رویه معکوس درآمدزایی در فدراسیون فوتبال ,خرید پیراهن از تولیدی دایی

رویه معکوس درآمدزایی در فدراسیون فوتبال ,خرید پیراهن از تولیدی دایی

با آغاز اردوی تیم ملی در اردبیل همه به چشم خود دیدند که دیگر پیراهن های تولیدی «مجید» جایی در تیم ملی ایران ندارد و جای آن را محصولات تولیدی «دایی» گرفته. دایی که در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2006 به خاطر ارتباط خوب با محمد دادکان رئیس وقت فدراسیون فوتبال، پیراهن های تولیدی خود را به تیم ملی می فروخت و از آن فرصت سود خوبی می برد تا غیر از تیم ملی، هفت تیم لیگ برتر هم پیراهن های او را بپوشند، این مرتبه در جایگاه سرمربی تیم ملی ایران توانست پیراهن های «دایی» را در تیم ملی جا بیندازد. در روزهای ابتدایی این اتفاق محمد درخشان رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال در گفت وگو با ایسنا فاش کرد که فدراسیون برای پیراهن های تولیدی سرمربی تیم ملی پول پرداخت می کند. البته در آن روزها بحث بر سر انتخاب موقت پیراهن تیم ملی بود و اینکه؛«در آینده نزدیک فدراسیون فوتبال با یک تولیدی خارجی قراردادی را عقد می کند که سود زیادی را برای فوتبال ایران خواهد داشت.» اما با وجود این اتفاقات محمد درخشان روز گذشته گفت؛«شاید تا آغاز مسابقات جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی هم موفق نشویم قرارداد قطعی را با تولیدی های خارجی امضا کنیم.» درخشان گفت؛«همان طور که قبلاً عرض کرده بودم ما از چند شرکت پیشنهاد داریم که اتفاقاً هیچ کدام هم داخلی نیستند. ما با پوما، آدیداس، یک شرکت ترکیه یی برای لباس تمام تیم ها و یک شرکت ایتالیایی برای لباس تیم های فوتسال مذاکره کردیم و حتی دنبال حق رایت و تبلیغات دور زمین هم هستیم، اما تا آن روز ما تولیدی داخلی را ترجیح می دهیم که اجناس خود را مجانی یا با قیمت ارزان تر به فدراسیون بدهد. با وجود این دیگر همه می دانند که فدراسیون تک تک پیراهن هایی را که برای تمرینات و مسابقات از تولیدی دایی می گیرد، می خرد و این در وضعی است که تولیدی «مجید» و حتی کمپانی «uhl sport» پیشنهاد کرده بودند که مجانی پیراهن تیم ملی ایران را تامین کنند و در قبال کارشان هم درخواستی از فدراسیون فوتبال نخواهند داشت. اما گویا ارتباطات علی دایی با مدیران فدراسیون فوتبال به قدری خوب است که آنها پیشنهاد رایگان این دو تولیدی را نپذیرفتند تا به جای آن از تولیدی دایی پیراهن بخرند. نباید فراموش کرد که در بند 5 ماده 69 اساسنامه فدراسیون فوتبال آمده؛«یکی از منابع مالی فدراسیون فوتبال عواید حاصل از ساخت، تولید، توزیع و فروش لوازم و وسایل ورزشی است» و در پنج ماه گذشته که فدراسیون فوتبال به ریاست علی کفاشیان کار خودش را آغاز کرده فدراسیون هنوز یک ریال هم بابت این قضیه درآمد نداشته. آن هم در شرایطی که فدراسیون فوتبال کره جنوبی با قراردادی چهار ساله که با کمپانی نایک بسته 55 میلیون دلار سود می کند. فدراسیون فوتبال ژاپن هم چند ماه پیش قراردادی هشت ساله را با کمپانی آدیداس امضا کرد که در آن آدیداس موظف است 140 میلیون دلار به فدراسیون ژاپن بپردازد. با وجود این در ایران هنوز هم فدراسیون بابت پیراهن های تیم ملی به تولیدی دایی پول می دهد.
Ario - ایران - اهواز
بخور اقای دایی.بخور.ولی دنیا همین جور نمیمونه ای تورک مغرور...
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
اون مملکت اگه صاحاب داشت که علی دایی سرمربی نمیشد .هر کی بیشتر خ..... باشه به یک پست و مقامی می رسه.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

bidad - آمریکا - آتلانتا
متاسفانه در ایران همیشه رابطه حرف اول را میزده نه ضابطه و تا بوده چنین بوده و تا هست اوضاع هم همین جوری خواهد بود.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
من اهل سیاست و ورزش وغیره نیستم کاری هم به مربی گری بد دایی ندارم .ولی وقتی میتوانیم خودمان لباس تیم ملی را تهیه کنیم چرا باید با خارجی ها قرارداد ببندیم وبخریم. من که دلیلشو نفهمیدم.ما خودمون این همه بیکار داریم اونوقت همه چیزمون یا چینی یا تایلندی مالزیایی وغیره هست به خدا خجالت داره.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
ما چی چی مون برعکس نیست که این یکی نباشه؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mahtam - هندوستان - بنگلور
هرچی میگم این مرتیکه پاچه خواره هیچکس گوش نمیده . مرتیکه ی احمق سوگلیه احمقی نژاده. اه که چقدر ازش بدم میاد
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

bluestar - ایران - تهران
من نمیدونم مردم ایران تا کی باید به خاطر این ترکها سرافکنده باشند؟
اون از سلسله های ترک سلجوقی و صفوی و قاجار که ایران روبه فلاکت کشیدند.
اون از ...احمقی مثل ......حالا هم تنها دل خوشیمون فوتبال بود که اختیارش رو به یه اردبیلی ابله مثل دایی دادند تا راه همنژادهاشو ادامه بده و نابودش کنه.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
دستش درست. خوب سوراخ دعا را پیدا کرده است. کار هر کسی نیست که بتواند با اندکی تسبیح چرخاندن و کمی فرافکنی و داد و قال در مورد رمل و طلسم و اسطرلاب اینچنین را ه های صد ساله را با این سرعت بپیماید. این از زیرکی و هوش اوست که اینچنین به پشتوانه بیت رهبری از دستگاه عریضی مثل فدراسیون فوتبال خر سواری می گیرد و به احدی هم پاسخگو نیست و بسیار گردن کلفتی هم می نماید.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
عشق است علی دایی ترک خودمون ...
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

aytak - ایران - تبریز
آقای دایی و فدراسیون رویه خوبی رو اتخاذ نکردند ولی هیچ یک از اینا چیزی از ارزش دایی در ایران کم نمی کنه دایی شاید یه کم جوون بود واسه مربی گری ولی خلاصه دایی هستش دیگه و به خاطر اون چه داره(البته نه سرمربی تیم ملی)مغروره
کریم باقری اصلا مغرور نیست و این باعث شده که زیاد در دل مردم نباشه
در ضمن شکست و نگرفتن نتایج خوب تنها تقصیر دایی نیست اولا بازیکن های ما کامل صرف تیم نمی شن فوتبال ما از اول مریضه ایرن بدلیل سیاست های خصمانه قادر نیست با هیچ تیم قوی مسابقه تدارکاتی ایجاد کنه یعنی کسی قبول نمی کنه
به امید صعود تیم ملی به جام جهانی و موفقیت فوتبال کشور
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
متاسفانه همه بدنبال منافع شخصی خودشان هستند علی دایی هم یکی از این افراد منفعت طلب.این نتیجه لابی دایی با خداست. بجای کارهای تجاری بهتر نیست بفکر تیم ملی باشیدومشکلات فنی تیم را حل کنید؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

elnaz love - ایران - مشهد
mehrnoosh - ایران - اهواز
عزیزم متن رو دقیق بخون بعد نظر بده ؛ فدراسیون نباید پولی پرداخت کنه وباید شرکتها پول پرداخت کنند ؛ ولی الان این فدراسیون هست که داره پول میده
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

jellypa - انگلستان - لندن
مهرنوش خانم ما قرار نیست به خارجیها مثل دایی پول بدیم. اونا به ما پول میدن.گرفتی؟ یه بار دیگه مطلبو بخون عزیز دل برادر.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

Diablo - ایران - تهران
بله از بالا تا پایین 1 کرباسن راستی اگه قطبی میشد بازهم از این پولا تو فدراسیون جابجا میشد ؟؟؟؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

bluestar - ایران - تهران
باز هم ناز شست امیر قلعه نوعی که وقتی سرمربی شدبه حکومت علی دایی تو تیم ملی به عنوان بازیکن پایان داد والا هنوز می خواست مهاجم اول تیم ملی باشه.کاش ژنرال رو حفظ می کردند لا اقل امارات رو 2-0 می برد.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

miladatashin - ایران - مشهد
mehrnoosh - ایران - اهواز
خواهش میکنم اگه میشه میزان تحصیلاتت رو بگو. مرسی.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

havoo - ایران - تهران
آخه چرا به این دائی احمق توهین میکنید. مگه چه گناهی کرده مرتیکه .
جز اینکه این بی شعور مربی تیم ملی تونه،
حالا .... تو تیم دلیل نمیشه فحشش بدید توله سگو.
اخه ادب هم خوب چیزیه ..... .
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

markez - لبنان - بیروت
خدایا فقط میخوام بدونم چه جورى یک نوک زبون میخواد تو زمین فوتبال داد بزنه و فوتبالیستارو راهنمایى کنه حالا اونم از جنس .......
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ارش_مشهد - ایران - مشهد
اینکه ما از تولیدات داخلی استفاده کنیم خیلی عالیه اما چطور استفاده کردنش هم مهمه اینجوری فکر نکنم درست باشه
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

darioush_ua - اوکراین - کی یف
bluestar - ایران - تهران افغانی... نظری که میده نباید مغرضانه باشه و بحث ملیتی رو بکشی جلو. باشه. یه خورده بیشتر تاریخ رو مطالعه بکنی منظورم رو شاید بفهمی اما شک دارم.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
خوشم میاد زودجوش میارین! بابا جان تا پول حلال ما مردم مسلمان هست؟ تاجیب گشاد علی دایی وامثالهم هست؟ چرا باید از بلاد کفر چیزی بپذیریم؟ به خدا حرام است. این آخرین فتوای آن مفتی عربستان درباره ی فوتبال بود. اگرغیراز این باشد شما نباید بپذیرید آنها مرتکب ان گناه کبیره شوند.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
تا کورشود چشم دشمنان خاقان علی دائی.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

bluestar - ایران - تهران
darioush_ua - اوکراین - کی یف
اگر جنابعالی تاریخ رو از منابع بین المللی مطالعه می کردی میدونستی که نسل ترکهای ایران بر میگرده به سلطان محمود ترک غزنوی و اطرافیانش.حالا فهمیدی که نسلت مال غزنین افغانستانه؟
اگر نگاهی به نقشه ایران قبل از قاجار و نقشه ایران بعد از قاجار بندازی می فهمی ترکها چطور مملکت ایران رو تجزیه کردند.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

parvin ariya - ایران - اصفهان
bluestar - ایران - تهران
darioush_ua - اوکراین - کی یف / من فکر کنم این ترکها مخصوصا میخواهند ایران راخراب کنند . تورانیان با ایرانیان پدر کشته اند. 900 سال توی این مملکت حکم رانی کردند. الان هم حکم رانی میکنند. خامنه ای مگر تورک نیست اینهاتهران را اشغال کردند....
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

aytak - ایران - تبریز
mahtam - هندوستان - بنگلور
تربیتی که ... تو خونه یادت داده به رخ ما نکش
bluestar - ایران - تهران
از اینکه هموطنی با افکارات....مثل تو دارم سرافکنده ام که جز .... فحاشی بیشتر نیستی لیاقت تو همون داداشای افغانیت هستش
چگونه جرات می کنی که بحث بی منطقی قومیت رو جلو بکشی مگه فوتبال ایران یا رشته های دیگه که مربی فارس دارن چی شدن؟؟؟مگه قبلا که مربی فارس بوده ما اعجوبه بودیم بدبخت همون پیروزی ها رو هم مدیون کریم باقری و علی دایی هستی ....چون رضا زاده ترک رو تو کشورت داری قهرمان چندین ساله رشته وزنه برداری هستش آخه آدم هم این قدر ..... بی منطق یا مگه هادی ساعی ترک واست پیروزی نیاورده!!!!
من قصد توهین ندارم ولی دوستان عزیز فارس شما هم حرف های این ... مغز رو تایید می کنید؟؟
آقای bluestar - ایران - تهران مگه نادر شاه ترک نبود که آوازه اش در همه ی جهان پیچیده بود؟؟؟ مگه صفوی ها کویر زیبای اصفهان رو زیباترش نکردن؟؟ مگه جز آبادانی واسه کشورت چیزه بدی قسمت کردند؟؟
مگه شهریار و نظامی گنجوی و خاقانی شروانی و صائب تبریزی و شمس تبریزی و پروین اعتصامی و ... مایه سرافکندگی تو هستند؟؟؟؟
مگه ستار خان و باقر خان و خیابانی و سهروردی و ثقه السلام و اوحدی مراغه ای و پروفسور هشترودی و هزاران فرد ترک دیگر موجبات سرافکندگی شما را فراهم آورده اند؟؟؟
مشروطه رو مدیون چه کسانی هستی؟؟؟
چرا با نظرات افراطی موجبات نظرات افراطی پانتورکا رو فراهم می آورید
مگه همه فارسا مربیان فوتبال لایقی هستن؟؟؟
مگه همین احمدی نژاد فارس موجبات چی رو واسه ما فراهم آورده به نظرت منطقی هستش که بگیم چون احمدی نژاد فارسه پس واسه همسن ما رو سر افکنده کرده؟؟؟؟ در ضمن ترک ها همیشه به این مملکت خدمت کرده اند بر خلاف اعراب
اطلاعات تو در مورد ترکان سلجوقی هم محدود به کتابای تاریخ دوران راهنمایی و ابتدایی هستش و یا پانفارسان ناسیونالیست
همه فارسا واسه ما عزیز هستند ولی افراد ...... مثل تو ننگ ایرانی هستند
markez - لبنان - بیروت
آره مگه هم جنس های .... تو چه خدمتی کردند که ...
havoo - ایران - تهران
عجب بابا .... بی تربیتی داری تو وای ننگ بر تو و امثال تو
حافظ شیرازی
اگر آن ترک شیرازی بدست آرد دل مارا
به خال هندویش بخشم سمرقند و بخارا را
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

mahtam - هندوستان - بنگلور
aytak - ایران - تبریز اگه خودتم ..... ی من بازم میگم مرگ بر علی دایی پاچه خوار
جمعه 17 خرداد 1387

basafa - ژاپن - توکیو
حداقل فدراسیون بیاد با یه شرکت بزرگ قرارداد ببنده به خدا ادم خجالت میکشه وقتی پیراهن تیم ملی کشورش با این عربای حوضه خلیج فارس مغایسه میکنه تو رو خدا یه خورده خرج کنین کوش اون پنج میلیون دلاریکه فیفا داد
جمعه 17 خرداد 1387

Aytak - ایران - تبریز
mahtam - هندوستان - بنگلور
بچرخ تا بچرخیم...
جمعه 17 خرداد 1387

erfan-iran - ایران - ایران
aytak - ایران - تبریز : درود بر شما ... یاشیاسان :)
شنبه 18 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
محسن قوز فیش - نروژ - نروژ.خاک بر سرت که هنوز نمیدونی اذری هستی.ابروی هر اذری را بردی..ا....ل
شنبه 18 خرداد 1387

omid_dk - دانمارک - slagelse
ایران اهواز کمی معرفت داشت خوبه.عدهای مثل شما حافظه درازمدتتان خیل ضعیف.من طرفداری از دایی نمکنم تنها حقیقت را میگم.فکر کردی که بزرگترین گلزن دنیا یعنی چه دایی افتخار فوتبال است ضمنا دایی خیلیها را با گلهایش شاد کرده.چندین کشور فوتبال ایران را بادایی شناختند.و در اخر چرا اسم ترکهای غیرتمند را میاوری.کی کی کی یاد مگیرید احترام گذاشتن را بااحترام به شما که بی احترامی کردی.
شنبه 18 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.