احمدی‌نژاد:هشدار مجلس ایران به آژانس به جا بود

احمدی‌نژاد:هشدار مجلس ایران به آژانس به جا بود

محمود احمدی نژاد امروز در ساختمان مجلس با علی لاریجانی دیدار کرد
محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران در واکنش به گزارش محمد البرادعی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت های هسته ای ایران گفت که در خال حاضر، ضرورتی به تجدیدنظر در همکاری ها با این نهاد وجود ندارد.

محمد البرادعی در گزارشی که هفته پیش از فعالیت های هسته ای ایران ارائه کرد، ایران را متهم به کوتاهی از ارائه اطلاعات لازم در مورد فعالیت های هسته ای متهم کرد.

ایران می گوید که اطلاعات درخواستی آژانس را به این نهاد وابسته به سازمان ملل ارائه کرده است.

علی لاریجانی، رئیس جدید مجلس ایران، به دنبال تشکیل اولین جلسه مجلس هشتم ایران، به این آژانس هشدار داده و گفته بود که در صورت ادامه رفتار "فریبکارانه"، مجلس ایران حد و مرز جدیدی برای همکاری با آژانس تعیین خواهد کرد.

آقای احمدی نژاد به دنبال دیدار امروز خود با علی لاریجانی، در ساختمان مجلس به خبرنگاران گفت که در حال حاضر، نیازی به تجدیدنظر در روابط با آژانس وجود ندارد. او در عین حال، هشدار مجلس به آژانس را، هشدار "به جایی" خواند.

آقای البرادعی در گزارش خود گفته بود که ایران قطعنامه های شورای امنیت مبنی بر توقف فعالیت های غنی سازی اورانیوم را اجرا نکرده است. ایران می گوید که غنی سازی را حق خود می داند و حاضر نیست از حق خود بگذرد. این کشور برای رفع نگرانی های کشورهای طرف درگیر در برنامه هسته ای ایران، اعلام آمادگی کرده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس هشتم ایران نیز به دنبال دیدار با آقای احمدی نژاد گفت که مذاکرات بی هدف، نتیجه ای نخواهد داشت. او از مسیر مذاکرات حمایت کرد و گفت که نسبت به بسته پیشنهادی کشورهای پنج بعلاوه یک، نگاه منفی ندارد.

آقای لاریجانی افزود که مذاکرات هسته ای باید از یک مبنای درست و معقول برخوردار باشد.

اظهارات جدید البرادعی

در همین حال محمد البرادعی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنانی که خبرگزاری های بین المللی آن را منتشر کرده اند از ایران به خاطر عدم ارائه اطلاعات انتقاد کرده است.

آقای البرادعی از اینکه پیشرفت چندانی در مورد فعالیت های احتمالی ایران در زمینه برنامه سلاح های هسته ای به دست نیامده ابراز تاسف کرد و گفت ایران اطلاعات مورد نیاز آژانس را ارائه نکرده و نتوانسته با افرادی که تمایل به گفتگو به آنها داشت، دسترسی داشته باشد.

او گفته که شفاف سازی در این موارد برای اظهارنظر درباره ماهیت برنامه هسته ای فعلی و گذشته ایران حیاتی است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.