حمله به خودروهای پلیس طی درگیری در زاهدان

حمله به خودروهای پلیس طی درگیری در زاهدان

به گزارش منابع خبری ایران اختلاف بر سر نحوه درگذشت دختر پیامبر اسلام، حضرت فاطمه، به زد و خورد اهل سنت با پلیس در "بازار مشترک" شهر زاهدان منجر شده است. اوضاع این ناحیه اکنون آرام گزارش می شود.

به گزارش وبسایت خبری "تابناک" در شب درگذشت حضرت فاطمه گروهی "با شعار نویسی تحریک آمیز" باعث واکنش خشم آلود ساکنان یک محله سنی نشین شدند.

پس از آنکه امام جمعه موقت مسجد مکی زاهدان که متعلق به اهل سنت است روز جمعه به "وفات" - و نه شهادت - حضرت فاطمه اشاره کرد، اتومبیل هایی حامل پلاکاردهایی با این شعار که حضرت فاطمه به شهادت رسیده است از این محله سنی نشین گذشتند.

این اقدام واکنش خشم آلود بلوچ های اهل سنت در حوالی میدان کوثر و انتهای خیابان سعدی را به دنبال داشت.

به گزارش سایت "تابناک" افراد محلی، سه خودرو را که ظاهرا متعلق به پلیس بوده است به علاوه تعدادی لاستیک به آتش کشیدند. معترضان همچنین اقدام به پرتاب سنگ کردند.

بنابه این گزارش از روز یکشنبه با ورود نیروهای ضدشورش و ماموران انتظامی، اوضاع این محله آرام است.

"تابناک" که واکنش معترضان را "افراطی" توصیف کرد، یکی از سایتهای خبری اصولگرا منسوب به محسن رضائی است که فعالیت آن پس از مسدود شدن سایت بازتاب آغاز شد.

در مورد نحوه درگذشت دختر پیامبر اسلام میان اهل سنت و برخی شیعیان اختلاف نظر وجود دارد. سنی ها می گویند دختر پیامبر به مرگ طبیعی درگذشته اما برخی شیعیان مرگ او را به ضربه شمشیر نسبت می دهند و "شهادت" می دانند.

زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان است که بخش بزرگی از جمعیت آن را بلوچ های سنی مذهب تشکیل می دهند.

این شهر در سال های اخیر شاهد یک رشته نا آرامی ها بوده است.

markez - لبنان - بیروت
خوب تابلو بود که فوت شده نه به شهادت رسیده، اینا فکر میکنند که اگه بگن به شهادت رسیده باکلاستره که خاک تو سرشون.
دوشنبه 20 خرداد 1387

mahkame - اتریش - وین
شیعه از شهادت بیشتر خوشش میاد تا سنی.
دوشنبه 20 خرداد 1387

fardad - انگلستان - لندن
دنیا سفینه کاوشگر تو مریخ پیاده میکنه ما هنوز سر این موضوع مشکل داریم که حضرت فاطمه 1400 سال پیش فوت کرد یا شهید شد. ما مردم ایران حالا حالاها از دنیا عقبیم خیلی عقبیم و متاسفانه لیاقتمونه که این موجود عجیب احمدی نژاد رییس جمهورمون باشه. چنان مغزی این اخوندای کثیف از ما شستند که اگه یه روز ایران از شر این اخوندا راحت بشه یه 50 سالی وقت میخواد که این مغزارو از این چرندیات دوباره پاک کنند ولی تا اون موقع دنیا یه هتل تو مریخ ساخته. این میشه که جوونه ما سر نحوه ادای ظ ظالین چند هزار رکعت سجده سهو میخونه.
دوشنبه 20 خرداد 1387

erfan-iran - ایران - ایران
با سلام ...
وقتی برخی از متعصبین مذهبی که مذهب را دست آویز خود قرار میدهند و بجای رفتار خردمندانه مشت یباورهای ژوسیده و خرافی را در میان مردم رواجح میدهند چنین برخوردهای مذهبی نیز پیش می آید ... بیچره ملت ایران که باید تاوان فرهنگ و مذهب عرب را بدهند ... مردم ایران بخاطر اختلافات هزار سال پیش دو طایفه عرب به جان هم افتاده اند !!
دوشنبه 20 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
حالا چه فرقی می کنه که فوت شده باشه یا به شهادت رسیده باشه؟
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

salem - هند - پونا
zartosht's girl - هند - بنگلور
فرقش اینه که اگه به شهادت رسیده باشه باید واسش قاتلی پیدا کرد و طبق نظر بعضی از دروغگو یان اهل تشیع قاتلش حضرت عمر است وقتی که اهل تشیع حضرت عمر را قاتل حضرت فاطمه معرفی کنند مشکل پیش میاد.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

salem - هند - پونا
شعاری که مگسهای زابلی نوشته بودند و باعث ایجاد تنش شد این بود { لعنت برقاتل تو ؛ عمر}
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

سیروس کمال - امارات - دبی
ما همیشه یا به خاطر عرب میکشیم و یا به خاطر عرب کشته میشیم ولی از صبح تا شب به عربها نا سزا میگیم ... باید تکلیف خودمان را با خودمان روشن کنیم .... عرب پرست هستیم یا عرب ستیز ؟؟؟؟؟
یزدان نگهبان ایران و ایرانی باد .
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

پری دریائی - ایران - تهران
اون اوایل که هنوز این جماعت ابله تیشه به ریشه دین مخصوصا مذهب تشیع نزده بودن و من بچه بودم وفات بود الان یه ده 12 سالیه که شده شهادت اخه ادمای بی شعور که دارین توی دین بدعت گذاری می کنین یکی از شما نمی پرسه چطور 1500 سال وفات بود یه شبه با اومدن شما اشغالا شد شهادت ؟؟
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

Nazi76 - ایران - تهران
erfan-iran- ایران - ایران -آفرین بر شناختت از تاریخ کاش همه ملت ایران تاریخ کشورشون و اعراب رو میشناختن که الان اینطوری گرفتار این مصیبتها و ملاها نمیشدیم

سه‌شنبه 21 خرداد 1387

aynaza - ایران - تبریز
آدم میمونه...اخه تو قرن 21 باشی و باز..!!!! کسایی که دنبال این اختلافات هستند شعورشون از اعراب جاهلیت هم کمتره...
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

حسن کچل - امریکا - نیویورک
اول از همه برید تقویم سالهای گذشته 70 به بالا را ببینید که نوشته رحلت حال نوشتند شهادت و نسبت دادند به عمر که شهیدش کرده ایا بنظر شما علی که شیر خدا بود چگونه انتقام فاطمه را نگرفت ایا ترسید ؟/ و نسبت علی و عمر را ببینید حالا چند تا شیعه فرست طلب از جهالت ملت شیعه سو استفاده کردندو میخواهند تفرقه بوجود بیارند استخون بنداز و حکومت کن درگیری هم سر رحلت و شهادت نبوده به خلفای راشیدین یاران پیامبر {ص}توحین کردند و بر شیشه های ماشینها دشنام و توحین نوشتند بخدا اگر خود حضرت علی هم این توحین ها را میدید با ذولفقار سر از تن مشرکان جدا میکرد اهل تسنن تمام انبیا را قبول دارد ولی شیعه ها چند تا گلچین کردند
و بقیه انبیا را قبول ندارند و بدتر از دانمارکی ها فحاشی میکنند بخدا اینها مسلمان نیستند گرگهایی هستند در لباس میش مثل شیطان بر اسلام ضربه میزنند در نشریات جمهوری بظاهر اسلامی به انبیا فحاشی میکنند و کسی برخورد نمیکند بعد هم از وحدت دم میزنند کدوم کشک برخوردی که این نظام با تسنن میکند اسراییل هم نمیکند صد رحمت به یهودی ها مردم را به گلوله میبندند ولی اسراییل ها به اشک اوری ..
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
( دقت کنید عدد هزار و چهارصد به این سادگی که نوشته میشود نیست ) یک نفر 1400 سال پیش در سرزمینی دیگر از دنیا رفته / امروز ما بر سر یکدیگر میکوبیم و خون به پا میکنیم که طریقه از دنیا رفتنش به چه شکل بوده / خداوکیلی آدم نمیدونه بخنده یا گریه کنه به حال خودش
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
salem - هند - پونا

لطفا اظهار نظر زیادی نفرمایید . قاتل عمر یک ایرانی بود و روانش شاد باد. ایران در زمان عمر بدست اعراب اشغال شد و جنایت ها و کثافت کاری هایی که اعراب در زمان حمله به ایران انجام دادند بسیار ننگین بود.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

diba11 - سوید - سوید
منم یگم توهین مال ادمای ضعیفه اونابا حربه دیگه ای نمی تونن که مردوم و نابود کنن پس همه رو به جون هم دیگه میندازن تا از خوشون ضربه بخورن از وقتی که من یادمه همیشه اهل سنت از کمترین امکانات برخوردار بودن لی دم نزدن ولی ایندفعه توهین به یاران پیامبر چیزی نیست که ساده ازش گذشت.....................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!س
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
والا اگر خود خانم حاضر باشه براش جنایت بکنند!!!خونریزی در اسلام از بزرگترین گناه های کبیره است و هر کسی مشکل پیش میاره و خون ملت بیگناه را میریزه خدا سزای عملش را میده.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
این ها قضایای هست که می خوان یک ملت را سرگم کنند اتفاقا محروم تر از مناطق زاهدان و سیستان و بلوچستا ن کلا مناطق سنی حتی کردستان که نگاه کنید اصلا بویی از زندگی و حال هوای زندگی مطابق با حالا استاندارد زندگی ایران پیدا نمیکنید این قدر از لحاظ فرهنگی عقب افتاده و درسطح پایین هستند که از بعضی کشورهای افریقای زدن پیش
حالا دولت به وضع غذا مسکن پوشاک اون ناحیه برسه مدرسه تحصیل فقط می خوان بکش بکش راه بندازند
اقایون مرده خوری مذهبی اخه تاکی این 12 امام و پیامبر تمام جد و ابادشون اگر راضی باشند که شما این همه کثافت بار بیارید به اسم یکی از اون ها تاکی می خوان ادامه بدبین خدا داند
واقعا ادم به تفکر و شعور خیلی ها شک میکنه
وقتی این طرف این فرانسوی ها را میبینم باخودم میگم ما از این ها چی کم داریم که این همه مصیبت فقر فرهنگی ...باید سالها رو دوشمون بکشیم !!افسوس!!!!!
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.