حجاب برای همیشه در ترکیه ممنوع شد

حجاب برای همیشه در ترکیه ممنوع شد

دقایقی قبل رسانه‌های گروهی ترکیه در خبری فوری اعلام کردند؛ دادگاه قانون اساسی این کشور حجاب اسلامی را برای همیشه در ترکیه ممنوع کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، دقایقی پیش رسانه های گروهی ترکیه اعلام کردند که بر اساس تصمیم نهایی دادگاه قانون اساسی ترکیه ، مصوبه جدید پارلمان این کشور مبنی بر آزادی استفاده از حجاب اسلامی در دانشگاه های ترکیه ملغی شده و از این پس استفاده از حجاب در تمامی مراکز دولتی ترکیه همانند 25 سال گذشته ممنوع است.
عبدالله گل، رئیس جمهور ترکیه در اولین اظهارنظر خود پیرامون این تصمیم دادگاه قانون اساسی تر کیه گفت: این یک مسئله حقوقی است و من در آن دخالتی نخواهم کرد.
قانون آزادی استفاده از حجاب اسلامی در دانشگاه‌های ترکیه حدود دو ماه پیش توسط پارلمان این کشور تصویب و ابلاغ شده بود.
دادگاه قانون اساسی ترکیه بر اساس شکایت حزب جمهوریخواه خلق که تنها 8 درصد کرسی‌های پارلمان این کشور را در اختیار دارد ، مصوبه اکثریت مطلق مجلس ترکیه را باطل کرد. حزب اسلامگرای عدالت توسعه در انتخابات اخیر ترکیه 47 درصد کرسی‌های پارلمان این کشور را به خود اختصاص داده و حائز اکثریت مطلق است.
گفتنی است، دادگاه قانون اساسی ترکیه متشکل از 11 دادستان است که همگی لائیک هستند و تصمیم ممنوعیت حجاب با رای 9 تن از آنان اتخاذ شده‌است.

khodadadeh - ایران - تهران
این هم از کارهای دنباله روهای غربی ها
آقا اگه ملت می خوان حداقل بزار راحت باشن به شما چه؟
شما که میگین عدم رعایت حجاب ما به شما چه ما هم میگیم حداقل رفایت اینها به شما چه؟
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
کاش کشورهای فارس زبان از ترکیه یاد بگیرند .
جمعه 17 خرداد 1387

newsms - امریکا - کالمبوس
دستشون درد نکنه
جمعه 17 خرداد 1387

zpirooz - آلمان - آخن
khodadadeh - ایران - تهران شما غرب رو دیدید که این اظهار نظر رو میکنید در اون غربی که شما میگی اصولا انسان آزاده حالا با حجاب یا بی حجاب یا هر جور دیگه
جمعه 17 خرداد 1387

khoshteep - کانادا - ونکوور
هزار افرین به دادگاه قانون اساسی ترکیه ..دمشون گرم بابا این اسلامگرایان احمق رو نشوندن سر جاشون
جمعه 17 خرداد 1387

omid_dk - دانمارک - slagelse
خاک بر سر 9 دادستان که اینقدر شعور ندارند که بفهمند خانمهایی که نمیخواهند بی حجاب یا بدون روسری باشند باید چکار کنند .حداقل بگویند خانمها ازادند که با حجاب باشندو بیحجاب امامتاسفم دمکراسی وجود ندارد
جمعه 17 خرداد 1387

mahyarta - ایران - تهران
ترکیه به زودی با آمریکا درگیر میشه
جمعه 17 خرداد 1387

souroosh - ایران - ساری
سلام.این سیاست و تصمیم گیری بیشتر به خاطر ترس از دخالت های ایران و تندروهای به اصطلاح مذهبی حکومت ایران گرفته می شود که همیشه دنبال تحمیل افکار شیطانی خود و دخالت در امور همسایگان می باشند چرا که اگر اجازه حجاب داده شود چند روز بعد چادر و خرافات های دیگر هم تحت لوای اسم و سو استفاده از بزرگان خدا به جریان خواهد افتاد.
جمعه 17 خرداد 1387

alitajik - ایران - ورامین
دنیای وارونه!
جمعه 17 خرداد 1387

ARUBARZAN62 - ایران - اصفهان
این حکم احمقانست همون طور که حجاب اجباری در ایران اشتباهه بی حجابیه اجباری هم اشتباهه و نقض حقوق بشر و ازادی مورد قبول انسانهای ازاده هست هر کس باید ازاد باشه خودش نوعه پوششو انتخاب کنه واقعا چقدر تناقض بین دو تا کشور همسایه هست
جمعه 17 خرداد 1387

ali-vienna - اتریش - وین
khodadadeh - ایران - تهران
محض اطلاع فقط فرانسه است که در کشور های غرب چنین قانونی دارد.
حالا از کجای غرب پیروی شده شما میدونید دیگه!!!!
جمعه 17 خرداد 1387

leilajoon - رومانی - بخارست
ترکیه همه این کارها رو برای این انجام میده که اتحادیه اروپا با عضویت ترکیه در این اتحادیه موافقت کنند
جمعه 17 خرداد 1387

aytak - ایران - تبریز
همه اینها فقط برای پیوستن به اتحادیه اروپا انجام می شه ولی واسه کشوری که بیش از 90 ٪ اون مسلمان هستند چنین قانونی عجیب و بی انصافی هستش و یه ظلم به مردم اون گرچه نباید آرمان های آتا تورک(پدر ترک) فراموش شه
جمعه 17 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
بهترین کار را کردید. ولا مثل ایران میشدید..200 سال عقب گرد
جمعه 17 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
جالبه مزدوران و حزب الهی ها تا به حذف حجاب و ممنوعیت حجاب در کشور های دیگه میرسند رگ دموکراسی اشان گل میکنه ازادی انتخاب اما تو ایران با اون شیادان نه اصول دینه
همین کارها تو کشورهای اسلامی این قدر در ارتباط با زنان ادامه بدید خوبه همونی که غرب میخواد سرگرم این کارها باشیم اون ها به کجا برسند یک مشت اسلام دوزاری دست اورد انگلیس یک ملتی را ببرن ته چاه غفلت و تاریکی
جمعه 17 خرداد 1387

hans - المان - هامبورک
ترکیه از زمان اتا ترک و طبق قانون اساسی کشورشان یک کشور لاییک بوده و امیدوارم همیشه هم همینطور بماند. اسلام در این کشور هیچ وقت زیاد یک اسلام دو اتشه نبوده. متاسفانه بعد از انقلاب اسلامی در ایران. در اغلب کشور های منطقه از جمله ترکیه یک موج اسلام گرایی همراه بادشمنی با غرب بوجود امد. ملت های زیادی در منطقه هم روزی تاوان این اسلام گرایی راخواهند پرداخت. یکی از دلایل اینکه اورپا مخالف عضویت ترکیه در جمع کشور های اورپا است همان اسلامی بون این کشور است. امیدرارم ترک ها به بلای ما گرفتار نیایند.
جمعه 17 خرداد 1387

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
کسانی که میگن اگه ملت میخوان بذار راحت باشن، اول یه سوزن به خودشون بزنن بعد یه جوالدوز به دیگرون! تو ایران هم خیلی ها میخوان راحت باشن. چرا حکومت نمیذاره؟ اونجا (ترکیه) هم همینطور! وقتی همه دم از رعایت قانون میزنن و تو ایران یه ارگانی مثل مجمع تشخیص مصلحت یا شورای نگهبان هست که فرا قانونی عمل میکنن، تو ترکیه هم دادگاه قانون اساسی این کارو میکنه. پس کسی حق نداره به چیزی که مشابه اش تو مملکت خودش هست و قبولش داره، در یه مملکت دیگه اعتراض کنه! آدم این قدر خودخواه و از خود راضی نمیشه.!!!
جمعه 17 خرداد 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
aytak - ایران - تبریز
* گرچه نباید آرمان های آتا تورک(پدر ترک) فراموش شه*
مگه آتاتورک کی بوده که نباید آرمانهاش فراموش بشه؟ می دونستید که آتاتورک شما اصلاْ ترک نبوده؟ ایشون یک یهودی اسپانیایی تبار بود که بخاطر جو ضد یهود آن زمان به امپراتوری عثمانی پناهنده شدند و بعدها در ظاهر مسلمان شدند ولی در خفا همچنان یهودی ماندند و تمام تلاش خود را برای مبارزه با اسلام البته به اسم غربی شدن و تجدد گرایی در ترکیه انجام دادند. آتاتورک هم مانند هیتلر و استالین در میان بسیاری از مردم چهره ای منفور است.
جمعه 17 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
دستشون درد نکنه هر کی میخواد هرجا کلشو ببنده ببنده ولی اجازه نداره نه دانشگاه ببره نه قاضی و پزشک بشه بمون تو خونه کلتو ببندحرف زیادیم نزن.
جمعه 17 خرداد 1387

Tina jOon - آلمان - ماینز
باز دم ترکها گرم
ما که هنوز توی سیستم (یا روسری یاتوسری) گیرکردیم
جمعه 17 خرداد 1387

wiktwr.dk - دانمارک - ڤایله‌
بابا دمشون گرم
جمعه 17 خرداد 1387

torol - ایران - ارومیه
آویه ر - استرالیا - سیدنی اتا ترک پدر جاودانه ما ترکهاست. در ضمن ترکیه بهترین کشور از نظر دموکراسی وازادی میباشد وما به ان افتخار میکنیم شماها بهتره فکری به حال ایران بکنید که در قرن پنجم قبل از میلاد به سر میبرید.
جمعه 17 خرداد 1387

sajjad0001 - ایران - لاهیجان
آقایونی که همیشه دم از دموکراسی می زنند واقعاْ نظراتشون در این مورد جالبه فکر کنم تو این مورد حداقل روشن شده باشه که بعضی ها به خاطر هوا وهوسشون از این موارد طرفداری می کنند البته نظرهای omid_dk - دانمارک - slagelse و
ARUBARZAN62 - ایران - اصفهان واقعاْ قابل تقدیره چون نشون میده به آرمان هاشون در هر حالی ایمان دارند
جمعه 17 خرداد 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
باید به ترکها تبریک گفت که در مورد کنترل دین خیلى از ما جلوتر هستند. آنها از زمان آتاترک فهمیدند که دین یک چیز شخصى است و باید توى خانه گذاشت و بیرون آمد.
بیرون آوردن دین از خانه چیزى جز تظاهر و سواستفاده نیست. ولى افسوس که با سیاست گوسفند پرورى در ایران این حرفها مانند صحبت کردن با دیواره.
خنده داره که با اینجور خبرها مسلمونا دموکراسى شناس میشند، دموکراسى که مسلمونا میفهمند اینه که اون پدر احمق دخترشو زنده زنده بسوزونه و راست راست تو خیابون بچرخه
جمعه 17 خرداد 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
آویه ر - استرالیا - سیدنی
اطلاعات اشتباهی در مورد اتا ترک نوشتید! اتا ترک از اول مسلمان بودند در سلانیک دنیا امدند حتی پدر بزرگ ایشان در ترکمنستان (کیزیل اترک) زندگی می کردند یعنی ریشه اتا ترک به ترکمن ها برمیگردد . اتاترک مسلمان (سنی حنفی) می باشد. شاید برای انسانهای کوتاه فکر- اتاترک مثل هیتلر و.. باشد! ولی در نزد بسیاری از انسانها اتاترک در مرتبه بالائی قرار دارد.
جمعه 17 خرداد 1387

aidinz - ایران - بم
اوبه ر-
استرالیا-سیدنی
لطفامنابعی را که در مورد بیوگرافی مصطفی کمال پاشا (اتا تورک)اطلاعات کسب کرده اید را اعلام فرمایید!!!!!. خواهش می کنم راجع به مطالبی که اشراف ندارید نه تنها اظهار نظر نکرده بلکه بقیه را هم گمراه نفرمایید.ااارببتاایزذکک
جمعه 17 خرداد 1387

roshaanak_alman - آلمان - برلین
مقامات ترکیه خطر را از حالا حس کرده اند و می خواهند جلوشو بگیرند تا مثل ایران نشه.
جمعه 17 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
ARUBARZAN62 - ایران - اصفهان
من کاملا باهات موافقم.
جمعه 17 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
هزاران گل سرخ هدیه به این حرکت.... حجاب ننگی که مقام زن را در حد یک سمبل سکس و شهوت تنزل می دهد .. زن با این پوشش میگوید ///ای مرد چون یک وسیله برای اطفای هوس تو هستم و دیگر هیچ/// به موهایم نگاه نکن که تحریک شوی///....مرگ بر لچک..
جمعه 17 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
torol - ایران - ارومیه.تو همان بهتر که دستمالت را برای ترکیه پهن کنی.در ارزوی ان روز باش که اذربایجان و رضائیه با ترکیه یک کشور شود.
جمعه 17 خرداد 1387

Aytak - ایران - تبریز
ARUBARZAN62 - ایران - اصفهان
نظر شما قابله تقدیره و من نظر شما رو عینا برای خودم انتخاب کردم:
این حکم احمقانست همون طور که حجاب اجباری در ایران اشتباهه بی حجابیه اجباری هم اشتباهه و نقض حقوق بشر و ازادی مورد قبول انسانهای ازاده هست هر کس باید ازاد باشه خودش نوعه پوششو انتخاب کنه واقعا چقدر تناقض بین دو تا کشور همسایه هست

در ضمن در صورتی که کسی از بیوگرافی کسی خبر نداره بهتره که نظر نده و نظرش سوتی تلقی نشه اگه من ترک آتا تورک رو نشناسم دیگه کی باید بشناسه؟؟
در ضمن اجبار همیشه بده چه در ایران و چه در ترکیه
دوستان شما فلسفه افکار لائیکی در ترکیه رو می دونید؟؟؟
جمعه 17 خرداد 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
حجاب فقط در دانشگاه و ادارات دولتی و مدرسه ها ممنوع میباشد. علت این کار هم همه نوع باشند(25 سل قبل در دانشگاه ها 2دسته تقسیم شده بودند با حجاب بی حجاب! بین دو گروه کشمکش و دعوا و تظاهرات ... بود حتی منجر به کشته شدن چند نفر شد . بعد از ان حجاب ممنوع شد) . وگرنه به غیر از اینجاها اگه دوست دارید چادر سیاه و صورت را هم بپوشانید هر چی دوست دارید بپوشین. نظر من در مورد اتا ترک از تحقیقات مشترک ترکیه و ترکمنستان میاد. این تحقیقات و اطلاعات را در دانشگاه انکارا ار استاد زبان ترکمن -گرفتم . (فکر نمیکنم از این گروه مشترک کسی بهتر اطلاع داشته باش!!!)
شنبه 18 خرداد 1387

ARUBARZAN62 - ایران - اصفهان
torol - ایران - ارومیه- ببین دوست عزیز وقتی می گی اتا تورک پدر جاودانه ما ترک هاست داری به توهم جدایی طلبی دامن می زنی من به شما به عنوان یک اذری سر افراز ایرانی احترام می زارم و فرهنگ و زبانت برای من قشنگه و بهش احترام می زارم چون تو یه ایرانیه هم وطن منی ولی اگه واقعا یه جدایی طلبی و فکر می کنی اذربایجان سر افراز باید از ایران جدا بشه من اولین دشمن تو خواهم بود و تا پای جانم باهات مبارزه می کنم
شنبه 18 خرداد 1387

ehsan_14 - اتریش - وین
برادر عزیز اقای torol - ایران - ارومیه ما اذری هستیم من ترکها در اتریش دارم زندگی مکنم بخدا اخر بی فر هنگی هستند
شنبه 18 خرداد 1387

m n m - ایران - تهران
متاسفانه همسایه عزیز ما نیز تندروی کرد و برای کسب یک توهم از ارمان تمام ارمان را باخت وضربه این افراط گرایی را زمانی میخورد که دیر است این دام غرب است برای ایجاد تنش در کشورهای دیگر اگر یک بانوی محجب نتواند به علت اعتقادات درست خود تحصیل و توفیق برای جامعه بیافریند جز حکومت چه کسی متضرر میشود ؟
شنبه 18 خرداد 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
اتا ترک بر اساس اسناد بسیاری که من از خود سایتهای ترکیه پیدا کردم اصلیت یهودی داشت که از اسپانیا مهاجرت کرده بودند ولی بخاطر جو موجود در امپراتوری عثمانی بالاجبار و به ظاهر مسلمان سنی شدند ولی در خفا دشمن اسلام بودند. این اطلاعات را از خودم نساخته ام از خود ترک ها شنیده ام. حالا تو پان تورک هی بگو آتا تورک بابای من بود به من چه. شاید واقعاْ بوده!
شنبه 18 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
وفا ناید از ترک هرگز پدید / وز ایرانیان جز وفا کس ندید
شنبه 18 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
turkmen - ترکیه - ترکیه
lممکن برای شما خدا باشه اما یکی از عوامل بدبختب ما است
شنبه 18 خرداد 1387

torol - ایران - ارومیه
من از دشمنی وظلم فارسها نصبت به ترکها ناراحت هستم واین ظلم قرنهاست که ادامه داره در ودر اخر من ترکم ترک نه اذری از فارسها خواشمندم از نامهای جعلی استفاده نکنید.من به اتا ترک این مرد بزرگ اعتقاد دارم اگر در این روزگار مردی همچون او داشتیم اون وقت میفهمیدید ترک یعنی چه.چرا فارسها باید برای ما تکلیف کنند ما یکی از قدیمیترین اقوام منطقه هستیم .
شنبه 18 خرداد 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
تا منظورتان از دموکراسی در ترکیه چه باشد! کشوری که به حداقل یک سوم از مردمش اجازه تکلم به زبان مادریشان را نمی دهد. کشوری که یک حذب کوچکش که نماینده درصد کوچکی از مردم ترکیه است تعیین کننده تمام سیاستهای کشور است و نمایندگان واقعی مردم قدرت تصمیم گیری چندانی ندارند. کشوری که قبرس را به رسمیت نمیشناسد و در واقع چشم طمع به آن دوخته اگر از دید ترکهای پان تورک دموکرات است پس مشکل از من است که باید بیشتر مطالعه کنم و مفهوم دموکراسی را بهتر درک کنم.
شنبه 18 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
torol - ایران - ارومی
خدا وکیلی اینجور که بوش میاد در این سایت اقایون ترکا فقط بلدن بحث قومی راه بندازن .حال همرو دیگه دارن بهم می زنن بعد لقب شیر مرد اذری(به قول تلویزیون)رو هم همه جا دارن با خودشون یدک می کشن می برن. ملت ساده ایران هم هر چی رو می شنو باور می کنه. نمی دونه اذر بایجان شده گرگ خونه.
خدایی چرا پا نمی شید برید ترکیه یا اران(جمهوری اذربایجان)؟
برو عزیزم هم خودتو خلاص کن هم ما رو دیگه بدبخت ایران بیشتر از هزار سال به خاطر یه گرگ صفتایی مثل تو نای نفس کشیدن نداره. الان طلب ننه و بابات رو هم از من داری.
حتما به همین دلیل که ارین انگین گفته
lt;اتاترک نه تنها پدران ترکان ترکیه بلکه پدر همه ترکان جهان استgt;
پاشو برو پلوی طوله های بابات (اتا ترک) دست از سر این ایران بیچاره بدبخت بر دار.
برید اونجا سر ادامه مراسم قورت بازیتون بابا (شاید سر انجام به کشور جاودانی تورانتون برسین)

شنبه 18 خرداد 1387

modares - ایران - شیراز
torol - ایران - ارومیه ببینم تو یه چیزیت میشه ها . خیلی ناراحتی برو دیگه . فکر کردی قسمتهایدیگه ایران هر شب جوجه کباب میدن به تو نرسیده .نه بابا اینجوری نیست هیچ قومی به قوم دیگه ظلم نکرده یعنی نمی تونه ظلم کنه . اتا ترک رو دوست داری برو ترکیه زندگی کن خیال خودت وما رو هم راحت کن.
شنبه 18 خرداد 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
آویه ر - استرالیا - سیدنی
اسناد از اینترنت ! میشه اسم منابع را بنویسید. بازم مینویسم ریشه اتاترک به ترکمن (طایفه کیزیل در ترکمنستان منطقه کیزیل اترک) برمیگردد. دلیل این نوشته تحقیق مشترک بین دانشگاه های ترکیه و ترکمنستان میباشد.
یهودی اسپانیا... مسخره تر از این بازم هست ؟

kotlet - ایران - تهران
میشه بگین اتاترک چطور باعث بدبختی شما شده؟
شنبه 18 خرداد 1387

brad pitt - ایران - کرج
حجاب برا اوناست که می خوان تو خونه شوهرداری و بچه داری کنن پس نیازی ندارن به مرکز دولتی برن...
کارشون درسته....
آفرین...
مرگ بر آخوندیزم...
شنبه 18 خرداد 1387

ARUBARZAN62 - ایران - اصفهان
torol - ایران - ارومیه- کجا قرنها به شما ظلم شده در این 700 سال اخیر بیشتر حاکمان ایران ترک بودند پس چرا مغلطه می کنی قدرت دست ترک ها بوده چطور به شما ظلم شده همین الان توی حکومت بیشترین نفوذ ترک ها دارن شما یه سر برو سیستان و بلوچستان وضع مردمو ببین و با تبریز یا اردبیل مقایسه کن بعد بگو ببینم به ترک ها ظلم شده یا این سیستانی های بیچاره؟ پس شکمی حرف نزن من مخلص هر چی ترک و اذری با شعوره هستم ولی دشمن شماره یک هر چی جدایی طلبه هم هستم
شنبه 18 خرداد 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
m-kemal.blogspot
سایت البته زیاده که این یکی یک نمونشه. لطفاْ پان ترکها مطالعه کنند.
شنبه 18 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
modares - ایران - شیراز
مدرس واقعا راست می گی قرنها است که من و تو داریم چلو کباب می خوریم و قرنها است که اینا دارن ابگوشت می خورن در ضمن وقتی که می مونن اذربایجان رو چه جوری معنی کنن می گن اذر نام قومی بوده اما دو روز بعد مثل امروز اذر توهینی است از جانب فارسها به اینها. مثلث تبریز -باکو-انکارا هر روز یه چیزی می گه
یکشنبه 19 خرداد 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
آویه ر - استرالیا - سیدنی
لطفا ادرسی بنویسید که معتبر باشه نه اینکه blog باشه. هر چرت و پرتی نوشته شده که دلیل نمیشه. بازم مینویسم اتاترک در سال 1881 در Selânik (در کشور یونان قرار دارد) محله Kocakasım بدنیا امده بودند. اسم پدر ایشان Ali Rıza Efendi, اسم مادر ایشان Zübeyde Hanım' میباشد. این اسم ها ایا یهودی و اسپانیائی میباشد یا اینکه علیرضا و زبیده اسم مسلمان میباشد؟ اشتباهی را که نوشتید را تذکر دادم حالا یک مارک بزرگ پان ترک را می چسبونین به پیشونیم!
یکشنبه 19 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
turkmen - ترکیه - ترکی
خوب ما می گیم .
در زمان ایشون مجمعی تشکیل می شه به نام مجمع تاریخی ترک و کارش اینه که بره ببینه اقایون ترکا کلا در تاریخ چی کار کردن و هر چقدر که می گرده به جز معتصم و طغرل و یه چند تا مثل این چیز دیگه ای پیدا نمی کنه بنابر این شروع به دروغ و تحریف در تاریخ میکنه کاری که امروز هم تمام اقایون پان ترکیست انجام می دن و یه چرت و پرتایی مثل چرت و پرت های زیر رو میگه:
1)تاریخ ترکیه نه تنها ماند تاریخ دیگر ملل اکنده از وقایع افتخار امیز بلکه فراتر از ان نیز می رود
2)این ترکان بودند که پیش از سایرین بر سر چشمه های تمدن امروزی دست یافتند
3)تا همین اواخر یونانیان و رومیان سر چشمه تمدن تلقی می شدند در حالی که پالبت شده است تمدن یونانی اقتباسی از تمدن ترک است
4) و5) و ............................
خوب نتیجه این حرفا این می شه که ایران می شه اولین قربانی پان ترکیسم .
بعدش می گن زرتشت ترک بوده-مادها ترک بودن -اشکانیان ترک بودن-ساسانیان ترک بودن و بابک ترک بوده و غیره و غیره
خوب شما که تو مرکزش نشستی بدونی یه کتابی هست به نام ترک تاریخی تالیف رضا نور که به خودش لقب دکتر داده و تمام دروغایی و تحریفایی که ترکا در تاریخ می کنن از اون اومده . برو به جلد پنجش یه سری بزن می بینی وجودی به نام ایران نداریم همرو ترک نوستن البته با این وضع داستان نویسی نه تاریخ نویسی ایشون می تونستن 5000 جلد کتاب تاریخ بنویس
یکشنبه 19 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
یکی از اهداف حملهء دوم اعراب به ایران (که خودشون اسمشو گذاشتن انقلاب ) صدور شاهکارشون بجهان بود که مثل تمام حرکتهای نظام بخوشبختانه شکست خورد و نتیجهء معکوس داد که یه نمونه شم همین حرکت ضد تحجر ترکیه ست .اسلام هرچه بود ...خوب یا بد بدرد زمان ظهور خودش میخورد .برای تو خونه هم اشکالی نداره هرکی هرچی رو میخواد بپرسته ...اما فراموش نکنیم که شیوهء حرکت مسلمانها در سیاست شیوهء کرم خزنده ست و بقول آذریهای غیورمون بیله بیله مخزند جلو و بخودت که میای می بینی گندابه ای از ایدپو لوژی بسبک جمهوری اسلامی گرداگردتو گرفته که یه نسل طول میکشه تا بخوای خودتو نجات بدی . از اولن گفته های رهبران تا آخرین زرت و پورت احمقی نژاد را مرور کنین خواهید دید هنوز یک کلمه حرف راست از دهن این هیچی ندارها در نیومده و آنچه میگفتند بادی بود که از مخرجشان متساعد میشد . منتها مردم ترکیه بنظر میاد از ما هشیار تر و وطنپرست تر باشن . عر عر رادر نطفه خفه کردن و این از همت ارتش و دادگاه ملی ومیهنیشون بود . چیزی که یه مثقالش هم درقاموس دادگاههای ما نیست . چنانکه از بس به چپاول مال وناموس مردم مشغولند و مثل خوکی که سر به آخورداره و حواسش به دور و برنیست فقط بفکر انبان خودشونند ..عقلشون قد نمیده که مملکت مال نسل آینده هم هست .افشاگری عباس پالیزار را درهمین سایت بخوانید تا ببینید ماکجاپیم و کشورهای فقیر گذشته و غنی حال در منطقه کجان ؟
یکشنبه 19 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
turkmen - ترکیه - ترکی
در ضمن من شنیدم اگه یه ترک ایرانی تو اونجا بخواد بره دانشگاه و ملیتشو بزن ترکیه همه درا به روش باز می شه.راست؟
یکشنبه 19 خرداد 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
kotlet - ایران - تهران
اصلا همچین چیزی نیست. همه خارجی ها باهم وارد کنکور میشن. هر داوطلب براساس نمره ای که گرفته میشه وارد دانشگاه میشه حتی هر کشور تعداد مشخصی سهمیه داره مثلا دانشگاه انکارا 2 نفر سهمیه برای کشور ایران در نظر گرفته دیگه نگاه به این نمیکنه که ترکی-کردی-فارسی مهم پوئنی که بالاتره.
kotlet - ایران - تهران
من کتابی که شما گفتید را نخواندم اصلا کاری با تاریخ گذشته ندارم مهم الان دوره ای که داریم زندگی میکنیم. ولی موقعی که می خونم مطمئنم اشتباست درستش را می نویسم. اگه به گذشته بود ما ایرانی ها تاریخ 2500ساله داریم ولی الان چطور زندگی میکنیم تو چه وضعیتی هستیم. تو همین سایت ترک کرد فارس به جون هم افتادن هر کی هم لقب داره پان ترک -تروریست - نوه مغول - .... وضعیت بدیه ! 10-15 سال قبل اینطور نبود هیچکی با مذهب و زبان همدیگه کاری نداشتن ولی الان اینطور نیست متاسفم. ایکاش همه جا صلح بود شرایط زندگی بالا بود که مردم فشار و استرس زندگی را از هم در نمی اوردند.
یکشنبه 19 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
خوب ممنون چون خود من داستان دانشگاه رو از یکی از دوستام شنیده بودم حالا اصلشو فهمیدم .
اصولا اقایون پان ترکیست (منظورم با شما نیست) هی چی ندیده و هیچی نخونده شروع به دست بردن توی تاریخ دارن و برای این کارشون می رن از کتابایی مثل اون استفاده می کنن(اصولا تمام کتابای تاریخی که می نویسن از اون) همینا یه زمانی برای درست کردن توران می خواستن اذربایجان و خراسان رو از ایران جدا کنن. اما امروز اومدن شدن صاحب ایران و خودشونو رسوندن به 7200 سال پیش نگاه کن اون torol - ایران - ارومی چی میگه؟(قدیمی ترین اقوام منطقه) منظورشونم اینه که منشائ ترکان در جهان همین اذربایجان ایران بوده حتی وجود ترک در خراسان و دیگر نقاط ایران رو دارن می چشبونن به اذربایجان(پس حتما ترکان ایغور هم اذ اذربایجان اومدن دیگه؟) دیگه تو این سایت هم نگاه کن همیشه بحثای قومی رو اینا راه می اندازن. همرو می اندازن به جون هم
دوشنبه 20 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
خوب ممنون چون خود من داستان دانشگاه رو از یکی از این (پان ترکا که عشق ترکیه بود) شنیده بودم حالا اصلشو فهمیدم .
ما هم یه زمانی کاری به تاریخ گذشته نداشتیم اومدیم اینجا دیدیدیم
ا اقایون پان ترکیست (منظورم با شما نیست) هی چی ندیده و هیچی نخونده شروع به دست بردن توی تاریخ دارن و برای این کارشون می رن از کتابایی مثل اون استفاده می کنن(اصولا تمام کتابای تاریخی که می نویسن از اون) همینا یه زمانی برای درست کردن توران می خواستن اذربایجان و خراسان رو از ایران جدا کنن. اما امروز اومدن شدن صاحب ایران و خودشونو رسوندن به 7200 سال پیش نگاه کن اون torol - ایران - ارومی چی میگه؟(قدیمی ترین اقوام منطقه) منظورشونم اینه که منشائ ترکان در جهان همین اذربایجان ایران بوده حتی وجود ترک در خراسان و دیگر نقاط ایران (وحتی جهان) رو دارن می چسبونن به اذربایجان(پس حتما ترکان ایغور و قبچاق هم از اذربایجان اومدن دیگه؟) دیگه تو این سایت هم نگاه کن همیشه بحثای قومی رو اینا راه می اندازن. همرو می اندازن به جون هم چرا چون کشور جعلی ایجاد شده تو اران باید به وسیله اینا هدفاشو پیش برره .
torol - ایران - ارومی
اگه می خوای برات 1000 تا دلیل میارم که به مردم اون منطقه حتی قبل از اینکه پای ترکان به اونجا باز بشه می گفتن اذری.
دوشنبه 20 خرداد 1387

ehsan_14 - اتریش - وین
اقای torol - ایران - ارومیه .پس تو ترک بمان.ما اذریهای تهرانیم وایرانی اصلیم و اگه روزی ترکی از ترکیه یا از اینهایکه مزخرف مگن( تجزیه طب)بخوان پا از گلیمشون درازتر بزارن ......
دوشنبه 20 خرداد 1387

آویه ر - استرالیا - سیدنی
turkmen - ترکیه - ترکیه
ترکمن جان دیگه بهانه بنی اسراییبی نگیر. اسنادی که تو این سایت معرفی شده می تونی بگردی و اصلشو پیدا کنی. لابد می خوای یه سایتی باشه که مورد تایید فاشیست های پان تورک هم باشه. آره؟ اونا که هیچوقت زیر بار حرفی که به ضررشون باشه نمی رن. تمام کتاب های تاریخ ترک ها جعلی و من درآوردی است و هیچ گاه توسط یک سازمان غیرترک بی طرف تایید نشده و نخواهد شد.
در ضمن منظورم از مهاجرت اتا ترک مهاجرت خودش نبود بلکه اجدادش در دو قرن قبل یعنی قرن 17 از اسپانیا به آنجا مهاجرت کردند. عربی بودن نام خودش و یا والدینش به معنی عرب بودن یا ترک بودن آنها نیست.همانطور که قبلاْ هم گفتم ایشان و والدینشان به ظاهر مسلمان سنی شدند ولی همچنان مخفیانه عقاید یهودی خود را دنبال می کردند. به هر حال ایشان هرچه که بود ترک نبود. هر کسی ترکی حرف زد به معنای ترک الاصل بودنش نیست.
دوشنبه 20 خرداد 1387

torol - ایران - ارومیه
اقا من نگفتم که فارسها نبودند.2. ما ترکها کشور اذربایجان رو باترکیه دوست داریم چون از نظر زبانی قومی فرهنگ ... با اونها خیلی نزدیک هستیم .ما فکر میکنیم تمام ترکها باید در زیر یک پرچم واحد ویک کشور واحد که از شرق تاغرب گسترده باشه زندگی کنیم.تا هیچ قومی توان ظلم به افراد ترک رو نداشته باشه .من فکر نمیکنم این چیز بدی باشه چرا باید این روش واین فکر مورد اعتراض کشورها قرار بگیره این فکر بی مانند راه اتا ترک بزرگه که به ملت ترک توصیه کرده .
دوشنبه 20 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
torol - ایران - ارومیه
خوشم اومد اعتراف بزرگی بود به هدف پلیدت اعتراف کردی (اقایون این هدف پان ترکیست ها در ایران است) خوبه به عرضت برسونم بابات که اتاترک باشه بعد از یه مدتی افتاد به غلط کردم و ... خوردم و .....
اینم یه قسمت از سخنرانیش :
((((..... ما از انهایی نیستیم که در پی رویایی بزرگ روانه می شوند و در واقع تظاهر به انجام کارهای بزرگی می کنند که از عهدهشان بر نمی اید... با تظاهر به انجام کارهای بزرگ و شگرف بی انکه عملا در پی تحققشان باشیم کین و نفرت تمام جهان را بر این کشور جلب کردیم.......به اتحاد اسلام؟(که از مرحله های قبل از پان ترکیسم بوده)خدمت نکردیم ....به پان تورانیسم خدمت نکردیم.... به جای انکه در پی اندیشه هایی باشیم که نمی توانیم تحقق بخشیم و جز از افزایش فشار و تعداد دشمن حاصلی ندارد بهتر است به حدود طبیهی خود باز گردیم))))
بنابراین برو بچه توی بوز قورت کوچکتر از این هستی که بخوای
دوشنبه 20 خرداد 1387

turkmen - ترکیه - ترکیه
آویه ر - استرالیا - سیدنی
اول نوشتی اتاترک یهودیه حالا میگی 2 قرن پیش اجدادش یهودین.. اوهو 2 قرن پیش هر شخص را در بیاریم احتمال اینکه چیزهای جالب باشه هست . مثلا ترکمن ها قبلا شامان بودند (چند قرن پیش) بعدا مسلمان شدند. ترک های اذربایجان سنی بودند (زمان کدام پادشاه - اسمش را فراموش کردم) یا زور شمشیر مذهب شیعه را قبول کردند..... اگه قرار باشه نگاه به چند قرن قبل کنیم و قضاوت کنیم همه چیز قاطی میشه. همه سلامت به دور از تفرقه باشیم . اگه دوست دارید تفرقه بین مردم بیاندازید همش انگشت روی مسئله های بزارین که حساس باشه!!!!
دوشنبه 20 خرداد 1387

torol - ایران - ارومیه
عجب بدبختی داریم شماها همش ناسزا میگید .کوروش برای شما افتخاره اتا ترک برای ما زبان فارسی برای شما زبان ترکی برای ما ایران مال شما کشورهای ترک زبان مال ما ما گفتیم تاجیکستان یا افغانستان برای ما که شماها جوش اوردین.هیچ ترکی ترک نیست اگر برادرش دردیگر سرزمین مورد ظلم وستم قرار بگیره هم اکنون دیگر برادران ما در دیگر کشورها نگران برادران خود در ایران هستند چون هرادم کوری هم میتونه این ظلم رو که به ترکها در ایران میشه ببینه.پس این گفته اتا ترک رو هم بدون(شما (ترکها)با افتخار ترین وشجاع ترین ملت هستید همیشه اتحاد داشته باشید تادشمنان شما جرات نگاه کردن به شما را هم نداشته باشند.
دوشنبه 20 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
torol - ایران - ارومیه
خوب پسر گل کسی مجبورت نکرده ایران بمونی برو سر مراسمس قورت بازیتون تو ترکیه
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

kotlet - ایران - تهران
torol - ایران - ارومیه
خوب متحد باشید تو ترکستان .اذربایجان که ترکستان نیست.(اونجا کسی چپ نگاهتون نمی کنه)
سه‌شنبه 21 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.