کیهان امروز چرا نمی نویسد:عده ای قصد تحریک مردم به انجام انقلاب را دارند

کیهان امروز چرا نمی نویسد:

عده ای قصد تحریک مردم به انجام انقلاب را دارند

چند روزی است که مسئله ی صحبت های مشاور کمیسیون اقتصادی مجلس  شورای اسلامی ورد زبان محافل مختلف در کشور شده است اینگونه سخنان که هر از گاهی از سوی رییس دولت و نزدیکان ایشان منتشر می شود خارج از صحت یا عدم صحت آن که گهگاه به عذرخواهی رسمی از افراد افشا شده و ارتقای شغلی آنان منجر گشته به وضوح با اهدافی خاص از جمله خارج کردن رقبای سیاسی جناح حاکم از صحنه ،انداختن مشکلات کشور بر گردن مافیاهای خیالی یا واقعی و در نتیجه توجیه بی عرضگی مسئولان اجرایی کشور در برابر انبوه مشکلات اقتصادی و رفاهی ایجاد شده برای مردم است و اینهمه در حالی رخ میدهد که قیمت نفت به عنوان کالای استراتژیک تامین کننده ی مالی کشور به رقم بی سابقه و افسانه ای  140 دلار نزدیک می شود.به خاطر داریم که در دوره ی حاکمیت اصلاح طلبان و ریاست جمهوری آقای خاتمی روزنامه ی کیهان با بزرگنمایی مشکلاتی که آن سالها وجود نداشت و یا بعضی از آنها از نظر تئوری اقتصاد طبیعی می نمود با چکش نفت 40 دلاری بر فرق دولت حاکم می کوبید و فریاد وامصیبتا برای طبقه ی مستضعف سر میداد.خوب به یاد دارم که در زمان تصویب بودجه کشور در آن سالها دروزنامه ی کیهان و صدا و سیمای کشور به علت  دو عمل انجام نشده ی دولت خاتمی یعنی طرح افزایش تدریجی قیمت سوخت وفراورده های نفتی و دوم  اندک افزایشی در قیمت نان دولت متهم به اقدام برای تحریک  مردم به انقلاب شد!…و اما امروز مردم مستضعفی که این طیف برای آن دل می سوزاند زیر سایه ی سنگین فشارهای اقتصادی کمر خم کرده و هر ندای انتقادی نیز با توپخانه ی تبلیغاتی حاکمان امروز وادار به سکوت می شود .امروز مردم در بحران قطعی برق و آب در تابستان و گاز در زمستان  ،سهمیه بندی نامناسب سوخت و افزایش قیمت آزاد آن،افزایش قیمت نان و سایر قوت های رایج در کشور،قبض های سنگین تلفن،گاز ،آب و برق،تعطیلی مداوم مراکز اقتصادی تولیدی به دلیل رکود ایجاد شده ی حاصل از سیاست های نابه هنجار دولت و بیکاری وسیع  مردم و اقشار نیازمند،افزایش نجومی قیمت کالاهای مصرفی همچون چای و پودر لباس شویی و…و از همه مهمتر بحران مسکن و اشتغال دست به گریبانند و هیچ کس هم نمی تواند دولت ظاهرساز را متهم به تحریک مردم به انقلاب کند!..دولتی که به روحانیون درس دین می دهد و در برابر اعتراضات آن ها نسبت به سخنان دولتمردان در سواستفاده از عناوین مذهبی درشت گویی می کند به اقتصاددانان درس اقتصاد می دهد و در برابر انتقادات علمی آنان با تحقیر از آنان به عنوانی کسانی که فقط فرمول حفظ کرده اند و بویی از عمل اقتصادی نبرده اند یاد می کند مخالفانش را حتی در حد حیوان شریفی مانند بزغاله هم حساب نمی کند و…

نویسنده قصد حمایت و یا محکوم نمودن هیچ گروه و دسته ای را ندارد اما کشور به سمت خوبی در حرکت نیست .روند بی سابقه ای که شکل گرفته به علاوه ی مشکلات ناشی از تحریم های اقتصادی و عدم تبدیل پول و ارز کشور در بانک های معتبر خارجی به خوبی حاصل کار مجریان فعلی را نشان می دهد.نمی دانم عقلای کشور تا کی اجازه ی این موج سواری های پوپولیستی  با اهداف نامعلوم و خفی را به طیف حاکم خواهند داد اما احتمال می دهم اگر امروز جلوی این کار گرفته نشود فردا با این افشاگری ها و تهدیدها دهان همه دوخته شود و اتفاقات ناگواری در صحنه ی جامعه و سیاست کشور رخ دهد.

بشتابید که فردا قطعا دیر خواهد بود

parviz1 - انگلستان - کترینگ
خاتمی از همه جنایتکارتر بوده و تمام یان مسخره بازیها بازم برای فریب ملت است که این مرتیکه را بیارن و یا یک الاغ دیگه مثل دکی سر خر بشه!!!!ملت هوشیارند و میدوند که چه جنایاتی کردید و از دزدی گرفته تا وطن فروشی و هزاران هزار کثافتکاری دیگر!!!موقع رفتن رسیده !!!البته نه فرار از کشورز بلکه به دادگاهای ملی برای جوابگویی 30 سال جنایت و خیانت و.............لعنت بر همه شما ملاهای دزد و مزدوران مفتخور کثافت.
دوشنبه 20 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
parviz1 - انگلستان - کترینگ
مطمئنی که ملت هوشیارند و میدوند که چه جنایاتی کردن؟
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
شما این مردک دیوانه شریعتمداری مدیر مسپول کیهان را نمی شناسید او کسی است که دکی در برابر او قدیس است او سادیسم دارد
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

m n m - ایران - تهران
دوست عزیز تو که هیچ اطلاعاتی نداری خودتو رسوا نکن اره خاتمی را نه تو و نه محافظه کارای تند رو نمیتونند بشناسند زیرا فراتر از نهایت درک انسانهای فراری و متحجره هر چه بود خاتمی یک افسانه بود که ما لیاقت صداقت و اسایش و امنیت در زمان طلایی اصلاحات رو نداشیم و خوشی زده بود زیر دلمون که میگفتیم خاتمی شعار میده حالا معنی واقعی شعار رو دیگه باید بدونیم خاتمی به مردم شخصیت داد و همه امور مملکت رو مردم میدونستند خاتمی مردی است با قدی بلند تر از دیوارهای شهر
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
شریعتمداری کثیف ترین ادم توی این کشور.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

hana001 - ایران - تهران
ام ان ام دلت خیلی خوشه نه؟ مردی با قدی بلندتر از دیوارهای شهر کجا بود؟!
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
هر روز بدتر از دیروز lt;دینگgt; lt;دینگgt;
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

kitaro - ایران - تهران
m n m - ایران - تهران
با تو موافقم دوست من..کسانی که فقط به دیگران انگ جنایتکار میزنن به جز اینکه مملکت رو به آشوبی دوباره بکشن و دیکتاتوری دیگر از نوعی دیگر را بر ما مسلط کنند کار دیگری نمیکنند. رسیدن به ازادی بدون حرکت مستمر و قدم به قدم غیر ممکن و حاصلی بجز تکرار دوباره انقلاب 57 ندارد.تنها راه رسیدن به ایرانی ازاد و سربلند تنها و تنها اصلاحات است و با گوشه نشینی و چشم به دست خارجی دوختن و خیال رفتن یک شبه این رژیم به جایی نخواهیم نرسید...
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
مردم ایران هیچوقت انقلاب نمیکنند، چون:
1- تجربه یک انقلاب رو دارند!
2- همه مردم گرسنه هستند و دچار شکم سیری نیستند!
3- هیچ دلخوشی و خوشی ای ندارن که بزنه زیر دلشون!
4- اکثر جوونای این مملکت که پتانسیل انجام انقلاب هستند، مافنگی و معتادن!
5- معنویت از بین رفته و همه به دنبال مادیات هستن!
6- هیچکس به دیگری کمک نمیکنه و همه میخوان سر همدیگه رو کلاه بذارن!
7- همه خودخواه شده اند و هیچکس به جز خودش دیگری رو قبول نداره!
8- ما ایرانیها خودمون رو بهترین مردم دنیا میدونیم!
9- کار اکثر مردم شده فخر فروشی به همدیگه و پز دادن برای لوازم زندگی لوکسی که میخرن(اونایی که میتونن). اونایی هم که نمیتونن بخرن دنبال این هستن که یه جوری پولدار بشن که بتونن بخرن!
10- مردم همه عافیت طلب شدن و به فکر خودشون و امروزشون هستن و وضعیت نسلهای آینده (یعنی بچه های خودشون) براشون اهمیتی نداره
11- جوونایی هم که معتاد نیستند، دنبال عشق و حال و دوست دختر - پسر بازی هستن. اونایی هم که درس میخونن (درصد بسیار اندک) که سرشون گرم درس خوندنه!
اینا چیزایی بود که من به ذهنم رسید. شما هم موارد زیادی رو میدونید. انصافا با این شرایط چه جوری انتظار انقلاب و یا حتی رفرم رو از مردم میتوان داشت؟ پس این دوست گرامی نگران انقلاب از طرف مردم نباشه. مگه این که یه نیروی قدرتمند داخلی کودتا کنه و یا یه نیروی خارجی حمله! که اونم در هر دم صورت خدا رحم کنه!!! به مردمی که وصفشون در بالا آوردم. خودمم یکیشون!
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
دختر زرتشت و بقیه دوستان گرامی سلام.باید عرض کنم هر چیزی ظرفیتی دارد و این واقعیت را هیچ کسی رد نمیکند.آیا پر شدن ظرفیت ملت ایران و ایرانیان تمام جهان را ملاحظه نمیکنید!!! و از طرفی هم گذشت ملت ایران بخاطر اسلام و غیره در این 30 سال برای همه جنایتها و دزدیها وووو کافی نبوده است!!!ایا واقعا فکر میکنید که ملت هنوز هم ظرفیتی برای خیانتکاران دارند؟ملت مثل بمبی در حال انفجارند و فقط الان نیاز است یک شعله زیرش بگذارند که خوب ملاها هم دارن با این کارها آتش را مهیا میکنند و بزودی شاهد انفجاری دیگری خواهیم بود.انفجاری که دزدان و خائنین را نابود خواهد کرد.موفق باشید و به امید پیروزی ملت ایران بر دیکتاتورهای نظام فاسد. انشاالله.
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
مرده شور اون خاتمی را ببرن که خیلی پست و بذل بود از مردم اخاذی عاطفی کرد یک شیاد و کلاهبردار بیشتر نیست اون هم مردم برای اون فداکاری کردن اما وقتی بچه هاشون را از طبقه بالا به اسم فاطمه زهرا تقدیم خدا رهبر هر کی!! کردند مردک لال بود خنده و عشوه تحویل مردم میداد تمام قتل های زنجیری دستگیری روزنامه نگاران تا الان در زندان برای اون بود
اخر ین حرفش من قدرت ندارم اخه کسی که بلد نیست برای چی با وعده و وعید و دورغ سرمردم کلاه می زاره
این قدر که از خاتمی بدم مییاد از این میمون عقب افتاده بدم نمی یاد یک مشت احمق دارن با حیثیت مردم بازی میکنند
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
طوفانی در راه است که تمامی اسلام را بلرزه در می اورد و ان روز روزی است که بوسیله همین مردم اسلام را با تمامی هوادارانش به زوباله دانی تاریخ خواهیم فرستاد.
جمعه 24 خرداد 1387

alishah - ایران - تهران
کیهان مزخرف ترین و بی انصاف ترین روزنامه ایران است . در طول این سال تحصیلی هر روز که در راه مدرسه برای خواندن عناوین روزنامه های ورزشی توقف می کردم با دیدن تیتر مزخرف و نا مربوط این روزنامه صد لعن و هزار نفرین به مسولین این روزنامه و در راس آنها شریعتمداری نثار می کردم .
جمعه 24 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.