نشریه مصباح یزدی : آیت‌الله صانعی حق مخالفت ندارد

نشریه مصباح یزدی : آیت‌الله صانعی حق مخالفت ندارد

نشریه «پرتو سخن» که توسط موسسه تحت مدیریت مصباح‌یزدی منتشر می‌شود، به حملات و هتاکی‌های خود علیه آیت‌الله‌ صانعی ادامه می‌دهد.

«قاسم روانبخش» سردبیر این نشریه در مقاله تازه خود خطاب به آیت‌الله صانعی نوشته است: «تردیدی نیست زمانی که فقیهی از فقهای عصر، حکومت تشکیل دهد و اعمال ولا‌یت نماید، سایر فقها باید از او اطاعت کنند و حق ندارند با اظهار نظرهای خود وحدت جامعه اسلا‌می را مخدوش نمایند».

وی در ادامه با نقل یکی از متون قدیمی آیت‌الله صانعی آورده:«در دوران معاصر که یک فقیه جامع‌الشرایط اقدام به تشکیل حکومت اسلا‌می کرده است و پس از ایشان نیز، فقیهان خبره صلا‌حیت این امر مهم را در فقیهی دیگر به نام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یافته و ایشان را ولی‌فقیه زمان معرفی کرده‌اند و نظر ایشان بر اجرای حدود است، آیا آقای صانعی حق دارد مخالفت خود را در قالب مصاحبه، سخنرانی و اعلا‌میه در مقابل حکم ولی‌فقیه زمان ابراز کند؟! و آیا طبق مبنای خود ایشان این مخالفت، خلا‌ف شرع و معصیت نیست؟

ممکن است آقای صانعی بگوید که مبنای مذکور مربوط به سال‌های گذشته بوده و اکنون از آن دست برداشته‌ام. در این صورت پاسخ ما این است که اولا‌ بنا بر اعتراف خود ایشان در کتاب ولا‌یت فقیه («همه فقها بر این عقیده‌اند...») اقدام وی، صف‌آرایی کردن در مقابل همه فقها محسوب می‌شود و ثانیا حکمت تبعیت سایر فقها از فقیه حاکم («تمامی این اعمال سبب اختلا‌ف در جامعه اسلا‌می است و آبروی حکومت و کیان اسلا‌م را به خطر می‌اندازد») مربوط به زمان خاصی نیست؛ چرا که همواره ایستادن فقیهی در برابر فقیه حاکم موجب اختلا‌ف و به‌خطر افتادن کیان جامعه اسلا‌می می‌شود. بنابراین، خوب است آقای صانعی دست‌کم به فتوای خود پایبند باشد و از اظهارنظر در قالب مصاحبه و سخنرانی برخلا‌ف آنچه فقیه حاکم اجرا می‌کند، بپرهیزد تا کیان اسلا‌م به خطر نیفتد.»

xpersia.com - ایران - ایرانی
به اسم اسلام و دین هر کاری که دلشون میخواد میکنن .
صد رحمت به حکومت شاهنشاهی که میگفتن دیکتاتوری بود.
یکشنبه 12 خرداد 1387

rastad - ایران - تهران
بابا خاک بر سر تو و اون صانعی حالا که چی ؟
بابا مردم دارن از دست شما کثافتها میمیرن اونوقت میگی فلان کس در فلان سال گفته که ....... جهنم که گفته
گور پدر تو و همه تون با هم
یکشنبه 12 خرداد 1387

nadernejad ali - بلژیک - گنت
در حکومت شاه شما فقط حق مخالفت انچنانی نداشتی اما ازادی کامل داشتی مگر شاملو داریوش فروغی فرهاد ان اشعار سیاسی و مخالف را نگفتند واجرا نکردند ؟؟؟؟؟؟؟؟و!!!!!!!!!!!
یکشنبه 12 خرداد 1387

عبدالعلی خان - هند - آگرا
مگه شما آشغال کله ها که زیر عمامه اتون به جای هرچیزی کثافت نهفته آبروهم دارید؟ تنها آبروتون اسلامه که اون هم خودش توهینه به همه ی بشریت ....
یکشنبه 12 خرداد 1387

dor az vatan - انگلیس - لیدز
فیلم جدید سال جدال اخوندها.این دیگه چه حقه ای خدا داند
یکشنبه 12 خرداد 1387

ARUBARZAN62 - ایران - اصفهان
این اقای صانعی ادم جالبیه فتوا های جالبی هم داره مثلا اجرای احکامی مثل سنگسار و حدود شرعی رو در زمان غیبت امام زمان حرام اعلام کرده و در جای دیگه گفته دختران بدون اجازه پدر می توانند ازدواج کنند و یا زنان از حقوق برابر با مردان برخوردارند در کل ادم روشن فکریه و به همین علت دشمن تو این نظام زیاد داره
یکشنبه 12 خرداد 1387

bluestar - ایران - تهران
rastad - ایران - تهران
عبدالعلی خان - هند - آگرا
واقعا از فحاشی و هتاکی که شیوه همین حکومت آخوندیه چه سودی می برید؟
به غیر از این که فرهنگ و تربیت خونوادگی خودتون رو نشون میدید؟
بهتر نیست به جای فحش دادن مخالفهای خودتون روبصورت منطقی نقد کنید؟آخوند ها تا دشمنان ابلهی مثل شما دارند حالا حالا ها به این مردم حکومت خواهند کرد.
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.