وزیر کشور ایتالیا: اظهارات احمدی نژاد خون را در رگ ها منجمد کرد

وزیر کشور ایتالیا: اظهارات احمدی نژاد خون را در رگ ها منجمد کرد

با گذشت چند روز از سفر محمود احمدی نژاد به ایتالیا، این سفر همچنان در کانون توجه رسانه های منطقه ای و بین المللی قرار دارد.

به گزارش  روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در گزارشی جزئیات تازه ای از سفر رییس جمهور ایران به شهر رم برای شرکت در نشست سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد (فائو) را منتشر کرد.

این روزنامه مدعی شد: "تنها یک سیاستمدار در طول سفر احمدی نژاد به رم با وی دیدار کرد."
به ادعای الشرق الاوسط، "روبرتو فیوری"، رهبر یکی از تشکیلات جدید و کوچک مخالف دولت، تنها سیاستمداری بود که با آقای احمدی نژاد دیدار کرد.

پیش از این رسانه ها گزارش دادند: "شخصیت های ایتالیایی از جمله پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان و سیلویو برلوسکونی نخست وزیر ایتالیا از دیدار با احمدی نژاد خودداری کردند."

الشرق الاوسط همچنین در بخش دیگری از گزارش خود اظهارات احمدی نژاد علیه اسرائیل در نشست فائو را منعکس کرد و نوشت: "دولت ایتالیا از سفر احمدی نژاد به رم در عذاب به سر می برد به نحوی که هر یک از وزیران دولت به نحوی عصبانیت خود از این موضوع به ویژه اظهارات ضد اسرائیلی احمدی نژاد را نشان می دادند."


روبرتو مارونی، وزیر کشور ایتالیا یکی از این افراد بود که در واکنش به حملات تازه لفظی احمدی نژاد علیه اسرائیل گفت: "اظهارات احمدی نژاد خون را در رگ ها منجمد کرد و نگرانی دموکراسی های غربی را برانگیخت."
 
این در حالی است که ماسیمو دالیما وزیر خارجه چپ گرای سابق ایتالیا نیز گفت: "سخنان احمدی نژاد توجیه کننده مواضع رسمی طرف هایی است که نمی خواهند با وی دیدار کنند."


الشرق الاوسط نوشت: "با این حال رییس جمهور ایران ظاهرا به این مسائل اهمیت چندانی نداد و همچنان نیروهای شیطانی را مورد حمله خود قرار داد."

 دفتر ریاست جمهوری: احمدی نژاد به ضیافت نخست وزیر ایتالیا دعوت شده بود
در همین حال دفتر ریاست جمهوری در نامه ای خطاب به  روزنامه اعتماد ارزیابی خود را از سفر احمدی نژاد به ایتالیا موفق اعلام کرد.
  دفتر ریاست جمهوری درباره سفر محمود احمدی نژاد به رم پایتخت ایتالیا نوشت:
1- سفر دکتر احمدی نژاد به رم برای حضور در اجلاس اضطراری سران کشورهای عضو سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) بنا به دعوت رسمی مدیرکل فائو صورت گرفته است. همچنان که هیچ گاه دولت های میزبان مراکز زیرمجموعه سازمان ملل دخالتی در موضوع دعوت از اعضا برای شرکت در گردهمایی ها و... نداشته و ندارند، دولت ایتالیا هم به عنوان کشور میزبان این اجلاس، از سران هیچ کشوری برای حضور در اجلاس فائو دعوتی به عمل نیاورده و تشریفات مترتب بر دعوت را نیز همچون استقبال رسمی، انجام نداده است.
2- در پیش از سفر رئیس محترم جمهور به اجلاس فائو و همچنین حین برگزاری این اجلاس، هیچ برنامه ریزی برای ملاقات ایشان با مقام های ایتالیایی یا پاپ انجام نشده بود. این موضوع پیش از برگزاری اجلاس نیز از سوی سخنگوی محترم دولت اعلام شد اما اینکه در برخی رسانه ها به نوعی فضاسازی شود که «سفر دکتر احمدی نژاد با استقبال سرد مقام های ایتالیایی مواجه شده و دیدارهایی نیز از سوی دو طرف یا با پاپ برگزار نشده است و...»، نوعی فرافکنی و جنگ روانی محسوب می شود که مغایر با منافع ملی ایرانیان است و همچنین همسویی با جریان سازی رسانه های صهیونیستی خارج از کشور قلمداد می شود.
3- از رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران برای حضور در ضیافت شام نخست وزیر ایتالیا و دبیرکل سازمان ملل دعوت شده بود اما ایشان به دلیل همزمانی آن با برنامه ملاقات با جمعی از ایرانیان مقیم ایتالیا، ترجیح دادند در برنامه ضیافت شرکت نکنند.
4- سفر رئیس محترم جمهور به اجلاس فائو در ایتالیا که با برنامه ریزی اولیه و در مجموع به مدت 25 ساعت به طول کشید، بحق یکی از پربارترین سفرهای خارجی ایشان به شمار می رود که از ده روز پیش از سفر، با جنجال محافل سیاسی و رسانه یی نزدیک به رژیم صهیونیستی مواجه شد. دکتر احمدی نژاد در اجلاس فائو هشت پیشنهاد اصولی را برای تامین امنیت غذایی در دنیا مطرح نمود که سران کشورها و خبرنگاران حاضر در اجلاس از آن استقبال کردند. ایشان در حاشیه اجلاس فائو همچنین مذاکرات جدی با نخست وزیر ژاپن، دبیرکل سازمان ملل، معاون رئیس جمهور کوبا و مدیرکل فائو داشت.

رئیس محترم جمهور در ادامه این سفر نیز در جمع بیش از 300 خبرنگار خارجی، مواضع جمهوری اسلامی ایران را ترسیم کرد و به سوالات آنان پاسخ گفت. دکتر احمدی نژاد البته مصاحبه یی اختصاصی با خبرنگاران سه شبکه دولتی ایتالیا و روزنامه لارپوبلیکا داشت. رئیس جمهور در شامگاه سه شنبه هم با تجار و صاحبان صنایع ایتالیا دیدار کرد.
ملاقات با جمعی از ایرانیان مقیم نیز آخرین برنامه ایشان بود. به راستی، از نظر افکار عمومی چنین سفر موفقیت آمیزی با برنامه های فشرده و تاثیرگذار، می تواند محملی برای تحرکات ضد منافع ملی برخی مطبوعات شود؟، پاسخ روشن است...

zartosht's girl - هند - بنگلور
ببین چطور ابرومون رو بردن.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
بابا بخدا این اروپایی ها عقب مانده اند نه ما چیزی که ما 3ساله فهمیدیم اینا تازه بعد از سه سال وگسترش روابط تازه فهمیدند
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
اگر پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان که سمبل زنده ی دین مصیحیت در تمام جهان است از دیدار فردی خودداری میکند.پس باید گفت که این مقام برای ایشان زیاد است.چونکه فردی که از نظر شما گمراه شده برای ارشاد و یا حتی نصیحت خشک و خالی اوچه زمانی بهتر ازالان چه شخصی بهتر از پاپ و چه مکانی بهترازواتیکان!!!؟؟؟؟؟؟؟؟ لااقل پاپ سعی که میتونست بکنه اینها که به معجزه عقیده دارند!!!؟؟؟.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
اروپا نباید نگران خطری از جانب احمدی نژاد باشه!! این مردک کاملا خودیه! بدون اجازه انگلستان هیچ غلطی نمی تونه بکنه! قبلا اینو به همه ثابت کرده
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

dj amir - انگلستان - برادفورد
واقعا متاسفم برای این مردم.سفر به یک کشور مطرح اروپایی می تونست با امضا چند قرارداد به نفع اقتصاد و مردم کشورمون باشه اما با گفتن حرفهای بیهوده همچون محو اسراییل از دست رفت.چطور اقای احمدی نژاد می تونه بگه من نوکر مردم هستم.بهتره بگه من نوکر فلسطینها و مردم ونزوئلا و بولیوی هستم
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
اروپا نباید نگران خطری از جانب احمدی نژاد باشه!! این مردک کاملا خودیه! بدون اجازه انگلستان هیچ غلطی نمی تونه بکنه! قبلا اینو به همه ثابت کرده.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
مردیکه مهبلات می بافه اینقدر ایتالیا با اون واتکیکان قلابی داره به صهیونیست ها باج می ده که نگو و به قول پیش بینی نوستراداموس ایران بالاخره ایالیا را زانو در می اره. انشاء الله که بدست احمدی نژاد باشه.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
می بایست او (احمقی نژ)را به کاه ویونجه دعوت می کردن
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
shazdeh57 - المان - دوسلدورف
جالب گفتی
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

ed_gh_1988 - ایران - تهران
این مردک که چیزی از روابط دیپلماتیک نمیدونه فقط برای جلب توجه یه شعرهایی میگه
ما که عادت کردیم
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
ایرانی ما ایرانی ها خیلی ساده هستیم ایم حکمومت مثل طالبان ایده انگلیس و امریکا است اون ها این مترسک های دینی را به ایران تحمیل کردند تا ایران از صحنه پیشروی به سور تمدن عقب نگه دارند یک نگاه به ایران منصفانه بندازیم ایرانی ها از لحاظ تفکر از تمام همسایه هاشون یک سر گردن بالاتر هستند اما این دین را که انداختند به جان مردم این انقلاب مسخره و قلابی با دوز کلک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
تا شما باشید که یک دیوانه را تو مجلس خودتون راه ندین.شانس آوردین با توپ فتبال و گرمکن از خوشحالی که دعوتش کرده بودید از استادیوم فوتبال با علی دایی مستقیم نیامدن تو مجلس.اون موقع هم خون تو رگتون خشک میشد و هم ....... .چون اونوقت دوتا دیوانه خدمت میرسیدن !!!!
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

شهیار - ایران - تهران
اگر با دقت گوش میدادید قلبهارا از کار می انداخت
جمعه 24 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.