برادر عبدالمالک ریگی به ایران تحویل داده می شود

برادر عبدالمالک ریگی به ایران تحویل داده می شود

مقامات ایرانی عبدالمالک ریگی و گروهش جندالله را تحت حمایت آمریکا می دانند
سرپرست وزارت کشور ایران رسماً تأیید کرد که قرار است دولت پاکستان بزودی برادر عبدالمالک ریگی، رهبر گروه بلوچ جندالله را همراه با پنج تن دیگر از اعضای این گروه به ایران تحویل دهد.

خبر تحویل این افراد پیشتر از طریق منابع غیررسمی منتشر شده بود.

سیدمهدی هاشمی، سرپرست وزارت کشور که تأیید این خبر را در جمع خبرنگاران اعلام می کرد افزود که این شش نفر بتازگی در پاکستان دستگیر شده اند و هنوز زمان و مکان و نحوه تحویل دادن آنان مشخص نشده اما امید می رود که تحویل آنان در هفته جاری انجام شود.

گروه جندالله که طی چند سال اخیر در مناطق بلوچ نشین جنوب شرق ایران و اطراف آن فعال شده، تاکنون مسئولیت چندین مورد آدم ربایی و حمله مسلحانه به نیروهای نظامی و انتظامی و مقامات محلی ایرانی را به عهده گرفته است.

طی این حملات شمار زیادی از افراد غیرنظامی نیز جان باخته و عده ای از گردشگران خارجی نیز هدف آدمربایی قرار گرفته اند.

برادر عبدالمالک ریگی که سرپرست وزارت کشور ایران تحویل به ایران از جانب پاکستان را تأیید کرده، مسئول حادثه تاسوکی شناخته می شود که طی آن دست کم 21 نفر، از جمله مسئولان حراست فرمانداری و امور آب زاهدان و یکی از روحانیون دفتر نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان جان باختند.

طی این حادثه که حدود ساعت نه پنجشنبه شب شانزدهم مارس 2006 (25 اسفند 1384) در جاده زاهدان به زابل رخ داد، افراد گروه جندالله در حالی که لباس مأموران انتظامی و نظامی به تن داشتند، راه را بر خودروهای عبوری بستند و سپس چندین نفر از سرنشینان این خودروها را خارج کرده، به گلوله بستند و پس از آن محل را ترک کرده، به افغانستان و پاکستان گریختند.

تعدادی از قربانیان حادثه افراد غیرنظامی بودند و فرماندار زاهدان و ‬معاونش همراه با مسئول عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان سیستان و بلوچستان، در میان هفت زخمی حادثه بودند.

گروه جندالله هدف خود را احقاق حقوق قومی و مذهبی اقلیت بلوچ در ایران اعلام کرده که عموماً سنی مذهبند.

اما مقامات ایرانی این گروه را تروریستی و مورد حمایت آمریکا می دانند.

اعضای گروه جندالله معمولاً در خاک پاکستان پناه می گیرند و افرادی را که گروگان می گیرند را نیز به این کشور انتقال می دهند، پاکستان نیز که همچون ایران با گروههای جدایی طلب بلوچ درگیر است، در مقابله با این گروهها با ایران همکاری می کند.

ezatdf - ایران - تهران
بهتره یکی پیدا بشه به این بابا بگه که راهی که انتخاب کرده غلطه هر چند من هم قبول دارم که می خواد یه کاری کنه ولی هیچ راهی غیر از این به فکرش نرسیده البته تقصیر خودش نیست چون راه دومی براش نگذاشتند.
شنبه 11 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
اون آخونده به درک.اما به خاطر جنایتهای دیگه این مزدورها «رضا قلدر وار»باید کردشون توو گچ.یا سرب مذاب ریخت توو گلشون.البته احقاق حقوق هموطنان بلوچ کاملا نظر درست ودرخواست منطقییه.اما نه با گرفتن دستمزد از بیگانه و کشتن مردم بی گناه غیر نظامی.اینجور جنایتها به نام احقاق حقوق هموطنان بلوچ اونها رو از همین حقوق ناچیزی هم که دارن محروم میکنه.
شنبه 11 خرداد 1387

ariobarzan - انگلستان - اکسفورد
هر قوم یا اقلیتی در ایران اگر بخواهد جواب ظلم دولت را بدهد تجزیه طلب شمرده میشود مثل مقاله ای که چندی پیش در مورد پان ترک ها خواندید که مقدمه ای بود برای سرکوب هموطن های اذربایجانیمان. باید بمیری و دم نزنی وگرنه تجزیه طلبی.
شنبه 11 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
بعد ار سی سال ودیدن پرونده سازی اخوندای دغل که برای دانشجو و معلم وغیره پرونده سازی میکنن و اونا رو بهمه جا وبهمه گروه نسبت میدن بازهم ساده دلی...عجبا..کی میخوام عقلانی فکر کنیم..اگر طلب حقوق معوقه تان راهم بکنید بازهم جرمتان همین است..کمی دست ازخوشباوری وساده دلی برداریم.تا کی مشتی اله بما حکومت کند .
شنبه 11 خرداد 1387

kiyawashsasani - کانادا - تورنتو
این خبر کاملا دروغ محض است چون همین الساعه عبدالملک ریگی با تلویزیون پارس مصاحبه مستقیم داشت وتمام مطالب منتشر شده را تکذیب کرد.در ساعت 16/30بوقت اروپا و 6 بوقت ایران روز 13خرداد. این مصاحبه انجام شد. حنای جمهوری اسلامی دیگر رنگی ندارد.این خبر را خودتون هم میتونید از تلویزیون پارس سوال کنید یا تکرارش را ببینید.
دوشنبه 13 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.