کلینتون به زودی رقابت را واگذار خواهد کرد

کلینتون به زودی رقابت را واگذار خواهد کرد

خانم کلینتون پس از یک رقابت فشرده و طولانی نامزدی را واگذار می کند
ستاد مبارزات انتخاباتی سناتور هیلاری کلینتون می گوید وی به زودی رقابت برای کسب نامزدی حزب دموکرات را واگذار کرده و از سناتور باراک اوباما حمایت خواهد کرد.

آقای اوباما بالاخره در روز سه شنبه توانست تعداد نمایندگان لازم برای کسب نامزدی حزب دموکرات را به دست آورد.

خانم کلینتون هنوز به طور علنی به شکست اذعان نکرده اما روز جمعه چنین خواهد کرد "و سپس حمایت خود از سناتور اوباما را اعلام می کند."

گزارش ها دایر بر آمادگی خانم کلینتون برای کناره گیری از رقابت ها پس از کنفرانسی با حضور او و اعضای ارشد حزب دموکرات در کنگره منتشر شد.

هاوارد ولفسون مدیر ارتباطات ستاد انتخاباتی خانم کلینتون گفت که سناتور اهل نیویورک روز جمعه در یک رویداد حزب دموکرات در واشنگتن همچنین "حمایت خود را از اتحاد حزب بیان خواهد کرد."

جین اوبرایان خبرنگار بی بی سی در واشنگتن می گوید که خانم کلینتون روز سه شنبه درحالی که باراک اوباما ادعای پیروزی کرده بود، حتی طرفدارانش را با این موضع گیری که هنوز قصد اعلام شکست ندارد شگفت زده کرد.

به گفته خبرنگار ما گمانه زنی ها حاکیست که تاخیر در پذیرش شکست تلاشی از سوی خانم کلینتون برای ایجاد موقعیت جهت کسب سمت معاونت آقای اوباما بوده است.

تعیین معاون

همزمان باراک اوباما تیمی از چهره های سرشناس را برای انتخاب معاونی که در کنار او در مبارزات سراسری شرکت کند تشکیل داده است.

وی نخستین کاندیدای سیاهپوست یک حزب عمده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکاست.

تیم سه نفره ای که آقای اوباما برای تعیین معاون تشکیل داده است شامل کارولین کندی، دختر رئیس جمهور سابق جان اف کندی، اریک هولدر وزیر سابق دادگستری و جیم جانسون است.

جیم جانسون کسی است که در سال 2004 به انتخاب معاونی برای جان کری کمک کرده بود.

بیل برتون سخنگوی سناتور اهل ایلینوی گفت: "آقای اوباما از نزدیک با این سه نفر کار خواهد کرد اما در نهایت این تصمیم فقط و فقط با اوست."

پیشتر آقای اوباما به خانم کلینتون ادای احترام و تلویحا اشاره کرد که او ممکن است در صورت رئیس جمهور شدن وی، در دولت آینده حضور داشته باشد.

سناتور اوباما در اشاره به محاوره مختصری با خانم کلینتون گفت: "کاملا مطمئنم قادر خواهیم حزب را دوباره متحد کنیم."

به دلیل طولانی شدن رقابت های مقدماتی حزب دموکرات برای تعیین نامزد نهایی حزب در انتخابات، شکاف هایی در حزب ایجاد شده است و سران حزب نگرانند این موضوع به شانس آقای اوباما در انتخابات ماه نوامبر لطمه بزند.

در آخرین مرحله انتخابات مقدماتی روز سه شنبه در دو ایالت رای گیری شد که کلینتون در ایالت داکوتای جنوبی و اوباما در ایالت مونتانا پیروز شد.

خانم کلینتون سه شنبه شب در سخنرانی خود در نیویورک به آقای اوباما و حامیانش بابت "دستاوردهایشان" تبریک گفت.

خانم کلینتون پیشتر به برخی قانون گذاران نیویورک گفته بود برای پذیرش معاونت ریاست جمهوری آقای اوباما در مبارزات او و دولت احتمالی اش آماده است.

پیش از پایان رای گیری، جان مک کین سناتور آریزونا و نامزد انتخابات ریاست جمهوری که عضو حزب جمهوری خواه است در سخنرانی برای حامیانش در لوئیزیانا گفت :"فصل انتخابات مقدماتی به سر رسیده و مبارزه برای انتخابات سراسری ریاست جمهوری آمریکا آغاز شده است."

m.a.r - انگلستان - لندن
هیلاری عزیز تو اگه عرضه داشتی شوهرت رو راضی میکردی.اگر میکردی نمیرفت بیرون چشمچرونی که اخرش هم افتضاح شد.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
بذار بره گم شه زنیکه....... ایران روبابمب هات تهدید میکنی
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
فکر این خانم کثیف است.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

nancy62-61 - ایران - اصفهان
ظاهرا اون "مردم" ایران و رژیم جمهوری اسلامی رو به یک چشم میبینه; بره بهتره.
اما اگه میموند و پیروز می شد واهمه این آخوندها صد چندان می شد ها ها ها; الان باور نمی کنید از شنیدن این خبر مثل ... خوشحالند; به رو خودشون نمیارن کثافت ها...
جمعه 17 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.