عدم استقبال از احمدی نژاد در ایتالیا

عدم استقبال از احمدی نژاد در ایتالیا

در میدان اسپانیا، شماری از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی علیه محمود احمدی نژاد شعار سر دادند
محمود احمدی نژاد در نخستین حضور رسمی خود در اروپا به عنوان رئیس جمهور ایران و با وجود حساسیتهای فراوانی که در اتحادیه اروپا، نسبت به مواضع ضداسرائیلی او برانگیخته شده، بار دیگر اعلام کرد که روند نابودی اسرائیل آغاز شده و اسرائیل چه با دخالت ایران و چه بدون دخالت ایران، قطعاً از صفحه روزگار محو خواهد شد.

محمود احمدی نژاد برای شرکت در نشست 44 تن از سران دولتهای عضو سازمان خواروبار و کشاورزی سازمان ملل متحد (فائو) به ایتالیا سفر کرده است، این نشست در پی بحران جهانی افزایش بهای موادغذائی و به منظور بحث بر سر یافتن راههایی برای حل این بحران تشکیل شده است.

دعوت از محمود احمدی نژاد برای شرکت در این نشست، نه از جانب دولت ایتالیا بلکه از جانب دبیرکل فائو صورت گرفته و از ورود رئیس جمهور ایران به ایتالیا استقبال رسمی صورت نگرفت.

دعوت دبیرکل فائو از احمدی نژاد و سفر او به رم، پیشاپیش اعتراض سران جامعه یهودیان این کشور و برخی محافل سیاسی را در این کشور برانگیخته بود.

با این حال، آقای احمدی نژاد درست شب پیش از سفر به ایتالیا بار دیگر اسرائیل را "جرثومه فساد" خوانده و گفته بود آرزوی آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی مبنی بر محو اسرائیل از صفحه روزگار بزودی محقق خواهد شد.

او پس از ورود به ایتالیا نیز، در فرودگاه کامپینوی رم به خبرنگاران گفت: "مردم اروپا بیش از همه از صهیونیسم آسیب دیده اند و اکنون هم هزینه های سیاسی و اقتصادی این رژیم دروغین [اسرائیل] به دوش مردم اروپا افتاده است".

پس از پخش این سخنان، ایگناچو لا روسا، وزیردفاع ایتالیا اظهارات آقای احمدی نژاد را خلاف تاریخ و عقل سلیم توصیف کرد.

جان فرانکو فینی، رئیس مجلس ایتالیا نیز در اعتراض به اظهارات محمود احمدی نژاد، ملاقات خود با ابوالفضل زهره وند، سفیر ایران در رم را که قرار بود دوشنبه هفته آینده (نهم ژوئن) برگزار شود لغو کرد.

محمود احمدی نژاد در سخنرانی اش در نشست فائو در رم، بی آنکه نامی از آمریکا ببرد، این کشور و متحدانش را مسئول افزایش جهانی بهای موادغذائی در جهان دانست و پس از نشست در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهاراتی علیه دولت آمریکا و اسرائیل ایراد کرد.

 
 دولت ایتالیا رئیس جمهور ایران را به شام رسمی دعوت نکرد و وزیردفاع ایتالیا اظهارات ضداسرائیلی او را خلاف عقل سلیم خواند
 

آقای احمدی نژاد در این نشست خبری، علاوه بر اینکه از نابودی اسرائیل سخن گفت، سیاستهای جورج بوش، رئیس جمهور آمریکا را در خاورمیانه نیز مورد حمله قرار داد و گفت که جورج بوش بسیار علاقمند به حمله به ایران است و چند بار کوشیده است بهانه ای برای چنین حمله ای پیدا کند اما هر بار شکست خورده است.

رئیس جمهور ایران همچنین در گفتگو با خبرنگاران به دفاع از برنامه اتمی کشور خود پرداخت و تصریح کرد که فعالیت اتمی ایران، قانونی و شفاف است و این کشور چیزی جز حق خود را نمی خواهد.

همزمان با حضور محمود احمدی نژاد در رم، تظاهراتی در این شهر علیه او بر پا شد.

در میدان اسپانیا، شماری از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی علیه محمود احمدی نژاد شعار سر دادند، تعدادی از جوانان یهودی ساکن رم از بنای تاریخی کولیسیوم بالا رفتند و پرچم اسرائیل برافراشتند و عده ای دیگر از یهودیان ساکن رم نیز در حالی که شعار سر می دادند، بسوی محل نشست فائو که در نزدیکی کولیسیوم قرار دارد راهپیمایی کردند.

پیش از ورود آقای احمدی نژاد به رم، حزب رادیکالهای ایتالیا و شماری از گروههای یهودی و هوادار اسرائیل و طرفدار حقوق بشر اعلام کرده بودند که در اعتراض به حضور او در این شهر دست به تظاهرات خواهند زد.

این تظاهرات که روزنامه ایتالیایی ایل رفورمیستا برای آن از پیش تبلیغ کرده بود قرار است امشب برگزار شود.

قرار است دولت ایتالیا امشب مهمانی شامی به افتخار سران دولتهای شرکت کننده در نشست فائو در ویلای تاریخی ماداما در رم برگزار کند اما منابع خبری ایتالیایی گزارش داده اند که محمود احمدی نژاد و رابرت موگابه به این مهمانی دعوت نشده اند.

انتظار می رود محمود احمدی نژاد پیش از آغاز این مهمانی رم را ترک کند.

نشست فائو به مدت سه روز برگزار می شود اما محمود احمدی نژاد تنها در روز نخست آن نشست شرکت کرد.

آقای احمدی نژاد پیش از آنکه تهران را به مقصد رم ترک کند اعلام کرده بود که در حاشیه نشست فائو، دیدارهایی با برخی سران دولتهای شرکت کننده در نشست خواهد داشت.

آن گونه که منابع رسمی ایرانی گزارش کرده اند، دیدارهایی که محمود احمدی نژاد در حاشیه نشست فائو داشته، با نخست وزیر ژاپن و معاون رئیس جمهور کوبا بوده است.

نخست وزیران ایتالیا، فرانسه و اسپانیا، رؤسای جمهور برخی از کشورهای عمده تولیدکننده موادغذائی همچون برزیل و آرژانتین، رابرت موگابه رئیس جمهور زیمبابوه و بان کی مون دبیرکل سازمان ملل، مهمترین شرکت کنندگان نشست فائو در ایتالیا هستند.

dandy - امارات - امارات
چقدر بد شد...گریه نکن جانم
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

fariborzkhan - ایران - اصفهان
هنوز متنو نخوندم ذخیره کردم بعدا می خونم ولی این واقعا بی تربیتی مهماندارو می رسونه.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
خواهش میکنم نام یهودیان رو برای اسرائیل بیخود خراب نکنید . این جوانان یهودی که گفتید ، مطمئنا صهیونیست بودند و توسط دولت تروریست اسرائیل سازماندهی شدند . ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی که اینجور موقعها برای تظاهرات میان هم که وضعیتشون کاملا مشخصه ، یا از اعضای گروهک تروریستی مجاهدین خلق هستند یا یه مشت سلطنت طلب . در ضمن اگه استقبالی هم ازش نشده باشه (که دقیقا معلوم نیست) ، نشون میده که صهیونیستها چقدر تو غرب نفوذ دارند و غربی ها چقدر از صهیونیستها (و نه یهودی ها) میترسند . هر وقت حرفی از ایتالیا زده میشه ، من یاد ادواردو آنیلی (پسر رئیس باشگاه یوونتوس و رئیس شرکت فیات) میوفتم که توسط صهیونستها به دلیل گرویدن به اسلام و ترس از اینکه بعدا مالک سرمایه پدرش بشه به قتل رسید .
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

mobina999 - سو ئد - استکهلم
fariborzkhan - ایران - اصفهان
تو اگه نظر نمیدادی کسی فکر نمیکرد لالی.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

bandekhoda - برزیل - برازیلیا
درود بر این رییس جمهور.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

mafia - سوئد - استکهلم
باید ایشون رو سریعا بازداشت و در دادگاه لاهه به جرم تروریست بودن محاکمه می کردن
ننگ بر کسانی که مخالف آزادی هستن
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

iran123 - آمریکا - نیویورک
mobina999 - سو ئد - استکهلم
شماها ادب ندارین به نظر دیگران احترام بذازین؟واقعا وجود امثال شماها واسه ایران که هیچی واسه جهان ضرر داره.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

andy - امریکا - ویرجینیا
اقتدار بزرگ مرد یعنی این.. ما دنبال چی میگردیم
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

I was born to be free - کانادا - تورنتو
bandekhoda - برزیل - برازیلیا خوب دیه شعارتو دادی .دیگه برو تو صف جیرت وایسا جیره خور حکومت.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
بله درود بر این رییس جمهور. خدا سایش رو از سر ملت کم نکنه وگرنه بعضیا چطور زندگی میکردن؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

khoshteep - کانادا - ونکوور
من بواقع احمدی نژاد رو امام زمان این عصر میشناسم. امیدوارم غربی ها از او بیاموزند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

erfan-iran - ایران - ایران
مرگ بر این رئیس جمهور احمق ... خدا لعنتش کنه که در این چند سال به اندازه سی سال گند زد به اقتصاد ایران و عمر یک نسل از جوانان این کشور رو به باد فنا داد ... کسی که مدام چرت و پرت میگه و در کشور خودش مرگ به نان شب محتاج هستند برای دنیا برنامه داره !! .. لابد میخواد مثل ایران به دنیا هم ب..شه ... حقا که رئیس جمهور یک مشت آخوند پشمک ح ..زاده است ..... در پاسخ به کسانی که عقده نفوذ یهودیها در غرب را دارند باید بگویم ؟: عزیزان تازی زده ! .. یهودیها عرضه دارند و میتوانند و توانسته اند تا در اروپا و آمریکا نفوذ کنند و منافع کشورشان را به پیش ببرند ... اما امثال شما و رئیس جمهور و سیاست مدارن احمقتان مدام هوچیگری میکنند و شما مسلمانان کافر نیز در بند مسائل زیر ناف هستید .. طبیعی است که همشه درجا بزنید و عقده ی یهودیها را به دل بگیرید زیرا خودتان عرضه هیچ کاری را ندارید ..!!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
میتونی امشب همزمان با شام سران کشورهای جهانُ با رابرت موگابه یک کوکتل پارتی دو نفره راه بندازید و بعدش که اومدی به ایران با پررویی خاصی خودت به مردم بگی: ما سران کشورهای دیگه را به مهمانی شام دعوت کردیم اما اونا چون فهمیدیند که در برابر ما شکست خوردند و ناتوانند دعوت ما را نپذیرفتند.
راستی جهت تقدس میهمانیت ، هاله رو هم فراوش نکنی !!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ezatdf - ایران - تهران
در همین قسمت نظرات شما می توانید همواره نام های آشنایی را ببینید که بر خلاف عقیده اکثریت نظر می دهند و بدنبال آن سایر دوستان مجبور می شوند به آنها جواب بدهند و ایشان از اینکه کسی به آنها توجه کرده خرکیف می شوند که البته این نتیجه کمبودهای شخصیتی آنها است درست مثل احمدی نژاد که نظراتی خلاف اکثریت در جامعه جهانی اراپه می دهد و دنیا جوابش را می دهد و ایشان از اینکه توجهات را به خود جلب کرده خر کیف می شوند. پیشنهاد می کنم نسبت به این گونه افراد معلوم الحال در سایت بی محلی کنید مثل همان بلایی که در ایتالیا به سر احمدی نژاد آوردند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

Arash424 - سوءیس - ZÜ
احمدی خودش به مهمانی شام نرفت چون روزه گرفته بود
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
fariborzkhan - ایران - اصفهان
تا بی سوادان و فرصت طلبانی چون تو هستند چرا ملا اعدام نکند دزدی نکند... همین امثال تو با عنتری نژاد احمق ابرویی برای ایران و ایرانی با قی نگذاشته اید. کشوری که یکی از پیشروان تمدن در جهان باستان بود اکنون به این جهنم تبدیل شده ننگ بر شما .همین
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

محسن قوز فیش - نروژ - نروژ
عشق است احمدی نژاد. با این چندتا ادم گدا گشنه که نمیشه تظاهرات کرد. تا ایران بودند که با دزدی و هزار کثافت کاری داشتند و با این پولهای دزدی فرار کردند امدند خارج. نه داداش دیگه تموم شده.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
اخه کی اشغال تحویل میگره..خوده ما ایرانیان به ت........حسابش نمی کنیم چه برسه به اروپا
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
ای دمشان گرم که خوب حال گیری کردن این احمق این قدر پرو هست اصلا شوته حالیش نیست که این همه توهین یعنی چی اخه ادم این همه بی شخصیت باید باشه که این هم بهش توهین کنند یک رییس جمهور یک کشور
افرین به ایتالیا که خوب حالش را گرفت دستشون درد نکنه
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

garadagh - سویدن - مالمو
ایرانین یو کی شما خودتون کدام طرفی هستین
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

8036 - ایران - اصفهان
با سلام : از ورود رئیس جمهور ایران به ایتالیا استقبال رسمی صورت نگرفت. آخه میمون هم استقبال داره . آخه این اگر آدم بود حال و روزش بهتر از این بود تو همین ایران کسی ازش استقبال نمیکند غیر از یک مشت ادمهای کثافت مانند بسیجیها و وطن فروشها ( bandekhoda - برزیل - برازیلیا ) مرگ بر جمهوری اسلامی و سران و طرفداران آن
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
من تعجبم چرا جناب پاپ خودش را از دیدن این عالم فرزانه محروم کرد شاید این دلقک مشکلات دنیایی مسیحیت راهم بتونه حل کنه همانطوریکه مشکلات جهان اسلام مثل فلسطین را با محو کامل اسراییل حل کرد.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
حق تروریستها رو که صلح جهانی رو به خطر میندازن باید گذاشت کف دستشونو به هر جایئ راشون نداد تا بفهمن که اگر مردم ستم کشیده ایرانو به صلابه میکشن با همه ئ جهان نمیتونن این کارو بکنن.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mobiblu - ایران - تهران
الحق که دربون جهنمه...اخرسر این احمق بیسواد یه جنگ دیگه راه میندازه
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
محسن قوز فیش - نروژ - نروژ تو هم از اون ادم کش های حزب الهی هستی که حتما سر از نروژ در اوردی ...حرف .... نزن
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
چرا تلویزیون ما این تصاویر رو نشون نداد؟مگه قرار نبود از نفر اول ایتالیا تا رفتگرشون با دکی دیدار کنند
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.