آیت الله مکارم شیرازی: سوء مدیریت اقتصادی در کشور احساس می‌شود

آیت الله مکارم شیرازی: سوء مدیریت اقتصادی در کشور احساس می‌شود

به گزارش «جهان» و به نقل از فارس آیت الله ناصر مکارم شیرازی در مراسم عزاداری حضرت فاطمه(س) در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم با اشاره به مناقب و ویژگی‌های حضرت زهرا(س) گفت: این بانوی بزرگوار زندگی سراسر ساده و ویژه‌ای داشتند که باید همگان از آن‌ درس بگیریم.

وی ادامه داد: باید در مجالس عزاداری علاوه بر مصائب اهل بیت(ع) سیره و ورش زندگی آن بزرگواران نیز شرح داده شود تا همگان درس بگیریم.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه متاسفانه در مجالس عزاداری تنها به مصائب توجه شده و به الگوگیری توجه کمتری می‌شود تصریح کرد: باید مداحان و خطبا به این مسئله نیز توجه داشته باشند تا جوانان در دامن توطئه‌های دشمنان گرفتار نشوند.

آیت الله مکارم شیرازی حضرت زهرا(س) را بهترین الگو برای بانوان مسلمانان دانست و گفت: بانوان باید با توجه به نوع زندگی آن حضرت بر مشکلات غلبه کرده و زندکی سعادتمند را تجربه کنند.
 
وی در ادامه به نگاه غرب به بانوان اشاره کرد و گفت: غربی‌‌ها به بانوان نگاه ابزاری دارند و بر خلاف شعارهایی که می‌دهند مبنی بر حقوق دفاع بانوان می‌خواهند از زنان استفاده تبلیغاتی و نامشروع کنند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: تنها اسلام است که حقوق مساوی بین زن و مردم را رعایت می‌کند و بر آن تأکید دارد.

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات گرانی در جامعه اشاره کرد و گفت: گرانی یکی از مشکلاتی است که امروزه مردم گرفتار آن شده‌اند و باید مسئولان امر هر چه سریعتر در رفع آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: خشکسالی و افزایش قیمت مواد غذایی در جهان از جمله مواردی است که موجب گرانی در کشور شده اما سوء مدیریت اقتصادی نیز در کشور وجود دارد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه بنده نمی‌خواهم کسی را متهم کنم افزود: این مسئله‌ای است که در کشور مشاهده می‌شود که بایدهر چه سریعتر رفع شود.

آیت الله مکارم شیرازی خطاب به مردم گفت: مردم نیز باید هوشیار و آگاه وبوده و خود را به شایعات مشغول نکنند.

وی افزود: نباید با شایعه گران شده جنسی مردم نسبت به خرید آن جنس اقدام کرده و گرانی کاذب به وجود آورند.
pouriya - ایران - رودسر
بقول استاد این جرسومه تازی اقتصاد ماله خره...
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

kiarash_82 - اتریش - وین
مردم اگاه و هوشیارند ... این بار ساله 57 نیست که نزدک به 50% از مردم ایران بی سواد باشند به همین خاطر هم هست که الان هم سوء اخوندیت در کشور احساس میشود.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

صمد آقا - امریکا - آبادی بالا
این بابا خودش مافیای شکره! افشاگری عباس پالیزار رو بخونید و ببینید! اون آقای مدلل که میگه داماد یکی از آقایون علماست، داماد همین باباست که برای پدر زن جانش کار میکنه! ظاهرا پاش داره کشیده میشه تو قضیه مفاسد اقتصادی، داره از اوضاع اقتصادی گله میکنه! میخواد رد گم کنه!
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

bandekhoda - برزیل - برازیلیا
خدا این مرجع تقلید بزرگوار رو حفظ کنه.
انشاءالله.
یا علی.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

rad - انگلیس - لیدز
دزده نمیخواد از اخلاق حرف بزنی و زندگی تازیهای عقب افتاده هزار وچهار صد سال پیش را تو سر ما بزنی.برو مکار زمینهای شیرازیها را که تو و پسرت به اسم بنیاد بالا کشیدید را پس بده.در مورد مافیای شکر چی دزده میدونی چقدر خا نواده ها را بد بخت کردی.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

Next - انگلیس - لندن
یکی از یکی کثیف تر و کریه تر.میلیارد میلیارد میدزده از مدیریت هم حرف می زنه. مکار حیله گر . آخه انگل تو چی میدونی از مدیریت کشور.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
من نسبت به زنان صدر اسلام کینه ای ندارم چرا که این زنان خود قربانی جنایتکاران ان زمان بوده ا ند..عایشه و فاطمه در 9 سالگی به بستر مردی رفتند در حقیقت به سن پدر و پدر بزرگ خود... فاطمه در 9 سالگی به خانه ی علی رفت و در هجده سالگی فوت کرد خوب او چه کاری می توانست برای ز ن عرب کرد در حالیکه خود اسیر بود... این ملایان کثیف هستند که زنان تاریخ ایران را در پرده نگه داشته و زنان عرب را سمبل زن ایرانی دانسته اند چرا که زن را ضعیفه و نا قص العقل می پندارند.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

barbud_daneshmand - بلژیک - گنت
این ایت اله چغندر فروش صنعت نیشکر خوزستان را نابود کرد ننگ ونفرین براین رژیم...
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
ای دزد کثیف.ملای احمق.خودت ..... فکر میکنی مردم نمیفهمند که چه کارها کردی!!!!با همون شکرها حلوای مجلس ختم برات درست کنند انشاالله.همه با هم انشااللههههه.خدایا دعای ما مقبول درگاهت گردد.همه با هم.آآآآآآآآآآآمییییییییییین.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

erfan-iran - ایران - ایران
از حلق مردم زد بیرون ! اینا تازه دران احساسش میکنن !!!
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
یکی نیست به این اقا بگه اخه علم سیاست با دانستن اینکه مرده چند تیکه کفن میبره فرق داره.سیاست درسته که پدرو مادر نداره ولی سیاستمدار باید وجدان اشته باشد.اخه تو که هیچکدام را نداری نه علمش را و نه وجدان و نه......
تساوی زن ومرد یعنی.. مرد بیشر از یک زن دریک زمان میتواند اختیار کند=
زن اجازه دارد که اجازه بدهد مردش زن دیگری اختیار کند.
مرد اجازه دارد هرجوری که می خواهد بگردد هر جا که میخواهد برود=زن اجازه دارد هر لباسی که فقط هلال صورتش معلوم باشدو یا هر پوشش زمستانی حتی در گرمترین اوقات تابستان مانتو و چادرکه میخواهد بپوشد وغیر از محل کار تا خانه و برعکس از اتاق پذیرایی
به اشپزخانه و بکل در چهار دیواری منزلش به هر اتاقی که دلش میخواهد برود.
مرد اجازه دارد در خیابان قهقهه بزند=زن هم اجازه دارد در خیابان تا محل کار یا تا محل خرید با پوشش زمستانی مانتو و چادر به اسفالت خیابان خیره شود تا مبادا با منکرات درگیر نشود.
مرد.......................و و و و و و
زن بدبخت و و و و و و و و
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

mamalporru - ایران - شیراز
دلسوز اقتصاد ومردم ایران واقعآ خنده دار است....بنده بد خدا برو گمشو... ماجراهای زمین خواریت در استان فارس َ مافیا گری واردات شکر و نابود کردن صنعت نیشکر هفت تپه خوزستان (که از صنایع مادر وپایه گذاری شده زمان شاه بود ) کثافت کاریهای داماد ونماینده ات در کالا ها پی که مایحتاج مردم... است دیگر برکسی پوشیده نیست.... خاک بر سرت کنند امیدوارم که سقف مستراح حوزه علمیه قم بر سرت خراب شود و همانجا دفن شوی
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
آش اینقدر شور شده که خان هم فهمیده / این یارو با همه ثروتش صداش در اومده
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

chinamroosh - ایران - ایران
شیخ پیر از کرامات تو نیز چنین بر می آید که « شهد خورده ای و فریاد کنی که شیرین است » اما این دست از کرامات و افاضات به یقین ، هر جند آتش تنور شمایان را داغتر می کند لکن آبی را برای مردمی که در زیر بار گرانی کمر شکسته اند گرم نمی سازد و در این در افشانی تان بی حیایی تاریخی قوم دستار بند باز پنجه در رخسار مردم کشیده است چه در « دزد بازار » ننگینی که «با چراغ آمده اید » جایگزین کردن تعبیر « سو مدیریت اقتصادی »به جای« گزیده تر می برید کالا » نشان از آنی دارد که چون سخت و بی پروا به تاراج ملت مشغولید داستان کبک و برف را از یاد برده اید اما مطمین باشید که هرچند شما« ملتی به یغمارفته را نمی بینید » امادیدگان خون گرفته از بیداد آنها روزگاری به درازای تاریخ است که شمایان را نیک می بیند .
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

ramtin_driver2008 - ایران - تهران
بابا خجالت بکشید . محمد وعلی رو با این آخوندهای کثیف مقایسه نکنید . حضرت علی به برادرش که محتاج بود یه سکه از بیت المال اضافه نداد . به طلحه وزبیر که این همه برای محمد جنگیده بودن پست و مقام نداد و همین باعث شد که اونها با علی ضد بشن شما کارهای خوبه اونها رو نمیگین گیر دادین به سن زناشون . بابا تا چند سال پیش تو داهاتامون دخترهای 9 ساله رو شوهر می دادن چه ربطی داره.این آخوندهای کثیف وجه اسلام رو خراب کردن به خدا اسلام محمد و علی این نیست اینها اصلا مسلمون نیستن از اسلام دارن سوء استفاده میکنن و ما رو هم نسبت به دین محمد وعلی بدبین کردن محمدی که زنده به گور کردن دختران . فرق بین سیاه و سفید . تقسیم بیت المال به صورت مساوی . حقوق برای زنان . در اون زمان بین عربهای احمق که هزار برابر از ملت ایران سال 1357 بودند رو حل کرد این آدم بد بود . چرا چون زنه 9 ساله داشت . خجالت بکشید .
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
خفه شو روباه مکار....مزخرفات بدرده عمت میخواره.....
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

ali-vienna - اتریش - وین
آیت الله شکر فروش:
شما لطفاً "خفه" شوید که چقدر کارگر را خود شما بدبخت کردید.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
خدا حفظش کند.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

aryamanesh14 - ژآپن - توکیو
این بابا مکار دغلباز خودش سردسته دزداست٬زمینهای نیشکر را بجای کشت ٬دارند میفروشند .
حالا داره مزخرف میگه.
به امید روزی که ایران از شر فتنه اخوند رها شه
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
تنها اسلام است که حقوق مساوی بین زن و مردم را رعایت می‌کند و بر آن تأکید دارد
زرشککککککککککککککککککککککککککک شما ها خیلی پروید تو چشم مردم می خواین حرف دروغ بزنید خیلی مساوی است
ارواح این خیک های مثل بشکتون
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
امید وارم نسل همه اخوندها و هوادارانشان از این گره خاکی محو شود.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
زمین از وجود اینان ازردست.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

khoshteep - کانادا - ونکوور
ramtin_driver2008 - ایران - تهران
اگه زحمتی نیست یه خورده بیشتر توضیح بدید شاید ماهم به ر اه راست هدایت بشیم انشاالله
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
فقط میتوانم بگوییم مردک لال بمیر
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

پری دریائی - ایران - تهران
نه بابا؟راس میگی؟شوخی نکن؟مگه این مملکت رو امام زمان اداره نمیکنه؟پس دهنتو ببند زبونتم گاز بگیر . مدیریت امام زمانو مشکلات اقتصادی؟؟؟ استغفرالله!!!!
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

ramtin_driver2008 - ایران - تهران
من تعصب ندارم رواسلام ولی این آخوندها نشان اسلام نیستن اینها وجه اسلام رو خراب کردن ننگ بر اینها باد . دین واقعی اسلام به همه ی دینها احترام میزاه . مسلمانها هم کلیمی هستن هم مسیحی ومشکلی هم با زرتشت ودیگر یکتا پرستان ندارند اسلام مشکلی با دینهای دیگه نداره ما هم مسیح رو میپرستیم هم موسی رو فرقی نداره محمد دین اونها رو کامل کرد همشون هدفشون یکتا پرستی هست و بیرون شدن از گمراهی
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
اقا یا خانم.ramtin_driver2008 - ایران - تهران..لطفا میتونی بگی اسلام واقعی را کجا میشه پیدا کرد...اسلام از 1400 سال تا حالا همین بوده جنگ و کشت کشتار.من هم اول مثل تو فکر میکردم
جمعه 24 خرداد 1387

persiangulf - ایران - تهران
واقعاْ چه حقوق مساوی.من یک نفر را میشناسم که وقتی همسرش فوت کرد از خانه 70 میلیون تومانی اش 69 میلیون به پسرش رسی و فقط یک میلیون به زنش چرال چون اون زن بود و آن یکی مرد (دروغ نمی گم). من می میرم برای این حقوق مساوی .
69=1
جمعه 24 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.