جنجال پیرامون حکم طلاق به دلیل بکارت دروغین

جنجال پیرامون حکم طلاق به دلیل بکارت دروغین

وزارت دادگستری فرانسه گفت که پرونده به رفتار غیرصادقانه مربوط می شود نه مذهب
حزب حاکم "یو ام پی" فرانسه با تصمیم دادگاهی در این کشور دایر بر لغو سند ازدواج دو مسلمان به علت اظهارات کذب زن در مورد بکارتش مخالفت کرده است.

تصمیم دادگاه شهر لیل همچنین طرفداران جنبش برابری زن (فمینیست ها) را که می گویند این حکم معادل صدور فتوا علیه آزادی زن است خشمگین کرده است.

دادگاه پس از آنکه پذیرفت مرد مسلمان با حقه به ازدواج کشیده شده است، با درخواست لغو سند ازدواج موافقت کرد.

دادگاه در حکم خود نوشت که بکارت زن از عوامل تعیین کننده در تصمیم مرد برای ازدواج با او بود.

تصور می شود که شوهر، که مهندسی سی و چند ساله است، در تابستان 2006 و پس از آنکه دختر - کارآموز پرستاری - او را قانع کرد هرگز دوست پسری نداشته است با او ازدواج کرد.

حزب محافظه کار "یو ام پی" که از وزیر دادگستری خواسته است حکم را برگرداند - گفت که این تصمیم کاملا غیرقابل قبول است و با اصول سکولار فرانسه سازگاری ندارد.

اما سخنگوی وزارت دادگستری اصرار ورزید که تصمیم دادگاه نه بر اساس ملاحظات مذهبی یا اخلاقی بلکه براساس قانون مدنی فرانسه گرفته شده که می گوید می توان ازدواج را در صورت دروغگویی درباره یکی از "کیفیات اساسی" رابطه لغو کرد.

گروه های فمینیست گفتند که از دیدن این حکم خجالت زده هستند و افزودند این بدعتی است تا به مردان اجازه داده شود زنان را تنها با این استدلال که باکره نبوده اند طلاق دهند.

shad - فرانسه - نیس
این حکم قانونیست اما تهدید بزرگی برای زنان به شمار می رود. مرد مسلمانی که دغدغه اش بکارت است روان پریشی بیشتر نیست. متاسفانه این دغدغه جمعی مسلمانان است.این عقب افتاده ها اروپا را هم به لجن می کشند و کشانده اند. مهندس مسلمان با دغدغه بکارت! این ابله خودش هم باکره بوده؟ ننگ بر فرهنگ متحجر سکسی اسلامی!
شنبه 11 خرداد 1387

بنده خدا - ایران - تهران
چون میدونم این خبر پربیننده خواهد بود اینجا سوالم را مطرح می کنم : با سلام اگر ممکنه منو راهنمایی کنید که چگونه میتونم به دسته بندی فیلمهای « فارسی» یوتیوب دسترسی پیدا کنم که به روز باشه و جدیدترین فیلمهای به زبان فارسی رو داشته باشه . ضمنا فارسی تیوب به روز نیست و من خیلی از فیلمهای به زبان فارسی رو توی این سایت ( ایرانیان انگلستان ) می بینم که توی فارسی تیوب نیست . ممنون
شنبه 11 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
اگر از اول شرط گذاشتن و بکارت دختر شرط اصلی این ازدواج بوده است کاملا درست تشخیص داده شده.که همین طور هم بوده.کلک زدن درست نیست چه از طرف مرد و یا زن!!!!همون خشت اول که نهد معمار کج...تا ثریا میرود دیوار کج!! آخرش هم این دیوار سرشون خراب میشد و شاید زندگی چندتا بچه را هم خراب میکرد پس بهتر که زودتر پایان یافته.
شنبه 11 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
اون زنی که حاضر شده خودش رو اونقدر کوچیک کنه که به همچین ادم بدبختی که تو سن 35 سالگی و بعد از درس خوندن تا نوک بینیش رو میبینه دروغ بگه و تازه باش ازدواج کنه حقشه.
شنبه 11 خرداد 1387

ezatdf - ایران - تهران
"داروی معجزه آفرین برای ترمیم پرده بکارت دختران" نایاب شد. در ضمن میشه خواهش کنم کمی درباره این "کیفیات اساسی" توضیح همراه با عکس روی سایت بگذارید.
شنبه 11 خرداد 1387

anahita_k1985 - ایران - لرستان
خدا میداند این مرد سی و چند ساله عرب به چندین و چند فرانسوی تجاوز کرده,,, کاری که برادران مسلمان ترک و عرب در کشورهای اروپای انجام میدهند........... خدایا شر این دین ...را از سر مردم شریف ایران کم کن
شنبه 11 خرداد 1387

raz60 - ایران - تهران
واقعا که.همون بهتر که دادگاه رضایت به جداییشون داد. مردی که زنو فقط به خاطر اینکه باکره نبوده طلاق بده و طرفشو فقط از روی این عوامل انتخاب کنه همون بهتر که اصلا خانومه باهاش ازدواج نکنه.معلوم نیست طرف خودش چیکاره بوده.قول میدم همه فن حریف بوده.
شنبه 11 خرداد 1387

bidad - آمریکا - آتلانتا
اینجا است که موضوع دمکراسی و یا حقوق اجتماعی هر شخص را میتوان فهمید.
به نظر من هم حکم دادگاه درست بوده هر چند من هم مخالف این حرفها هستم ولی شاید یک کسی به بکارت همسر آینده اش اهمیت میده همانجور که من کسانی را میشناسم که در اوایل انقلاب زن روسپی را پس از توبه به همسری برگزیدن و زندگی خوب هم داشتند.
موضوع ازدواج یک چیز شخصی هست و هر کس باید خودش انتخاب بکند به قول معروف علف باید بدهن بز شیرین باشد.
موضوع حجاب و بکارت هم آن چیزی نیست که این آخوندها میگند و همیشه در تمام ادیان زنان را بر عفت و پاکدامنی توصیه کردند و این با روسری و مقنعه و چادر و یا رابطه نداشتن با مردان بوجود نمیاد .حجاب باید در قلب آدمی باشد چه زن و چه مرد
شنبه 11 خرداد 1387

AmerAli - ژاپن - توکیو
کافر همه را به کیش خد پندارد..
شنبه 11 خرداد 1387

iranianfarshad - ایران - تهران
همه دم از قانونمندی میزنید و حکم دادگاه را زیر سوال میبرید ولی چرا احساسی برخورد میکنید اگر به شما بگویند این ماشین صفر کیلومتر است و به این شرط بخرید بعد ببینید کیلومتر دستکاری شده و قبلن روندنش چه میکنید؟
شنبه 11 خرداد 1387

eshghe_shiraz - انگلیس - لندن
خدایا چقدر زنو پست کرده این دین اسلام اخه چقدر مغز باید خالی باشه که زنو فقط واسه بکارت طلاق میده
شنبه 11 خرداد 1387

bahram1 - ایران - تبریز
موندم چطور ثابت کرده که باکره نبوده
یکشنبه 12 خرداد 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
bidad - آمریکا - آتلانتا
ranianfarshad - ایران - تهران
parviz1 - انگلستان - کترینگ
باهاتون موافقم.
یکشنبه 12 خرداد 1387

secret - ایران - تهران
به نظر من همه به موضوع بکارت چسبیدن و موضوع اصلی رو که دروغ گفتنه فراموش کردن. زنه میتونست از اول به شوهرش حقیقت رو بگه. این موضوع هم ربطی به اسلام نداره. خیلی های در هر جای دنیا و با هر مذهبی روی موضوع خاصی حساسیت دارن. در ضمن ما یاد گرفتیم که هرچی داریم رو زیر سوال ببریم اصلاً هم فکر نمیکنیم که خوبه یا بد فقط چون از جنس ایرانی و اسلامه بده. برای خانومای محترم اینکه شوهرشون قبلاً چکارهایی می کرده مهم نیست.
یکشنبه 12 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
کسانی که معتقدند زن نباید دروغ می گفت و این حکم درست است. قاضی هم به خطا می رود اگر وقت کافی برای رسیدگی به تمام پرونده ها را نداشته باشد. در فرانسه قبلا احکامی که ازدواج را لغو کند صادر شده . کسی که گذشته تبهکاری داشته و دروغ گفته. اما نداشتن پرده بکارت با تبهکاری را مقایسه می توان کرد؟ ایا خلاف اصول دموکراسی و انسانی نیست؟ هر انسانی اختیار بدن خودش را دارد و گذشته شخصی اش تنها به خودش ارتباط دارد. در واقع حکم صادر شده توسط قاضی این اجازه را به مردان و قاضیان بعدی خواهد داد که نداشتن بکارت را جرم به حساب اورده و تقاضای لغو ازدواج را بدهند. امیدوارم که رای به لغو این حکم که هوشمندانه داده نشده بدهند. وگرنه راه را برای مردان مسلمانی که دغدغه بکارت روانشان را اشفته ساخته هموار خواهند کرد و احکام عصر حجری اسلامی بدینگونه در قوانین اروپایی راه باز خواهند کرد . از نظر من بکارت زن یک امر شخصی ست و متعلق به زن است همانطور که زن نمی تواند تقاضایی بر بدن مرد داشته باشد. به امید قضاوتهای هوشمندانه شما.
یکشنبه 12 خرداد 1387

omid_dk - دانمارک - اسلس
کاربر فرانسه نیس مطمئن باش اگر همسر ادم دروغ بگه و با کسانی سکس کرده باشه و برای گول زدن مردی پرده قلابی دوخته باشه بسیار کثیف و بی ارزشه و باید از او جدا شد حالا اگر شما این را عقب افتادگی میدانی پس 95 درصد مردهای ایرانی عقب افتاده هستند و افرین بتو پیشرفته که چنین زنی را میتوانی به همسری بپذیری اما لطفا جایی نگو ایرانی هستی.با احترام
یکشنبه 12 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
omid_dk - دانمارک - اسلس
من با دروغ گفتن مخالفم. اماپرده دوختن زنان مسلمان بخاطر فرهنگ تبعیض امیز ی ست که بین مسلمانان رایج است. چرا یک مرد مسلمان باید چهار زن بگیرد و باکره بودنش مورد سوال واقع نشود اما زن نباید اختیار بدنش را داشته باشد. لطفا امار بیهوده ندهید. بکارت برای تعدادی از مردان مهمه نه برای همه. شما در دانمارک زندگی می کنید و از ایرانی بودن فقط بکارت دختران برای اقایان را غیرت ایرانی می دانید. توهین نکنید ! برای من افتخاری ست که از خانمها دفاع کنم بخاطر تبعیض هایی که علیه شان وجود دارد. اگر این فرهنگ غلط وجود نمی داشت ایا این خانم مجبور به پنهان کردن ان بود؟
زنان هم باید از ازادی جنسی برخوردار باشند. متاسفانه دغدغه بکارت در بین مردان مسلمان گرایش انانرا به ازدواج با کمتر از 18 سال افزون کرده که پدوفیلی ست. حقیقت را ببینید.
یکشنبه 12 خرداد 1387

mihanparast - ایران - اصفهان
مرد و زن حق دارن قبل از ازدواج همدیگه رو خوب بشناسن.
زن نباید دروغ می‌گفت.
در ضمن به مردهای ایرونی درس خانواده‌داری ندید.
زنده باد ایران و ایرانی
دوشنبه 13 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
shadt- فرانسه- نیس.عزیز جان موضوع اینجاست که شرط ازدواج این دو این بوده و باکره بودن برای آن مرد مهم بوده و آن خانم با دروغ این وصلت را شکل داده است!!! اما مواردی که شما ذکر میفرمائید در جای خود و با نظرات مختلف خود را مطلبد.
دوشنبه 13 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
خیلی خنده داره اگر برای مردا همه چین بکارتی بود بدبختها می مردن اون هم از نوع مسلمان هاش که به قول فتوا اخوندا مردی که سه روز از خانواده دوره البته از خانواده یعنی از بسترش با همسرش دوره میتونه که با زنی دیگه ...یادیک اتفاقی تو مالزی مسابقات قران که تیمی از تهران یک مشت اخوند بچه و بچه اخوند را برده بود یک اقایی تو هتل به یکی از این مستخدمین هتل یک زن فیلیپینی تجاوز میکنه بعد جالبه اخوندا
تو ضیح دادن که کارش درست بوده برای این که این اقا ملا فه روی تخت را از پشت می اندازه تو سر زنه خلاصه طوری که خانمه صورتش را در هنگام تیک تاک تیک تاک نبینه بعد ...نکته همین جاست که می گن اولا زنه مسلمان نبوده دوما صورتش را ندیده پس گناهی مرتکب نشدن
شاید فکر کنید من دارم لطیفه تعریف میکنم ولی به خدا خودم از یک ملا پرسیدم با کلی تفسیر گفت این درسته من کاری به سکس ندارم اما از تبعیض اون هم این همه حالم بهم میخوره بابا انصافم خوب هست هاااا
دوشنبه 13 خرداد 1387

omid_dk - دانمارک - slagelse
فرانسه نیس اخه دفاع از حقوق زنان با دفاع از زنی که از اول زندگی دروغگو و ریاکار باشد خیلی فرق میکنه ضمنا فکر نمکنم هیچ خانم محترم و باشخصیتی این خانم را تائید بکند یه سئوال قبول دارید که تن ادمی شریف است ایا اشکالی نداره که 5یا6مرد باهمسر اینده شماسکس کرده باشند قصد توهین ندارم فقط یک سئوال است...اخه گفته شما چنین است که اشکالی ندارد با احترام
دوشنبه 13 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
omid_dk - دانمارک -
من هم قصد توهین به همه اقایون ایرانی رو ندارم اما بعضی اقایون همیشه در دیسکو دنبال خانومهایی هستند تا برای یک شب رفع نیاز کنند بعد همین اقایون برای ازدواج دختر باکره می طلبند! زندگی گذشته شخصی همسر اینده ام به خودش ارتباط دارد. قبل از ازدواج با هر کسی سکس داشته به خودش مربوطه نه به من. من به ازادی جنسی برای خانومها معتقدم و دغدغه بکارت رو فقط برای ادمهای بیمار میدونم. در ضمن دیوان عالی فرانسه تقاضای تجدیدنظر در حکم را کرده و حکم را لغو خواهند کرد. از نظر من چنین مردی باید محکوم شود که تقاضای غیر انسانی کرده. قوانین اسلامی برای عصر جاهلیت خوبه نه برای امروز ونه در اروپا. از نظر شما بی غیرتم مهم نیست با احکام جاهلی خوش باشید.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
parviz1 - انگلستان - کترینگ
مشخص نیست که شرط ازدواج بوده یا خیر. تقاضای باکره بودن زن یک سنت زشت و ناپسند عصر حجری ست که با حقوق فردی شخص و ازادیهای فردی منافات دارد. این خانم قربانی این فرهنگ زشت قرون وسطایی ست. گذشته هر انسانی برای خودش محفوظ است مگر اینگه تبهکار بوده باشد.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

aries62 - ایران - تهران
shad - فرانسه - نیس
به نظر من داری یک طرفه و اون هم فقط با توجه به افکار خودت نظر میدی!!!
تو سلیقه های مختلف رو نادیده میگیری (یعنی اصل آزادی) و حتی بهشون بی احترامی هم میکنی و متعلق به عصر حجر میدونی و به دین و مذهب توهین میکنی فقط به خاطر جزیی از آزادی (یعنی آزادی جنسی و مالکیت بر بدن خود)!!! آیا افکار تو نشان دهنده احترام به افکار دیگران هستش؟
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

aries62 - ایران - تهران
shad - فرانسه - نیس
به نظر من داری یک طرفه و اون هم فقط با توجه به افکار خودت نظر میدی!!!
تو سلیقه های مختلف رو نادیده میگیری (یعنی اصل آزادی) و حتی بهشون بی احترامی هم میکنی و متعلق به عصر حجر میدونی و به دین و مذهب توهین میکنی فقط به خاطر جزیی از آزادی (یعنی آزادی جنسی و مالکیت بر بدن خود)!!! آیا افکار تو نشان دهنده احترام به افکار دیگران هستش؟
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
aries62 - ایران - تهران
شما منظورتون رو از ازادی و بخشی از ان بفرمایید و سلیقه تون راجع به بکارت زنان! فقط به خاطر جزیی از آزادی؟!! حتی یک ذره ازادی هم گرانبهاست! گیر توهین به مذهب! / تکراریه!
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

omid_dk - دانمارک - اسلس
فرانسه نیس کمی اطلاعات داشتن بد نیست .یهودیها نیز به باکره بودن اعتقاد دارند ضمنا یک انسان باشعور و فهمیده هرگز بخودش اجازه نمیده که به یک ملیارد مسلمان توهین بکنه اما متاسفانه شما.....ضمنا زمانیکه ازدواج کردی میفهمی که چقدر مهمه که شریک زندگیت پاک باشه و جسمش را کسی غیر از تو لمس نکرده باشه تمام مردها چنین چیزی را دوست دارند غیر از اینه
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
omid_dk - دانمارک - اسلس
مگه مرد مالک زن هست؟ پاک بودن چه ربطی به بکارت داره؟ این سنت ها ی مهجور رو ترک کنید. به زن بخاطر انسان بودن احترام بگذارید نه بخاطر بکارت. واقعااین افکار شرم اوره توهین به شخصیت خانمهاست. نگو تمام مردها همه مثل تو فکر نمی کنند! تا کی جهالت؟
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
omid_dk - دانمارک - اسلس
با این تفکر واقعا دانمارک زندگی میکنی؟!! اگه تقاضای بکارت از زنان احترامه همون بهتر که به این سنت ما قبل تاریخی توهین کرد. مسلمانها و یهودیها به خیلی چیزها معتقدند که من نیستم. حکم قاضی رو لغو کردند داداش. یعنی همه دراشتباهند جز فرزندان ابراهیم؟!! یعنی فقط شما درست می گی که دنبال دختر باکره ای؟ به جای احترام به اسلام به خانومها احترام بگذارید هر چند برای مسلمون مرد مشکله!!
چهار‌شنبه 15 خرداد 1387

aries62 - ایران - تهران
shad - فرانسه - نیس
معلومه فقط حرف میزنی و توجه ای به گفته ها نداری.وگرنه با خوندن نوشته من میفهمیدی منظوره من از اصل آزادی چیه!
مگه تنوع افکار و رفتار و گفتار اصل آزادی نیست.مگه غیر اینکه تمام مردم دنیا دارن برای همین مبارزه میکنن.اما تو به افکار یکی دیگه گیر میدی و به فکر و مذهبش توهین میکنی به خاطر اینکه با فکر تو جور نیست؟؟؟!!!فکر میکنی تو داری آزادی رو رعایت میکنی آقای متمدن؟؟؟!!!تازه میگی گیر توهین به مذهب هم تکراریه؟؟؟!!!اگه اینطوره این گیری هم که تو به این موضوع آزادی جنسی دادی خیلی تکراریه!!!
در مورد بکارت هم باید بگم:من از اصل نخود نخود هر که رود خانه خود پیروی می کنم.یعنی چی؟یعنی اینکه من نمیگم پرده نداشتن دلیل ناپاک بودنه.
من میگم چه مرد چه زن اگه قبل ازدواج سکس داشتن حالا نباید انتظار داشته باشن که همسرشون دست نخورده باشه. و اگه خودشون رو به هر دلیلی که فکر کنی تونستن نگه دارن این حق هر دو طرفه که این انتظار رو داشته باشن.از هر دست که میدی از همون دست هم میگیری.غیره اینه؟؟؟
مثلا برای من که تا حالا خودمو نگه داشتم (نه به دختری کاری داشتم و نه بی احترامی بهشون کردم حق انتخاب راه زندگیشون رو هم دارن)برام از نظر روحی و روانی مهم که همسرم هم مثل خودم باشه.و اون مرد هم شاید همین رو می خواست.آیا این نوع انتخاب راه زندگی از نظر جناب عالی ایراد داره؟
در ضمن اگه حرف های تو توهین به افکار و مذهب نیست پس چیه؟شاید تو بی دینی؟که اگه بی دینی ما رو به خیر و شما رو به سلامت.یعنی همون اصل آزادی.هر کی به راه و روش خودش زندگی کنه و به خودش اجازه توهین به هیچ فکر و مذهب دیگه رو نده.که هیچ مذهبی به مذهبه دیگری توهین نکرده
تو در خطاب به omid_dk - دانمارک - اسلس میگی تا کی جهالت؟این توهین نیست؟تو بجای دلیل منطقی آوردن در حال توهینی و با زور متلک گفتن جلو رفتن.فقط هی میگی حق دارن حق دارن و این افکار ماله عصر جهالته!!!اینها شد دلیل؟اینها شد احترام؟
پنج‌شنبه 16 خرداد 1387

+3
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.