بریژیت باردو برای توهین به مسلمانان جریمه شد

بریژیت باردو برای توهین به مسلمانان جریمه شد

خانم باردو پس از کناره گیری از صنعت سینما در دهه 1970 به انجمنهای دفاع از حقوق حیوانات پیوست
بریژیت باردو، ستاره کهنه کار سینمای فرانسه به اتهام توهین به مسلمانان به پرداخت بیست و چهار هزار دلار جریمه محکوم شد.

او تا کنون پنج بار به اتهام توهین به جمعیت مسلمان فرانسه محاکمه شده است.

بریژیت باردوی هفتاد وسه ساله فرانسوی تا کنون چهار بار به جرم فعالیتهای تحریک آمیز برای ایجاد نفرت نژادپرستانه و همچنین اظهارات ضد اسلامی و ضد مسلمانان مجرم و به پرداخت جریمه محکوم شده است.

خانم باردو پس از کناره گیری از صنعت سینما در دهه 1970 به انجمنهای دفاع از حقوق حیوانات پیوست و به یکی از سرشناس ترین فعالان حقوق حیوانات تبدیل شد.

او همچنین به اظهارنظر و موضعگیری های تند علیه جمیعت مسلمان فرانسه شهرت دارد.

این بار او به خاطر نامه ای محاکمه شد که سال گذشته در انتقاد از عید قربان مسلمانان به نیکولا سارکوزی وزیر کشور آن زمان و رئیس جمهور کنونی فرانسه، نوشت.

در این نامه که بعدها از سوی بنیاد بریژیت باردو هم منتشر شد آمده بود وی از حضور و تأثیر مسلمانان در کشورش خسته شده است و مسلمانان را باعث ویرانی فرانسه می داند.

بریژیت باردو در این نامه از رسم قربانی کردن گوسفندان و دیگر احشام در مراسم عید قربان انتقاد کرده و نوشته بود فرانسه را کسانی اشغال کرده اند که گوسفندان را قتل عام می کنند، علیه همجنسگرایان کتاب منتشر می کنند و مهاجرت غیرقانونی و بیکاری را رواج می دهند.

خانم باردو در آن نامه از مسلمانان خواسته بود قبل از ذبح احشام به آنها داروی بی حسی تزریق کنند.

به دنبال انتشار این نامه، یکی از گروههای ضد نژادپرستی در فرانسه از این هنرپیشه به دادگاه شکایت کرد.

دادیاری که این بار به پرونده بریژیت باردو رسیدگی و علیه او اقامه دعوی کرد گفته بود که از محاکمه پی در پی او به خاطر اظهارات خصمانه اش علیه مسلمانان و فعالیتهایش در جهت ترویج نژادپرستی خسته شده و این بار به دنبال مجازات سنگین تری برای اوست.

فرانسه اقامتگاه پنج میلیون مسلمان است که هشت درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند و بزرگترین جامعه مسلمان اروپا محسوب می شوند.

قوانین ضد نژادپرستی در فرانسه مانع ترویج فعالیتهای تحریک آمیز نژاد پرستانه است و با هر گونه فعالیت علیه ادیان در این کشور مقابله می شود.

Eteraaz - ایران - تهران
... و با هر گونه فعالیت علیه ادیان در این کشور مقابله می شود ...
بخاطر همین هم با افراد محجبه برخورد میکنن نه ؟!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

khodadadeh - ایران - تهران
به به چه عجب ما هم یه کار خوب از این آدم های ... دیدیدم
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
توی دنیا این همه حیووان و جک وجونور داره خورده میشه اینم اومده دست گذاشته روی ذبح گوسفند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mafia - سوئد - استکهلم
دمش گرم
واقعا این تندروها و سنتی های مسلمان دارن اروپا رو خراب می کنن
باید با قوانین درست مانند آمریکا اینها رو مهار کرد
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

سیروس کمال - امارات - دبی
اما مسلمونها که از صبح خروس خون تا سحر به همه ادیان دیگر بد و بیراه میگن نباید محاکمه و جریمه بشن ؟؟؟ عجیبا غریبا .
یزدان حافط ایران و ایرانی باد .
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

sajjad0001 - ایران - لاهیجان
حالا اگه علیه اسراییل چیزی گفته بود همون بلایی رو سرش می آوردند که سر روژه گارودی آوردند
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

pouriya - ایران - رودسر
این جرسومهای تازی و تازی پرست دارند دنیا را به لجن میکشند.
درود بر خانم باردو و امسال ایشان که برای نشان دادن ماهیت واقعی این پیروان شریعت اسلام ناب محمدی تمامی این مشکلات را به جان میخرند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
خوب هر چه گفته است، راست گفته است. همه این کارهایی که اشاره کرده است را مسلمانان انجام می دهند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
زنیکه بی شعور! از شما هم جنسبازان که بهترند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ensan - ایران - تهران
این خانم باردو هم کمی دیر به فکر مقابله با جماعت زن ندیده اسلامی افتاده حالا که از حیض انتفاع ساقطه.اگر 30-40 سال قبل مبارزاتش رو شروع کرده بود الان یک مسلمان تمام عیار شده بود چون یا به تیغ یا به میخ اسلام ارشاد میشد.(مزاح کردیم جدی نگیرید)
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
طفلی راست می گه این مسلمانهای فرانسه یک ادم حسابی توشون نیست خوب حداقل نمی کنند پا میشن میرن تو یک کشور دیگه یک کم محتاط باشند احترام به قوانین او ن مملکت بزارن ترکهاکه مسلمان هم هستند اما خیلی بیشتر مراعات المانی ها را میکنند با این تقاوت که ترکها همه ادمهای فعال هستند کار و سازندگی میکنند اما عربهاتو فرانسه همه بیکار و علاف مواجب بگیر اما تا دلتون بخواد پرو تشریف دارند
خدایی ما ایرانی ها از همه بهتریم این همه ایرانی این همه سال اومده این طرف اما همه درست حسابی دارن زندگی حداقل ضرر به سیستم این ور نمیزنند بیشتریها یا تحصیل یا کار
اصل اش هم همینه ادم با ید هوای میزبان را داشته باشه همه ما حتی با ناسیونالیته اروپایی امریکایی باز باید به قوانین احترام بزاریم اما عربها !!!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
همه مردم چه مسلمان چه ترسا چه زرتشی وچه یهودی خدا رامیپرستند و این اصل قضیه است و باقی فرعیات بنابراین بهتر است به هم احترام بگذاریم و گاهی اوقات نسبت به هم گذشت داشته باشیم. به امید فردای بدون درگیریهای مذهبی و نژادی و قومی.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

dandy - امارات - امارات
به انها قبل از ذبح نوشابه و یا ویسکی بدهیم بهتر نیست باردو جان...بابا مخت تعطیله....
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ali-vienna - اتریش - وین
حالا خانم ها و آقایون مسلمان دو آتیشه:
دیدید که توهین با گفتن حقیقت فرق داره؟ اون کارگردان هلندی یا سلمان رشدی حقیقت را گفتند!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
این دین اسلام و احکامش تنها یک خوبی دارد و آن جنبه درآمد زاپی آن است به هر کجا که ترویج پیدا کرده از کشت و کشتار و خارتگری و غنیمت بردن اموال غیر مسلمانان گرفته تا خمس و زکات و سهم امام و نظورات در بتخانه ها و بلاخره جریمه این خانم گرفته و غیره ...همه و همه درآمد زاست/ولی یک نکته دیگه حالا این 24هزار دلار به نفع مسلمانان ظبط می شه یا به نفع دولت فرانسه و آیا در چه اموری هزینه می شود؟و در نهایت مسلمانان باید از کشور فرانسه یاد بگیرند تمامت خواهی نکنند و مخالفین خود با خشونت سرکوب نکنند و این به نظر امریست محال!!!!! و اگر چنین امری در بین مسلمان یک منطقه و یا یک کشور اتفاق بیفتد آن مردم دیگه مسلمان نیستند و مرتد شناخته شده و قتلشان هم واجب است!!!!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

salem - هند - پونا
پس این خانم همجنس باز تشریف دارن؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
افرین به این زن شجاع
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ali1370 - ایران - اصفهان
بابا مسلمونای فرانسه که مثل ایران نیستند. اونا آدم حسابی اند. من که میگم فقط فرانسه.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mersedeh - بروکسل - بروکسل
حالا یک بار هم که دولت فرانسه از مسلمانها دفاع کرده چرا به غیر مسلمانان ایرانی برخورده
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

mersedeh - بروکسل - بروکسل
حالا یک بار هم که دولت فرانسه از مسلمانها دفاع کرده چرا به غیر مسلمانان ایرانی برخورده
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
آخرش یه مسلمون عاقل پیدا نشد که یه دلیل منطقى بیاره که چرا حیوانات را باید به این روش وحشیانه و ابتدایى قربانى کرد، فقط بلدند فحش بدند، تهمت بزنند، توهین کنند، نفرین کنند، مظلوم نمایى کنند و کورکورانه از اوامر اسلامى اطاعت کنند.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

roshaanak_alman - آلمان - برلین
در اروپا اینقدر دموکراسی هست که برعلیه نژادپرستان میشه شکایت کرد. ولی در ایران اگر کسی جرات کنه و به آخوندها و خرافات هاشون اعتراضی بکنه به جرم مرتد بودن و یا غرب زده بودن از صفحه روزگار محو میشه.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

shima87 - فرانسه - پاریس
salem - هند - پونا

دهنت را ببند معلوم نیست تو یک ذره عقل تو اون کله اکبندت هست یا نه مضخرف مینویسی چه ربطی داره اخه تو فرهنگ تو حیوانات اصلا به حساب نمی یان مثل انسانهای اولیه باهاشون رفتار میکنید یا مثل اجداد سوسمار خورت میخوریشون همه را !!!این خانم یک زن شجاع هست که برعلیه وحشی گیری های امثال تو حرف زده
جمعه 17 خرداد 1387

kamran1955 - ایران سرزمین جاودان - تهران شهر یاران
Afshin London - انگلستان - لندن
دوست عزیز. رسم قربانی کردن از دیر باز میان بیشتر مردمان ملل گوناگون وجود داشته. انسان های نخستین انسان های دیگر را قربانی خدایان می کردند. بعدها این رسم بدین گونه اصلاح شد که حیوانات را ذبح و گوشت و پوست و بقیه ی اندام های قابل استفاده اش را در راه خدا میان فقرا تقسیم می کردند. داستان ابراهیم که خداوند بدو دستور داد به جای پسرش اسماعیل گوسفندی را قربانی و خیرات کند (صرف نظر از راست یا دروغ بودن داستان) اشاره به همین اصلاح رسم قربانی است.
به همه ی دوستان این سایت:
اگر این قربانی کردن واقعاً برای سیر کردن شکم چند گرسنه انجام شود به خودی خود رسم بدی نیست. اما این روزها متأسفانه راه به گزاف برده و از مسیر اصلی خارج شده. بیشتر رنگ ریا و تظاهر و حتی تفاخر و رقابت به خود گرفته. وقتی در هرچیزی زیاده روی شود دیگر خسته کننده و حتی نابود کننده می شود و دیگران به زدودنش کمر می بندند.
شاید خانم بریژیت باردو هم از زیاده روی در این راه خسته شده و به حکم وظیفه اش به عنوان حمایت از حیوانات توصیه کرده که چون مسلمانان اجازه ندارند رسوم خود را فراموش کنند لااقل حیوان بی گناه را بی حس کنند که رنج درد و سوزش تیزی چاقو را روی گلوی خود حس نکنند و بی درد قربانی شوند. در پاسخ به دوستانی که به خانم باردو می گویند این همه انسان کشته می شوند چرا از آنان حمایت نمی کنی - باید بگویم که او سیاستمدار و پاسدار حقوق بشر نیست بلکه عضو انجمن حمایت از حیوانات و وظیفه اش در همین حد است و آن را به خوبی اعمال می کند. تا آنجایی که من مطالبی را که ادا کرده خواندم به اسلام یا مسلمان توهین نکرده بلکه به اکثر اعرابی که در فرانسه اقامت دارند و با اعمال ناشایست خود به نام اسلام در نظم کشورش اخلال می کنند اعتراض کرده است.
ولی به اعتقاد من هرکسی که به انتخاب خود جایی را برای اقامت برگزیده است باید به قوانین آن احترام بگذارد چون حتماً آنجا را خوب دیده که انتخاب کرده. و باز به اعتقاد من خوب است همه از گذشت و جوانمردی و به ویژه حس همزیستی کوروش بزرگ درس بگیرند و مسلمان و ترسا و گبر و کلیمی و لائیک کنار هم با صلح و صفا و آرامش زندگی کنند - همانگونه که شایسته ی رفتار انسان متمدن و با فرهنگ است.

درود بر کوروش بزرگ - جاوید باد ایران - پاینده باد ایرانی و هر انسان آزاده در هرجای جهان
یکشنبه 19 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.