چندین نفر در حمله با چاقو توسط یک مرد در ژاپن کشته شدند

چندین نفر در حمله با چاقو توسط یک مرد در ژاپن کشته شدند

شاهدان عینی می گویند که مهاجم سوار یک کامیون بوده و با همین خودرو به میان عابران پیاده در اکیهابارا رفته است
رسانه های ژاپن می گویند که مردی مسلح به چاقو به عابران پیاده در شهر توکیو، پایتخت این کشور، حمله کرده و هفت تن از آنها را کشته و دست کم دوازده نفر دیگر را مجروح کرده است.

این حمله در ناحیه "آکیهابارا"، که مرکز خرید شلوغی در پایتخت محسوب می شود، رخ داده است. این محله به خاطر تعداد زیاد فروشگاه های لوازم الکتریکی، به "شهرک برقی" موسوم شده و همچنین مورد علاقه و توجه جوانان و جهانگردان است.

شاهدان عینی می گویند که فرد مهاجم با کامیونی که سوار بوده به مردم حمله کرده و پس از آنکه از داخل خودرو خود بیرون پریده است با چاقو به رهگذران حمله کرده است. ظاهرا او به دنبال فرد خاصی نبوده و بدون هدف گیری قربانیان خود را مورد حمله قرار داده است.

گفته می شود پلیس یک مظنون بیست و پنج ساله به نام "توموهیرو کاتو" را در نزدیکی محل حادثه بازداشت کرده است.

پلیس توکیو می گوید که این فرد به آنها گفته است که به آکیهابارا آمده بوده تا مردم را بکشد چون از زندگی و همه چیز آن خسته شده است.

گزارش های قبلی حاکی از آن بود که مهاجم گانگستر است.

توموهیرو کاتو - گفته می شود که مهاجم گانگستر است


بنا به گزارش شبکه خبری "کیودو"، کشته شدگان حمله روز یکشنبه (8 ژوئن)، شامل شش مرد 19 تا 74 ساله و یک زن 21 ساله می شود.

یکی از شاهدان عینی در گفتگو با بی بی سی صحنه حادثه را این گونه توصیف کرد: "وقتی به محل حادثه رسیدم با صحنه ای از کشتار و خونریزی مواجه شدم. همه جا جسد دیده می شد. برخی از این اجساد هنوز تکان می خوردند و برخی دیگر هم نه."

یک شاهد عینی دیگر به شبکه خبری کیودو گفت: "مهاجم از کامیونش بیرون پرید و به مردی که زیر گرفته بوده چندین ضربه چاقو زد. بعد به سمت ایستگاه قطار آکیهابارا حرکت کرد و هر رهگذری را که نزدیکش بود، چاقو زد."

افزایش جرم و جنایت

ناحیه آکیهابارا، مرکز فروشگاه های کالاهای الکتریکی و بازی های کامپیوتری است و به خصوص مورد توجه افرادی است که به کتاب های مصور علاقد دارند و یا در جستجوی لباس هایی هستند که از مد خاصی پیروی می کند.

در این محل، که در ایام تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ است، همچنین اولین فروشگاه های عرضه کننده انواع روبات های خانگی در ژاپن ظهور کرد.

حمله با چاقو در ژاپن در گذشته امری نادر بود، اما این روزها شمار این حوادث افزایش یافته است.

در ماه ژانویه سال جاری میلادی یک پسر محصل شانزده ساله که با خود دو چاقوی آشپزخانه حمل می کرده به شمار زیادی از مردم در یک مرکز خرید شلوغ حمله کرد.

حمله امروز در سالگرد حمله سال 2001 در مدرسه ای در ژاپن رخ داده است. در آن سال مردی که اختلال روحی داشته به دانش آموزان دبستانی در شهر اوساکا حمله کرد و هشت کودک را کشت. در آن حمله پانزده شاگرد و آموزگار زخمی شدند.

ali safari - ژابن - توکیو
ژابنی ها توی هر کاری تقلید می کنند حتی تو ادم کشی . خدا به داد ما برسد گرفتار نشویم . التماس دعا دوستان / لووووووول
یکشنبه 19 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
دیوانه گی همینه دیگه!
یکشنبه 19 خرداد 1387

masoumeh - ایران - تهران
با همه پیشرفت شون نمی دونم چرا از امریکاییها تقلید می کنن.
دوشنبه 20 خرداد 1387

بنده خدا - ایران - تهران
حالا ببینم احمدی نژاد چه جوابی دارد که به مردم ژاپن بدهد. بدون شک دولت ایران مسوول این حادثه است و باید پاسخگوی اعمال و رفتار خودش و شهروندان ژاپنی باشد.
دوشنبه 20 خرداد 1387

بنده خدا - ایران - تهران
حالا ببینم احمدی نژاد چه جوابی دارد که به مردم ژاپن بدهد. بدون شک دولت ایران مسوول این حادثه است و باید پاسخگوی اعمال و رفتار خودش و شهروندان ژاپنی باشد. واقعا رژیم جمهوری اسلامی و شخص احمدی نژاد چه جوابی دارد که به خانواده های قربانیان این حادثه بدهد ؟ چرا باید این تعداد زن و مرد بیگناه کشته و زخمی بشوند ؟ این برای دولت ایران ننگ است.
دوشنبه 20 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
آدم خوب و بد همه جا در همه اقوام و ملیتی و مذهبی پیدا میشه
سادیسم هم بیماری هست که ممکن است هر کسی را مبتلا کند
دوشنبه 20 خرداد 1387

sajjad0001 - ایران - لاهیجان
در پی این اتفاق گروهی از وطن فروش ها تیم تحقیق و تفحصی را تشکیل دادند تا متوجه ارتباط این حادثه با محمود احمدی نژاد شوند
دوشنبه 20 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
بنده خدا - ایران - تهران
خدایی این دفعه مردم از خنده حالا که این طوره هر بدبختی تو دنیا اره که مسولش احمدی نژاد بعضی خبرها تحریف میشه داد
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.