لاریجانی:به دیپلماسی هزار و یک شبی علاقه نداریم

لاریجانی:به دیپلماسی هزار و یک شبی علاقه نداریم

این برای اولین بار نیست که آقای رئیس مجلس هشتم از عملکرد آژانس انتقاد می کند
علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران بار دیگر با انتقاد از گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که کشورش علاقه ای به طولانی شدن مساله هسته‌ای ندارد.

این برای اولین بار نیست که آقای لاریجانی در سمت جدید خود از عملکرد این آژانس انتقاد می کند. از زمان انتخاب علی لاریجانی به سمت ریاست مجلس ایران، او چندین بار از این آژانس انتقاد کرده و نسبت به ادامه همکاری های ایران با آن هشدار داده است.

آقای لاریجانی امروز شنبه، هجده خرداد در رشت گفت که گزارش اخیر محمد البرادعی، مدیرکل آژانس دوپهلو است. او افرود که این نهاد سازمان ملل "شاید به دنبال یک دیپلماسی هزار و یک شبی است که مرتبا زمان می‌گیرد."

رئیس مجلس ایران هشدار داد که اگر می خواهند مساله هسته ای را دچار پیچش کنند، برای خودشان مشکل درست می کنند.

محمد البرادعی در گزارشی که اخیرا از فعالیت های هسته ای ایران ارائه کرد، ایران را به کوتاهی از ارائه اطلاعات لازم در مورد فعالیت های هسته ای متهم کرد. ایران می گوید که اطلاعات درخواستی آژانس را به این نهاد وابسته به سازمان ملل ارائه کرده است.

آقای لاریجانی گفت که ایران به دنبال خرید زمان نیست و می خواهد مشکل را ریشه ای حل کنند و برای همین با آژانس "رو راست" کار کرده است.

رئیس جدید مجلس ایران، به دنبال تشکیل اولین جلسه مجلس هشتم ایران، به این آژانس هشدار داده و گفته بود که در صورت ادامه رفتار "فریبکارانه"، مجلس ایران حد و مرز جدیدی برای همکاری با آژانس تعیین خواهد کرد.

این در حالی است که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران گفته است که در حال حاضر، ضرورتی به تجدیدنظر در همکاری ها با این نهاد وجود ندارد.

رئیس مجلس هشتم ایران در دیدار هفته پیش خود با آقای احمدی نژاد گفت که مذاکرات بی هدف، نتیجه ای نخواهد داشت. او از مسیر مذاکرات حمایت کرد و گفت که نسبت به بسته پیشنهادی کشورهای پنج بعلاوه یک، نگاه منفی ندارد.

آقای لاریجانی افزود که مذاکرات هسته ای باید از یک مبنای درست و معقول برخوردار باشد.

آقای البرادعی در گزارش خود گفته بود که ایران قطعنامه های شورای امنیت مبنی بر توقف فعالیت های غنی سازی اورانیوم را اجرا نکرده است. ایران می گوید که غنی سازی را حق خود می داند و حاضر نیست از حق خود بگذرد. این کشور برای رفع نگرانی های کشورهای طرف درگیر در برنامه هسته ای ایران، اعلام آمادگی کرده است.

آمریکا و متحدان اروپایی آن ایران را متهم به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته ای می کنند اما ایران این اتهام را همواره رد کرده است.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
خودشون میبرند و میدوزند و تن مردم میکنن!!!!با این چرندیات که نمیشه سر دنیا را کلاه گذاشت!!!لابد فکر کردید همه مثل خودتون خرن!!!!برای خودتون یک سری کاغذ سیاه کردین که این جواب آژانس است و بعد هم جشن گرفتین!!دنیا داشت بهتون میخندید.با این مسخره بازیها فقط تو ایران میتونید عوام فریبی کنید!!! جهان اگر قرار بود که با چرندیات و مسخره بازیهای شما از مسیر اصلی و از سیاست های احمقانه شما دور بشه که انقدر از شماها جلو نبود!!! دنیا دنیای ماهواره و دروبین است.انگشت تو گشت بکنی هزار جور فیلم میگیرن اونم مسعله به این مهمی!!دنیا میدونه لعیم برای سوراخ آفتابه تون از کجا وارد میکنید چی برسه به انرژی هسته ای و بمب اتم!!!! شما گفتین دنیا هم باور کرد!!لابد با آفتابه دکی میخواد به اسرائیل حمله و محوش کنید!!! خدا هم خر را دیده شاخ نداده!!!!!!!!!
شنبه 18 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
تو دیگه چرا ننه شهرزاد قصه گو
یکشنبه 19 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
علی لاریجانی،تا چه زمانی می خواهی به این راه ادامه دهی .مردک زمان رفتن فرا رسیده.به امید ان روز که با چادور زنانه فرار کنید ولی ما هنوز زنده ایم.
یکشنبه 19 خرداد 1387

مش قاسم - قم - قیاس آباد
بیچاره خبرنگارها صحبتش رو چی ترجمه کردن!!!!!!!
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.