پایان توقیف سه روزه خبرگزاری فارس

پایان توقیف سه روزه خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس پس از سه روز توقیف شروع به کار کرد
توقیف سه روزه خبرگزاری غیر دولتی فارس پایان یافته و این خبرگزاری از امروز فعالیت خود را از سر گرفته است.

خبرگزاری فارس در صفحه اول خود اعلام کرد که با پایان یافتن توقیف 3 روزه از سوی هیأت نظارت بر خبرگزاری‌های غیردولتی، این خبرگزاری فعالیت خود را از ساعت 11:30 (به وقت تهران) امروز (پنجشنبه) مجددا آغاز کرده است.

ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران پیشتر علت توقیف موقت خبرگزاری فارس را "انتشار اخبار دروغین و تشویش اذهان عمومی" اعلام کرده بود. ایرنا همچنین به نقل از مقامات در وزارت ارشاد، اعلام کرده که پیش از صدور حکم توقیف موقت، وزارت ارشاد درباره انتشار برخی خبرهای نادرست از سوی خبرگزاری فارس، به مسئولان آن تذکر داده بود.

خبرگزاری فارس مبنای حقوقی ابلاغیه هیأت نظارت بر خبرگزاریهای غیردولتی مبنی بر توقیف 3 روزه خود را مخدوش دانسته، اما گفته که برای احترام به نهادهای رسمی به آن تمکین کرده بود.

گفته می شود انتشار دو خبر مربوط به جایگزینی طهماسب مظاهری رئیس کل بانک مرکزی و ادغام بانک های مهم دولتی و تبدیل آنها به قرض الحسنه، از علل توقیف موقت این خبرگزاری بوده است.

خبرگزاری فارس، این دو خبر را، به نقل از "منابع آگاه" منتشر کرده بود.

با این حال خبرگزاری فارس امروز نوشته: " تا این لحظه دلیل اصلی توقیف خبرگزاری فارس همچنان برای این خبرگزاری نامشخص است."

خبرگزاری فارس که از مواضع اصولگرایان در ایران حمایت می کند، فعالیت خود را در ماه فوریه سال 2002 میلادی در تهران آغاز کرد. این نخستین برخورد با این خبرگزاری از زمان آغاز به کار آن است.

ali1370 - ایران - اصفهان
مگه تو ایران هرکاری دلیل هم داره؟
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.