مشاور احمدی نژاد : نه گرانی اتفاق بدی است، نه ارزانی اتفاقی خوب

مشاور احمدی نژاد : نه گرانی اتفاق بدی است، نه ارزانی اتفاقی خوب

مشاور رئیس جمهور در اظهارنظری گرانی را چیز بدی نداست.

به گزارش «فردا»، مهدی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور در گفتگو با اقتصاد پویا در خصوص مزایای گرانی و معایب ارزانی گفته است: در قدیم مادریزرگ ها و پدربزرگ های ما از قیمت های بسیار پایین همواره صحبت کرده و آن را به عنوان خاطره تعریف می کردند و بعد از دوره گرانی صحبت می کردند.

بنابراین گزارش وی ادامه داده است: این فرهنگ گرانی و ارزانی به صورت غلط و سنتی در جامعه ما ادامه دارد که با جهان صنعتی و سازوکار روز ناپسند خواهد بود.

کلهر در ادامه افزود: نه گرانی به طور مطلق چیز بدی است و نه ارزانی به طور مطلق چیز خوبی! سالهاست که عرصه تولید، صنعت، کشاورزی و دادوستد و تجارت از این مرز عبور کرده است.

مشاور رسانه ای احمدی نژاد در ادامه گفته است: یعنی اگر در حال حاضر جامعه ای وجود داشته باشد که در آن همه چیز در حال ارزانی باشد، آن جامعه بی تردید در حال فروپاشی است!

 
وی در ادامه به ذکر مثالی در این خصوص می پردازد و می گوید: الان آمریکا یکی از مشکلاتش نه گرانی مسکن، بلکه ارزانی مسکن است.
Eteraaz - ایران - تهران
آقای کلهر اولا این مسائل به شما ارتباطی ندارد . دوما فکر کنم خودت هم نفهمیدی چی گفتی !
دوشنبه 13 خرداد 1387

talkhak - ایران - تهران
یک کلمه هم از مادر عروس بشنویم.
دوشنبه 13 خرداد 1387

گربه ای پرنده خواه - فرانسه - لیون
چشم بسته غیب گفتند! در ایران ما که رکود تورمی هست و الا هر دو به نوبه خود بد است.
دوشنبه 13 خرداد 1387

mahkame - اتریش - وین
خاک تو سر این جمهوری ریختن هم چیز بدی نیست. (خاک تو سر تو و اون رییست که احمدی نژاد باشه)
دوشنبه 13 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
تمام صحبتش ازدم ....شعره
خداییش
دوشنبه 13 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
این دیوانه مشاور رئیس جمهور ایرانه! ای وای بر ما.
دوشنبه 13 خرداد 1387

ali1370 - ایران - اصفهان
راست میگه. اینها از اروپا تقلید میکنند و قیمت ها رو بالا می برند اما یادشون میره که باید درآمد های مردم رو هم بیشتر کنند.
دوشنبه 13 خرداد 1387

پرستوی مهاجر - آلمان - ...
حالم بد می شه وقتی این چرندیات رو می خونم! چه خوب گندای همو سرپوش می ذارن....
اینکه می گم حالم بد میشه راست می گم... طپش قلب می گیرم!!!! امان از این چهارپایان خدانشناس....
دوشنبه 13 خرداد 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
خیلی جالبه کسی که تا دیروز لباس سبز سپاه را بر تن میکرد امروز شده تیوریسین اقتصاد جهانی درست مثل احمدینژاد و طرفدارای دواتیشه اش که وقتی صجبت از گرانی پنیر و اون عکس 500 تومان پنیر میشه میشن استاد اقتصاد جهانی و با یک مقایسه مسخره در مورد قیمت پنیر در ایران و مثلا جاهای دیگر دنیا میخواهند نتیجه گیری کنند که پس غر نزنید و سپاسگذار این نظام باشید . بدون اینکه بدانند اولا مقایسه قیمتها در کشورهای مختلف از اساس کاری غلط است چرا که هر کشوری برای خود ترازها و معیارهای اقتصادی خاص خودش را دارد و اینکه بگوییم در ایران فلان چیز این قیمت است و در فلان کشور اروپایی فلان قیمت کاری عبث و اشتباه انجام گرفته. هر کشوری سود ناخالص ملی خودش را دارد. عدد تورم برای دو کشور یکسان نیست و موارد دیگری که کارشناسان اقتصادی هم حتی با احتیاط در موردش سخن می رانند . مثلا رفسنجانی در دوره ریاست جمهوریش در توجیه افزایش قیمت نفت در نماز جمعه گفته بود ببینید در ترکیه نفت چقدر گران است ؟ بنزین گران است . و میخواست اینجوری قضیه را توجیه کند. خوب عوام شاید حرفش را باور کردند اما افرادی که ذره ای از اقتصاد میفهمیدند شاید در انروز از این قیاس مع الفارق تنها خنده ای بر لب و شاید افسوسی بر عاقبت این مردم گرفتار میخوردند که رهبرانشان قیمت نفت در ایران و ترکیه بی نفت را ملاک عملکرد خود میدانند.
اینها میروند فکر میکنند که امروز چی بگویند که مردم را ذره ای ارام کنند بدون انکه به عواقب حرفهای ضد و نقیضشان پی ببرند.
دوشنبه 13 خرداد 1387

Ario - ایران - اهواز
یه چیز جدید هم یاد گرفتیم.گرانی خوب و ارزانی خوب نیست.باز هم دمشون گرم که هر بار مطالب آموزنده بهمون یاد میدن وگرنه ما اندر حکمت کارهای آقایون میموندیم.
دوشنبه 13 خرداد 1387

Tina jOon - آلمان - ماینز
احتمالا احمدی نژاد واسه مباشرش هم از سر کوچه خودشون خرید میکنه که ایشون هم از شدت بدبختی ملت خبر نداره و از روی معده حرف می زنه
دوشنبه 13 خرداد 1387

dor az vatan - انگلیس - لیدز
به اطلاعاتمان افزوده شد.نمیدوستم بدبختی و گرونی چیز خوبیه پس مردم ایران خیلی خوشبخت هستند.راه دیگری برای پوشش دادن گند زدن خودشون.کثافت هالو فکر میکنه همه اندازه خودش و احمدی نژاد میفهمند
دوشنبه 13 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
عجب مشاور رئیس جمهور بیشعوری. با شکم پر شعار دادن واقعا که......
دوشنبه 13 خرداد 1387

shiva_hr86 - ایران - اصفهان
وری نایس!..وری نایس !!! D:
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

mamalporru - ایران - شیراز
جدی نگیرید .ممکن است ایشان در زمانی که این سخن نان حکمت گونه و گوهربار رامنتشر میفرموده در حالت نرمال نبوده و بیش از حد مواد ... استفاده کرده است. خداوند به همه ما صبر و تحمل عطاء فرماپید
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

ehsan mn - ایران - ایران
شما راست میگویید هیچ کدام اتفاق بدی نیست
بدترین اتفاق شمایید که روی گرده ملت سنگینی می کنید
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

Artosh - ایران - تهران
این مردتیکه چیزی به اسم عقل هم تو سرش هست؟؟ موش کور خجالت نمیکشه. متاسفم که ایران افتاده دست یه سری بیسواد و رذل که احساساتشون رو بیان میکنند به جای تفکر روی مسایل. مرگ بر همه شما وطن فروشان ظالم.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

ensan - ایران - تهران
دوستان عزیز جناب اقای کلهر از مدعیان واقعی فرهنگ و مدرنیته در این نظامند اگر چه در خانواده روحانی معتبری چشم به جهان گشودند ولی یک نیم نگاهی هم به ساز و ضرب و عیش و نوش دارند که از گیسوان فر شدشون بیداست اما من واقعا این یکی و نفهمیدم که منظورشون از گرانی خوب و ارزانی بد است که مفهوم متعارضه دارد چیست.گرچه اگر ایشان و نوع ایشان چیزی میفهمیدن که حال و روز کشور این نبود.خدا به خیر کند.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

ezatdf - ایران - تهران
عقل ایشان خیلی هم سالم است فقط ایشان با این جملات می خواهد اثبات کند که احمق تر از دیگر اعضای کابینه است چون از وقتی که آقای دانش جعفری وزیر امور اقتصادی و دارایی حرفی زد که ثابت شد کمی عقل دارد و بلافاصله توسط احمدی نژاد اخراج شد اعضای کابینه در اثبات میزان احمقیت باهم مسابقه می دهند فراموش کرده اید در راستای این اهداف هفته قبل آقای علی آبادی مشاور رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی گفت: " مردم از شعار استقلال، پیروزی و جمهوری اسلامی خاطره خوبی دارند " فکر می کنید ایشان نمی دانسته اصل این شعار " استقلال، آزادی جمهوری اسلامی " است؟
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
آفرین شیوا از اصفهان. از این به بعد باید گفت: وری نایس وری نایس
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
mah1 - ایران - تهران
نکنه انتظار داشتی مشاور یک احمقی مثل دکی، باید یک آدم عاقل باشه؟؟؟؟!!!!!
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

rezinooo - اتریش - وین
وری نایس!..وری نایس !!! D:
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
ocean bird چی بگم اره واقعا.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اسب که میخواد .... بزاره انقدر میگرده تا یجا که یک اسب دیگه .... گذاشته خودشو راحت میکنه!!! درست مثل کابینه های رژیم!!! که از ..... تشکیل شده و چیز دیگری از این ..... انتظار نمیشه داشت!!! البته ...... برای کشاورزی خوب بودن ولی نه این نوع!!!ضمنا قدیما از این نوع ....... تو ده های اطراف تهران و شهرستانها با سوزاندن و کرسی برای گرما در زمستون استفاده میکردن!!!خدا پدر زضا شاه و محمد رضا شاه را بیامرزه که کشور را آباد کرد و گاز و برق و ... آورد در غیر اینصورت ملت میبایست این .....رو الان بسوزوندن!!! هر چند بعد از انقلاب اسهالی انقدر انواع ...... زیاده شده که با این کارهاشون دارن ملت را میسوزنن و هم کشور را!!! بدبختی اینه که این نوع .....را در اروپا و امریکا حتی کشور های اسلامی(ملاها.مزدوران.دکیها.جنایتکاران.) را صادر هم نمیشود کرد و هرچی ...... تو دنیا هست هم دارن دور خودشون جمع میکنند و کشور را بگوه کشیدن!!!خدایا بداد ملت ایرات برس.آخه چه گناهی کرده بودیم که انقدر بسوزیم.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

negin5 - امارات - دبی
گیساشو تو رو خدا نگا کن..مردک ابله...یعنی اون زن بدبختی که با دیدن حکم تخلیه سکته می کنه و میمیره باید بعدا بشه خاطره دوران پیری ماها که برای نوه هامون تعریف کنیم که به به اون موقع ها انقدر ارزووووونی بود که ادما از ذوق سکته میکردن....واییییییی که دلم میخواد یه تف بندازم تو صورت آدمای یاوه گویی مثل این...
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

sofi - بروکسل - بروم
با این حساب باید سه تا صفر را ازواحد بول ایران حذف کنند
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

nordreza - سویس - زوریخ
فکر کنم این اقای کلهر هنوز هم بارش را با خر میفوشد.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.