آلودگی به اچ آی وی سریعتر از درمان ایدز است

آلودگی به اچ آی وی سریعتر از درمان ایدز است

بیمار مبتلا به ایدز در آفریقای جنوبی
دسترسی به داروهای ضد ویروس ایدز محدود است
میلیونها نفر از مبتلایان به بیماری ایدز و افراد آلوده به ویروس اچ آی وی (عامل ناقل این بیماری)، در کشورهای فقیر هنوز به داروهای لازم برای درمان این بیماری دسترسی ندارند.

یک گزارش جهانی تازه درباره ی اچ آی وی/ایدز نشان می دهد که تنها 31 درصد از افراد نیازمند به درمان، در کشورهایی با درآمد کم و متوسط، توانسته اند در سال 2007 به درمان دسترسی پیدا کنند.

دراین گزارش که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO)، یو ان ایدز(UNAids) و یونیسف (Unicef) تهیه شده، آمده است که سال گذشته نهصد و پنجاه هزار نفر بیشتر از سال پیش در این کشورها داروی ضد ویروس ایدز دریافت کرده اند.

این سازمان ها پذیرفته اند که دوسال عقب تر از جدول زمانی هستند که برای مقابله با ایدز در نظر گرفته بودند. سازمان بهداشت جهانی و یو ان ایدز قصد داشتند که تا پایان سال 2005 سه میلیون بیمار را تحت درمان داروهای ضد ویروس ایدز قرار دهند.

با این حال بر اساس این گزارش در آفریقای سیاه که در آن اپیدمی ایدز بسیار گسترده است، سرعت درمان جهش خوبی داشته و به علاوه آزمایش اچ آی وی و خدمات مشاوره راحت تر در اختیار مردم قرار گرفته است.

کاهش قیمت داروهای اصلی، به فراوانی آنها کمک کرده است اما متخصصان هشدار داده اند که ترکیب رو به افزایش ویروس اچ آی وی با سل، به خصوص انواع مقاوم در برابر دارو، تهدیدی جدی برای مبتلایان محسوب می شود.

در گزارش جهانی ایدز آمده که پیشرفت قابل ملاحظه ای در برخی موارد، از جمله درمان زنان باردار به وجود آمده تا از انتقال ویروس به جنین جلوگیری شود.

در مجموع پانصد هزار زن باردار در سال 2007 به این درمان دسترسی داشته اند که نسبت به سی صد و پنجاه هزار نفر سال گذشته، پیشرفت داشته است.

ختنه مردان نیز که می تواند خطر انتقال ویروس اچ آی وی را از طریق تماس جنسی کاهش دهد، در مناطقی از آفریقای سیاه که درصد ابتلا در آنها بالاست، به شکل موثری، ترویج شده است.

دولت بریتانیا در اقدامی مستقل که با انتشار این گزارش همزمان شده است، اعلام کرده که ظرف هفت سال آینده، دوازده میلیارد دلار دیگر به مقابله با ایدز اختصاص خواهد داد.

mystreo - هند - میسور
واقعا متاسفم.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.