سه دانه خشخاش روی نان بر روی لباس = ۹ هفته زندان در دبی

سه دانه خشخاش روی نان بر روی لباس = 9 هفته زندان در دبی

استکهلمیان – تجهیزات گمرک فرودگاه دوبی در امارات متحده عربی جهت کشف مواد مواد مخدر از حسیاست ویژه ای برخوردار است. این تجهیزات قابلیت تشخیص چند دانه خشخاش که از نان صبحانه بر روی لباس افراد افتاده باشد را داراست.

حساسیت تجهیزان گمرگ این فرودگاه موجب شده است که چندین جهانگرد خارجی بواسطه وجود دانه های خشخاش نان بر روی لباسشان هفته ها در فرودگاه دوبی زندانی گردند.

"اندرو براون" توریست انگلیسی هنگامی که گمرک فرودگاه دوبی در زیر کفش وی مقداری مواد مخدر از نوع "کانابیس" کشف نمود بازداشت گردید. مقدار کانابیس کشف شده در زیر کفش این توریست انگلیسی سه هزارم از یک گرم بوده است, وزن یک دانه شکر از این مقدار بیشتر است. این شهروند انگلیسی می گوید "بدون اینکه کسی به دادم برسد بمدت
9
هفته در دوبی زندانی شدم".

این شهروند انگلیسی که اینک بصورت "عفو" از زندان آزاد شده است به مجری برنامه مسافرتی "فالک تراک" می گوید: "آیا من مسئول زمین زیر پای خودم هم هستم"؟

گزارشات دیگر حاکی از آن است که افرادی که حتی در عمرشان تماسی با "کانابیس" نداشته اند به اتهام "قاچاق کانابیس" در فرودگاه دوبی بازداشت و زندانی شده اند.

تخم خشخاش که جهت تزئین نان استفاده می شود دارای مواد شیمیایی یکسان با تخمی است که جهت تولید هروئین مورد استفاده قرار می گیرد. "همراه داشتن" ناخواسته چند دانه خشخاش در فرودگاه دوبی می تواند پیامدهای بی اندازه ناخوش آیندی برای مسافر بدنبال داشته باشد.

"کاترین ولتوزین" از ارگان "محاکمه عادلانه در جهان"
Fair Trials International
به مجله "د تایمز" می گوید:

"حتی گزارشی دریافت کرده ایم که یک شهروند سوئیس بواسطه "حمل" سه دانه خشخاش که بر روی لباس وی پیدا شده در فرودگاه دوبی بازداشت و زندانی شده است. این خشخاش هنگامی که این شهروند سوئیسی مشغول خوردن صبحانه در فرودگاه هیترو لندن بود از نان صبحانه بر روی لباس وی افتاده و بهمراه وی به دوبی حمل شده است".

بدنبال این رویداد به جهانگردان عازم دوبی توصیه شده است که توجه بیشتری در این زمینه بخرج دهند تا بهنگام عبور از گمرک فرودگاه این کشور دچار مشکلات نشوند. با توجه به غیر دمکراتیک بودن ساختار کشور دوبی اثبات بی گناهی پس از گرفتاری می تواند توام با مشکلات بوده و هفته ها و بلکه ماه ها به طول انجامد.

خبر فوق از سوی خبرگزاری معتبر ت ت در سوئد نیز تائید شده است.

منبع : سایت استکهلمیان دات کام

sofi - بروکسل - بروم
بعد با این طرز تفکر میگن برییم دوبی خانه بخریم
یکشنبه 12 خرداد 1387

ali baba - ایران - اندیمشک
درعوض درکشورعزیزاسلامی ماچندتن چندتن ازآخوندهای قاچاقچی موادمخدر میگیرن وپس ازیک روز باتشکر ومعذرت خواهی ازطرف مقابل اونو آزادمیکنن
یکشنبه 12 خرداد 1387

sashar - ایران - بوشهر
واقعا این عرب ها نفهم بودنشون رو در همه جا نشون دادن و باز می دن یکی نیست بگه اخه احمق چندتا تخم خشخاش میشه مدرک واسه زندونی کردن یه نفر!
واقعا آدم می مونه اینا چه جانورهایی هستن.
یکشنبه 12 خرداد 1387

حسن کچل - ؟ - ؟
واقعا بفکر سلامتی ملت خودشون هستند نمیخواهند مثل ایران همه معتاد باشند
در ایران هر کسی براحتی به مواد دسترسی دارد و جاهایی برای کشیدن عموم بصورت زیرزمینی در دسترس هست و هیچ برخورد قاطعی نمیشود
به نظر میاد مسولین ایران موافق این امر مقدس هستند ودر ازادی کامل جونهای مردم را معتاد میکنند خاک بر سر مسولین فاسد شاید بیشتر احساس همدردی با معتادها میکنند چون خودشون هم معتادند
ایران سرزمین معتاد پرور معتادستان نیرو انتظامی کشف میکند ولی دوباره پخش میشوند و پول کلانی به جیب دولت میرود درامدی بیشتر از نفت
یکشنبه 12 خرداد 1387

louisette - فرانسه - مارسی
برای همین است که عرب ها را جرب مینامند. العرب جرب. البته فرهنگ عرب زبانها مثل لبنانی ها وخاورمیانه ای ها خیلی فرق میکنه.خلیچی ها فقط پول فراوان دارند وبس.تحصیلکرده هایشان یک جور دیگری درگیر مساپل هستند . .زحمتو دیگران میکشند. درد ومحنت بدبختی را بجان ودل میخرند تا این عرب های خلیجی حظشو ببرند وتازه زبان این عربها دراز است.بی فرهنگی آنها تا دنیا دنیا است باقی خواهد ماند.حیف از غیر خلیجی ها که برای آنها کار میکنند.
یکشنبه 12 خرداد 1387

sogol.m - امارات - دبی
در دبی واقعا با مواد مخدر مبارزه می کنند با کسی هم شوخی ندارند چون با همان شعور اندکشان هوای مردمشان را دارند ولی در ایران در هر محله ای چندین باند فروش مواد مخدر وجود داره و هیچکس هم کاری به کارشون نداره اونوقت اگر آمار کسی را در ایران بگیرند که یک شیشه مشروب می فروشه بیچارش می کنند حالا پرتقال فروش را پیدا کنید
دوشنبه 13 خرداد 1387

tnt20 - لهستان - ورشو
به این می گن کنترل قاچاق مواد مخدر نه مثل دولت ایران که خودش زمینهای خشخاش رو پیش خرید می کنه و بعد یه قاضی هم می گه اعتیاد دلیلی برای طلاق نیست چون 90٪ مردم معتادند.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

iranking - المان - مونیخ
عجیب تر از این خشاش و این ماجرا ها عدم حضور دو خول و چل عرب نژاد دندی و سالم و اون یارو ترکه :نهر خلج جهت اظهار فضل تو اینجاست ...واقعا عجیبه ! بیایید چیزی بگید تا نگند که لالید !!
جمعه 17 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.