم
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

p0licce - امارات - دبی
اشتباه نوشتی داشی. برنده بازی چک و ترکیه به عنوان تیم دوم خواهد بود.
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک/// من تمام خاورمیانه را با تورک و لر و فارس و... دوست دارم . من معتقدم ما یک خلق هستیم با زبانهای مختلف. در رابطه با صفویه و عثمانی اجداد من در جنگ چالدران باعثمانی جنگیدن جناه شمالی جبهه جنگ را طائفه استاجلو عهددار بود . طائفه استاجلو به همراه دیگرقزلباشها اولین دو لت یکپارچه رادر ایران تشکیل دادند. پس من ایرانیتر هستم.
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.