عینک مسروقه زورگیران را رسوا کرد

عینک مسروقه زورگیران را رسوا کرد
عینک مسروقه یک جوان دانشجو سه عضو شبکه حرفه یی دزدی از مسافران را به دام انداخت.

به گزارش خبرنگار ما از حدود دو ماه قبل تعدادی از ساکنان مناطق غرب تهران با مراجعه به کلانتری های این محدوده اعلام کردند طعمه سارقانی شده اند که با سوار کردن آنها به عنوان مسافر، ضمن مجروح کردن شان با تهدید چاقو اموالشان را به یغما برده اند.

به دنبال این گزارش ها پلیس تحقیقات گسترده یی را برای شناسایی عوامل این زورگیری ها آغاز کرد. یکی از این مالباختگان درباره چگونگی سرقت اموالش گفت؛ چندی قبل از خیابان اشرفی اصفهانی قصد داشتم به سمت میدان آزادی بروم. چند دقیقه یی کنار خیابان ایستاده بودم تا اینکه پرایدی که سرنشینی داشت مقابلم توقف کرد. من هم به گمان اینکه خودرو مسافرکش است سوار شدم اما راننده ماشین مسیرش را تغییر داد. پس از طی مسافتی در مکان خلوتی توقف کرد. ناگهان دو سرنشین دیگر ماشین بی مقدمه من را مورد ضرب و جرح قرار دادند و با تهدید چاقو از من خواستند هر شیء باارزشی همراه دارم به آنان بدهم. من هم که بسیار وحشت کرده بودم بی هیچ مقاومتی گوشی موبایل، حلقه نامزدی و ساعت مچی ام را به آنان دادم. سارقان وقتی متوجه شدند شیء باارزش دیگری ندارم مرا از ماشین به بیرون پرتاب کردند و به سرعت از محل گریختند. با اطلاعاتی که این مالباخته در اختیار کارشناسان واحد چهره نگاری پلیس آگاهی قرار داد تصویری شبیه به متهمان طراحی شد اما هنوز سرنخی از سارقان به دست نیامده بود تا اینکه روز ششم خردادماه سرقت دیگری که شباهت بسیاری با موارد قبلی داشت به پلیس گزارش شد. این بار طعمه زورگیران دانشجوی جوانی بود که قصد داشت از بزرگراه چمران به شهر زیبا برود اما در مسیر قربانی نقشه سارقان شده بود. دانشجوی مالباخته در مورد این سرقت گفت؛ روز حادثه از بزرگراه چمران سوار پرایدی شدم که علاوه بر راننده، دو سرنشین داشت. وضعیت عادی و معمولی به نظر می رسید و من به چیز خاصی مشکوک نشدم اما سرنشینان خودرو در بین راه ناگهان با چاقو مرا تهدید کردند و از من خواستند تمام اموالم را به آنها بدهم آن سه به زور 5/1 میلیون تومان ایران چک، 200هزار تومان وجه نقد، ساعت مچی و عینک آفتابی ام را از من گرفتند و سپس من را از ماشین به بیرون پرتاب کردند.

با اطلاعاتی که این جوان در مورد پلاک خودروی زورگیران در اختیار پلیس قرار داد، تحقیقات وارد مرحله تازه یی شد. طبق اطلاعات قبلی که به پلیس رسیده بود سارقان با شگردی خاص صندوق عقب خودرو را دستکاری کرده بودند، به طوری که وقتی طعمه خود را از ماشین به بیرون پرت می کردند با فشردن یک شاسی در صندوق عقب را باز می کردند تا مالباخته نتواند پلاک خودرو را که روی صندلی عقب نصب است، ببیند اما دانشجوی جوان توانسته بود قبل از باز شدن در صندوق عقب چند رقم از شماره های پلاک خودروی زورگیران را به خاطر بسپارد. ماموران پلیس پس از تحقیق درباره خودروی پرایدی با مشخصات اعلام شده در نهایت به همراه دانشجوی مالباخته سراغ مردی سابقه دار و ساکن حوالی آزادی رفتند که چند رقم از شماره پلاک خودروی او با شماره پلاک اتومبیل زورگیران یکسان بود. در حالی که ماموران پلیس در نزدیکی منزل مرد سابقه دار بودند ناگهان جوان دانشجو فردی را به آنها نشان داد و گفت عینکی که از او دزدیده شده بر چشمان آن مرد است. به دنبال شناسایی مرد زورگیر وی دستگیر و با انتقال وی به پلیس آگاهی بازجویی از او آغاز شد. این متهم که افشین نام دارد در مواجهه با مالباختگان نتوانست منکر اقدامات مجرمانه اش شود و ناچار به اعتراف شد.در پی اعترافات افشین دو همدست دیگر وی به نام های حسین و حمید نیز دستگیر شدند و به انجام 20 فقره زورگیری اقرار کردند.بنابر این گزارش هم اکنون تحقیقات از اعضای این باند زورگیری توسط دادیار پیریزدی- رئیس شعبه اول دادیاری- در دادسرای امور جنایی تهران ادامه دارد.
parviz1 - انگلستان - کترینگ
اینها همش نشانه های فقر است و قانون جنگل!!!!هر کی زورش بیشتر باشه میگیرن میبرن میزنند تهدید میکنند میکشن ووو...اون وقت دکی و مزدوران در فکر دزدیهای میلیارد دلاری خودشون و ظاهر سازی که پوتین نپوشن رنگ روسری و مو و آرآیش و الا ماشاالله
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

nadernejad ali - بلژیک - گنت
این جوانان کهاغلب زیر 30سال سن دارند دست پرورده خود حکومت اسلامی است .شما این جنایات را کمتر در جوانان دست پرورده شاه میبینید زیرا ان مرحوم فاسد ودروغگو نبود مثل رژیم ملایان . اگر پسر شاه به حکومت برسد اشتباهات پدرش را مرتکب نمیشود ..زیرا او شخصیتی دمکراتیک دارد..بدرود.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

Tina jOon - آلمان - ماینز
parviz1 - انگلستان - کترینگ
کاملا موافقم،خانه از پای بست ویران است
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

anahita_k1985 - ایران - لرستان
الان که خیلی وهشاتناک شده
اصلان نمیشه رفت بیرون براستی وضیعت شده
دقیقن مثل سدر اسلام و حمله اعراب وحشی , خر تو خر و هرکی به هرکی چند وقت پیش خواهره کوچیک من رو که تنها 12 سال داره تو کوچه گرفته بودند که ببینن چی داره ازش بدزدند یه گوشواره داشت که ازش بردن و این تفلاک هنوزم وحشتزادست و بیرون نمیره دیگه حتماً باید کسی همرش باشه فکرشو بکنید وقتی جلو یک دختر بچه 12 سال رو میگیرن و با اینکه هر کسی میدونه که این بچه چیزی همرا نداره ولی بازم اینکارا تو کشوره امام زمان میشه,, ..............., تف به فرهنگ کثیف عرب وحشی
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
دوستان داخل کشور توصیه میکنم خودتونو آماده کنید چون وضعیت ایران خیلی بیشتر از این خراب خواهد شد...!!!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

bostan38 - فنلاند - هلسینکی
اینهاو اون باند اسید پاش باید اشد مجازات شوند(که البته میشوند)اونوقت همه میگن حقوق بشر تو ایران رعایت نمیشه؟؟؟؟؟
شنبه 18 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.