میمون می تواند با افکارش روبوت را کنترل کند

میمون می تواند با افکارش روبوت را کنترل کند

نرخ موفقیت این آزمایش 61 درصد بود
دانشمندان گزارش داده اند که میمون ها موفق شده اند بازوهای روبوتیک را صرفا با تکیه بر "افکار" خود کنترل کنند.

حیوانات با استفاده از بازوهای روبوتیکی که فقط با تکیه بر فعالیت مغزی کنترل می شد توانستند خود را تغذیه کنند.

سوندهای ریزی به قطر موی انسان در آن قسمت از پوسته مخ که مسئول حرکات بدن است کاشته شد.

پژوهشگران در مقاله ای که در نشریه "نیچر" چاپ شده است نوشتند که این مطالعه در نهایت ممکن است به قطع عضوی ها و افراد معلول کمک کند.

دکتر اندرو شوارتز سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ گفت: "ما با استفاده از تکنولوژی کنش و واکنش مغز با ماشین، به تدریج شروع به درک این موضوع که مغز چگونه کار می کند کرده ایم."

"هرچه بیشتر درباره مغز می آموزیم، بهتر قادر خواهیم بود یک طیف گسترده از اختلالات مغزی را معالجه کنیم، از بیماری پارکینسون و معلولیت گرفته تا نهایتا بیماری آلزایمر و شاید حتی بیماری های روانی."

حرکات طبیعی

پس از اتصال سوندها به پوسته مخ میمون ها، از نرم افزارهای کامپیوتری برای تعبیر علائم الکتریکی مغز و ترجمه آنها در قالب حرکات بازوی روبوتیک استفاده شد.

این بازو دارای مفاصلی مانند بازوی انسان و "پنجه ای" که شبیه دست باشد بود.

پس از کمی آموزش، دو میمون - که بازوهای آنها مهار شده بود - توانستند با استفاده از بازوی روبوتیک به تنقلات و میوه دست یافته و خود را تغذیه کنند.

محققان گفتند که این حرکات روان و طبیعی انجام شد.

میمون ها توانستند با استفاده از مغز خود سرعت و جهت بازو و پنجه را مکررا تغییر دهند، که احتمالا بدان معنی است که آنها بازوی روبوتیک را بخشی از بدن خود فرض کرده اند.

نرخ موفقیت این آزمایش 61 درصد بود.

پیچیدگی های مغز

دکتر شوارتز گفت که این تحقیقات در نهایت می تواند به توسعه بازوهای مصنوعی (پروستتیک) برای کسانی که دچار جراحات نخاعی یا قطع عضوی هستند کمک کند.

وی گفت: "هدف فوری ما ساختن وسیله ای پروستتیک برای افراد کاملا فلج است... هدف نهایی ما درک بهتر پیچیدگی های مغز است."

پروفسور پل متیو از بیمارستان همراسمیت گفت: "استخدام میلیون ها سلول عصبی در مغز که طیف کاملی از حرکات را مستقیما در یک بازوی مصنوعی کنترل کنند، چالشی بی نهایت بزرگ به نظر می رسید."

"این مطالعه نشان داد که می توان با کمتر از 100 سیگنال ریز الکتریکی که در ناحیه مسئول حرکات در پوسته مخ ایجاد شده، حتی حرکات پیچیده بازو و دست را فرمان داد."

"این دستاورد تحقق روزی را نوید می دهد که بیماران معلول پس از آسیب دیدگی نخاع یا قطع عضو بتوانند بازوهای مصنوعی تحت کنترل مغز را به کار گیرند."

alaindelone - امریکا - لس انجلس
این که چیز ی نیست. احمدی نجاد جفتک هم میندازه!!!
جمعه 10 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
ما هم ایرا شبیه شو داریم. احمدی و طرفداراش.
جمعه 10 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
بعد از ریاست جمهوری بیکار نمیمونه.
شنبه 11 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - manchester
نمیدونستم احمدی نژاد این همه استعداد داره
شنبه 11 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
احمقی نژاد چطور؟
شنبه 11 خرداد 1387

nader303 - ژاپن - ژاپن
اینا هم اگه جلوی اردوهای مختلطشون و بگیرن به پیشرفتهای بیشتری میرسن.
شنبه 11 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
فکر کرده هنر کرده / کشف بزرگی بوده !
ما که 3 سال متوجه شدیم یک میمون میتونه رئیس جمهور بشه
شنبه 11 خرداد 1387

zanjan01 - انگلیس - لندن
دوستان گرامی خوهشمندم با تشبیه احمدی نژاد به میمون ها مایه هتک هرمت این حیوانات محترم نشوید. با تشکر.
شنبه 11 خرداد 1387

ezatdf - ایران - تهران
این میمون هایی که توی این آزمایشات شرکت می کنند اگه بدانند این دانشمندان چه خوابی برایشان دیده اند. اینها می خواهند به جای کنترل الکترونیکی از این به بعد توی هر موشک یک میمون بگذارند.
شنبه 11 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
احمقی نژاد با افکارش دنیارا هم اداره میکند!!!!تازه از میمون شما هم زشتره!!!!!!!!! جنایت و دزدی و هزار کار زشت هم بلده!!!!!تازه گیها به فوتبال هم علاقه پیدا کرده!!! حالا حالاها مونده رو دست میمون ما تو دنیا میمونی تربیت بشه!!!!!!....
شنبه 11 خرداد 1387

ehsanusa - امریکا - نیوجرسی
جدای از شوخی دوستان، تنها کسی که یک مطلب جدی نوشت ezatdf - ایران - تهران بود، که فکر میکنم این دوست گرامی هم متوجه موضوع خبر مربوطه نشده. دانشمندها برای میمونها این خواب رو ندیدن که بفرستنشون فضا! چون مغز میمون (بلا نسبت . . . ) بسیار شبیه مغز انسان است، از آنها برای انجام تحقیقاتشون جهت درمان بیماریهای اختلالات مغزی اعم از فلج، پارکینسون، آلزایمر و قطع عضو و نخاع و . . . استفاده میکنند تا با استفاده از فناوری حاصل بتوانند اعضای مصنوعی و یا روبوتهای همراه برای کمک به معلولین را که مثل اعضای بدن قابلیت کنترل با سیگنالهای مغز رو دارند، بسازند. این چه ربطی به موشک داشت من هم نفهمیدم. مشکل اکثر ما ایرانیها اینه که متوجه منظور اصلی یک خبر یا پیشامد و یا حادثه نمیشیم و فقط حواشی اون رو میبینیم و جالب اینکه با 100 درصد اعتماد به نفس و ایمان به درستی حرفمون اون رون تفسیر میکنیم. به امید روزی که ما هم در همه امور پیشرفت کنیم.
دوشنبه 13 خرداد 1387

tnt20 - لهستان - ورشو
مام تو ایران یه میمون داریم با افکارش فعلا داره ایرانو هدایت می کنه ولی نسخه جدیدش همه جهان رو میخواد هدایت کنه
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

ezatdf - ایران - تهران
ehsanusa - امریکا - نیوجرسی - منظور من مصارف نظامی بود ارتش ها همواره از هوش و استعداد حیوانات در اهداف نظامی استفاده می کرده اند که برای مثال می توان به خنثی کردن مین های دریایی توسط فک های دریایی نام برد در جنگ جهانی دوم نیرو های انتحاری ژاپنی معروف به کامیکازه هواپیمای خود را پر از مواد منفجره می کردند و خود را به ناوهای آمریکایی می زدند و آن را غرق می کردند این کار هم کنون می تواند توسط این میمون ها انجام شود.
سه‌شنبه 14 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.