مشاور احمدی‌نژاد: ۳ برابر دولت‌های قبل و بعد انقلاب کار کرده‌ایم

مشاور احمدی‌نژاد: ۳ برابر دولت‌های قبل و بعد انقلاب کار کرده‌ایم

شهاب‌نیوز ـ «علی اکبر جوانفکر» مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد که اخیراً روزهای پرکاری را برای دفاع از دولت پشت سر گذاشته است، طی گفتگویی با خبرنگاران در مشهد به شدت از عملکرد رسانه‌های کشور انتقاد کرد چرا که به اعتقاد او «فعالیت‌های دولت را به نحو مطلوبی به گوش مردم نمی‌رسانند». وی همچنین مدعی شد که «در دولت نهم سه برابر دولت‌های قبل و بعد از انقلاب کار شده است» و توقیف سه‌روزه خبرگزاری فارس را درس عبرتی برای این خبرگزاری و دیگر رسانه‌ها خواند تا به «صحت اخبار» خود درباره دولت توجه کنند.

بر اساس گزارشی که ایسنا مخابره کرده است؛ جوانفکر در جمع خبرنگاران در مسجد «حجت ‌ابن ‌الحسن» شهر مشهد درباره وضعیت اقتصادی کشور و برنامه‌های دولت گفت: برنامه‌های اقتصادی دولت در حال پیگیری است، در یکی دو سال ابتدایی دولت وضعیت اقتصادی را کنترل کرد ولی بعداً به مشکلاتی نظیر تورم جهانی و جنگ روانی در داخل برخورد کرد، این جنگ روانی کمک کرد تا بی‌ثباتی در وضعیت قیمت‌ها ایجاد شود.

مشاور مطبوعاتی دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به این‌که «سال گذشته بیش از 20 میلیارد دلار صادرات انجام شده که بسیار بی‌نظیر است» اظهار کرد: این اقتصادی که با دنیا در حال مبادله است به طور مستقیم از اقتصاد جهانی تاثیر می‌گیرد و خود را در بازار نشان می‌دهد.

وی ابراز عقیده کرد: در سه سال گذشته در ایران ثروت ایجاد شده است؛ به معنی این‌که دولت سرمایه‌های خود را در کل کشور به کار گرفته است، در صورتی که در گذشته این ثروت در جا و در دست عده‌ محدودی بود.

جوانفکر افزود: در دولت نهم سه برابر دولت‌های قبل و بعد از انقلاب کار شده و در حوزه‌های مختلف دارای جهش بودیم به طوری که در بحث سیمان به زودی تولید آن به 55 میلیون تن افزایش خواهد یافت و نزدیک به 40 درصد افزایش تولید خواهیم داشت.

وی گفت: جهش‌های دولت نهم در حوزه‌های مختلف اصلا قابل مقایسه با گذشته نیست و پول را وارد چرخه زندگی مردم کرده‌ایم. کاهش سود بانکی به معنی افزایش سرمایه‌گذاری در کارهای تولیدی است و این اتفاق افتاد که سرمایه‌های مردم به سمت کارهای اساسی هدایت شد، در گام بعدی نرخ بانکی تک رقمی می‌شود.

مشاور مطبوعاتی احمدی‌نژاد با تاکید بر این‌که «در کشور ثروت ایجاد شده و در پی آن تورم ایجاد می‌شود» گفت: تورم فی‌ نفسه بد نیست و برخی تورم‌ها خوب و برخی تورم‌ها بد است. تورم در کارهای لوکس اشکالی ندارد، تورم جایی بد است که به اقلام مورد نیاز مردم مربوط می‌شود که در این زمینه دولت تلاش می‌کند کاهش یاید.

وی ادامه داد: در بحث پودر لباسشویی دولت ورود نداشته است، احتکار عده‌ای، کمبود مصنوعی و افزایش قیمت را در پی داشت و دولت با این وضع، سوبسید این کالا را برداشت تا در جای دیگر مورد استفاده قرار دهد، به زودی بازار از انواع پودرهای شوینده پر خواهد شد. 

توقیف خبرگزاری فارس؛ عبرتی برای بقیه!
جوانفکر در پاسخ به سوالی درباره توقیف سه روزه خبرگزاری فارس گفت: در پنج روز گذشته در تهران نبودم ولی از طریق SMS مطلع شدم که خبرگزاری فارس گزارشی را مبنی بر این ‌که پرویز داوودی جانشین مظاهری در بانک مرکزی شده، ارسال کرده است که در پی این خبر طی سه روز به حالت تعلیق درآمده است. 

وی گفت: در این ماجرا به مساله صحت خبر توجه نشده و این اقدام به طور ذاتی به اعتبار آن خبرگزاری آسیب رساند، البته برای هر رسانه‌ای این اتفاق رخ دهد، توقیف در پی خواهد داشت. این برخورد یک تجربه جدید و درس عبرتی برای این خبرگزاری در عرصه رسانه شد که ضعف خود را شناسایی کند و دیگر آن را تکرار نکند و پیامی که برای جامعه رسانه‌ای کشور دارد این است که با مراقبت بیشتر، به اصل صحت توجه بیشتری کنند. 

رسانه‌های و فعالیت‌های دولت
مشاور مطبوعاتی در این زمینه هم احمدی‌نژاد گفت: فعالیت‌های دولت به نحو مطلوب به گوش مردم نمی‌رسد؛ بنابراین روابط عمومی‌ها را فعال کرده‌ایم. طیف کمی از رسانه‌ها اقدامات دولت را منعکس می‌کنند و بخش صدا و سیما نیز فعالیت آن‌چنانی ندارد و در اختیار دولت نیست و در برخی موارد آسیب‌زننده است. 

جوانفکر افزود: در دوره اصلاحات شاهد رشد روزافزون و توسعه کمی روزنامه‌ها بودیم، ولی در عمق توسعه‌ای نداشتیم؛ چراکه اهداف سیاسی را دنبال می‌کردند، این مشکل از همان زمان ریشه‌دار و عمیق‌ شد، به همین دلیل گاهی شاهد پیدایش روزنامه‌هایی بوده و هستیم که دغدغه کار حرفه‌ای ندارند. 

وی در عین حال خاطرنشان کرد: قانون اساسی آزادی مطبوعات را تضمین کرده است، به طوری که بتوانند در اطلاع‌رسانی به صورت شفاف وظیفه خود را انجام دهند و واقعیت‌ها و حقایق را منتقل و از حقوق مردم دفاع کنند. این هدف قانونگذار بوده است ولی وقتی جریانات سیاسی در رسانه نفوذ می‌کنند، اولین اتفاقی که رخ می‌دهد، این اصل قانون اساسی نقض می‌شود؛ چراکه خبرنگار و رسانه از دریچه تنگ حزب به پدیده‌ها می‌نگرند، به طوری که آن چیزی از واقعیت‌ها را منعکس می‌کنند که حزب به آن تکیه می‌کند و آن‌چه را که نباید ببیند، نمی‌بیند و انعکاس نمی‌دهد. رسانه حزبی نگاه حزبی دارد و از موضع منافع حزبی به جامعه می‌نگرد و آن‌چه که به جامعه منتقل می‌شود، بخشی از واقعیت یا جعل آن است.

وی درباره آسیب‌های دیگر ورود احزاب به رسانه‌ها گفت: در این‌گونه رسانه‌ها چون دغدغه کار حرفه‌ای وجود ندارد، از زمان بستن صفحات روزنامه تا زمان رسیدن به دست خوانندگان 13-12 ساعت زمان می‌برد و زمانی که روزنامه به دست خواننده می‌رسد مطالب تازه‌ای به آن‌ها منتقل نمی‌شود. هیچگونه رقابتی در این رسانه‌ها و مطبوعات برای اطلاع‌رسانی جامع، کامل و تازه‌تر به مردم وجود ندارد، در حالی که در دنیا و کشورهایی که رسانه‌ها پیشرفته‌تر هستند، رقابت جدی وجود دارد و از منابع اطلاعاتی می‌خواهند تا به صورت اختصاصی در اختیار آن‌ها باشد، ولی برای برخی رسانه‌های ما چون این رقابت وجود ندارد، از موضع طلبکارانه توقع اطلاع‌رسانی از سوی منابع اطلاعات را دارند و این به معنای آسیب است.

مشاور مطبوعاتی رییس‌جمهور ادامه داد: عده‌ای از روزنامه‌ها و رسانه‌ها مدعی هستند که چرا بخش دولتی به آن‌ها آگهی تبلیغاتی نمی‌دهد. بحث این است که در دنیای امروز برای جلب و جذب آگهی تبلیغاتی بهترین اطلاعات باید ارائه شود تا احساس شود که رسانه حرف تازه‌ای برای گفتن دارد، در ایران این‌گونه نیست و برخی آگهی‌دهنده را تحت فشار قرار می‌دهند.

وی در ادامه درباره راهکارهای رفع این آسیب‌ها گفت: راهکار دستوری نیست که دولت دستور دهد، سپس اصلاح شود، دیکته نمی‌توان کرد، از درون خود رسانه باید خیزش و اراده‌ای صورت گیرد. در گذشته چندین مرتبه از اصحاب رسانه خواسته‌ایم که آسیب شناسی و برای برون رفت از مشکلات راه حل ارائه کنند.

وی در عین حال گفت: تنها راه حل این است که احزاب و گروه‌های سیاسی باید رسانه‌ها را به حال خود رها کنند و باید این اتفاق رخ دهد تا رسانه وظیفه ذاتی خود را انجام دهد، ولی تا زمانی که رسانه تحت نفوذ جریانات سیاسی و سوءاستفاده احزاب است، امیدی به اصلاح وضع موجود نخواهد بود. 

سایت‌های اینترنتی
جوانفکر در پاسخ به سوالی درباره ساماندهی سایت‌های اینترنتی اظهار داشت: وزارت ارشاد طرح ساماندهی سایت‌ها را تدوین کرده تا این مساله را قانومند کند و از همه دعوت کرده است تا موقعیت خود را اعلام کنند، این هدف بود و اکنون نیز در حال پیگیری است، فعلا نقصی به آن نمی‌توان گرفت.

وی با اشاره به این‌که «سایت‌های رسمی دولت یکی سایت ریاست جمهوری و دیگری سایت سخنگوی دولت است» خاطرنشان کرد: سایت‌های دیگر ربطی به دولت ندارد و موضع دولت تنها در این سایت‌ها اعلام می‌شود. البته منبع خبری خبرگزاری‌هایی است که از سوی دولت مجوز گرفته‌اند و سایت‌های دیگر منبع خبری محسوب نمی‌شوند و این خود نوعی نابسامانی است. 

آیا دولت نهم تبلیغات نمی‌کند؟
جوانفکر گفت: این دولت از روز اول آستین‌ها را بالا زده و در حال کار است و وارد مجادلات سیاسی ـ چیزی که در گذشته باعث فرصت‌سوزی شد ـ نشده است. امیدواریم با همین روحیه به اهداف خود برسد، دولت در انجام کارهای تبلیغاتی ناتوان است و به سمت کار گرایش دارد تا گفتن. آدم حرف بزن در دولت کم است، بر خلاف دولت گذشته که حرف بزن زیاد داشت این دولت حرف بزن و سخنگو کم دارد.

وی ادامه داد: امیدواریم در سایه همکاری از سوی مجلس بتوانیم گام‌های بلندی را در حوزه اقتصاد برداریم و مجلس هشتم در انجام وظایف خود کارهای نظارتی را افزایش دهد.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه مطبوعاتی مهمترین کار این است که به سمت اصلاح وضع کنونی حرکت کنیم و مجلس هشتم نیز در این رابطه کمک کند تا معضل چنبره احزاب بر رسانه‌ها را حل کند. 

Eteraaz - ایران - تهران
دولت احمدی نژاد نسبت به دولتهای گذشته مطمئنا کار اقتصادی بیشتری کرده ، ولی مطمئنا تا این کارها نمود عینی نداشته باشه و مردم اون رو احساس نکنن ، اینجور اظهار نظرها فقط در حد حرف باقی میمونه و حداقل اگه بگیم که کارشناسها اونو باور میکنن ، مردم اون رو باور نخواهند کرد .
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

bandekhoda - برزیل - برازیلیا
تیتر رو صحیح کنید:
مشاور احمدی‌نژاد: (۳0)برابر دولت‌های قبل و بعد انقلاب کار کرده‌ایم.
واقعا هم کرده اند.
خدا نگهدارشون باشه.
انشاءالله.
یا علی.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
چرا سه تا؟
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
ما هم امیدواریم که این گامها آنقدر بلند نباشد که خشتک دولت جر بخورد و گندی را که به خود زده بر سر مردم بریزد. هر چند که تا حالا کم هم به سر مردم ن...یده است!!!
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

hramezani - ایران - مشهد
الاغ مشت قربان هم سه برابر خودش بار می کشه وکار می کنه
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ooshkool - استرالیا - پرث
درسته.... دیگه سیفون جواب نمیده
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

با هوش - ایران - گرمسار
البته ایشون درست میگن ایران بیست میلیارد دلار صادرات داشته . با فروش نفت بشکه ای ‌120 دلار بیشتر از اینها هم صادرات داشته که بیشتر این درآمد به فلسطین و حزب الله لبنان و .....و بقیه اش هم به کشورهایی مانند ونزودلا و سوریه و......... کمک بلاعوض میشه ، مردم ایران هم که باید از فقر دختراشون رو به دبی‌و کشور های امارات صادر کنند و در دولت نهم سه برابر قبل و بعد از انقلاب مردم بد بخت شده اند. اینا اسهال گفتاری دارند و انگار در عالم دیگه ای زندگی میکنند.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

نسل سوخته - ایران - تهران
آقا یا خانم اعتراض لطفا شما .... کار کنین یه مثل هست که میگه سالی که نکوست از بهارش پیداست ماستی که ترشه از تغارش پیداست
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
بر منکرش لعنت!! کی تونسته بهتر از شما به این خوبی ت ر ر ر ر بزنه به مملکت؟؟؟!!!
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

dor az vatan - انگلیس - لیدز
فکر کنم قبل از مصاحبه مواد زیاد مصرف کرده بوده.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

Tina jOon - آلمان - ماینز
و سه برابر همین میزان گند زدید به مملکت
واااللللاااااا
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
اعتراض ببند اون دهنتو عتیقه این چه غلطی کرده تورم 40درصدی و واردات 50میلیاردی هم شد کار به علی قسم اگه پول نفت نمی رفت بالا الان همه باید کاسه گداپی دست میگرفتیم (البته نه شما دستمال کش ها)
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

فرزند آریا - سوئد - سوئد
راست می گه اینقدر گند که اینها زدند توی مملکت هیچکس تا حالا موفق نشده بزنه. تا حالا دیدین تو مملکت به این وسعت گوجه فرنگی ( که توی خود همین ممکلت عمل کاشت میشه) بشه 2500 تومن؟
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

mohsen_tonight - ایران - تهران
ره صد ساله رو اگر تو یه دوره ریاست جمهوری بخوان طی بکنن همین میشه!!
از سی سال پیش هر کی اومده گوشش به این حرفا بدهکار نبوده حالا هم این دولت اینجا رو با جبهه جنگ اشتباه گرفته هر چی رو که میبینه می خواد از بیخ بکنه به درست کردنش هم فکر نمی کنه !!!!
این آقا درست میگه تو این دولت خیلی کارها شده ولی به صورت انفعالی و گاهی اوقات هم به شیوه خرابکاری!!!
این مملکت مثل یه آدم معتاد می مونه که ولش کردن تا به این روز افتاده حالا هم می خوان یه شبه ترکش بدن !!!!
بعضی مسائل اینجا ریشه فرهنگی داره که تو این سی سال بعد از انقلاب کسی بهش توجه نمی کرده !!!
بابا تا همین چند سال پیش شیشه تلفن های عمومی رو می شکستن!! دو تا ماشین تو خیابون با هم تصادف می کردن بعدش تا هر دو راننده همدیگرو سیر نمی زدند ول کن معامله نبودن!!!
ولی باید قبول کرد که با این اوضاع اقتصادی که الان بوجود اومده هیچ کار فرهنگی نمیشه کرد چون مردم اینقدر به سختی زندگی می کنند که کسی به این حرفا گوشش بدهکار نیست... با شکم خالی کی به فکر این چیزا می افته!!! باورتون نمیشه که تو این چند روز تعطیلی چای که تو ایران خیلی مصرف میشه قیمتش 4 برابر شده!!! جالب تر از اون اینه که هر چیزی تو ایران گران میشه تقاضا براش بیشتر میشه !!! صد متر بالای فروشگاه من یه فروشگاه چای و شکر و برنج هست دلم می خواست می دید که چی جوری مردم واسه خریدن چای هجوم آوردن!!!
حرف هایی که از جانب آقایون دولتی زده میشه با اونایی که ما تو جامعه می بینیم خیلی فرق میکنه !!!!
اعصاب آدم از حرفای اینا خورد میشه!!! از این جور خبرا نذارید!!!
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
راست میگه این بابا!!!با این خدمات(دزدی.جنایت.تورم.وحشیگری و حمله به ملتووو) هم نسبت به دولت قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب این دولت (3) کرده. وقتی رئیس جمهور (3) باشه و کابینه هم (3) باشه خوب عملکرد هم (3) میشه دیگه!!!نه خجالتی نه حیایی نه شرمی!!!آخه مرتیکه نمیبینی ملت کمرشون خورد شده زیر فشار تورم!!!!میلیاردها دلار پول نفت را دزدیدید و بقیه را هم به عرب و هر چی مفتخور تو دنیا دادی تازه میگی (3)برابر!!ای لعنت برتوی بی......!!!!
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

حسن کچل - امریکا - نیویورک
به اندازه 300دولت .......د ولی پوشک نبود دولت بوی گندش همه دنیارا گرفت چه اعتماد بنفسی
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

mamalporru - ایران - شیراز
تو را خدا دروغ بس است . جهان را به لجن کشیدید . چرا کسی در این دنیای بداد مردم ایران نمیرسد خدایا..........
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ealia - ایران - تهران
قبلا فکر می مردیم مساحت ایران تبدیل به 1800000کیلومتر مکعبه ولی حالا انگار شده 5400000 متر مکعب!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

king_irooni - ایران - سربندر
bandekhoda - برزیل - برازیلیا

من می دونم هدف شما از ساز مخالف زدن چیه ... فقط می خواید که لج بقیه رو دربیارید چون این مردم هستن که درک و لمس می کنن که زندگیشون بهتر شده یا خیر ... و همه چیز در مورد احمدی نژاد و تیم دولت مشخصه و نیازی به اینکه مردم بخوان که به دولت ثابت کنن که اوضاع داره روز به روز بدتر میشه نیست من نمی دونم شما که در خارج هستی چطور میتونی درک کنی که اوضاع مردم بهتر شده یا خیر ؟؟!!
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

sam1 - انگلیس - لندن
البته خراب کاری نه کار مثبت
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ezatdf - ایران - تهران
مشاور احمدی‌نژاد: ۳ برابر دولت‌های قبل و بعد انقلاب کار کرده‌ایم. باور نمی کنید برید حساب بانکی من و زنم و پسرم و عموم و دختر عمو . . . ببینید.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

dj amir - انگلستان - برادفورد
Eteraaz - ایران - تهران
اگه شما که اینقدر مطمئنا هستید که دولت احمدی نژاد کار کرده پس اون 2 خانواده که در اتوبان صیاد شیرازی زیر چادر زندگی می کنند چه فعالیت مثبتی از فعالیت های دولت عدالت محور دریافت کردند .شاید برای امثال شما کاری و یا شاید وام کم بهره یا بدون بهره و یا شاید پست ومقامی.اقا و یا خانم اعتراض لااقل اعتراض کن به این وضع . بدون شک تقصیر صهیونیسم وعیادی غرب نیست که ایرانی تو کشور خودش زیر چادر و توی اتوبان شب را به صبح سر کند.اگه ایران وطن تو هست به وطنت عشق بورز
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
Eteraaz - ایران - تهران
عینک بخر بزار تو اب هویج که وقتی میری خرید بتونی قیمت های کالا های مصرفی رو درست بخونی
از قدیم گفتن رفیقه افتابه ا ن ه حالا کساییم که از سیاست های محمود خله دفاع می کنن معلومه چیکارن و کین
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
فکر میکنم از افعال معکوس استفاده کرده.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
وقاحت تا اسمان... این همه اعدام شکنجه فحشا اعتیاد.. دیگر ملت چه می خواهد از دولتی ملا یان کشور های چپی در ان سر دنیا ثروتمند..حزب اللهی ها و عربها به جای خود.. کی این ملت تکانی به خود می دهد.؟؟؟.1400 سال ننگ یک طرف تجربه ی عینی اسلام در این 30 سال از سوی دیگر...
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
کار نیمه کاره که کار نیست وقت تلف کردن است.
حالا که به گفته سفیر ایران بعد از اینهمه بدبختی واز خود گذشتگی ملت ایران میخواهید در رابطه با هسته ای بودن انعطاف از خودتون در وکنید.ملت هم به تخ.....متان.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

kaveieahangar - کانادا - تورونتو
کار که کرده اید هیچی ٬ ملت و مملکت رو هم . . . نعوذبالله بی نصیب نذاشتین .
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

lord.araz - کانادا - مونترال
توجه توجه
آقای احمقی گشاد یا به تلفظ های دیگر انتری نژاد یا احمدی فسادو... قول داده اگه برای 4 سال آینده بهش رای بدید اونقدر کار کنه که ...خودش و همه ی دولت مردان ...... بشه
جمعه 17 خرداد 1387

ali-vienna - اتریش - وین
آقا چرا تیتر را اشتباه نوشتید؟ اون بنده خدا هم که گفت درست کنید.
مشاور احمدی نژاد: (معده ما) (30) برابر دولت های قبل و بعد از انقلاب کار کرده که همه محصولات آن هم نصیب ملت همیشه در صحنه ایران شده است.
جمعه 17 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
خفه شو اشغال برا ع...... کار کردی.احمقی نژاد و گروش بخدا منگل و بی سوادن .
جمعه 17 خرداد 1387

aynaza - ایران - تبریز
ealia - ایران - تهران
مساحت با واحد متر مربع حساب مسشه نه متر مکعب....
یکشنبه 19 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.