دفتر ریاست جمهوری : حضور احمدی نژاد در فائو موفق بود

دفتر ریاست جمهوری : حضور احمدی نژاد در فائو موفق بود

از رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران برای حضور در ضیافت شام نخست وزیر ایتالیا و دبیرکل سازمان ملل دعوت شده بود اما ایشان به دلیل همزمانی آن با برنامه ملاقات با جمعی از ایرانیان مقیم ایتالیا، ترجیح دادند در برنامه ضیافت شرکت نکنند.
دفتر ریاست جمهوری در اقدامی دیگر خطاب به یکی از روزنامه ها ارزیابی خود را از سفر احمدی نژاد به ایتالیا موفق اعلام کرد.

به گزارش «فردا»، دفتر ریاست جمهوری درباره سفر محمود احمدی نژاد به رم پایتخت ایتالیا و حوادثی که در جریان این سفر رخ داد و گزارش آن در روزنامه اعتماد به چاپ رسید، در جوابیه ای با غیرواقعی و انحرافی خواندن اطلاعات و تفاسیر این روزنامه از حواشی سفر رئیس جمهور به ایتالیا جهت شرکت در اجلاس اضطراری فائو، نوشت:

1- سفر دکتر احمدی نژاد به رم برای حضور در اجلاس اضطراری سران کشورهای عضو سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) بنا به دعوت رسمی مدیرکل فائو صورت گرفته است. همچنان که هیچ گاه دولت های میزبان مراکز زیرمجموعه سازمان ملل دخالتی در موضوع دعوت از اعضا برای شرکت در گردهمایی ها و... نداشته و ندارند، دولت ایتالیا هم به عنوان کشور میزبان این اجلاس، از سران هیچ کشوری برای حضور در اجلاس فائو دعوتی به عمل نیاورده و تشریفات مترتب بر دعوت را نیز همچون استقبال رسمی، انجام نداده است.

2- در پیش از سفر رئیس محترم جمهور به اجلاس فائو و همچنین حین برگزاری این اجلاس، هیچ برنامه ریزی برای ملاقات ایشان با مقام های ایتالیایی یا پاپ انجام نشده بود. این موضوع پیش از برگزاری اجلاس نیز از سوی سخنگوی محترم دولت اعلام شد اما اینکه در برخی رسانه ها به نوعی فضاسازی شود که «سفر دکتر احمدی نژاد با استقبال سرد مقام های ایتالیایی مواجه شده و دیدارهایی نیز از سوی دو طرف یا با پاپ برگزار نشده است و...»، نوعی فرافکنی و جنگ روانی محسوب می شود که مغایر با منافع ملی ایرانیان است و همچنین همسویی با جریان سازی رسانه های صهیونیستی خارج از کشور قلمداد می شود.

3- از رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران برای حضور در ضیافت شام نخست وزیر ایتالیا و دبیرکل سازمان ملل دعوت شده بود اما ایشان به دلیل همزمانی آن با برنامه ملاقات با جمعی از ایرانیان مقیم ایتالیا، ترجیح دادند در برنامه ضیافت شرکت نکنند.

4- سفر رئیس محترم جمهور به اجلاس فائو در ایتالیا که با برنامه ریزی اولیه و در مجموع به مدت 25 ساعت به طول کشید، بحق یکی از پربارترین سفرهای خارجی ایشان به شمار می رود که از ده روز پیش از سفر، با جنجال محافل سیاسی و رسانه یی نزدیک به رژیم صهیونیستی مواجه شد. دکتر احمدی نژاد در اجلاس فائو هشت پیشنهاد اصولی را برای تامین امنیت غذایی در دنیا مطرح نمود که سران کشورها و خبرنگاران حاضر در اجلاس از آن استقبال کردند. ایشان در حاشیه اجلاس فائو همچنین مذاکرات جدی با نخست وزیر ژاپن، دبیرکل سازمان ملل، معاون رئیس جمهور کوبا و مدیرکل فائو داشت. رئیس محترم جمهور در ادامه این سفر نیز در جمع بیش از 300 خبرنگار خارجی، مواضع جمهوری اسلامی ایران را ترسیم کرد و به سوالات آنان پاسخ گفت. دکتر احمدی نژاد البته مصاحبه یی اختصاصی با خبرنگاران سه شبکه دولتی ایتالیا و روزنامه لارپوبلیکا داشت. رئیس جمهور در شامگاه سه شنبه هم با تجار و صاحبان صنایع ایتالیا دیدار کرد.

ملاقات با جمعی از ایرانیان مقیم نیز آخرین برنامه ایشان بود. به راستی، از نظر افکار عمومی چنین سفر موفقیت آمیزی با برنامه های فشرده و تاثیرگذار، می تواند محملی برای تحرکات ضد منافع ملی برخی مطبوعات شود؟، پاسخ روشن است...
arash** - ایران - اصفهان
البته که پاسخ روشن است. سنگ پای قزوین از رو رفت .اینها مردمو چی حساب کردند؟اگه مردم این دروغهای دولت را باور کنند پس خدایی مردم مشکل دارند.آن 8 پیشنهادهای ریاست جمهوری چه بودند و چرا همان راه حلها را برای حل مشکلات غذایی داخل ایران بکار نمی برد.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
این بیشرفا فقط اخبار دروغ به مردم میگن از ترس اینکه ابروی رییس جمهورر نره خبرو عکس کردن
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
واقعا ... هستی دکی!!!!!!آخه مرتیکه دنیا بهت خندیده و از این بیشتر آبروریزی در جهان و تاریخ هیچ رئیس جمهوری نکرده .یا تو واقعا خیلی خیلی خری!!یا واقعا خیلی ....ی!! یا واقعا.....!!حق انتخاب با خوت است.اما ملت که میکن هر سه مورد صحیح است.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
مردم چرا باور نکنن؟ هنوز واسه سواری دادن خوب هستن.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
اینده نشان میدهد.که ایشان حر بود یا خ...ر...ی مثل بقیه رئیس جمهوران ایران.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

aryamanesh14 - ژآپن - توکیو
این احمدی نژاد هم که هرجا میره باید از خودش یادگاری بزاره دیگه( تخم دو زرده گذاشته)
بقول صمد اقا ای که دروغگو در تمام عالم روزگار سیاه سرفه بگیره!!؟؟
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
قمار باز چیمیگه...................اخ تو را ادم حساب نمی کنن.....من فکر میکنم تا حالا خودشو تو ائینه ندیده چونکه خودش هم از قیافه خودش میترسه
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
درکجاناموفق بوده...ماشالا به یمن حماقت والای ایشان هر جاتشریف میبرن درایجاد گندابه ای جدید شکر خدا به همت اقای جمکرانی کاملا موفق بودن .
اینم رو همه اونا......
جمعه 24 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.