نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه تربیت معلم

نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه تربیت معلم

دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران خواسته هایی صنفی در ارتباط با مسائل فرهنگی و رفاهی داشته اند
تحصن دانشجویان دانشگاه تربیت معلم تهران در اعتراض به مسائل فرهنگی و رفاهی، به روز پنجم کشیده شد.

بر اساس منابع مختلف خبری دانشجویی که اقدام به انتشار اخبار در این باره کرده اند، شمار این دانشجویان که در ساختمان این دانشگاه واقع در پردیس کرج تحصن کرده اند، به صدها نفر می رسد.

این منابع از حضور نیروهای امنیتی در اطراف دانشگاه خبر داده اند.

آنچه شرایط را بحرانی تر ساخته، اقدام به اعتصاب غذای بیش از پنجاه نفر از دانشجویان است که چند نفر از آنها در اثر فشار جسمی وارد شده در شرایط نامناسبی قرار دارند.

ناصح فریدی، دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم در گفتگو با رادیو بخش فارسی بی بی سی از انتقال سه نفر از این دانشجویان به درمانگاه دانشگاه خبر داد و گفت این دانشجویان "با امکانات محدود درمانگاه" تحت درمان قرار گرفته اند.

برخی منابع خبری از ممانعت نیروهای حراست دانشگاه از خارج کردن دانشجویانی که حال آنها وخیم است به خارج از دانشگاه جهت درمان خبر داده اند، اما آقای فریدی گفت دانشجویان نگرانند که پس از انتقال به بیمارستان، به نهادهای امنیتی منتقل شوند.

این تحصن از روز پنجشنبه شب نهم خرداد در اعتراض به مشکلات صنفی و کیفیت غذای سلف سرویس دانشجویان آغاز شده است، اما موارد دیگری نیز مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

ناصح فریدی، از جمله خواسته های دانشجویان متحصن به برکناری معاونت آموزشی دانشگاه، برکناری مدیریت امور فوق برنامه و فرهنگی دانشگاه، بهبود مواد خام مورد استفاده در سلف سرویس دانشگاه، ارتقای وضعیت بهداشتی خدمات ارائه شده در سلف سرویس، راه اندازی سیستمهای حرارتی و برودتی خوابگاه های دانشگاه و صدور مجوز برگزاری اردوهای دانشجویی اشاره کرد.

آقای فریدی در این گفتگو عنوان کرد که مدیریت دانشگاه موارد اعتراضی دانشجویان را تکذیب کرده است.

منابع خبری دانشجویی از قطع آب آشامیدنی دانشگاه، اختلال در سیستم های موبایل در پردیس کرج، و قطع اینترنت دانشگاه خبر داده اند.

برخی از این منابع مدعی شده اند که خانواده های دانشجویان متحصن از سوی "نیروهای حراست دانشگاه" تلفنی تهدید شده اند که در صورت ادامه یافتن اعتراض، "فرزندان آنها بازداشت، و برای آنها پرونده سنگینی در دادگاه انقلاب تشکیل خواهد شد."

این در حالی است که ناصح فریدی، دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه تربیت معلم تاکید کرد دانشجویان "هیچ خواسته ای خارج از محدوده مسائل صنفی ندارند."

تحصن دانشجویان در شرایطی برگزار شده است که دانشگاه دوران تعطیلی پیش از امتحانات را سپری می کند.

bluestar - ایران - تهران
از بچه هایی که تحصن رو سازماندهی می کنندخواهش می کنم تمومش کنند.این حرکتها در حال حاضر نه به نفع دانشجوهاست نه بقیه.اجازه بدید تا حرکتهای خزنده اوضاع را درست کنند
جمعه 17 خرداد 1387

bagdagulan - ایران - تبریز
عزیزان دانشجوچه خواسته های سطح پایینی دارن.بابا کلاس تحصنو آوردین پایین.البته بد نیست این روسا دانشگاها رو از خواب بپرونن.باید طوری باشد که هر کس در جامعه ما مسپول اعمالش باشد و اثر عملش را ببیند.خطر برخی مسپولین برا نظام از خطر امریکا و اسراپپل بیشتره
جمعه 17 خرداد 1387

mahyarta - ایران - تهران
لعنت بر آمریکا با این آخونداش
جمعه 17 خرداد 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اقای خمینی که خدا رحمتان کناد( من اصولا برای تمام مردگان طلب امرزش میکنم حتی اقای خمینی که نه تنها یک ایران که دنیایی را به هم ریخت) کاش میشد یک باره دیگر میشد که ببینید وارثان شما با کسانی که میخواهند به قول شما شغل انبیا را برگزینند چه میکنند. گرچه ما دوران زنده بودن شما را هم دیدیم که بر سر فرزندان ایران زمین از دختر و پسر نوجوان به بالا در زندانهای مختلف کشور چه بلاها که نیاوردید و چه خانواده ها که داغدار نکردید.
و اما شما اقای خامنه ای نه تنها جنایاتی که الان در حال وقوع است بلکه به عنوان کسی که سکان هدایت یک حکومت را در دست دارید باید پاسخگوی جنایات نظام تحت امرتان از روز نخست تا به الان باشید. از به گلوله بستن دختران و پسران مظلوم و بیدفاع در اوین گرفته تا رفتارهای ددمنشانه مزدورانتان با کسانی که به قول اقای خمینی میخواهند شغل انبیا را برگزینند.
و بدانید از این پاسخگویی تاریخی مفری و راه فراری ندارید. شما هم نباشید جانشینانتان باید پاسخگو باشند.شفق صبح این دادگاه عدل مردمی در حال طلوع است. این وعده الهیست.
جمعه 17 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
حتما میخواهند به خواسته های صنفی دانشجویان از جمله خوابگاه وغذا در محل هتل هفت ستاره اوین جامه عمل بپوشانند.اخی بنده خدا ماموران جان برکف اطلاعات مخصوصا وزیر جلادشون محسنی اژه ای خونخوار.
جمعه 17 خرداد 1387

sajjad0001 - ایران - لاهیجان
babaktoronto - کانادا - تورنتو
دو روز پیش 15 خرداد بود تنها یکی ازجنایات رژیم پست پهلوی همین یک مورد رو می شه با کل جنایات جمهوری اسلامی مقایسه کنید تعداد کشته ها زخمی ها زندانی ها تیعیدی ها و... فقط تو رو خدا نگید 15 خرداد کار کماندو های فلسطینی بود .
جمعه 17 خرداد 1387

Aytak - ایران - تبریز
sajjad0001 - ایران - لاهیجان
موافقم
همون طوری که شاه دانشجویان و افراد مخالف افکار خودشو سرکوب و زندانی و شکنجه می کرد اینا هم همین کار رو می کنن مگه زمان همون خدا بیامرز شاه سرکوب و شکنجه و رشوه و قتل و باند بازی و آقازاده و ... نبودند؟؟؟ اگه الان پول ایران به حزب االه می ره واسه دفاع از ایران اون زبون پول مردم هم به جیب اربابای شاهت می رفت کشور ایران استقلال نداشت اصلا استقلال و ارزش اون رو می دونید؟؟
جنایات شاه و حکومت فعلی هیچ وقت فراموش نخواهد شد همه حکومت ها از یه قماش هستند فقط ظاهرشون فرق می کنه زمون شاه مگه همه ثروتمند بودند مگه اصلا شهروندان معمولی آدم حساب می شدند؟؟؟
البته هم پهلوی و هم حکومت فعلی کار های مثبت و منفی در کارنامشون هست
ای کاش واقع بین بودیم و با اصرار و سماجت و نادیده گرفتن خیلی از چیز ها به چیزی دائما اعتراض و انتقاد بی منطقی نمی کردیم آقا بابک با شمام شما که یه نام زیبا دارین بیشتر باید دقت کنید من مخالف حرف های شما نیستم فقط شما یکطرفه انتقاد می کنید و با عرض معذرت مدیونید به شاه از لحاظ ....
جمعه 17 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
sajjad0001-ایران لاهیجان.عزیز جان اگه نمیدونی سوال که میتونی بکنی.من اون روزها تهران بودم و بچه هم نبودم که یادم رفته باشه.یک تعدای بازاریها کفن پوش و باشعار یا مرگ یا خمینی سر دادن راه افتادن تو خیابانها!!!اون روز من با داداش بزرگم داشتیم میرفتیم یکجایی که سربازها تیر اندازی کردن و بما که رسیدن البته خیلی شلوغ بود ولی با ملت کاری نداشتن چند تیر هوایی زدند و بعد هم چون بهشون حمله کردن یکی دوتا از اونها را زدند و زخمی کردن که همه فرار کردن !!! بقول شما که میگید 15 خردا و جنایات شاه پس بگو قبر اینها کجاست؟اسامی اینها را که تو این 30 سال میتونستن پیدا کنند و دیگه ساواک که نیست!!!اصلا اگر کشتاری شده بود این ملاها علم عثمانش کرده بودن!!!پسر جان یکم به عقل خودت رجوع کن.بخداوندی خدا قسم من اون روز اونجا بودم و این چرندیات فقط برای گول زدن ملت است!!!این رژیم ملاها میگم 30 سال وقت داشتن 30 سال دیگه هم اگر وقت داشته باشن نمیتونید کسانی را معرفی کنند!!چون اصلاجنایتی نبوده!!اما از دور بر خودتون نگاه کنید تو همون شهرستان کوچیک و ده های اطراف ببینید چند هزار نفر فقط به دلیل اختلاف نظر با ملا مورد تجاوز و جنایت قرار گرفتن! میلیونها ایرانی را اینها کشتن و میلیونها ایرانی هم از دست ملاها فرار کردن و در کشور های مختلف جهان هستن!!!کمی عاقل باش و به چرندیات این ملاها گوش نکن.آخه شما مثلا مسلمان هستید و از آن دنیا بترس.از بزرگترها سوال کن عزیز.
شنبه 18 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.