توقف اجرای حکم بهنود شجاعی و محمد فدایی

توقف اجرای حکم بهنود شجاعی و محمد فدایی

خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که با دستور محمود هاشمی شاهرودی اجرای حکم اعدام دو نوجوانی که قرار بود فردا(چهارشنبه) اعدام شوند به‌مدت یک ماه دیگر به تعویق افتاد.

بهنود شجاعی و محمد فدایی دو نوجوانی هستند که به جرم ارتکاب قتل در زمانی که کمتر از ۱۸ سال سن داشته‌اند، قرار بود فردا صبح در محوطه زندان اوین به دار آویخته شوند.

خبرگزاری ایسنا به نقل از محمد مصطفایی وکیل بهنود شجاعی نوشت: «جهت پیگیری پرونده موکلم که قرار بود مجازات قانونی وی فردا صبح در زندان اوین اجرا شود، به دفتر رییس قوه قضاییه مراجعه کردم و مسئولان دفتر ایشان اعلام کردند اجرای حکم بهنود شجاعی به منظور اخذ رضایت اولیای دم به مدت یک ماه به تعویق افتاده است.»

این برای دومین‌بار است که اجرای حکم اعدام این نوجوان به‌منظور کسب رضایت از اولیای دم به تعویق می‌افتد.

خانواده فردی که شجاعی وی را در یک نزاع به قتل رسانده است تاکنون حاضر نشده‌اند از خون فرزند خود بگذرند.

آقای مصطفایی همچنین در خصوص تعویق اجرای حکم محمد فدایی گفت: «برای محمد فدایی نیز که پدرش پیگیر موضوع بود، دستوری مشابه موکلم از سوی رییس قوه صادر شده است.»

محمد فدایی به جرم قتل فردی به نام سعید در مقابل باشگاه بیلیاردی در رباط کریم به اعدام محکوم شده است.

پیشتر اجرای حکم اعدام وی به علت داشتن دو وکیل تقلبی به تعویق افتاده بود.

به‌گفته وکیل بهنود شجاعی، نام سعید جزی از ابتدا در فهرست اجرای حکم محکومان روز چهارشنبه نبوده است.

این در حالی است که رسانه‌های ایران و برخی از گروه‌های فعال در زمینه حقوق‌بشر اعلام کرده بودند که نام سعید جزی در فهرست اعدامی‌های فردا (چهارشنبه) است.

سعید جزی جوانی به نام مرتضی را در سن ۱۷سالگی کشته‌است. سعید در سال ۸۲ در دعوا با کارگر یک اغذیه‌فروشی او را به قتل رساند.

اعدام یک نوجوان در سنندج

در همین حال گزارش‌ها حاکی است با وجود همه تلاش‌هایی که برای توقف اعدام سه نوجوان در تهران و کرج صورت گرفت، صبح امروز سه شنبه ۲۱ خرداد ۸۷، محمد حسن زاده که در ۱۵ سالگی محکوم به اعدام شده بود به دار آویخته شد.

گفته می شود محمد حسن‌زاده متولد سال ۱۳۷۰ و در هنگام اعدام حتی به سن ۱۸ سالگی نرسیده بود.
در این صورت بعد از عاطفه سهاله که در سال ۱۳۸۳ در نکا اعدام شد، محمد حسن‌زاده اولین نوجوان اعدامی در سال ۱۳۸۷ و دومین نوجوانی است که حکمش نیز در زیر ۱۸ سالگی اجرا می‌شود.

این در حالی است که کمیساریای سازمان‌ملل متحد امروز از مقام‌های قضائی ایران خواسته بود تا اجرای حکم این نوجوانان را متوقف کند.

maryam97 - مالزی - پنانگ
اونهایی که عزیزشونو از دست داده اند واقعا خیلی سخته که اینها رو ببخشند ولی اینهایی که چند بار تا پای دار رفته اند انگار که چندین بار طعم مرگ رو چشیده اند و این خودش سخت ترین مجازاته.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

niazkh - اسپانیا - بارسلون
بابا این بچه رو دیوانه کردن
مگر این ادم قاتل حرفه ایه که زجر کشش میکنن
نمیگم بخشش اون کار راحتیه ولی وجدانتون کو؟ 17 سالش بوده. هر کدوم از ما می تونستیم جای اون باشیم
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
اصل مگر ما جون دادیم که الان جونشو بگیریم این کفره این دخالت تو کار خداست حالا حتی اگه اسمش اجرای قانون باشه
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

leilajoon - رومانی - بخارست
واقعا متاسفم یک پسر 17 ساله که قاتل حرفه ای نیست که اینجوری میکنند در مورد اعدامهای زیر 18 سال هم ننگ و لعنت تمام دنیا بر اون قاضی که این حکم رو صادر میکنه
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

markez - لبنان - بیروت
من قاضی نیستم اما خدائیش اینو باید قبول کرد که هر کسى توى زندگی یه بار اشتباه میکنه و نباید اینجورى مجازات بشه، قتل کرد اما باید بهش یه فرصت دیگه داد نه اینکه به دار اویخته بشه. فقط میتونم بگم: متأسفم
جمعه 24 خرداد 1387

farhad_2722 - ایران - اهواز
اعدامش نکنن از فردا جوانان زیر هجده سال با خیال راحت می تونن یه چاقو بزارن جیبشون و به هر فرد بیگناهی که رسیدن بکشنش و بعد به دلیل اینکه این طفل معصوم قاتل غیر حرفه ای است بخشیده بشه تا دو سه سال دیگه بره و یک انسان دیگه ای رو بکشه.یادتون نره همین کثافتها که الان نقاب معصومیت به چهره زدن و بخشش رو حق خودشون می دونن یه زمانی با گذاشتن چاقو در جیبشون خودشون رو واسه قتل آماده می کنن و شما خانمی که اینجوری داری از آشغالها حمایت می کنی فرض کن پسر تو یا برادر تو توسط این فرد کشته می شد آیا باز هم به این سادگی این حرفها رو می زدی
جمعه 24 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.