لاریجانی با رای اکثریت نمایندگان رئیس مجلس شد

لاریجانی با رای اکثریت نمایندگان رئیس مجلس شد

از آقای لاریجانی به عنوان یکی از شخصیت های محافظه کار و نزدیک به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، نام برده می شود.
علی لاریجانی با اکثریت آرای نمایندگان مجس شورای اسلامی ایران، به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد.

از مجموع ۲۶۶ نماینده حاضر در جلسه روز یکشنبه (۱۲ خرداد)، ۲۳۷ تن به آقای لاریجانی رای دادند.

آقای لاریجانی در جلسات پیشین دوره جدید مجلس، با کسب ۲۳۲ رای از مجموع ۲۶۳ نمایندگان، به عنوان رئیس موقت انتخاب شده بود.

او پس از غلامعلی حداد عادل، دومین رئیس غیرروحانی مجلس شورای اسلامی در دوره های هشتگانه آن است.

علی اردشیر لاریجانی، پنجاه و یک ساله و متولد شهر نجف در عراق است. او فرزند آیت الله میراز هاشم آملی از مراجع تقلید شیعه، و داماد آیت الله مرتضی مطهری است.

از آقای لاریجانی به عنوان یکی از شخصیت های محافظه کار و نزدیک به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، نام برده می شود.

آقای لاریجانی فارغ التحصیل رشته ریاضیات از دانشگاه صنعتی شریف است و از دانشگاه تهران نیز مدرک دکترا در فلسفه غرب دارد.

وی تا مهرماه سال گذشته (اکتبر ۲۰۰۷)، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران و مذاکره کننده ارشد این کشور در مذاکرات هسته ای کشور با اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد بود.

علی لاریجانی، پست های مهم دیگری چون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۲) و ریاست سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی (۱۳۷۳ تا ۱۳۸۳) را در پیشینه کاری خود دارد.

آقای لاریجانی پس از کناره گیری از مقام دبیر شورای عالی امنیت ملی، مدتی نماینده آیت الله خامنه ای در این شورا بود و سپس از شهر قم در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و با نزدیک به ۲۴۰هزار رای، وارد مجلس شد.

اعتبارنامه ها

بر اساس آیین نامه، اعضای هیات رئیسه مجلس، پس از تصویب اعتبار نامه های دو-سوم نمایندگان، انتخاب می شوند. بررسی اعتبارنامه های نمایندگان منتخب مجلس، از روز گذشته آغاز شده است.

روز شنبه و در آغاز هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی ایران، یکی از نمایندگان منتخب طی اقدامی بی سابقه به اعتبارنامه نوزده نفر از نمایندگان منتخب تهران اعتراض کرد که در میان آنان، چهره های شاخصی همچون غلامعلی حدادعادل رئیس پیشین مجلس به چشم می خورد.

اعتبارنامه هایی که مورد اعتراض قرار می گیرند به کمیسیون تحقیق ارجاع می شوند تا مواردی که موجب اعتراض شده بررسی شود.

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
گرگی رفت و کفتاری آمد
یکشنبه 12 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
لاریجانی هم مهره ای از مافیای ملایی بوده و هست ولی این ملا از نوع بدون عمامه و عباست.ملایی انواع مختلفی دارد .این هم یک نوع است.مهم چیز مغزیست!!!!که ایشان هم از مغز آزاد و دزد و واجد شرایط میباشند!!!
یکشنبه 12 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.