چهار باور اشتباه در مورد ریزش مو

چهار باور اشتباه در مورد ریزش مو

1- می‌گویند کسی که هر روز موهایش می‌ریزد، باید به متخصص پوست و مو مراجعه کند.

نه! هر ریزش موی روزانه‌ای غیرطبیعی نیست. برای این‌ که بدانید کدام ریزش مو طبیعی است و کدام غیرطبیعی، باید به 2 نکته توجه کنید: نکته اول این که عمر متوسط هر مو روی سر بنده یا شما 1000 روز است و نکته دوم این که، 100 هزار پیاز مو حالا کمی کمتر یا بیشتر روی سر هر یک از ما وجود دارد. حالا این 2 نکته را بگذارید کنار هم.

نتیجه چه می‌شود؟ بله، ریزش مو تا روزی 100 عدد هم غیرطبیعی نیست. کشیدن آرام یک دسته از موها روش ساده‌ای است برای تعیین طبیعی یا غیرطبیعی بودن ریزش مو. اگر با کشیدن حدود 100 تار مو مشروط بر این که طی 24 ساعت گذشته سرتان را شسته باشید بیش از 5 تار مو کنده شود، احتمالا دچار یک ریزش موی غیرطبیعی شده‌اید و باید به پزشک مراجعه کنید.


2- برخی تصور می‌کنند سیگار هیچ تاثیری بر ریزش مو ندارد.


دقیقا برعکس! سیگار یکی از شایع‌ترین علل ضعف مو و ریزش آن بویژه در آقایان است که منجر به تجمع چربی زائد در اطراف پیاز مو شده و راه رسیدن مواد غذایی به پیاز مو را مسدود می‌کند.


3- محلول موضعی ماینوکسیدیل، یکی‌ دو ماهه اثر می‌کند و بخشی از موهای از دست رفته را بازمی‌گرداند.


این دارو اگرچه نزد پزشکان، داروی نسبتا موثری تلقی می‌شود؛ اما شرط تاثیرش مصرف طولانی‌مدت (بلکه مصرف مادام‌العمر) است. تداوم مصرف این دارو آن‌قدر اهمیت دارد که پزشکان هشدار می‌دهند معمولا بین 3 تا 6 ماه پس از قطع این دارو، ریزش مو دوباره برمی‌گردد.


ماینوکسیدیل منجر به ضخیم شدن موها و افزایش خونرسانی در ناحیه مورد مصرف ‌شده و به این ترتیب، باعث رشد و تقویت موها می‌شود.از این نکته هم نباید غافل شد که این دارو نقشی بیشتر از یک مکمل درمانی ندارد. درمان بیماری زمینه‌ای با تشخیص پزشک به همراه مراقبت صحیح از موی سر، بهترین و موثرترین درمان است.


4- مراقبت از موهای پیوندشده بسیار سخت و طولانی‌مدت است؟


خیر، موهای پیوند شده پس از گذشت 48 ساعت قابل شستشو بوده و پس از این مدت، حتی قابلیت شستشوی روزانه هم پیدا خواهد کرد. بخیه‌های ناحیه عمل را نیز معمولا پس از 10 تا 14 روز برمی‌دارند. 3 تا 5 ماه بعد، اغلب موهای پیوند شده شروع به رشد می‌کنند و تا آخر عمر نیز به رشدشان در همان اندازه طبیعی (نیم اینچ در ماه) ادامه می‌دهند. بهترین تراکم نیز یک سال پس از پیوند مو دیده می‌شود.


محل عمل جراحی معمولا تا 9 روز قابل مشاهده است که طی این مدت، صدها دلمه نقطه‌ای شکل بر روی سر پدیدار می‌شوند اما پس از ریزش این دلمه‌ها، پوست سر کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. پزشکان با بهره‌گیری از تکنیک‌های پیشرفته، حتی خط رویش مو را نیز با ظرافت مطلوبی بازسازی می‌کنند به نحوی که اصلا نمی‌شود تشخیص داد آیا این فرد مورد عمل قرار گرفته است یا نه. چشم‌اندازهای پیش‌روی پزشکان و بیماران نیز بسیار روشن‌تر از گذشته است.

ramtin_driver2008 - ایران - تهران
مشخص میشه . درست که خیلی خوب میکارن ولی بازم معلومه . بعدشم تراکمش زیاد جالب نیست فقط سر از اون حالت طاسی در میاد. نمیتونن پر و متراکم بکارن . آیا موهای پشت سر رو که بر میدارن با دستگاه کشت میدن و زیادش مکنن بعد میکارن یا اینکه ن همونها رو میکارن اگه همونهارو بکارن چطور یه نوار باریک از پشت سر میتونه فضایه زیاد جلوی سر رو بپوشونه
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.