نفوذ آب زیارتگاههای کربلا را تهدید می کند

نفوذ آب زیارتگاههای کربلا را تهدید می کند

زیارتگاههای اصلی کربلا در محله مرکزی شهر واقع است
نفوذ آب های زیر زمینی ساختمان های دو محل مهم زیارتی شیعیان در شهر کربلا را با خطر ریزش مواجه ساخته است.

روز چهارشنبه، 4 ژوئن (15 خرداد)، فرماندار شهر مذهبی کربلا هشدار داد که در صورتی که برای حفاظت از ساختمان های حرم امام حسین و حضرت عباس در برابر افزایش سطح آب های زیر زمینی اقدامات فوری به عمل نیاید، ممکن است این دو ساختمان در آینده فرو ریزند.

فرماندار کربلا افزوده است که دولت عراق در پاسخ به درخواست مقامات محلی، یک کمیته علمی را مامور بررسی این مساله کرده است.

همچنین، کارشناسانی از وزارتخانه های کشاورزی و منابع آب و شماری از سازمان های دولتی استان کربلا گزارشی را در این زمینه تهیه کرده و در اختیار کمیته علمی قرار داده اند.

به گفته فرماندار کربلا، سطح آب های زیر زمینی در تعدادی از محله های کربلا بالا آمده اما افزایش سطح آب در محله مرکزی شهر، که هر دو حرم در آن واقع است، بیشتر بوده است.

سطح محله مرکزی کربلا حدود دو و نیم متر از محله های اطراف آن پایین تر است.

فرماندار کربلا که در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی العربیه سخن می گفت افزود که پی های ساختمان های حرم امام حسین و حضرت عباس صدها سال پیش ریخته شده و در برابر نفوذ آب کاملا آسیب پذیر است.

وی گفته است که طی بازدیدی از زیر زمین حرم حضرت عباس مشاهده کرد که سطح آب زیرزمینی تا کنون بین دو تا سه متر بالا آمده است.

به گفته فرماندار کربلا، از جمله راه هایی که برای جلوگیری از ریزش این دو ساختمان پیشنهاد شده نصب تلمبه های نیرومند برای تخلیه آب بوده و دولت نیز با اختصاص بودجه ای به مبلغ شانزده میلیارد دینار عراقی را برای اجرای این طرح موافقت کرده است.

با اینهمه، راه حل بهتری که مطرح است ایجاد سدهای زیر زمینی در اطراف محوطه حرم هاست تا به این وسیله، از نفوذ بیشتر آب به این محل جلوگیری شود.

به گفته کارشناسان محلی، در صورت اجرای این طرح، دیواره ای از عمق هشت متری زمین احداث می شود به نحوی که مانع از جریان یافتن آب های زیر زمینی به داخل محوطه حرم ها شود.

bidad - آمریکا - آتلانتا
فکر کنم آه کوروش گرفته!!!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

acid_pro - اتریش - وین
شیعیان عزیز نگران نباشند؛خود صاحبان این حرم ها خودشان را نجات خواهند داد مانند حرم امام حسن عسکری که توسط پسر غایبش از انفجار بمب کوچکترین آسیبی ندید و کاملا سالم ماند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ariobarzan - انگلستان - اکسفورد
خیالتان راحت باشه امام حسین یه جا نمیخوابه که اب زیرش بره. ...
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
بازم یک خواب دیگه برای ملاها!!!!! جان امامان در خطر است!!!!!! پول بدهید!!!! اگر دلار باشد زوتر نجات پیدا میکنند!!!!!! در غیر اینصورت حرمها ویران میشود!!!!زیر زمین دیوار درست میکنیم!!!!!! انشالله ملاها و دکی را زیر همون دیوارها دفن کنید چون برای پی دیوار خوبه!!!!از بس تو 30 سال مفت خوردن به اسم همین امامها حالا برن دیوار را از اون زیر محکم بگیرن!!! یا یک سطل هم به دکی بدن برا آبحوض کشیدن که خوبه زیر زمین آب حوض بکشه!!!!! زود باشید از ملت هم میتونید پول بگیرید!!!!!همون پول نفتهایی که دادید!!!!! عربها هم خوب ملاها را پیدا کردن!!!!!!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

دربه در - ایران - تهران
.....-انگلستان - اکسفورد
به امام ما توهین نکن . تو انقدر ناچیز و حقیر هستی که با توهین تو و امثال تو امام حسین به ارزش آن بزرگوار افزوده میشود . کسی که حتی ارامنه و غیر شیعیان هم برایش احترام قائلند . تو بهتر است در وطن عزیزت ! انگلستان زندگی کنی که در دنیا حمام خون راه میاندازند تا نکنه از زیر حکومت پادشاهیشون آب رد بشه !
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
طوری نیست اونها میگن تشنه مردن پس بزارید کمی اب بخورن
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

Neda.Dubai - امارات - دبی
مرسی در به در کاملا با حرفات موافقم
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
چطوریه که این حرم ها در طول تاریخ چند سد ساله فرو نریختن، حالا دارن ویران میشن؟؟ نخیر !! اینم یه ترفند دیگه است که پول جماعت احمق ایرانی را سرازیر کشور خودشون بکنند. تا زمانیکه چنین چیزی گفته نشده بود، در هر کوچه و محله و قرض الحسنه ای یک شماره حساب و صندوق بود که از مردم میخواستند برای بازسازی و بهسازی حرمین کمک کنند! حالا که دیگه هیچی !!!!!! واویلا از این همه سادگی و نادانی!!!!!
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

sam1 - انگلیس - لندن
کسی که بتونه مریض شفا بده . نمی تونه جلو نفوذه اب رو بگیره
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ali-lion - ایران - آذربایجان
اونهایی که توهین کردند به امام ما . خیلی حقیرن . تو اگه عرضه داری برو کاری کن برو اعتراض کن به این حکومت تا حقت رو بگیری یا در این راه بمیری . می دونم که با یک سیلی شلوارتو خیس می کنی
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

m n m - ایران - تهران
دقت کردین که همه اونایی که به مقدسات توهین میکنند خارج از ایران زندگی میکنن .بعد میگن رژیم ایران مردمو شستشوی مغزی میده .اگه اینا فکرشون تحت الشعاع کشورای مقیمشون نیست این اراجیف چیه میبافند .چه خوب بود که این اقلیت احترام گذاشتن به اکثریت مردم معتقد ایران را در کشورای محبوبشون یاد میگرفتند نه توهین و توبیخ را
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

kaveieahangar - کانادا - تورونتو
از خدا کمک بگیرین . اگه خدا به سالار شهدا کمک نکرد ٬ معلوم میشه که بقیه شهدا هم سر کارن .
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

sharagim429218 - ایران - طهران
از مدیریت سایت انتظارمیرود چرندیاتی که بعضی ازنظردهندگان نافهم وبی شعورمیدهند وبه مقدسات توهین میکنند را موردبازدیدعموم قرارندهند
جمعه 17 خرداد 1387

iranking - المان - مونیخ
دربه در - ایران - تهران .....توی دربه در بهتره بری کشکتو بسابی با اون امامت !!!
جمعه 17 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
ام - ان - ام ایران تهرات : اولآ زیاد مطمپن نباش که مخالفین جمهوری اسلامی همه درخارج باشن . شدت اختناق و توحش رژیم باعث میشه هرکسی مکانی رو آدرس بده .درثانی صبح تاشب تو ایران چرند و محمل و مزخرف میشنوی نطقت کوره ...تادوتا کلمه حرف حساب میشنوی ازبس در حصار خرافات و تعصب خشک زندونی شدی حاضر نیستی حتی سری به کتاب و منبع موثق بزنی ببینی راست میگن یادروغ که بتپنی مستند انتقاد کنی . جامعه تاکی باید تقاص تعصبات خشک و غیر منطقی مردمو بده ؟ریشهء تمام بدبختیهای یک ملت در تعصب خشک و نسنجیده افراد اون جامعه ست . چراباید کشورهای زالو صفتی که از خرافات تغذیه میکنند تا دنیا دنیاست از دسترنج ملتهای محروم و عقبماندهء فکری زندگی کنند و تو سر همون ملت بزنن ؟ واسه اینه که مردم خصوصآ جهان سوم و شرقی راکه ساده دل تر از خودشونن شکار میکنن و همیشه یک عده مفتخور خدا فروش را بر ملتشان غالب میکنه و خودش میشینه و ین زالو از خون اونها شکم گنده میکنه . داداش مهم نیست کجا زندگی میکنی ...ولی از تو لاک خودت بیا بیرون ببین دور و برت چی میگذره ؟ وقتی از ظالم دفاع میکنی معنیش اینه که به همون اندازه در ظلم واقه شده سهیمی . اگرهم چشات و گوشاتو بستی که مبادا حقایق را بشنوی و سنگ بشی یا اله تو آتش جهنم کبابت کنه و ازمعاشرت و همخوابگی باحوریهای بهشت محروم بشی که بدا بحالت .
اگه کسی از اینور آب حرفی میزنه برای اینه که اینجا دسترسی به اطلاعات صحیح زیاده و در ایران آخوندها وحشتشون از اینه که مردم بفهمن . چون وقتی فهمیدی دیگه باج به شغال نمیدی و خودت جویندهء حقیقت میشی و به نسل آینده کمک میکنی که بره دنبال دانش نه اینکه با پای چپ وارد توالت بشه یا با راست و درآمد عرق جبینشو خرج زن و بچه اش کنه نه شکم یه عده تنه لش بی همه چی رو پر کنه که ازپر خوری جفتک بزنه . آخوندها خودشون میدونن که ته قضیه خالیه واسه همین هم تا مفرق دستشون به جنایت و کثافت آلوده ست . دین وقتی از اندرون به بیرون اومد دیگه ارتباطی با خدانداره . ارتباط مستقیمی با حسابهای بانکی عابد داره ...حالا میخواد خوشت بیاد میخواد بدت بیاد . اعتقاد هرکسی تا وقتی مربوط بخودشه محترمه اما وقتی برای چاپیدن از خونه میاردش بیرون ومثل گرز ازش استفاده میکنه به همه حق میده که در موردش نظر بدن چون دارن تاوانشو میدن . پس به کاربرها و هر منتقد دیگه ای پرخاش نکنید چون همهء اینها روزی دیندار بودن...وقتی تاوانشو دادن رفتن دنبال حقیقت و امروز شما با افکار اونه مشگل داری . شماهم اگه دسترسی به اطلاعات داشته باشی ...در آینده آخونده که با شما مشگل داره .
جمعه 17 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
از فردا کاسهء گداپی جمهوری اسلامی سر هر چهار راه و مسجد و مناری بدست گری گوریهای مفتخور و کلاش و روضه خونهای دجال را خواهید دید . این گداپی از زمان قاجار شروع شد شایدم زودتر...و تاالان هم ادامه داره. عربها هم راه سوراخ دعا رو عین آخوندای خودمون بلدن . همیشه دزد به دزد میزنه . بابت چهارتا سنگ و کلوخی که همچی سندیتی هم نداره زیرش میتی باشه یا نباشه بیش از همهء دنیا شیعیان کاسه از آش داغتر ایران تاوون سادگیشونو دادن .اگه یه آمار از تو خود ایران بگیرین خواهید دید که تو ایران چند هزار امام و امامزاده وجود داره . همه شون هم تا حالا کور کردن ...که شفا ندادن . تا حالا تو عراق چند دفعه حرمها رو منفجر کردن ؟ اتفاقی افتاد ؟ کسی سنگ شد ؟ آسمون بزمین اومد ؟ اکثر امامهامون هم یاکشته شدن یا مسموم .حتی خودشونو نجات ندادن ...اونوقت مارو سر کیسه میکنن و میچاپن که برامون واسطه بشن آقایون درد و مرض مارو مداوا کنن . اشکال نه از دینه ...نه از آخوند . اشکال از حماقت خود ماست که زحمت تفکر هم بخودمون نمیدیم . و الا زمان محمد که نه امامی بود و نه مقبره ای..امام و مقبره و سرکیسه کار آخوندهای بی ناموسه که بخاطر توبره و آخورشون وبرای گنده کردن تنهء لش و بیکاره شون حاضرن فرهنگ ملتهاپی رو بباد بدن و دنیارو به دست آدمهای بیشعور و خرافی و بی مغز با حربهء حماقت و خرافه بخاک و خون بکشن . وقتی داریم بعینه می بینیم خونخوارهای دجالی که به اسم خدا آمدند و مملکت ما رو بگند کشیدن و بعدم که مردن دور و بریهای بی مغزشون براشون بقعه و بارگاه ساختن و چشمشونو بروی تمام اعدامهای دستجمعی و جنایات حیوانی که طرف کرده بود بستن و اون بر تر از خود محمد جلوه دادن ....چه دلیلی داره که ماباور کنیم این و اونی که مقبرههاشون داره خراب میشه ازمقربینی ان که با خدا بستنی و فالوده میخوردن و با جبرپیل چیک تو چیک داشتن ؟ اعراب همیشه واسه مال و منال دنیا بجون هم می افتادن و هنوزم نوچه هاشون با چند متر چلوار رنگ و وانگی که بسرشون می بندن راه اونارو ادامه میدن و بازم بر اریکهء قدرت سوار میشن و خون ناحق میریزن و زن و بچهء مردمو به اسارت میگیرن . اگه مابلد بودیم روزی نیم ساعت به خلوت خودمون میرفتیم و مخمونو بکار میگرفتیم و گوسفند وار چرت و پرت هر بیسواد جلنبر کلاش رو گفتهء خدا قبول نمیکردیم حالا روزگارمون این نبود که دخترامونو ببرن بفروشن...جوونامونو بگناه اندیشیدن حلق آویز کنن و بجای قلم و کاغذ وافور و زرورق بدن دست نسل آیندهء ملتی که تمام افتخاراتشو این تازی زادههای بی ناموس و بی همه چیز بباد دادند اونهم به پشتوانهء همینهاپی که آب بزیرشون افتاده....در حالیکه زیر ساختمانهای بشریت و تمدن و انسانیت نهرهای خون جاری است و عنقریب بنای انسانیت و ترحم و تمدن نشست میکنه و ویران میشه ....اونهم در آغاز قرن بیست و یکم یعنی قرن فتح کرات و رونق کامپیوتر و ارتباطات ...وهیچکس نه رگ گردنش ازخشم و تعصب کلفت میشه نه ککش میگزه .
جمعه 17 خرداد 1387

pouriya - ایران - رودسر
نابودی این مراکز ارتجاع تازییان بایستی از ارزوهای هر ایرانی خردمند باشد.
جمعه 17 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
امیدوارم تمامی این مکانهای خرافاتی هر چه زودتر نابود شود.
جمعه 17 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.