محمد خردادیان و پیامدهای آشکار ساختن همجنسگرایی

محمد خردادیان و پیامدهای آشکار ساختن همجنسگرایی

همجنسگرا بودن و همزمان زندگی کردن در خاورمیانه با جوامع محافظه کارش، آسان نیست؛ موضوعی که بارها در لا به لای گزارش های سازمان های مدافع حقوق همجنسگرایان به آن اشاره می شود.

اما در همین خاورمیانه محافظه کار، محمد خردادیان، هنرمند ایرانی که برخی او را «مهم ترین رقصنده»  ایرانی، در سال های اخیر می خوانند، دو سالی است که بعد از اعلام عمومی همجنسگرا بودنش، زندگی تازه ای را شروع کرده است.

آقای خردادیان یکی از معدود چهره های مشهور ایرانی است که روزی در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد و با صراحت در پاسخ به پرسش های مصاحبه کننده گفت که یک همجنسگراست.

او که سال ها در لس آنجلس زندگی کرده، مدتی است که به دبی مهاجرت کرده و آنجا فعالیت های هنری خود – از جمله آموزش رقص – را پی می گیرد.

این در حالی است که در قوانین امارات متحده عربی نیز مانند بسیاری کشورهای دیگر در خاورمیانه، همجنسگرایی رسما «جرم» است و مجازات پنج سال حبس نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

در قوانین امارات متحده عربی نیز مانند بسیاری کشورهای دیگر در خاورمیانه، همجنسگرایی رسما «جرم» است و مجازات پنج سال حبس نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

پس از آنکه در سال ۲۰۰۶ ، ۱۱ مرد به جرم برپایی جشن عروسی برای چند همجنسگرا در ابوظبی پایتخت امارات، هریک  به پنج سال زندان محکوم شدند ، شماری از دیسکوهایی که پاتوق همجنسگرایان بودند در سراسر این کشور تعطیل شدند.

در همان زمان مجوز کار محمد خردادیان رقصنده ۵۱ ساله ایرانی نیز که مدیریت کاباره کوچینی را در دبی بر عهده داشت، به مدت دو سال لغو شد.

با این حال وی که پس از گذراندن دوران محرومیت خود توانست مجددا مجوز کار در دبی را بگیرد،  این شهر بندری را یکی از آزاد ترین نقاط  خاورمیانه برای «همجنسگرایی غیر رسمی» می داند.

او که به گفته خودش در دو سال اخیر سنگ صبور بسیاری از همجنسگرایان ایران بوده، در مصاحبه ای با رادیو فردا، از شرایط «زندگی تازه» خود می گوید.

رادیو فردا: آقای خردادیان، شما دو سال پیش گفتید که زندگی مشترکی را با مردی آغاز کرده اید. کمی درباره این ماجرا برایمان بگویید.

محمد خردادیان: من با یک پسر ۲۱ ساله  در ایران دوست شدم . شاید او نخواهد من نامش را ببرم ولی یکی از اعضای فامیلمان بود که در یک عروسی برای اولین بار دیدمش.

یک ماه با هم بودیم و من برگشتم دبی و برای بار دوم فقط به خاطر او رفتم ایران و حتی به زندان هم افتادم، چون فکرمی کردم دیگر از تنهایی بیرون می آیم  و کسی را برای خودم پیدا کردم .

به عشق او همه زندگی ام را در آمریکا فروختم و آمدم به دبی و یک زندگی جدید را با هم شروع کردیم. به اسمش خانه خریدم ، برایش اقامت گرفتم و کلی دردسر دیگر تا بتوانم ویزای آمریکا را هم  برای او بگیرم تا برای همیشه به آمریکا برویم.

سرانجام توانستم ویزای یک ساله کار در آمریکا را برایش بگیرم. در آنجا تقاضای گرین کارت دادیم و وقتی که دادگاه عکس های ما را با هم دید و به خاطر اینکه من در ایران به زندان افتاده بودم خیلی سریع به او گرین کارت دادند.

اما پس از آن وضع زندگی ما بد شد و من را ترک کرد تا من دوباره تنها بمانم.
  
واکنش خانواده شما پس از اینکه فهمیدند شماهمجنس گرا هستید چه بود؟

خب من قطعا از لحظه تولد همجنسگرا بودم و وقتی خانواده ام متوجه شدند هیچ وقت به من چیزی نگفتند و خیلی راحت با این موضوع مواجه شدند، چون زمانی بود که من سی چهل ساله بودم و دیگر بچه نبودم و حق انتخاب داشتم.
 
از اینکه همجنس گرا هستید، خجالت می کشیدید؟
 
بله اوایل خجالت می کشیدم ولی الان دیگر نه، خجالت نمی کشم.
 
آقای احمدی نژاد در یک سخنرانی که در دانشگاه کلمبیا ادعا کرد که در ایران همجنسگرا یا به قول ایشان «همجنس باز» نداریم . به نظر شما این ادعا درست است؟
 
من فکر می کنم منظور ایشان این بود که در ایران همجنسگرایی به آن مفهومی که در غرب رواج دارد، وجود ندارد.

چون در غرب این مسئله آزاد است و افراد همجنس گرا دارای حقوق های خاص خود هستند.
 
تفاوت و تشابه  زندگی زناشویی با زندگی مشترک همجنسگرایان در چیست؟

همجنس گراها  هم مثل دوتا آدم با هم زندگی می کنند . مثل دو تا زن و شوهر .

ولی من نمی دانم چرا همیشه مردم با شنیدن این واژه [همجنسگرایی] به فکر سکس می افتند . ببینید از این مقوله سکس که بیاییم بیرون، می بینیم که دو نفر با هم زندگی می کنند و از بودن با هم لذت می برند ، با هم همفکرند ، کوهنوردی یا سوارکاری می روند.

توی خانه هم همینطور، کارها را تقسیم می کنند. درست مثل دو تا دانشجو که با هم همخانه هستند. یکیشان آشپزی می کند آن یکی خرید می کند، یکی رخت ها رو می شورد و همین طور زندگی را ادامه می دهند.

شما الآن که تنها هستید لزوما دنبال یک رابطه بلند مدت هستید؟

بله، من نمی خواهم هر روز با یک نفر باشم. دوست دارم فقط یک نفر در زندگی ام باشد و با هم زندگی کنیم.

چون که نیازهای همدیگر را پر می کنیم . البته من بیشتر نیازهای روحی دارم تا اینکه به سکس فکر کنم ولی به هر حال سکس هم بخشی از زندگی است و همه اش نیست .

چه معیارهایی برایتان در انتخاب شریک زندگی اهمیت دارد؟

من عاشق ایرانی هستم و می خواهم شریک آینده زندگی ام یک مرد ایرانی باشد .

به تیپ های ورزشکاری خیلی علاقه دارم چون خودم ورزشکارم ، آدم چاق دوست ندارم و کسی را می خواهم که به سر و وضع خودش برسد و در کل کسی که مثل خودم فکر بکند .

چون من یک بار در عشق شکت خورده ام، دیگر نمی خواهم این  تجربه تلخ را تکرار کنم .

بعضی خبرها حاکی از آن است  که همجنسگراهای ایرانی برای زندگی به کشورهای غربی می روند تا به مشکلات قانونی در داخل کشور برخورد نکنند .

آیا این افراد برای ادامه زندگی و فرار از وضعیت ایران به دبی هم می آیند؟
  
بله ، من خیلی ها را دیده ام . البته اینجا هم یک کشور اسلامی است و رسما کسی نمی تواند همجنسگرا باشد، ولی چند تا پاتوق شناخته شده  برایمان در دبی وجود دارد.

مثلا یک کافی شاپ در سیتی سنتر هست که همیشه پر از همجنسگراست، یا اینکه یک دیسکوی فیلیپینی که همیشه هم شلوغ می شد، ولی همین تازگی ها پلیس آنجا را بست.

حتی در بین مردم محلی دبی هم  همجنسگرا فراوان است. این موضوع  اینجا رواج دارد  ولی نه به طور رسمی. 

اجازه کار دیسکوی خود من در دبی هم برای دوسال باطل شد ولی دوباره توانستم آن را بگیرم و قرار است که کار رقاصی را دوباره شروع کنم.
 
اعلام عمومی همجنسگرایی شما چه پیامدهایی برایتان داشته است؟

 من از دو سال پیش وقتی که  در مصاحبه ای که با آقای امیرقاسمی در تلویزیون طپش داشتم و گفتم که همجنسگرا هستم به طور ناخواسته تبدیل به الگوی همجنسگرایی در ایران شدم .

از آن زمان به بعد خیلی ها از ایران به من زنگ می زنند و مشکلاتشان را با من در میان می گذارند. از همه جای ایران از زنجان، بندرعباس ، میاندواب و هرجایی که فکرش را بکنید به من زنگ می زنند . هم مردها و هم زنها. 

بعضی ها پشت تلفن گریه می کنند و می گویند که تصمیم به خود کشی دارند و نمی توانند فشار خانواده شان را تحمل کنند و تن به ازدواج یا یک سری چیزهای دیگر بدهند . 

من هم تا آنجایی که اطلاعات دارم به آنها کمک می کنم و سعی می کنم راه گشای آنها باشم. مثلا به آنها می گویم که اگر می توانند ثابت بکنند که جانشان در ایران در خطر است به دفتر سازمان ملل در ترکیه بروند و خودشان را به آنجا معرفی بکنند تا شاید بتوانند به یکی از کشورهای غربی بروند.

در ایران متاسفانه معنای همجنسگرایی مترادف شده است با تجاوز به یک پسر بچه و این مسئله خیلی مشکل ساز شده است، در صورتی که اصلا این طور نیست و مقوله همجنسگرایی در بین افراد بالغ شکل می گیرد و خیلی شبیه به ازدواج یک مرد با یک زن است .  

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
کثیف....
یکشنبه 12 خرداد 1387

sam1 - انگلیس - لندن
همجنسگراها خودشون انتخاب میکنن ... که کی زن بشه و کی مرد....... یعنی..........................
یکشنبه 12 خرداد 1387

mihanparast - ایران - اصفهان
من فکر نمی کردم خردادیان اینقدر آدم کثیفی باشه.مرتیکه غوی همجنس باز افتخار هم میکنه.کثافت رذل کثافت رذل کثافت رذل کثافت رذل کثافت رذل
یکشنبه 12 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
به قول خودش / از مقوله سکس که بیرون بیایی زندگی کردن 2 نفر همجنس با هم هست
پس اگر اینطوری باشه دانشجو ها و یا هم خانه هایی که با هم زندگی میکنند هم جنسگرا نامیده میشوند ؟
------------------------
ولی در کل اینها هم انسانند و احترامشان واجب به کسی که بی حرمتی نکرده دوست داره با یکی هم جنس خودش زندگی کنه
-----------------------
ما که به خودمون شک نداریم / لزومی نداره از همجنسگرا ها بترسیم
یکشنبه 12 خرداد 1387

بامنطق - استرالیا - آدلاید
منطق میگه!!! ایشون میگن همجنسگرایی توی ایران مترادف شده با تجاوز به بچه، احتمالا گذرشون به آجرپز خونه های پاکدشت نیفتاده وگرنه این آقا اصل جنسه
یکشنبه 12 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
به حق چیزهای ندیده و نشنیده
یکشنبه 12 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
کاش ادم ها کمی شعور داشتند که به هم احترام بزارن ایشون و تما م کسانی که به نوعی مثل خردادیان هستند یک مسئله ای در خلقت یعنی شما به خدا این هم فحش را دادین که این ادمها این طور متولد شدند
یکشنبه 12 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
زندگی سکسی هر انسان تا جائی که برای دیگران مشکل ایجاد نکنه به خودش مربوطه.از دوستان خواهش می کنم به جای بی ادبی کمی منطقی باشن .
یکشنبه 12 خرداد 1387

injaneb - ایران - تهران
چرا به این بنده خدا فحش میدهید؟ کشش این فرد به همجنس توجیه علمی داره دیگه بعیده یه سری به این قضایا این طوری واکنش نشون بدن!
یکشنبه 12 خرداد 1387

palmera - ایران - اصفهان
خاک تو سرش.همجنسبازی یه کار کثیفه که هیچ توجیهی براش نیست
یکشنبه 12 خرداد 1387

shimen - تهران - کرج
واقعا متاسفم خیلی هم متاسفم اخه به چیش افتخار می کنه
یکشنبه 12 خرداد 1387

lordlord - ایران - ایرانستان
مردیکه احمق پفیوز
یکشنبه 12 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
از اول هم ازت متنفر بودم ولی وقتی اینها را شنیدم دیگر از دستت به حال انفجار رسیدم راستی تو که دنبال یک مرد ایرانی خوب میگردی من ......بهش بگم بیاد دبی.(خواهشا اگر یکی در این قسمت حرفی از روشن فکری بیاورد هر چی از دهنم دربیاد بهش میگم)
یکشنبه 12 خرداد 1387

Badakhsh - کانادا - کلگری
سلام
ایشون رو باید مثل یه بیمار بهش نگاه کرد
به قول حضرت علی: همه رافهمیدن همه را بخشیدن است.
یکشنبه 12 خرداد 1387

gono - امارات - العین
خاک بر سرت کثیف بیشعور اشغال سگ
یکشنبه 12 خرداد 1387

saken - ایران - یزد
آقای خردادیان مذهب خودرا اعلام کند تا مردم بهتر وی را بشناسند .جای تاسف است که نام ایشان محمد است البته از یک رقاصه مرد انتظار دیگری نیست اما مگر نمیداند خداوند برای هر عملی راه صحیح را نشان داده وازدواج بین دو مرد یک عمل شیطانی است که خشم خدا را درپی داردامیدوارم جوانان ایران از وی اعلام انزجار نموده والگوهای جوانمردی چون پوریای ولی وتختی داشته باشند
یکشنبه 12 خرداد 1387

ADSI - چین - شانگهای
خب من بر این عقیده هستم که همجنسگرایی یک رفتار روانی و بیمار گونه است و نمیتوان گفت که همجنسگرایی یه غریزه ذاتی است حتی در حیوانات هم چنین چیزی وجود ندارد و صد البته که خیلی از انسانها فقط شکل ادم رو دارند و از حیوانات هم بدتر هستند. تا به حال اگر کسی شنیده که مثلا دو تا الاغ نر باهم سکس کنند؟یعنی ادمها از حیوانات هم کمتر هستد؟ خداوند زن را برای مرد و مرد را برای زن افرید تا هر کدام مکمل همدیگر باشند.
یکشنبه 12 خرداد 1387

m.a.r - انگلستان - لندن
حالمون رو بهم زدی وابروی ایرانی های با غیرت بردی خیلی ببخشید ای احمق..
یکشنبه 12 خرداد 1387

sashar - ایران - بوشهر
اقای علی رضا بزرگ :
می دونم درست مثل ندونستنت در مورد دلایل علمی هم جنسگرا بودن یک نفر نمودنی روشن فکری یعنی چه.
از نظر علمی ثابت شده تو هم میتونی از بدو نولدت هم جنسگرا باشی مثل الان که انسان نا خودآگاه به جنس مخالف کشش داره در ضمن توهین نکردن نشونه ی شعور و ادب ادماست نه نشونه روشن فکری منظورم با تمام دوستانه نه تنها شما
یکشنبه 12 خرداد 1387

پرستوی مهاجر - آلمان - ...
به نظر من هم بایستی به دیگران و افکار و نوع زندگی شون در حدیکه به دیگران آزار نرسونن احترام گذاشت هر چند کار اون شخص عرف نباشه و جامعه قبول نکنه!!!
اغلب مشکلات ما ایرانیها برمیگرده به اینکه در تمام موارد تعصبی برخورد می کنیم!!!!
یاد بگیریم در کار دیگران دخالت نکنیم... باز هم می گم به شرطی که کار دیگران باعث آزار کسی نشه.....
یکشنبه 12 خرداد 1387

farzin.66 - ایران - تهران
دوست عزیز از اراک من نظرما میگم وتوهم اگرخواستی هرچی ازدهنت دراومدبگو!!!
من خودم هم همیشه باهم جنس بازی مخالف بوده وهستم اما بی احترامی به نظردیگران ودخالت مستقیم درزندگیشان درنظرم منفورتره{کاری که تو میکنی}
یکشنبه 12 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
آأقای ساشار پس حالا که شما می فرماپید این جور بودن فطری همه آدمها فطرتا خدا پطست حقیقت جو دروغ ستیز.........هستند چرا ما همه چیزای فطری رو ول کردیم چسبیدیم بهمین یکی بعد اینکه از نظر شما روشن فکری یعنی حتی اگر یه نفر خواست بیاد تو خونه آدم بشاشه نباید جلوششو گرفت چون یک کار فطریه
دوشنبه 13 خرداد 1387

baranake bahari - دبی - دبی
به نام او که ما را افرید
دوستان کمی منطقی تر فکر کنیم و بیایید دست در دست هم شنوای حرف کسانی باشیم که از خلقت خداوند چیزی را کم دارند
هم جنس گرایی موردی است که باید با دید دیگری به ان نگریست
بیایید شکر کنیم که همه چیز را کامل داریم ...همین و بس
دوشنبه 13 خرداد 1387

ahmad irani - استرالیا - ملبورن
خاک عالم بر سرش
alread ازش بدم می امد الان که ازش نفرت دارم بازم میگم
خاک عالم بر سرش
دوشنبه 13 خرداد 1387

Medina - ایران - شیراز
بابا این بیچاره که میگه یه پارتینر میخوام انتخاب کنم که با میل خودش با من باشه. نخواسته که به زور به کسی تجاوز بکنه. یاد بگیریم که به عقاید بقیه ادما احترام بذاریم.
دوشنبه 13 خرداد 1387

babak_e_khorramdin - ایران - مشهد
1 - تشکر میکنم از عزیزانی که این مطلب را با در افشانی های خود مزین نموده اند .
2 - باور کنید ماهیت همجنس گرایی با ارتکاب اعمال شنیعی که به صورت بیمارگونه و در قالب حرکاتی چون تجاوز به عنف صورت می پذیرد در منافات قرار دارد .
3 - تصور کنید سیستم جسم و روان شما به صورت خدادادی به گونه ای باشد که در صورت نزدیک شدن به یک غیر همجنس حالت تهوع به شما دست دهد . همان حسی که اکثر ما از نزدیک شدن به همجنس تجربه می کنیم ......
دوشنبه 13 خرداد 1387

حاجی لک لک - ایران - اصفهان
من اگر نیکم اگر بد تو برو خود را باش هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت
دوشنبه 13 خرداد 1387

m n m - ایران - تهران
دوستان عزیزی که در توجیه خردادیان سخن راندند :انسان صاحب فطرت الهی است و خدا قوم لوط را عذاب نکرد مگر به خاطر هم جنس گرایی. بنابراین وجود این بیماری درادمها خدادادی نیست که کاملا هم انتخابی است.
دوشنبه 13 خرداد 1387

pesare_iruni - ایران - تبریز
مرگ بر همجنسگرا.خاک تو سرشون کنن.
دوشنبه 13 خرداد 1387

diyako - انگلیس - لندن
هموطنان، داخل و خارج که به قول خودتان فرهنگ چند هزار ساله دارید، شما به چه حقی به خودتان اجازه میدهید به آقای خردادیان و یا زنان و مردان همجنسگرای دیگر توهین و بی حرمتی کنید؟
شما که با پوست و گوشت و استخوان دخالتهای حکومت اسلامی را در خصوصی ترین بخش زندگی روزمرۀ خود لمس کرده و به آن معترض بوده اید، پس چرا بجای نوشتن آن حرفهای زشت دقیقه ای فکرو تأمل نمی کنید و خود یا نزدیکانتان را جای خردادیان ها نمی گزارید؟
اطمینان دارم این اظهارنظرهای دور از منطق متعلق به آن دسته از ایرانیان است، که بدلیل مذهبی و یا عقب افتاده گی فکری و فرهنگی، با هرگونه دگراندیشی و دگرزیستن مخالفت اند. آنها کسانی هستند که به تماشا ویا شرکت در سنگسار کردنها و دارزدنها میروند. آنها کسانی هستند که هرساله در سوگ افرادی که بیش از 14 قرن پیش مرده اند سینه میزنند، دنبال آخوندهای مختلف افتاده ودر انتظار مهدی به جنگ با هر نوع حق خواهی و منطق میروند. آنها کسانی هستند که خود هر فرصت درست یا نادرست را در رسیدن به شهوت ازدست نداده ولی هیچ گونه اسمی هم بر روی خود نمیگذارند ...
دوشنبه 13 خرداد 1387

chokemino171 - ایران - خلیج فارس
چرا ما ادما از خوی انسانیت خودمون بیرون میایم .
واقعا دنیا خراب شده
دوشنبه 13 خرداد 1387

ensan - ایران - تهران
اقلا بی انصاف اسمش عوض کنه که ادم احساس تهوع نکنه.به نظر میرسه طی یک اقدام ملی باید دست بالا زد و یک شوهر ورزشی قبراق برای ایشان دست و با کرد و گرنه دیر بجنبیم مورد تهاجم دشمنان قرار میگیره و اعتبارمون لکه دار میشه گفته باشم ها......
دوشنبه 13 خرداد 1387

Afshin London - انگلستان - لندن
دم اونایى گرم که میدونند این یک چیز شخصیه و به کسى ربطى نداره.
اگر هم قرار باشه با همجنسگرایى در ایران مبارزه کنند اول از همه باید در حوزههاى علمیه را ببندند.
دوشنبه 13 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
همجنس بازی واقعیت زمان حاضره وجود داره چه بخواهیم چه نخواهیم بهتره یاد بگیریم که به هر ایده و انتخابی احترام بذاریم تا متقابلا بهمون احترام گذاشته بشه.
دوشنبه 13 خرداد 1387

anahita_k1985 - ایران - لرستان
ای بابا چرا اینقدر فحش دادید به این بیچاره, بابا اینجوری هستش و به شما هم ربطی نداره, من مطمئن هستم تمام کسانی که فحش دادن,, آقایون رو میگم,, خودشون ....,, پس این همه آمار رسمی و غیر رسمی تو ایران چی هستش?,, میخواید بگید تا حالا نشنیدید که به پسرها تجاوز میشه تو ایران??? و اون هم توسط معلمهای بیشتر تربیتی و معلم قرآن و دینی? پس یه پرسشی بکنید تا به فهمید که در کوهدشت لرستان معلم قرآن مدرسه رجائی چه بلایی سر 12 بچه بین 10 و 12 ساله آورد,, از مردم انجا بپرسید برادر احمد علی آزادگان کیست تا بهتون بگن که یکی بود دقیقا مثل شما ها که فحش دادید ولی چی کار کرد و چه بلایی سر خونوادها آورد,,به همه بچه ها تجاوز کرد,,,,,,,,,تازه این خردادیان بیچاره که آزارش به کسی نرسیده,,, کلاس درس قرآن که نذاشته و به بچه ها تجاوز کنه,, پس کمی فکر کنید و این افکاره پوسیده و عقب افتاده را دور بریزید,, اگر همجنس گرایی در ایران ممنوع است پس حوزه علمیه چیکاره است????????? مردانی که سالیان سال بهم تجاوز می کنند,,, دلیل اصلیش هم پرو بودن اونهاست باید بگم دوستانی که به این بیچاره فحش دادید یا بچه اخوند هستید و یا خودتون .....و از نوع خیلی بد و آخوندیش هستید,,,, حتماً داستان بچه که میخواسته مطرب بشه و آخوند رو شنیدید? اگه نه بعدا براتون توضیح میدم,,, تو زندگی مردم دخالت نکنید و حتی یک بارم که شده با خودتون خلوت کنید و از خودن سئوال کنید که چیکارا کردید که مطمئن باشید از خودتون شرم خواهید کرد و خدا رو شکر می کنید که کسی نتونست فکرتان رو بخونه و گر نه آبروتون می رفت
دوشنبه 13 خرداد 1387

ramtin_driver2008 - ایران - تهران
اینجور انسانها مریض هستند وگرنه انقدر مقاومت نمیکردن و خودشون رو ضایع نمیکردن این مریضی در روح وروانشان هست و کاری هم برایشان نمیتوان کرد لذت زندگی کردن برای هر انسانی یک باربیشتر نیست که این بیچارها اون لذت واقعی زندگی زناشویی رو ندارن . اون دنیارم که کسی ندیده پس ما باید شاکر باشیم که جزو اشخاصی هستیم که زندگی طبیعی و نورمالی داریم خواهشن به این اشخاص فحش ندین درست نیست محمد خردادیان اگر مثل یک مرد نورمال بود خیلی از دخترها آرزوی ازدواج با این شخص رو داشتن پس مطمئن باشید که مشکل در روح وروانش هست وگرنه در سن 51 سالگی بلاتکلیف نبود . من برای این اشخاص دعا میکنم شفا بگیرن
دوشنبه 13 خرداد 1387

mush - ایران - مشهد
واقعا خاک به سرش به اینم میگن ادم این انسان از خوکم نجس تره اشغال
دوشنبه 13 خرداد 1387

parvin ariya - ایران - اصفهان
همجنس گرائی از قدیم در فرهنگ ایران بوده. در موزه مسکو مجسمه ای از شاهزادگان ساسانی موجود است که دو شاهزاده این عمل را انجام میدهند. شاه خواست این مجسمه را به ایران برگرداند. اشعار خیام و سعدی و حافظ و... ازعشق به پسر مگویند. فعلانیزدر مناطق و تهران این عمل معمولی است.
دوشنبه 13 خرداد 1387

omid_dk - دانمارک - اسلس
پریناز المان کلن من واقعا از شما تعجب میکنم یادمه که شما در جای دیگرهیچ احترامی برای عقیده مسلمانان قائل نبودی امیدوارم همیشه همه ایرانیها به عقاید همدیگه احترام بگذارند به امید ان روز
دوشنبه 13 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
تبریک میگم به این همه صداقت و رو راستی و شجاعت محمد
من نمیگم که محمد خردادیان آنسان خوبی یا بده فقط میخوام اینو بگم که الان زمونه عوض شده الان همجنس گراها هم برای خودشون حق و حقوقی دارن و کسی نمیتونه منکر این بشه
انسانها آزاد خلق شدن و باید به بهترین نوعی که فکر میکنن زندگی کنن
خودتونو از بند چیزهای خرافی و باورهای غلط رها کنید
آزاد زندگی کنید و سعی کنید از زندگی خود لذت ببرید چون چندصباحی بیشتر زنده نیستید
به امید آزادی برای همه مردم دنیا
دوشنبه 13 خرداد 1387

leilajoon - رومانی - بخارست
خاک بر سرش و در جواب اون دوستانی که میگن خدا اینهارو اینجوری افریده بگم لطفا و خواهشا کثافت کاری یه عده رو گردن خدا نندازید خدا اگه اینجوری میخواست انسان رو از دو جنس نمی افرید تا مکمل هم باشند اینها بیمار روانی هستند
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

mojtaba177 - انگلستان - لندن
خیلی متاسفم برای اقای خردادیان واقعا شرم اوره برای یک ایرانی
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

tnt20 - لهستان - ورشو
پسرای ورزشکار ایرانی یالله.
بدوید تا هوو نرسیده...
یه بار هم تو عشق شکست خورده بنده خدا حسابی تحویلتون میگیره فقط هم میخواد از تو ایران باشه.
هاهاها
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

boomobar - ایران - تهران
من فقط خواستم یه چیزی بگم و فکر می کنم منطقی باشه .
آیا کسی می تونه یه حیوون نام ببره که همجنس باز باشه ؟ یا هر کوفتی که دلتون می خواد اسمش رو بذارین
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

mehranfa - ایران - ایران
چرا همه یکهو متخصص ارشد روانشناسی شده اند؟؟؟ اگر به علم روانشناسی معتقدید بدونین که از نظر این علم همجنسگرایی بیماری نیست بلکه افراد منزجر از همجنسگرایان(هموفوبیک) مشکل روانی دارند حی در خیلی از کشورها دوره هایی برای این حس نفرت برگزار میکنند.در ضمن بین حیوانات هم هست.بیشترین هم بین خفاشها
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

irancute - آمریکا - واشنگتن
لجن
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

roz2005 - انگلستان - - لندن
من هم تا آنجایی که اطلاعات دارم یک منبع موثق شنیدم که ایشون با یک خانم انگلیسی ازدوا ج کرده بود
زمانی که در لندن زندگی میکرده و گویا فقیر بوده و ایرانیها خرج مراسم عروسی اشان را دادند...........
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

farzad.ansarian - ایران - تهران
خدا مرد و زن رو مکمل همدیگه آفریده...نه مرد و مردرو...؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

gil - المان - بن
دوستان عزیز شما چرا انقدر مته رو خشخاش میگذارید. چشمتان رو میبندید و شروع به ناسزاگوئی می کنید. این بشر خلقتش همین بوده در اکثر کشور ها این مسئله را ز نظر قانونی هم قبول کردند. اینها حتئ حق ازدواج دارند. چقدر خوبه که همه اینطور ازادانه همه حرفشان را بزند و مخفی نکنند.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

sal@m - ایران - تهران
حروم زاده کثیف!!!!!!!!!!!!!
با عرض پوزش از همه:(اونایی که طرفداریش رو می نکنند نکنه تن خودشون میخاره!!!!!!!!!!!!!)
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mahdyhakim - ایران - قم
سلام
همجنسگرایی یک ناهنجاری میباشد که خود دارای عوامل مختلفی است
از جمله مهمترین عوامل به زندگی اولیه خود فرد یعنی در کودکی و حتی زندگی پدر و مادر فرد بر میگردد هر کاری در زندگی روی خصوصیات انسان تاثیر گذار است حتی غذا خوردن در اسلام برخی غذاهای ممنوع اعلام شده چرا که نتیجه آنها همین ناهنجاری هایی است که میبینیم
نوع غذا حتی در ژنتیک انسان هم تاثیر میگذارد پس این درست نیست که ما بگوییم چون توجیه ژنتیکی دارد پس این مسآله ای است طبیعی
طبیعت انسان را باید از طریق اهلش به دست آورد تا کسی از راه درست منحرف نشود
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

Mahrad - ارمنستان - یروان
مرتیکه لجن...
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

ali_esf - ایران - اصفهان
آشغاله کثیف..........
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

عقاب اسبیکو - ایران - خرم آباد
واقعا این دوستمون mahdyhakim - ایران - قم درست گفت /هرانسانی ممکنه در زندگیش اشتباه بکنه /شما دوست عزیز باید آقای محمد!!!!خردادیان را بفهمید/ آقای خردادیان بجای اینکه رقاص بشه باید و باید طلبه میشد/این هم یکی از انحرافات جنسی نوع بشر است چکارش می شود کرد تو بگو!!!! ای دوست قمی؟؟؟؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

mehranfa - ایران - ایران
واقعا چه جامعه هموفوبیکی (https://en.wikipedia.org/wiki/Homophobia) داریم.تازه بین مثلا روشنفکرها.جای تاسف هست.خیلی.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
حالت تهوع از بی سوادی و عقب ماندگی از دنیای علم و دانش و خودخواه... همین ملا هم از سر شما زیاد است.
1.. در بیشتر کشور های جهان جرم سنگینی است توهین به همجنسگرایی
2.. همجنسگرایی یک پدیده است که حالت ژنتیک دارد و در اکثر موارد مادر زاد
3 روابط جنسی دو بزرگسال به هیچکس مربوط نیست چون یک امر صد در صد خصوصی است و کسی در این بین اسیب نمی بیند و مبنی ان تنها سکس نیست
4در کشوری که رهبر دینش به یک دختر 9 ساله /عایشه/ به ... ازدواج ...کرده و برایش جان میدهند به نا گهان غیرت لمپن ها به جوش امده و مثل ملایان قاتل و رهبران دینی قاتلش شروع به لجن پراکنی و انقدر بدبختید که بیماری بچه بازی را که در دینتان مجاز است نادیده و به همجنس گرایان حمله ور شده اید ننگتان باد.. تازیان بی خرد.
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

sal@m - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
روشنفکر عزیز!!! فکر کردی با این اداهای روشنفکری می تونی به بقیه توهین کنی.همجنسگرایی اگه ریشه ژنتیکی داشت باید اونرو در حیوانات به وفور می دیدی(دقت کن که حیوانات قوه عقل هم ندارند).
من هم قبول دارم خیلی از ازادیها در ایران نیست ولی به رسمیت شناختن کار کثیفی مثل همجنسگرایی اصلا توجیه نداره.ضمنا اگر هم این کار ریشه ژنتیک داره بهتره برای درمانش فکری بکنند نه اینکه...
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

iraj2008 - ایران - تهران
کی حالا اونو گرفته با این قیافش
جمعه 17 خرداد 1387

mehranfa - ایران - ایران
sal@m - ایران - تهران
1.هر چیزی که ژنتیکی باشه باید در حیوانات هم دیده بشه؟؟؟؟این چه منطقی هست ؟؟
2.همجسگرایی جز بیماریها و انحرافات روانی دیگه نیست بلکه نفرت و انزجار از همجنسگرایان امروزه به عنوان یک بیماری مطرح هست و دوره های خاص برای درمان داره
جمعه 17 خرداد 1387

+1
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.