مقاومت دانشجویان تربیت معلم به نتیجه رسید

مقاومت دانشجویان تربیت معلم به نتیجه رسید:

موافقت مدیریت دانشگاه با کلیه مطالبات دانشجویان

خبرنامه امیرکبیر: مقاومت دانشجویان دانشگاه تربیت معلم به نتیجه رسیده و دانشگاه تمامی خواسته های دانشجویان را پذیرفت. روزگذشته در حالی نماینده وزارت علوم به دانشگاه تربیت معلم آمده تا با همراهی مسئولین دانشگاه با نمایندگان دانشجویان متحصن تربیت معلم مذاکره کنند که یازده روز از شروع تحصن دانشجویان می گذشت.

در این مذاکرات که از صبح روز گذشته تا ساعت ۱۰ شب ادامه داشت دانشجویان با تمامی خواسته های خود رسیدند. برکناری معاونت دانشجویی دانشگاه، برکناری معاونت فرهنگی دانشگاه، عذرخواهی کتبی مسئول حراست دانشگاه که خانواده های دانشجویان را تهدید کرده بود، استاندارد سازی خوابگاهها، بهبود کیفیت غذا و رعایت بهداشت، بازگرداندن سالن مطالعه مرکزی به دانشجویان، عدم احضار دانشجویان متحصن به کمیته انضباطی و تعویق امتحانات پایان ترم خواسته های دانشجویان تربیت معلم بود.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر، مسئولین دانشگاه ۶ مورد از خواسته های دانشجویان را تا عصر روز گذشته پذیرفتند ولی از پذیرش خواسته تعویق امتحانات و لغو احکام انضباطی خودداری می کردند که در نهایت جلسه دانشجویان بدون رسیدن به توافق نهایی در ساعت ۶ بعد از ظهر به پایان رسید و دانشجویان گفتند به تحصن خود ادامه خواهند داد. در نهایت در ساعت ۱۰ شب گذشته دانشگاه خواسته تعویق امتحانات را نیز پذیرفته و امتحانات پایان ترم تا یکشنبه هفته آینده به تعویق افتاد. همچنین رئیس دانشگاه که به هیچ وجه حاضر به پذیرش لغو احکام انضباطی صادر شده برای ۸ دانشجو نبود، سرانجام مجبور به تسلیم در برابر خواسته دانشجویان شد و احکام انضباطی این دانشجویان نیز لغو شد. از صبح روز گذشته نیز ارتباط تلفن همراه تا محدوده چند کیلومتری دانشگاه تربیت معلم قطع شده بود.

لازم به یادآوری است تحصن گسترده دانشجویان تربیت معلم که با حضور بیش از ۳۵۰۰ دانشجوی طی روزهای متوالی و همراه با اعتصاب غذای بیش از ۱۲۰ دانشجو برگزار شد از روز شنبه هفته گذشته آغاز شده بود. امروز تریبون آزاد پایانی این تجمع برگزار خواهد شد.

bidad - آمریکا - آتلانتا
لطفا چند ماه دیگه هم یه خبری از آنجا و دانشجویان متحصن بدید.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

fdsa60 - ایران - تهران
اگر بخواهیم میتوانیم
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

ali baba - ایران - اندیمشک
خداوند همگی شان رابیامرزد.....
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
اگر همگی با هم یکصدا در برابر نا عدالتی بایستیم ریشه ضلم کنده میشه
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
آفرین و موفق باشید.حق گرفتنی است.با اتحاد میتوانیم احقاق حق کنیم و کمر هر چی دزد و جنایتکار را بشکنیم و ریشه فساد را بسوزانیم.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
آفرین خوب مقاومت کردند ولی امیدوارم که وعده هاشون الکی و مو قتی نباشه.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
خدا بیامرزدشون و به خونواده هاشون صبر بده.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

chinamroosh - ایران - ایران
ارتجاع سیاه و ستمگر تخت نشین دیدگان خون گرفته ات را شستشویی ده و نیکو بنگر ،جوانان پاکباخته این مرز و بوم کرانه های تاریک و مبهم آتیه خود را جسورانه نشانه رفته اندبا دست هایی تهی اما آویخته و آمیخته به اراده ای پولادین ، با آرزوهایی بر آمده از ژرفای جان و هستی خویش . وه چه آسان بزانویت در می آورند ، دیروز دانشگاه سهند ، امروز دانشگاه تربیت معلم ، فردا . . . گوارایتان باد نوش پیروزی بر استبداد . هان ای آموزگاران بی پروایی و دلیری که چه زیبا مشق شجاعت را به پدران فریفته و ترسیده و مدهوش خود می آموزید .
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

melbourne - استرالیا - ملبورن
آره انشا الله. همه مشکلات حل شد
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.