‌۲ خانواده زیر چادر در یک اتوبان، اینجا تهران است + عکس

‌2 خانواده زیر چادر در یک اتوبان، اینجا تهران است

اگر از کنار اتوبان صیاد شیرازی عبور کردید، کناره‌های آن را با دقت ببینید، جایی که 2 چادر رنگ و رو رفته و کهنه در دو طرف خیابان علم شده است، زیر هر یک از این چادرها خانواده‌ای 4 نفره زندگی می‌کند، یکی 50 روز و دیگری یک‌ سال.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، کنار اتوبان صیاد رو به شمال بالاتر از میدان سبلان، در دو سوی بزرگراه دو چادر برپاست، سمت راست محمد با زن و دو بچه 50 روز است که پس از جواب شدن از سوی صاحبخانه در چادر ساکن شده است، کمی آن طرف‌تر آن سوی خیابان محمود زیر چادر کهنه سبز رنگش اطراق کرده است پسرش را به بهزیستی سپرده و با زن و دختر 11 ساله‌اش روز را به شب و شب را به صبح می‌رساند.
محمود حمیدوند 41 سال دارد اما صورت تکیده و دندان‌های شکسته‌اش پیرتر نشانش می‌دهد، صدایش گرفته است، می‌گوید: بچه همین خیابان سبلان هستم، 3 ماه است که اینجا با خانواده‌ام زیر چادر زندگی می‌کنیم، البته بیش از یک سال است که در به دریم و جا‌به‌جا می‌شویم، تابستان‌ها کنار خیابان زیر چادر زندگی می‌کنیم و زمستان‌ها هر چند شب خانه یکی می‌رویم.
محمود خودش را کارگر ساده ساختمان معرفی می‌کند و اضافه می‌کند: پسر 10 ساله‌ام را از زور نداری به بهزیستی سپرده‌ام، 2 سال است که پسرم در بهزیستی است، دخترم هم تا چند وقت پیش خانه مادرزنم بود اما الآن مادرزنم هم چون مستاجر است دچار مشکل شده است و مجبورم او را هم پیش خودم اینجا به چادر بیاورم.
وی ادامه می‌دهد: از خیلی‌ها تقاضای کمک کرده‌ام، کمیته امداد رفتم، ‌گفتند اگر زنت طلاق بگیرد ماهی 25 هزار تومان به او مستمری می‌دهیم، خیلی دویدیم اما نتیجه نداد، هر چی داشتیم در این مدت بردند، حتی شناسنامه‌هایمان را هم بردند. نرفتم کلانتری و ثبت احوال دنبال شناسنامه، پول می‌خواهد و من ندارم.
وی می‌گوید: در تمام 41 سال زندگی‌ام حتی100 هزار تومان هم وام نگرفته‌ام، حالا هم اگر وام بخواهیم ضامن معتبر و هزار جور سند و مدرک می‌خواهد که من ندارم، این جور وام‌ها مگر برای امثال من نیست، من از کسی توقع ندارم، طلبکار کسی نیستم، خودم زمین خورده‌ام و باید بلند شوم اما اگر به من وام بدهند، حاضرم کار کنم و پس بدهم.
محمود در ادامه می‌گوید: مشکل من نداری است، آخرین جایی که در خانه زندگی کردم، بهارستان بود، آن قدر هزینه زندگی بالا بود که نتوانستم ادامه دهم، قبض برق و آب 60 هزار تومان آمده بود‌ اما من فقط یک لامپ و یک تلویزیون سیاه و سفید داشتم، یک شیر آب هم بود که چند خانواده از آن استفاده می‌کردیم، 60 هزار تومان پول زیادی بود.
وی اضافه می‌کند: دزدی که نمی‌توانم بکنم، یعنی می‌توانم اما آیا درست است، اینجا هم در این 3 ماهی که زندگی می‌کنم، فقط یک‌بار مأمور شهرداری آمد و اسم و مشخصات ما را نوشت و رفت، 15 روز پیش هم یک خانم از شهرداری آمد و گفت نگران نباشید حل می‌شود‌ اما خبری نشد.
آن طرف خیابان محمد با زن و 2 فرزندش زندگی می‌کند، «محمد . الف»، می‌گوید: بچه همین تهران هستم، خیابان سبلان نزدیک موتور آب زندگی می‌کردیم، 50 روز پیش صاحبخانه، خانه‌اش را خواست و تخلیه کردیم بعد از آن دیگر نتوانستم خانه‌ای بگیرم، هر جا می‌روم، می‌گویند 2 میلیون ماهی 150 هزار تومان، من هم ندارم، الآن که دیگر هیچی ندارم، مجبورم بیایم اینجا در چادر زندگی کنم.
او نیز خود را کارگر ساده ساختمان معرفی می‌کند و ادامه می‌دهد: همه اسباب زندگی‌ام را شهرداری برد، حتی کفش زنم را هم بردند، پسرم کلاس دوم راهنمایی است، دخترم هم مدرسه می‌رود، مجبورم اینجا کنار زنم بمانم که تنها نباشد، کار نمی‌توانم بکنم. درآمدی ندارم.
محمد می‌گوید: هر چه تلاش کردیم دیگر شهرداری اسباب زندگی‌ام را پس نداد و الآن همه دارایی ما همین‌هایی است که زیر چادر می‌بینید، من هیچی ندارم، به مسئولان بگوئید، مجبوریم، هیچ کس نمی‌خواهد با آبرویش ‌بازی‌ کند یا این وضع زندگی ناموسش باشد‌. چرا کسی کمکمان نمی‌کند.

سکونت بی خانمان ها در حاشیه میدان سبلان


شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
چی بگم اخه.....
یکشنبه 12 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - منچستر
درود به دوستان ............
لعنت وننگ بر جمهوری اسلامی ورژیم کثیف اخوندی ......مردم ایران دیگه بی وجود ترین انسانهای روی زمین هستن که از ظلم اخوندی خوششون می یاد....حالا بریدخودتون رو واسه عربهای گشنه جر بدید مرگ بر بسیجی بی غیرت
یکشنبه 12 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
واسه همینه ما تا حالا جرات نکردیم ازدواج کنیم دیگه !
یکشنبه 12 خرداد 1387

AmerAli - ژاپن - توکیو
کجاست اقای به اصطلاح معترض عباسی مزدور که داد بزنه بگه اگر از این غصه رئیس جمهوری اسلامی ایران بمیرد رواست و...
یکشنبه 12 خرداد 1387

arashk_fara - انگلیس - لندن
ارشک برگشت دوستان اما من این روزا سرم خیلی شلوغ .... ای کاش مشکل ایران فقط مسکن بود
یکشنبه 12 خرداد 1387

fardad - انگلستان - لندن
لعنت به این حکومت. لعنت به اون گله ای که این حکومت کثیف و نفرت انگیز رو 30 سال پیش اوردند. لعنت به همه مردمی که هنوز هوادار و پشت این حکومتند .لعنت خدا به اون مردمی که هنوز میرند و به این کثافتا رای میدند. مگه میشه یه کشور تو 30 سال اینقدر سقوظ کنه.تو اون خراب شده یه فقیر هم نباید باشه.درامد 200 میلیارد دلار تو کمتر از دو سال مگه کم پولیه. با این پول دوتا تهرانه دیگه بغل همین تهران میشه ساخت اون وقت جلوی چشمشون یه خانواده باید یک سال تو چادر زندگی کنه. نمیدونم شاید ما مردم ایران هنوز لیاقتمونه که با این همه ثروت تو این حکومت عدل امام زمان حالاحالاها تو فقر بدبختی شرمندگی مصیبت اعتیاد و هزار تا بیچارگیه دیگه زندگی کنیم.
یکشنبه 12 خرداد 1387

emam_zaman - بلژیک - گنت
کجاست اقا بیاد ببینه...
دوشنبه 13 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
خیلی سخته به خدا یکی اونقدر داره که نمیدونه چی کار کنه اونوقت یکی هم مثل اینها اینجوری....
راستش خانه های جنوب شهر تهران مناطق فقیر نشین همچین بهتری از این چادرها نیست.
دوشنبه 13 خرداد 1387

میرهاشمی - ایران - صدرآباد
اگه تابعیت لبنانی یا فلسطینی بگیرند حتما صاحب بهترین خانه ولوازم زندگی خواهند شد.مردم ایران برای این مفت خواران ارزشی ندارند.ولی سایر ملل
به بهترین شکل پذیرایی میشوند
دوشنبه 13 خرداد 1387

xpersia.com - ایران - ایرانی
جای تاسفه کشوری با این همه ثروت مردمش اینطوری زندگی کنند
دوشنبه 13 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
قابل توجه دوستانی که منکر خرابیهای خرمشهر بودند
اینهم یه نمونهاش
دوشنبه 13 خرداد 1387

ajin - ایران - کردستان
از ماست که بر ماست!
نمی دونم چی باید بگم حتی تصور 1روزش واسم سخته!
لعنت به اونایی که دست رو دست گذاشتن و این همه ظلم رو تحمل می کنن! تا کی می خوایم بشینیم و بشنویم یکی خودشو دار زد اون یکی خودشو بچه هاشو کشت و....چندتای دیگه باید اینجوری بشن؟؟؟؟
چرا مردم کر شدن کور شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دوشنبه 13 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
دکی سبلان تا محل شما 2 دقیقه با ماشین بیشتر نیست. تو هم که 115 میلیارد دلار تو جیبت داری ثواب داره لااقل مال امثال این بچه محلات رو بده دیگه از همون دلار های نفتی که به ملت قولش را داده بودی!!! ای بیناموس دزد بی معرفت. ای جنایتکار!!! تویی که میری نماز میخونی.تو مسلمانی؟!تو اصلا آدمی؟! برای عینک محافظ کننده گانت و سگها چندین میلیون هزینه کردی!!! اونوقت این بندگان خدا ارزششون از اونها هم کمتره!!! پس انسانیت و معرفت و درستکاری وو.. چی؟!!!!! پس چرا ملت را میکشید وقتیکه میگن شما دزد و بی معرفت و دروغگو و هر کار زشتی را میکنید!!!مگر دروغ میگویند!!! پول ایرانی را به عرب و هر گند و کثافتی میدی بعد به ملت خودمون که بهتون رای هم دادن نه!!!بجای تشکر اینجوری جواب میدید.
دوشنبه 13 خرداد 1387

SASHAR - ایران - بوشهر
من 100٪ با این حکومت مخالفم اما دوستان مشکل فقط این حکومت نیست مشکل اصلی ما هستیم که حاضر شدیم تن به هر خفتی بدیم در مورد این بیچاره ها هم باید گفت فکر کنین هر کدوم از این ماشینایی که از کنار این خانواده رد می شن فقط نفری 500 تومان کمک کنن یه روزه مشکل این خانواده حل مشه به امید روزی که هیچ بیچاره ای در جهان نباشه
دوشنبه 13 خرداد 1387

babak_e_khorramdin - ایران - مشهد
Eteraaz - ایران - تهران
در اینگونه مسایل که نشان از ضعف و بی لیاقتی پیشوایتان دارند مزاح می کنید و به خیال خود سعی در انحراف اذهان و نظرات دارید ، اما در رابطه با مطالبی چون ( کاروان راهیان نور ) سریعا موضع گرفته و با یک مانور محیر العقول ، آمریکا را عامل اصلی تمام مشکلات بر روی زمین می نامید . آقای عزیز ، آیا روا نبود حال که نظر دادید در رابطه با ارتباط این موضوع با رییس جمهور محبوبتان نیز ابراز عقیده می کردید . باور کنید ما بر خلاف شما اگر نکته مثبتی از این حکومت سر بزند حتما آنرا مورد تقدیر قرار خواهیم داد ، اما شما حاضر نیستید در مورد این معضل که گریبان تک تک ما را به نوعی گرفته و نمونه حاد آن برای این هموطنانمان اتفاق افتاده ، حتی برای لحظه ای دیدگاه خود را نسبت به سیاست های اشتباه دولت مورد نقد قرار دهید . کاش می توانستید حداقل برای لحظه ای خود را جای این همسران و پدران شرمگین قرار دهید ......
دوشنبه 13 خرداد 1387

Amir_australia - استرالیا - سیدنی
دوستان ننگ اوری این رژیم بر هیچ کسی پوشیده نیست. حالا من و شما این قضیه رو با نظراتمون تایید می کنیم.اما به واقع چاره کار در کجاست.
چرا نباید فکر درمان برای این غده سرطانی باشیم.
تا به کی باید نشست و دست روی دست گذاشت...
دوشنبه 13 خرداد 1387

majid oogi - ایران - تهران
من هیچی ندارم بگویم
فقط
از این گزارش خیلی گریه کردم
دلم بحال این بنده های خدا خیلی سوخت
کوروش بخواب که ما بیداریم و ...!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 13 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
آقای دکی این بنده خداها سهمیه پول نفت شونو شبها تو چادر نگه میدارن!!!میشه براش یک جایی نزدیک اون 115 میلیارد دلار پولی که دزدید بزاری!!آخه دلار خطرناک تو چادر باشه!!! خجالت بکش دکی!!!از نارمک تا این چادرها دو دقیقه راست!!! اگر زن و بچه خودت هم تو این چادر شب و روز بودن و حتی یک دستشویی هم نباشه!!!چیکار میکردی!!!اینه مسلمانی.
دوشنبه 13 خرداد 1387

عبدالکوروش1 - ایران - کامبادن
مرگ بر سرمایه داری اسلامی
دوشنبه 13 خرداد 1387

دربه در - ایران - تهران
وفتی روسای کمیته امداد از پول مردم تو این گدا آهنی ها (صندوق صدقات ) واسه خودشون خانه های اشرافزادگان ونیز را در شمال شهر بخرند و به هم پالگی های خودشان وام هایی به اسم اشتغالزایی در حد صدها ملیو ن بدهند و آقایان کمیته امداد امام خمینی مشغول برج سازی و سفر به فرنگ و واردات از چین باشند و با چهره ای معصوم در پشت تلوزیون به دیدن چند کارگاه خیاطی بروند که از هنر های اشتغالزایی آنها باشد !
و دست به سر بچه های بی سرپرست دستی از روی ریا بکشند ولی در دل به ریش همه بخندند و با پول برای خود صدها نوکر و پاچه خوار اجیر کنند و اسم سازمان را بگذارند کمیته امداد امام خمینی و در سفارتخانه ها فرزندان و دوستان خودرا نماینده بگذارند . و یه مشت ملت احمق هم برای پاچه خواری گدا آهنی هارو پر میکنند ! بهتر از این نمیشه
دوشنبه 13 خرداد 1387

sohiela - امارات - دبی
جای تاسف هست...
من یکی از بس نفرین به این رژیم کردم خسته شدم .. ولی اینها خدائیش از رو نمیرن. فکر میکنم ما خودمان را داریم خسته میکنیم.(‌باز لعنت به این رژیم)
دوشنبه 13 خرداد 1387

janjan - کره جنوبی - سئول
دوست عزیز به خدا توکل کن در نهایت فقر و ناامیدی تنها از صمیم قلب خدا رو صدا بزن میدونم دل درد کشنده ای دارین دل سوخته اما این بگم خدا فرموده من در قلبهای شکسته هستم حالا من قربون دل شما اقا محمود واقا محمد
دوشنبه 13 خرداد 1387

shekamo - نورو - اوسلو
اعتراض ایران تهران دوست عزیز پولدار هم شدی زن نگیر که فقط مایع دردسره میگی نه بیااز شوهرم بپرس..
اینا باید برن پاسپورت فلسطینی بگیرن تا بشون کمک کنن بعد هم برن درخونه احمدی کوتوله چادر بزنن نه تو اتوبان
دوشنبه 13 خرداد 1387

rad - انگلیس - لیدز
دوستان ما نباید اصل را رها کنیم وبه سراغ فرع برویم دوستان ما باید از تاریخ یاد بگریم وبه اینده گان بیاموزیم دوستان ما چه بخواهیم چه نخواهیم ما قربانی شدیم و ریشه تمام این بدبختیها دین هستش بیایدهمه با هم روشنگری بکنیم بیاید توده ها را بیدار کنیم.باید با هر روشی که شده به انها شدیدا سفارش کنیم که بروند تاریخ اسلام وقران را به زبان فا رسی بخوانند و نترسند از این که به حقیقت پی برده اند و به دیگران بیا موزند.اگر ما توانستم دین تازیها را از کشورمان ریشه کن کنیم ان موقع میتوانیم از فقر و تبعیض و ..........نجات پیدا کنیم.
دوشنبه 13 خرداد 1387

buliwyf - فرانسه - لیون
قابل توجه آقای ... خامنه ای و مردک ملعون احمدی نژاد
دوشنبه 13 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
آدم با دیدن این عکسها یجورایی یاد کارتون خوابهای نیویورک میوفته که چند وقت پیش فیلمش رو دیدم .
امیدوارم مشکلات این بنده خداها حل بشه .
دوشنبه 13 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
البته زمان شاه زاغه نشین وبی خانمان وحلبی آباد و.... وجود نداشت!!!!!!.همونطور که توو لوس آنجلس ونیو یورک ولاس وگاس وجود نداره!!!!این چیزها عاقبت سیستم وفرهنگ سرمایه داریه.
دوشنبه 13 خرداد 1387

sofi - بروکسل - بروم
وقتی حکومت به دست یک مشت عرب اداره بشه بهتر ازاین نمیشه از قدیم گفتن عرب از عجم متنفره دوستان این اخوندها عرب هستند چرا اینقدر اصرار دارند به اشاعه فرهنگ عربی اگر واقعا اینها ایرانی بودند سر مردم بیگناه اینههمه بلا نمی اوردند
دوشنبه 13 خرداد 1387

dandy - امارات - امارات
اقای احمدی نژاد بیشتر این میلیاردها رو بفرست برای فلسطین و عراق و سریلانکا...بیشتر خود شیرینی کن برای غریبه ها...خجالت بکش بچه اش تو بهزیستیه...ننگ بر تو ای مرد نفهم از خود راضی
دوشنبه 13 خرداد 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
در زمان حکومت خدا بیامرز محمدرضا پهلوی در حاشیه شهرها حلبی آباد بود و عده ای از مردم بی نوا این جوری زندگی می کردند و کسی هم متعرض آنان نمی شد و خیلی از مردم خیر به گونه ای با خدا معامله می کردند و کمک رسانی /ولی امروزه مترقی شده ایم به جای حلبی آباد چادر آباد داریم و کسی هم با خدا معامله نمی کند/من کجا خوابم برد ای وطن!!!!
دوشنبه 13 خرداد 1387

تنهاترین - ایران - تهران
بنده خدای اول و دوم چرا خفه شدید
بیایید نظرات پر از الطافتون رو در مورد این رژیم ابراز کنید
چون واقعا جاتون خالیه !!!!!!
دوشنبه 13 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
emam_zaman شما که بلژیکی البته حق داری اونجا ظهور کنی دردسرها خیلی کمتره اقا جان!
دوشنبه 13 خرداد 1387

mehdijapan - ژاپن - توکیو
اقای احمدی نژاد اون کلات بزار بالا تر. سخته به خدا انشاالله خدا خودش فرجئ کنه .
دوشنبه 13 خرداد 1387

pouriya - ایران - رودسر
کجاست ذره ای شرم . پس این مردم کی میخواهند به خودشان امده و علیه ای تازی ها قیام کنند.
ننگ بر این دین تازی که ما هر چه میکشیم از ان میکشیم.
دوشنبه 13 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
اون فیلم پسرای بالای شهر بود با ماشینهایئ که نظیرشو فقط تو دبی میشه دید اینم زندگی اینا اینهمه فرق طبقاتی تو کشوری که مسیولینش داعیه عدالتشون گوش جهان رو کر کرده و نقشه راهبری جهان رو در سر دارن. اگه نمیتونین کاری بکنین لااقل خفه شین.
دوشنبه 13 خرداد 1387

khodadadeh - ایران - تهران
اینها احتمال زیاد گردش گرند واسه استراحت چادر زدند
دوشنبه 13 خرداد 1387

MoHsEn.ee - ایران - تهران
به به ..... به به ....... از ته دل از خدا می خوام به ما رحم کنه!!!
دوشنبه 13 خرداد 1387

ostajloo - ایران - نهرخلج
ایران برای تمام ایرانیان!!!
دوشنبه 13 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
قابل توجه جناب شهردار تهران از ان سه میلیارد اگه پنجاه میلیون به این بندگان خدا میدادی مشکلات اینها هم حل میشد ولی چه کنیم که بیروت واجب تراست.ای لعنت به این سیاست بقول خودت نجس وشما نجاستها.
دوشنبه 13 خرداد 1387

newyork - امریکا - نیویورک
پس این مردک نامرد احمدی گدا چه غلطی میکنه مرده شور این دولت و این رییس جمهورو ...اشغال رو بدن به جای اینکه این همه خرج مرقد به اصطلاح امام بکنند بیان یه کمی به اینها بدن خدا ریشه همتون رو بکنه که مطمینم خدا هم زورش به اینها نمیرسه
دوشنبه 13 خرداد 1387

maryam_saeid - هلند - دلفت
خدا لعنت کنه این اخوندای کثیف و هر که طرفدارشونه که چه به سر این مملکت اوردن .کشور با همه ثروثش مردم همه تو فقرو فلاکت
دوشنبه 13 خرداد 1387

esfahan_20 - اتریش - وین
AmerAli
--ژاپن-توکیو....دمت گرم ...پس کجاست عباسی کثافت...بقول خود این عباسی کثیف اگه غیرت تو بدنتون گندیده خرج اینها کن نه فلسطین و لبنان که ده تا زن اونجا دارید...ننگ بر شما
دوشنبه 13 خرداد 1387

moji643 - ایران - شیراز
خدا کند که بیایی...
اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب العصر والزمان...
یا مهدی ( عج) جان - جهان همچنان در انتظارت...
دوشنبه 13 خرداد 1387

fiona - ایران - زنجان
همه میگن مخالفیم ولی از کسی صدایی در نمیاد. همه از جونشون میترسن میگن سرمون به باد میره 1000 نفر مردن که این انقلاب به پا شد تازه الانم ازشون به عنوان شهید یاد میکنن خانوادشونم حالشو میبرن. اما الان کسی جرآت نمیکنه پاشه تا چند تا مثل اونم دنبالش را بیوفتن تا حداقل نسل بعدی ما دیگه دنباله گرونی گوجه فرنگی و برنج و پودر لباس شوپی و ...... نباشن. بعدم میگن مملکت اسلامیه و 3 روز واسه ارتحال... مراسم عذاداری میگیرن و 3 روز اقتصاد مملکت رو میخوابونن.
دوشنبه 13 خرداد 1387

mahkame - اتریش - وین
تاچند ماهه اینده به تعداد این چادرها اضافه میشه . این برکت این رژیم هستش.
دوشنبه 13 خرداد 1387

God - یوکی - لندن
نمکی با چرخش کنار یه بنزه، هیکل و چرخش باهم کرایه بنزه
من و تو اون بودیم از یه قطره، حالا ببین فاصله ما ها چقدره
*
این روزا اول، پوله بعد خدا، همه رعیت ارباب کدخدا
بچه میخواد با یتیمی بازی کنه، بابا نمیذاره، یتیم لباسش کثیفه چون که فقط یکی داره
اختلاف طبقاتی اینجا بیداد میکنه روح مردم و زخمی و بیمار میکنه
حقیقت روشنه، خودتو به اون راه نزن، روشنترش میکنم پس بمون جا نزن
*
تا حالا شده عاشق دختر بشی، میخوام حرف بزنم رک تر بشی
پیش خودت میگی اینه عشق تاریخی اما دافت با یه بچه مایه داره، خواب دیدی
*
یکی همسن تو، سوار ماشین خدا، بهت پوزخند میزنه، میکنی با کینه دعا
که منم میخوام مایه داربشم، عقده رو کنم تر کش، دعا نکن بی اثر، نمیکنن در کش
میخوای بخوابی، تو بیداری کابوس ببین، بیا باهم به این دنیا فحشه ناموس بدیم
باید کور باشی نبینی تو فخر و هر جا کنار خیابون نبینی فقر و فحشا
*
خدا بیدار شو یه آشغال باهات حرف داره نکنه تو هم به فکر اینی که چی صرف داره
خدا پاشو ......من چند سالی باهات حرف دارم
خدا پاشو..... پاشدی نشو ناراحت از کارم
کجا هاشو دیدی، تازه اول کارم
خدا پاشو ... من یه آَشغالم باهات حرف دارم
دوشنبه 13 خرداد 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
اقای دوسلدورف کلک رشتی میزنی؟ وقتی ازت سوال میشه و به صرفت نیست جواب نمیدی اره؟(تو بخش مالکی و درخواست برای بخشش بدهی های عراق) عیب نداره اما من جوابتو میدم اخوی گیریم جرف تو درست و زمان شاه ما از این زاغه نشینا داشتیم که داشتیم. خوب پس برای چی انقلاب شد؟ برای پر شدن جیب اخوند؟ برای برچیده شدن همین چیزها دیگه. اگه قرار بود نه خانی بره نه خانی بیاد و همون اش و همون کاسه که اون خدا بیامرز سگش به اینا میارزید دیگه چرا انقلاب کردند؟ نه داداش اینا بهانه است بیخودی ارباباتو پاک جلوه نده. که کار خیلی خرابتر از این حرفاست.
دوشنبه 13 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
اقای احمدی نژاد انصافت کجاست.کمکشون کن.
دوشنبه 13 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
khodadadeh - ایران - تهران
اره توراست می گی اومدن هواخوری . تازه نواوری هم کردن وسایلشون رو هم اوردن هواخوری.
اینا گناهشون اینه که عرب نیستن وگرنه سهمشون بشون میرسید.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

Reza T. A. - Iran - Tabriz
هر کسی به پول مفتی رسیده برای خود فلسفه ای ساخته. فاشیسم و نازیسم ابتدا فکر پلید را طراحی کردند و سپس فلسفه مناسب را. البته ابتدا صد در صد هم قرار نبود دین و عرفان پوشش دهنده کار زالوهای جامعه باشد اما افکار شستشو شده مردم بدبخت ایرانی خواه و ناخواه این فرصت را برای فرصت طلبان ایجاد کرد. دین چیز بزرگی است و در عقلهای ناورزیده مردم عادی نمی گنجد بنابراین سریعا دچار تحریف می شود. توسل به عرفان و ماورای طبیعت هم جهت انتقادناپذیر ساختن سیاستمداران و دماگوگها بکار می رود ضمن اینکه عرفان جای منطق را می گیرد و ذهنها را آماده هر نوع تحریفی می سازد ... اینها یک اسلحه ناشناخته ای نیز دارند: عرفان! مراقب باشید خداوند هر کسی را به دوستی نمی پذیرد. شما به سهم خود بفکر مظلومان جامعه باشید ضمن آن، با زالوهای جامعه بستیزید. اکثر صاحب منصبان ایرانزمین ثروتشان ظاهرا قانونی است. ببینید چه مسئولیت سختی داریم.
رضا از تبریز
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

matovala - ایران - تهران
ای کاش سایتی وجود داشت که این مشکلات مستقیم به سایت مسولین میرفت
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
moji643 - ایران - شیراز
من ترا به آن امام موهومت قسم می دم دیگه نظر نده مثل سوهان روح برای همه ما شدی /بابا اگه خودت از چاه جمکران بیرون اومدی زودتر اعلام موجودیت کن /خدا را شکر دکترا هم داری و یا می گیری/البته که یک عده خرافی هم به تو ایمان می ارن /ترا خدا نظر نده عصاب همه ی مارا درب و داغون کردی /بابا ترا به خداپی که خیلی کوچک کردی!!!!
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

moji643 - ایران - شیراز
عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
کی نو رو مجبور کرد که نظرات من رو بخونی؟؟؟؟!!!!!!!
خب وقتی طاقت شنیدن حقیقت رو نداری.....
چی بگم والله.........
قبلا میگفتن که جوونها امام زمان عج رو خواهند دیدولی حالا میگن که حتی پیرمردها هم امام زمان عج رو خواهند دید.
امیدوارم که اون موقع زیاد ضرر نکنید.
یا مهدی عج
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
moji643 - ایران - شیراز
دوست عزیز پیرمردها که هیچ حتی اجداد ما هم امام زمان را دیده اند /و خودما هم دیده ایم و خود تو هم دیده ای /مثل امام خمینی و یا مثل امام خامنه ای /اینکه دیگه هیاهو نمی خواد /قبلن هم حسن صبا یک روز صبح از خواب بیدار شد و به پیروانش گفت ای مردم عزیز من امام زمان هستم و همه ی پیروانش به او ایمان آوردند و برای اهداف او جان فشانی کردند /ولی من در تعجبم تو چرا برای امام زمانت جان فشانی نمی کنی ؟؟؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

alipourdk - دانمارک - لونگبو
iranppp - آلمان - دوسلدورفدان در زمان شاه که بیشتر از این بود . شما چند سالتان است ؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ramtin_driver2008 - ایران - تهران
بابا ما ملت ایران خودمونم خرابیم اگه فردا دولت اعلام کنه من به بی خونها خونه میدم به خدا نصف مردم خونه هاشون رو میفروشن میگن ما بی خونه ایم ما خودمون هم خرابیم همش دنبال کلک و نیرنگ و حقه بازی هستیم نمیدونم چرا شاید باعث و بانیش این آخونها باشن
جمعه 17 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.