کارگر نوجوان در برابر اتهام قتل عمد

کارگر نوجوان در برابر اتهام قتل عمد
پسر نوجوانی که متهم است با کمپرسور هوا همکارش را به قتل رسانده در شعبه 74 دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش خبرنگار ما آرش سیفی نماینده دادستان تهران در ابتدای جلسه محاکمه در خصوص کیفرخواست صادره گفت؛ اسماعیل نوجوان 17 ساله در تاریخ 23 مهرماه سال 86 با فشار کمپرسور جوان 20 ساله یی به نام محمود را به قتل رسانده است. پزشکی قانونی گزارش داده علت مرگ پارگی دستگاه تنفسی بر اثر فشار زیاد هوا بوده است. به همین خاطر با توجه به تقاضای اولیای دم به عنوان نماینده دادستان درخواست صدور حکم قانونی را دارم.

سپس اولیای دم مقتول در جایگاه حضور یافتند و برای اسماعیل تقاضای صدور حکم قصاص کردند.

این بار اسماعیل در جایگاه حضور یافت تا از خود دفاع کند. وی گفت؛ من اتهام قتل عمد را قبول ندارم و کاری که کردم به عمد نبود. سه روز بیشتر نبود که من در سیمان سازی نظرآباد استخدام شده بودم. از آنجایی که همه کارگران بعد از کار برای پاک کردن سیمان هایی که به بدن شان چسبیده از کمپرسور استفاده می کنند مطابق آنچه به من گفته بودند، آن روز نوبت من بود که با کمپرسور همکارانم را تمیز کنم، من هم شلنگ کمپرسور را به طرف محمود گرفتم، روی بدنش را تمیز کردم و همین طور که به سمت صورتش رفتم یکدفعه او به زمین افتاد. من اصلاً متوجه نشدم هوا وارد دهانش شده است و نمی دانستم کمپرسور می تواند کشنده هم باشد.در ادامه جلسه محاکمه سرکارگر شرکت سیمان سازی به عنوان شاهد در جایگاه حاضر شد و گفت؛ کمپرسور وسیله یی است که در همه سیمان سازی ها استفاده می شود. ما هم مثل همه جاهای دیگر از آن استفاده می کنیم. کارگران هر روز بعد از کار همدیگر را با کمپرسور تمیز می کنند. هیچ آموزشی هم درباره نحوه کار با این دستگاه به آنها داده نمی شود. اسماعیل و محمود هم هیچ دشمنی با هم نداشتند. آنها با هم کار می کردند و اسماعیل فقط سه روز بود که به کارگاه ما آمده بود.

یکی دیگر از شاهدان هم گفت؛ اسماعیل شلنگ کمپرسور را به سمت محمود گرفت و داشت او را تمیز می کرد که یکدفعه محمود به زمین افتاد. ما حتی دستگاه را به صورت خودمان هم می گیریم و هیچ اتفاقی نمی افتد. زمان حادثه من در آنجا بودم. اسماعیل هیچ حرکت غیرعادی نکرد. او فقط داشت محمود را تمیز می کرد و من هم آنجا بودم. یکدفعه محمود به زمین افتاد. البته استفاده از کمپرسور غیرقانونی است، اما در همه سیمان سازی ها از آن استفاده می شود و کارگران بدون آموزش و فقط به صورت تجربی کار با آن را یاد می گیرند.

بعد از گفته های شهود و وکیل مدافع اسماعیل، متهم نوجوان یک بار دیگر در جایگاه قرار گرفت تا آخرین دفاعیات خود را مطرح کند. وی گفت؛ من به اولیای دم محمود تسلیت می گویم و می دانم آنها داغدار هستند، اما من قاتل نیستم و مرگ فرزندشان به دست من فقط یک اتفاق بود. وی در پایان دوباره تکرار کرد اتهام قتل عمد را قبول ندارد.

پس از پایان جلسه دادگاه پنج قاضی شعبه 74 برای صدور رای پرونده وارد شور شدند.
ramtin_driver2008 - ایران - تهران
به این میگن بدشانسی من هزار بار با کمپرسور خودم رو تمیز کردم یک حالی میده من حتی تو صورت و موهام هم مییگرفتم
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.