درد کشیدن در سکوت بهتر از افشای درد است

درد کشیدن در سکوت بهتر از افشای درد است

نتایج تحقیقات روانشناسان آمریکایی نشان می دهد که رنج بردن در سکوت نسبت به افشای دردهای شخصی نتایج روحی بهتری در برخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، باور عموم مردم دنیا این است که صحبت کردن درباره دردهای و رنجهای شخصی و آسیبهای روحی در حضور دیگران شامل افراد خانواده، دوستان و مشاوران روانشناسی می تواند بار این آسیبها را کاهش دهد و به فرد کمک کند که راحتتر بر شرایط روحی نامناسب خود غلبه کند.

این درحالی است که نتایج تحقیقات تیم "مارک سیری" روانشناس دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که نگه داشتن دردها و رنجهای روحی نتایج بهتری نسبت به افشای آنها دارد.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، این محققان که نتایج یافته های خود را در مجله Journal of consulting and clinical psychology منتشر کرده اند با تحقیق بر روی افرادی که قربانی که یک حادثه منفی شده اند نشان دادند که هیچ چیز بدی در رنج کشیدن در سکوت وجود ندارد.

به گفته این روانشناسان، افراد بسیاری وجود دارند که آسیبهای روحی خود را در یک بطری به صورت سربسته نگه می دارند و از نظر روحی و جسمی سالم تر از افرادی هستند که دچار آسیب روحی مشابهی شده اند و عادت دارند که مشکلات خود را با دیگران در میان بگذارند.

به گزارش مهر ، این محققان با بررسی آمریکاییهایی که از حادثه 11 سپتامبر 2001 دچار آسیبهای روحی شده بودند و همچنین دانشجویانی که تحت فشارهای روحی پس از حادثه دانشگاه ویرجینیا تک قرار داشتند کشف کردند افرادی که در خصوص این موضوعات با کسی حرف نزده اند راحتتر با این حوادث کنار آمده اند.

ژاپنیها و انگلیسیها از جمله مردمی هستند که در فرهنگشان "رنج کشیدن در سکوت" وجود دارد و پنهان کردن دردها برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری انگلیسیها ضرب المثلی دارند که می گوید: "هرگز اعتراض نکن و هرگز توضیح نده".

afsaneh-925 - ایران - شیراز
یعنی می شه به این تحقیق اعتماد کرد؟
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
آره خوب از این جهت بهتر است که درد و رنج یا ناراحتی روحی خود را اصطلاحن درون دل خود ریخته تا یکباره سکته بزنی و خلاص
-------
نه آقا جون یک وقتهایی این دانشمندا کم خوابی دارند و اشتباه میکنند
ما عقیده داریم درد و دل کردن از شدت ناراحتی کم میکنه
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
بضی از مشکلات هست که واقعا میدونیم که با بیان مکررشون کسی نمی تونه کمکی به ما بکنه یعنی یه جورایی باید باهاشون کنار بییائیم و به دست زمان بسپاریم فکر کنم این تحقیق منظورش این نوع از مشکلات هست.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.