بازداشت عوامل تیراندازی به اتوبوس راهیان نور

بازداشت عوامل تیراندازی به اتوبوس راهیان نور

از چند سال پیش در تعطیلات نوروزی عده زیادی در قالب طرحی با عنوان راهیان نور برای بازدید از مناطقی که در زمان جنگ ایران و عراق صحنه درگیری بودند به این مناطق اعزام می شوند.
وزارت اطلاعات ایران با صدور اطلاعیه ای از دستگیری عاملان تیراندازی به اتوبوس بازدیدکنندگان از مناطق جنگی سابق در استان خوزستان خبر داد.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است در چند عملیات ماموران این وزارتخانه، 11 نفر از "عوامل باند تروریستی مزدور و وابسته به بیگانگان" دستگیر شده اند.

این اتوبوس که در ایام تعطیلات نوروزی سال جاری راهی دهلاویه، از نبردگاه های مشهور در زمان جنگ ایران و عراق بود، در جاده اهواز به سوسنگرد هدف تیراندازی قرار گرفت.

در این تیراندازی، امام جمعه موقت شهرستان تایباد در استان خراسان رضوی کشته شد و هفت نفر از سرنشینان اتوبوس که آنها هم اهل شهرستان تایباد بودند مجروح شدند.

چند روز بعد از حادثه یکی از مقامات نظامی ایران اعلام کرد دو نفر به اتهام تیراندازی دستگیر شده اند. او گفت بازداشت شدگان از گروه های "تجزیه طلب" هستند و هدفشان ایجاد تشنج در فضای فرهنگی استان خوزستان بوده است.

به گفته این مقام نظامی، چند سال پیش نیز حمله مشابهی به بازدیدکنندگان از مناطق جنگی صورت گرفته بوده و گروه های "تجزیه طلب" حتی کودکان را به پرتاب سنگ به سوی اتوبوس های حامل بازدیدکنندگان از مناطق جنگی تحریک کرده اند.

استان خوزستان که بخش بزرگی از جمعیت آن را اعراب تشکیل می دهند، سه سال پیش صحنه نا آرامی قومی شد و در پی آن چندین مورد بمب گذاری در مرکز این استان و همچنین در مسیر خطوط لوله نفتی صورت گرفت که به کشته شدن شماری از مردم غیرنظامی انجامید.

عده ای به اتهام دست داشتن در این بمب گذاری ها بازداشت و محاکمه شده و دست کم ده تن از آنان تاکنون اعدام شده اند.

از چند سال پیش در تعطیلات نوروزی عده زیادی در قالب طرحی با عنوان راهیان نور برای بازدید از مناطقی که در زمان جنگ ایران و عراق صحنه درگیری بودند به این مناطق اعزام می شوند.

Eteraaz - ایران - تهران
دولت تروریستی آمریکا نه تنها به صدام کمک کرد برای کشتن جوانان ایرانی و شکل گیری جنگ 8 ساله ، که حتی به کسانی که برای بازدید از مناطق جنگی هم میرود رحم نمیکنه و به یه مشت تروریست وطن فروش پول میده برای کشتن چند تا آدم بی گناه و غیر نظامی .
یکشنبه 12 خرداد 1387

amirarsalan - امریکا - لس انجلس
Eteraaz - ایران - تهران
بابا تورو باید ببرن موزه ریاست جمهوری
دوشنبه 13 خرداد 1387

8036 - ایران - اصفهان
با سلام : ( Eteraaz - ایران - تهران ) وطن فروش خودت هستی و آقایان جمهوری اسلامی . آن جوانان غیرتمند برای خاک پاکشان رفتند نه تو بی غیرت که از جمهوری اسلامی دفاع میکنی . اگر میدانستند این کثافتها این کارها را با مردم میکنند هیچ وقت نمیرفتند آن موقع که برای قدرت جمهوری اسلامی ) جوانان خاکمان را در جبهه ها میکشتند تو کجا بودی
دوشنبه 13 خرداد 1387

mihanparast - ایران - اصفهان
اعدامشون کنید.
عوضی‌های وطن فروش خائن
دوشنبه 13 خرداد 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
آخه Eteraaz - ایران - تهران تو چقدر می دانی واقعن که نابغه ای /تو فقط مواظب باش عوامل امریکاپی هم ترا ترور نکنند!!!!!دیگه نمی تونم ضایعه از دست دادن ترا تحمل کنیم .
دوشنبه 13 خرداد 1387

esfahan_20 - ایران - اصفهان
این حزب الکی چیه الااهواز چشم بختیاریها دور دیدن ساکت شوید تا قبل از اینکه خفتان نکردیم.گندهاتون با همه کشورهایی که کمکش دادن غلطی نکرد شما.....
دوشنبه 13 خرداد 1387

هژبر - ایران - ایران
Eteraaz - ایران - تهران
چرا راه دور میری عزیز همین حکومت محبوب شما کم جوانان تحصیلکرده و بیگناه رو کشت ؟؟
کم دختران وپسران نوجوان حتی 14 ساله رو که تنها جرمشون خوندن چند عدد مجله وکتاب بوده رو کشته ؟ تو شهر کوچیک ما فقط 90 نفر از این جوانان که همشون دارای تحصیلات آکادمیک بودنند رو همین حکومت مهرورز شما طی سال های 60 تا 64 کشت
برو آقا خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه
دوشنبه 13 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
Eteraaz - ایران - تهران
عزیزم چشماتو باز کن جنگ ایران و عراق فقط بخاطر تبلیغات برای جمهوری اسلامی بود که بتونه خودشو بین مردم جا کنه چون بلاخره خیلی از خانواده ها شهید میدادن استعمار انگلیس باعث اون جنگ بود با تحریک صدام اونو به جون مردم ایران انداخت تا جمهوری اسلامی که خودش سرکار گذاشته بود حداقل برای 50سال آیندش تبلیغاتی داشته باشه!
جوونا تورو خدا هشیار باشید....
دوشنبه 13 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
اخه اینا دم عید کجا پاشدن رفتن؟ هر ایرانی وطن پرستی میدونه که سال نو رو باید دور هم و سر سفره ی هفت سین جشن گرفت. فکر کنم اینا همین چیز ساده از فرهنگمون رو هم نمی دونستن.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

negin5 - امارات - دبی
حالا مگه راهیان نور نبودن؟...خوب رسیدن به مقصد...اشکالش چیه؟
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.