موفاز وزیر حمل و نقل اسرائیل : حمله به ایران اجتناب ناپذیر است

موفاز وزیر حمل و نقل اسرائیل  : حمله به ایران اجتناب ناپذیر است

آقای موفاز که یک یهودی متولد ایران است قبلا وزیر دفاع اسرائیل بود
شائول موفاز وزیر حمل و نقل اسرائیل گفته است که اگر ایران برنامه اتمی اش را متوقف نکند حمله اسرائیل به آن کشور "اجتناب ناپذیر" خواهد بود.

بنابه گزارش ها این وزیر کابینه اسرائیل همچنین گفت که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران "زودتر از اسرائیل حذف خواهد شد."

این اشاره ای به اظهارات آقای احمدی نژاد بود که بارها از "نابودی قریب الوقوع" اسرائیل از صحنه جهان سخن گفته است.

آقای احمدی نژاد همین هفته در آستانه سفر به ایتالیا بار دیگر اسرائیل را "جرثومه فساد" خواند و گفت آرزوی آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر محو اسرائیل از صفحه روزگار بزودی محقق خواهد شد.

آقای موفاز که متولد ایران است در گفتگو با روزنامه یدیوت آهرنوت چاپ اسرائیل اظهار نظر می کرد.

این صریح ترین موضع گیری یک مقام ارشد دولت کنونی اسرائیل در زمینه حذف برنامه اتمی ایران با استفاده از زور توصیف می شود.

با این حال برخی ناظران همزمانی این موضعگیری را با تلاش آقای موفاز برای جانشینی اهود اولمرت به عنوان رهبر حزب کدیما بی ارتباط ندانسته اند.

 اگر ایران برنامه اتمی خود را ادامه دهد - ما به آن حمله خواهیم کرد. تحریم ها موثر نیست. چاره ای به جز حمله به ایران برای متوقف کردن برنامه اتمی اش وجود ندارد
 
شائول موفاز

آقای موفاز که زمانی رئیس ستاد مشترک ارتش و وزیر دفاع بود، در گفتگو با روزنامه اسرائیلی نتیجه گیری کرده است که تحریم های بین المللی در مهار بلندپروازی های اتمی ایران ناموفق بوده است.

وی گفت: "اگر ایران برنامه اتمی خود را ادامه دهد - ما به آن حمله خواهیم کرد. تحریم ها موثر نیست. چاره ای به جز حمله به ایران برای متوقف کردن برنامه اتمی اش وجود ندارد."

شورای امنیت سازمان ملل تاکنون به ظن آنکه ایران می کوشد سلاح اتمی تولید کند سه قطعنامه تحریمی علیه این کشور صادر کرده است اما ایران تاکنون به درخواست آن برای توقف غنی سازی اورانیوم توجه نکرده و همچنان این بخش از برنامه اتمی اش را گسترش می دهد.

اسرائیل می گوید ایران تا پایان دهه جاری میلادی می تواند به سلاح اتمی دست پیدا کند.

ایران سوءظن ها و اتهامات علیه برنامه هسته ای خود را رد می کند و می گوید هدف آن صرفا مقاصد غیرنظامی از جمله تولید برق است.

استفاده اسرائیل از نیروی نظامی برای حذف برنامه اتمی یکی از دشمنانش بی سابقه نیست.

این کشور در سال 1981 طی حملاتی هوایی راکتور اتمی عراق را که در آن زمان هنوز تکمیل نشده بود نابود کرد.

آقای موفاز در گفتگو با روزنامه یدیوت آهرونوت همچنین ادعا کرد آمریکا از حمله اسرائیل به ایران حمایت می کند.

واکنش آمریکا

سخنگوی کاخ سفید از اظهار نظر درباره هشدارهای آقای موفاز خودداری کرده و بر موضع قبلی آمریکا دایر بر تلاش دیپلماتیک جهت مهار برنامه اتمی ایران پافشاری کرده است.

'درک نگرانی اسرائیل'
 درک می کنم که اسرائیل خیلی نگران آینده و امنیت خود است وقتی کشور در همسایگی خود دارد - ایران - که می گوید می خواهد آن را از نقشه حذف کند، اما ما در تلاشیم این مساله را به صورت دیپلماتیک حل کنیم
 
سخنگوی کاخ سفید

دانا پرینو گفت: "درک می کنم که اسرائیل خیلی نگران آینده و امنیت خود است، وقتی کشوری در همسایگی خود دارد - ایران - که می گوید می خواهد آن را از نقشه حذف کند."

وی افزود: "ما در تلاشیم این مساله را به صورت دیپلماتیک حل کنیم."

در مقابل این گونه تهدیدهای اسرائیل، ایران بارها کشور یهودی را تهدید به حملات تلافی جویانه کرده است. اسرائیل تنها کشور خاور میانه است که تصور می شود سلاح اتمی داشته باشد.

هشدار موفاز و سایر مقام های اسرائیلی درباره برنامه اتمی ایران پس از گزارش روز 26 مه آژانس بین المللی انرژی اتمی که از عدم پیشرفت در رفع برخی ابهامات "نگران کننده" در مورد برنامه اتمی ایران سخن گفت صورت می گیرد.

محمد برادعی رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در آن گزارش ایران را به کوتاهی از ارائه اطلاعات لازم در مورد فعالیت های هسته ای متهم کرد. ایران بخش های منفی آن گزارش را رد کرد.

تبادل اطلاعات درباره ایران

پیشتر در هفته جاری به نقل از زیپی لیونی وزیر خارجه اسرائیل نقل شد که گفته است ایران "باید بفهمد که تهدید نظامی همچنان (علیه آن کشور) وجود دارد و از گزینه ها حذف نشده است."

به علاوه موضوع اصلی گفتگوهای این هفته اهود اولمرت با جورج بوش در آمریکا برنامه اتمی ایران بود.

آقای اولمرت در سفر خود به واشنگتن خواستار توقف "خطر ایران" با توسل به تمام ابزارهای موجود شد.

'حذف از صحنه گیتی'
 اسرائیل اگر بخواهد هر گونه حرکتی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهد، او را از صحنه گیتی حذف خواهیم کرد
 
سرتیپ آشتیانی

آقای اولمرت گفت: "بی تردید ایران جدی ترین و فوری ترین خطری است که امنیت و ثبات جهان را تهدید می کند".

این هفته همچنین مایک مک کانل، رئیس اطلاعات ملی آمریکا، که مسئول نظارت بر کلیه سازمان های جاسوسی آمریکاست، برای گفتگو درباره برنامه اتمی ایران به اسرائیل سفر کرد.

وی در این سفر از جمله با رئیس دستگاه اطلاعاتی ارتش اسرائیل و وزیر دفاع آن کشور دیدار کرد.

"اورشلیم پست" به نقل از منابع اسرائیلی نوشت این سفر بخشی از تبادل اطلاعاتی میان دو کشور بود و طی آن قرار بود اسرائیلی ها آخرین ارزیابی خود از برنامه اتمی ایران را در اختیار آقای مک کانل قرار دهند.

اسرائیل در ماه ژانویه یک ماهواره پیشرفته را برای زیر نظر گرفتن برنامه اتمی ایران به فضا پرتاب کرد.

ایران در ماه آوریل از سازمان ملل متحد خواست اسرائیل را به خاطر این تهدید که در صورت حمله ایران به اسرائیل، این کشور را نابود خواهد کرد محکوم کند.

اعتراض ایران ظاهرا به اظهارات بنجامین بن الایزر وزیر تاسیسات زیربنایی اسرائیل بود که گفته بود: "اگر ایران به اسرائیل حمله کند باعث واکنشی شدید خواهد شد که نابودی ایران را به دنبال خواهد داشت."

سرتیپ محمد رضا آشتیانی جانشین فرمانده کل ارتش ایران نیز روز 15 آوریل تهدید کرد که اگر اسرائیل به ایران حمله کند، ایران این کشور را از "صحنه گیتی" حذف خواهد کرد.

اظهارات دو مقام اسرائیلی و ایرانی هیچ کدام حاکی از حمله پیشگیرانه نبود و تنها به حملات تلافی جویی اشاره داشت.

mahbod1353 - ایران - ایران
اگر میتونی حمله کن تاکاری که هیتلر تمومش نکرد ما تمومش کنیم. یعنی کثیفهایی مثل تو رو بفرستیم به درک.
شنبه 18 خرداد 1387

mahyarta - ایران - تهران
اگر حمله کنن که خوبه,لااقل زودتر از شرشون خلاص میشیم.
شنبه 18 خرداد 1387

بابک - ایران - سبزوار
هم ایران و هم اسرائیل چاخان می گویند
شنبه 18 خرداد 1387

m.a.r - انگلستان - لندن
نه امریکا نه اسرائیل نه وطن فروشها خائن هیچ غلطی نمیتوانند بکنند.جاشان در زباله دونی خواهد بود.
شنبه 18 خرداد 1387

bluestar - ایران - تهران
تف به ... ننت . اگه می تونی حمله کن. چون خط مقدم ایران بیخ گوشت تو لبنانه.
شنبه 18 خرداد 1387

bandekhoda - برزیل - برازیلیا
این خبرا گه گاهی برا خنده بد نیست.
البته ارزش نظر دادن رو نداشت ولی دیدم مثل اینکه بعضی از دوستان در دو خبر قبلی مربوط به حمله به ایران چنان نظر داده بودن که انگار باورشون شده که اسراییلی که نتونست فقط 33 روز جلوی لبنان دوام بیاره میخواد جلوی بسیجیان مخلص و جان بر کف ایران عزیز اظهار وجود کنه.
باز هم میگم اینا همش بازی سیاسی هست و همچنان که شاهد هستین هر چند وقت یک بار مشابه همچین اظهارات مزخرفی تکرار میشه.
اما بر فرض محال اگر همچین اتفاقی بیفته و رژیم منحوس صهیونیستی هم اجازه ی همچین حماقتی رو به حودش بده اونوقت تمامی ملل و تمامی جهان شاهد خواهند بود که ایران همچین درسی به اون خواهد داد که هرگز از یاد ها نره.
و باز هم میگم که اسراییل هیچ گاه همچین کاری رو نمیکنه چون تمامی تبعات اون رو میدونه و میدونه که اگر ایران فقط یک اشاره به همون لبنان بکونه و به قول معروف فقط کمی فیتیله ی چراغ رو در منطقه ببره بالا چیزی از اسراییل نمیمونه و همچنین اسراییل هیچ گاه تنگه ی هرمزها رو فراموش نمیکنه که اگر فقط یک روز بسته بشن اقتصاد جان که به خواب میره هیچ فشار های اصلی به خود اون و کشور های پشتیبانش وارد میشه.
حرف زیاد است و فقط ذیغ.
یا علی.
شنبه 18 خرداد 1387

shazdeh57 - المان - دوسلدورف
آقای موفاز متولد ایران است و بعید نیست که اجیر شده ی دولت ایران باشد.به قول المانی ها اشله فا باشد.همه چیز دقیقا طرح ریزی شده .
خدا به داد اسرائیل برسه که داره با عجله قبر خودشو میکنه.
شنبه 18 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
امید وارم حمله کند وجمهوری اسلامی را با تمامی اخوندها و گروه حزب الله وتمامی طرفدارانش را به جهنم اسلامی راهی گنند.امین را بلند سر دهید.نابود باد جمهوری اسلامی و تمامی مذهب در دنیا.
یکشنبه 19 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
مفاز جون بیا دائی جون برگرد ایران میذاریم مغازه عتیقه فروشی بابات رو راه بندازی.چی کار داری موندی تو کشوری که پایه هاش رو آبه .گنده گو...ی هم میکنی؟زیاد نق بزنی لولو نصرالله میاد می خوردت-گفته باشم!!!
دوشنبه 20 خرداد 1387

X - BoY - ایران - تهران
موفاز تو غـــــــــــــــ... میکنی
حزب الله که نمایندگی کوچیکه ایران بود اونجوری تو جنگ گذاشت .... حالا دیگه
حساب کن ایران چکارت میکنه راستی تا حالا قارچ خوردی موفاز ؟ اگه نخوردی حمله کن ایران اون وقت به جای قارچ .... میخورید دسته جمعی انشالله
چهار‌شنبه 22 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.