۱۱ تن در زندان اوین پای چوبه دار می روند

11 تن در زندان اوین پای چوبه دار می روند

احکام 11 تن که حکم قصاص و اعدام آنها از سوی دیوان عالی کشور تایید شده است بامداد روز چهارشنبه اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار ما 10 تن از این افراد که اسامی و جنسیت آنها از سوی مقامات دادسرای امور جنایی تهران اعلام نشده است به جرم قتل و تجاوز به عنف به قصاص و اعدام محکوم شده و احکام آنها مراحل قانونی تایید در دیوان عالی کشور و استیذان را طی کرده است. جوان محکوم به قصاص دیگری که قرار است بامداد چهارشنبه پای چوبه دار برود بهنود شجاعی نام دارد. او در 17 سالگی در جریان نزاع دسته جمعی مقابل ونک پارک مرتکب قتل شد و یک بار نیز تا آستانه اجرای حکم پیش رفت اما با دستور رئیس قوه قضائیه یک ماه مهلت گرفت تا برای جلب رضایت اولیای دم مقتول تلاش کند. در حالی که این کوشش ها تاکنون بی نتیجه مانده، اعلام شده قرار است بهنود نیز همراه 10 محکوم دیگر برای اجرای حکم به محوطه زندان اوین انتقال یابد.در همین حال دو محکوم به قصاص که واپسین روزها و لحظات زندگی شان را سپری می کردند با گذشت اولیای دم مقتولان از مرگ نجات یافتند. اولین نجات یافته جوانی به نام سجاد است که در 17 سالگی مرتکب قتل شده بود. سجاد که از سال 84 در زندان به سر می برد در جلسه محاکمه اش در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران درخصوص حادثه گفت؛ من و وحید (مقتول) دوست صمیمی بودیم و هیچ دشمنی با هم نداشتیم. چند روز قبل از حادثه من به شهرستان رفتم و آنجا یک سلاح کمری قدیمی خریدم. سلاح آنقدر قدیمی بود که به نظر نمی رسید شلیک کند. وی ادامه داد؛ روز حادثه من و وحید پس از تعطیلی تعمیرگاه محل کارمان برای تفریح از آنجا خارج شدیم. من به خاطر سردردی که داشتم قرص خورده بودم و تقریباً گیج بودم. وحید سلاح را برداشت و گفت که می خواهد کمی تفریح کند. به مکان خلوتی رفتیم. من و وحید چند تیر شلیک کردیم، بعد به داروخانه رفتیم که قرص مسکن بخریم. فروشنده به من قرص را داد و قرار شد که پول را وحید بدهد. من هم سلاح را درآورده بودم و داشتم با وحید شوخی می کردم و مثل فیلم ها صدای شلیک درمی آوردم. نمی دانم چه شد که خود به خود سلاح شلیک و تیر به سر وحید برخورد کرد. من آنقدر ترسیده بودم که وقتی مردم جمع شدند چند تیر هوایی شلیک کردم و متواری شدم. چند ماه بعد هم به خاطر عذاب وجدان خودم را معرفی کردم.سجاد با تقاضای اولیای دم مقتول به قصاص محکوم شد و این حکم از سوی دیوان عالی کشور تایید و مراحل قانونی اش طی شد. در حالی که نام سجاد در لیست اعدامیان قرار داشت پس از چندین جلسه صلح و سازش در دادسرای جنایی تهران سرانجام والدین وحید اعلام کردند به مناسبت سالروز وفات حضرت فاطمه(س) از خون فرزندشان گذشت می کنند. آنها با این کار سجاد را از قصاص رهایی دادند و پسر جوان بار دیگر به زندگی برگشت. دومین نجات یافته پسر جوانی بود که در سال 82 در جریان یک درگیری در شهرستان گنبد فردی به نام امیر را با ضربات چاقو به قتل رساند.قاتل که پس از محاکمه به قصاص محکوم شده بود پس از انجام مراحل قانونی برای اجرای حکم پای چوبه دار رفت اما هنگامی که قاتل جوان را برای اجرای حکم آماده کردند، مادر امیر اعلام کرد دیگر قصد ندارد قاتل فرزندش را به دار بیاویزد و او را بخشیده است. به این ترتیب این جوان نیز از مرگ نجات یافت.

acid_pro - اتریش - وین
چه عجب فا..... که کاری جز نان پختن و اینجور چیزها ؛کاری به نفع بشریت انجام نداده؛ایجا جان یک ایرانی رو نجات داده.باز هم دمش گرم!
دوشنبه 20 خرداد 1387

km2007fam - کانادا - toronto
acid_pro - اتریش - وین خفه کار کن بابا تو اگر تاریخ می دونستی و درس خوانده بودی اینطوری حرف نمیزدی
دوشنبه 20 خرداد 1387

3setareh - امریکا - ال.ای.

acid_pro اتریش این طور حرف زدن بی ادبانه در مورد اعتقادات مسلم خیلی از مردم اصلا نشانه باحال و کول بودن نیست.تو اگر معتقد نیستی حداقل حرمت نگه دار.تو خود ت چه کاری به نفع بشریت انجام دادی مثلا؟؟!همون نون رو بلدی بپزی؟
دوشنبه 20 خرداد 1387

acid_pro - اتریش - وین
km2007fam - کانادا - toronto منظورت تاریخ سرتاسر جنایت اسلام و اسلام گرایان و حمله به کشورهایی مانند ایران-مصر-لبنان-تونس-لیبی-فلسطین-و و و... است؟اگر این تاریخ رو میگی که همان بهتر که ایرانی هستم و مانند شما دنباله رو عرب و عرب پرستان(منظور وحشیانی که به میهن ما تاختند و تمام آثار فرهنگی ما را از بین بردند) نیستم.ضمنا اگر منظورت درس خواندن در مدرسه های ج.ا است پیشکش خود شما باشه .من نمی خوام از چرندیاتی که به خورد شما یکی داده اند بهره ببرم.
ادبیات اسلامی خود رو هم که نشان دادی که نیازی به توضیح بیشتر نیست یعنی با فحاشی کسی رو سرکوب کردن که تو حق نقد هیچی رو نداری.اگر کانادا هستی پس معنی آزادی بیان رو دستکم باید بدونی.
و اما شما بانو 3setareh - امریکا - ال.ای؛؛اولا در سخن من کلمه بی ادبی مشاهده نمی شه احتمالا شما چون مقداری تقدیس گرا تشریف دارید اگر هم فکر کردید که آن نقطه چین ها چیز خاصی بوده نه اینطور نیست فقط همان اسم فاطمه و لقب ایشون بوده که تعجب میکنم چرا حذف کرده اند و شما و اون دوست دیگه فکر کردین من چیز خاصی نوشتم.نیازی به تعریف نیست ولی مجبورم در جواب شما عرض کنم که من در حد خودم و کارم(کامپیوتر) به بسیاری از ایرانیها و آشنایانی نیاز به کمک داشته اند یاری رسانده ام.فکر می کنم توضیحات برای شما کافی بوده باشه.پاینده باشید.
دوشنبه 20 خرداد 1387

masoumeh - ایران - تهران
هموطن عزیز از اتریش -وین فقط می تونم بگم متاسفم برات
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

فاتح - ایران - تهران
acid_pro - اتریش - وین
همه جنایاتی که گفتی توسط خلفای اموی و عباسی لعنتی انجام شده لااقل یکم مطالعه کن بعد حرف مفت بزن .
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
اخه km2007fam - کانادا - toronto تو چی حالیته که ایراد مگیری.متونی خ.....شوید
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
ووو masoumeh - ایران - تهران .فکر مکنم حقیقت تلخه نه.acid_pro - اتریش - وین کاملا درست میگه..من برای تو متاسفم که مغزت پر از مزخرف ا...س.....ل
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
1 چیزی اینجا خیلی عجیبه / اکثر اعدام هایی که انجام میشه در بامداد 4شنبه اجرا میشن / کسی راجع به این چیزی میدونه ؟
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
اخه km2007fam - کانادا - toronto تو چی حالیته که ایراد مگیری.متونی خ.....شوید
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

acid_pro - اتریش - وین
masoumeh - ایران - تهران
شما برای خود و مردم ایران متاسف باشید که در حال سوختن در آتش تقدیس گرایی هستند.اظهار تاسف شما نشان از ناتوانی در اثبات و استدلال آوردن برای سخنان گفته شده بود.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

acid_pro - اتریش - وین
فاتح - ایران - تهران
باز چرندیاتی که ملاها به خوردت دادند بازگو کردی.علی در خراسان 4000 نفر رو که حاضر به پذیرش اسلام زوری نبودند گردن زد.
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

km2007fam - کانادا - toronto
acid_pro - اتریش - وین
اولا که خودت را ایرانی معرفی نکن چون ایرانی به مقدسات کلی ادم هرچقدرم که غلط باشه توهین نمیکنه بعدشم تو نوعه حرف زدنت جوری بود که لیاقت بیشتر از اون چیزی ه بهت گوفتمو نداری بعدشم تو با کار کامپیوتر که الان دیگه بچه 2ساله هم بلده منت سر مردم میذاری و فکر میکنی کمک به بشریت کردی؟
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

km2007fam - کانادا - toronto
esfahan_20 - ایران - اصفهان تو را هم جزو ادم حساب نمی کنم که جوابتو بدم
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

ali_ye_ashegh_tanha:hi - ایران - تهران
سلام به همه بر و بچ البته دخترای خشکل ایرونی
تو رو خدا اینقدر جدل مذهبی نکنید ما ایرونیها همیشه اهل عرفان بودیم منظورم اینه که همه انسانها با یه دین پاک که همون روح انسانی هست به دنیا میان.چرا فراموش میکنید که ما بخشی از خدا هستیم پس اجازه ندید این توهم خاک شما رو اسیر خودش کنه چون ما متعلق به این دنیا نیستیم
پس به هم خیانت نکنیم چون اینجوری به خودمون خیانت کردیم
عاشقانه ترین شعر ایرانی
بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند
چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضو ها را نماند قرار...
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
اخه ادم km2007fam - کانادا -
نیستی که بخواهی کسی را حساب کنی.پاچهخوار همان بهتر که کثافتهای مثل تو بیرون ازایران باشن و زیر سلطه خارجیها باشن........سرراهی
پنج‌شنبه 23 خرداد 1387

mahin - انگلستان - نیوکاسل
میدونی چرا روز چهارشنبه اعدام میکنند برائ اینکه پنجشنبه و جمعه تعطیله و مردم وقت مراسم خاکسپارئ را دارند.
جمعه 24 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.