روزنامه بحرینی : تلاش سعودی ها برای ارتباط دادن دستگیرشدگان شیعه با ایران

روزنامه بحرینی :

 تلاش سعودی ها برای ارتباط دادن دستگیرشدگان شیعه با ایران

یک روزنامه بحرینی نوشت: "مقامات عربستان در تلاش هستند تا هشت معلم بحرینی بازداشت شده در این کشور را به ارتباط با ایران و حزب الله متهم کنند."

به گزارش  روزنامه گلف دیلی نیوز افزود: "این معلمان سه ماه قبل در جریان ناآرامی های سیاسی بحرین در عربستان دستگیر شدند و اکنون مقامات سعودی می کوشند بین این هشت تن با ایران و حزب الله لبنان روابطی برقرار کنند."
این در حالی است که بستگان این افراد هرگونه ارتباط بین آنها با گروه های خارجی یا مشارکت شان در ناآرامی های سیاسی بحرین را تکذیب کردند.
سید حسین علاوی که برادرش احمد علاوی یکی از هشت فرد تحت بازداشت است، گفت: "فقط به خاطر اینکه این افراد شیعه هستند سعودی ها تلاش می کنند روابطی بین آنها با ایران و حزب الله بتراشند."
وی افزود: "نمی دانم چرا مدت بازداشت آنها طولانی شده، مسوولان سعودی هیچ مدرکی علیه این افراد ندارند. این اقدام از روی تعصبات شدید فرقه ای است. آنها باید همین حالا آزاد شوند. چرا آنها را نگه داشته اند؟"
براساس این گزارش مرکز منحل شده حقوق بشر بحرین (BCHR) پیشتر با انتشار گزارشی اعلام کرد: "این افراد به خاطر وابستگی های سیاسی خود با قدرت های خارجی تحت بازجویی قرار گرفته اند."
با این حال این مرکز اکنون تاکید می کند: شهادت بستگان این افراد را در گزارشی گردآوری کرده و در حال حاضر مقامات سعودی باید آنها را آزاد و به کشورشان بازگردانند.
نبیل رجب مدیر این مرکز گفت: "مسوولان سعودی همچنان در حال بازجویی هستند و معتقدم آنها باید اکنون به کشور خود بازگردند."
وی افزود: "مقامات بحرینی اجازه دادند این مساله برای مدت طولانی ادامه یابد و تصور می کنم الان زمانی است که باید این قضیه را جدی بگیرند."
رجب خاطرنشان کرد: "برای مثال یکی از معلمان به خاطر سفر خود به ایران در سال 1997 تحت بازجویی قرار گرفت .
حتی گفته می شود در جریان بازجویی مقامات سعودی از این افراد پرسیده شده که آنها وجوه مذهبی خود را به چه کسی پرداخت می کنند؟ چرا که شیعیان یک پنجم از مازاد درآمد خود را خمس می دهند.

zartosht's girl - هند - بنگلور
حالا هی برین هی پول بدین به عربهای خارکن سوسمار خور. حقتون.
جمعه 10 خرداد 1387

atila20 - ایران - بندر
زنده باد شیعه و شیعیان جهان.
جمعه 10 خرداد 1387

sepid.irooni - انگلستان - لندن
zartosht's girl - هند - بنگلور موافقم با هاتون این عریستان با امریکا همه ضد ایرانن!!همیشه هر چی عمل ترووریستی یا هر زهری ماری که که عربا انجام میدم میزنن تو کمر ایران و ایرانی و شیعه!!ای خاک................عال.....م بر سرشون
جمعه 10 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
از عرب جماعت انتظاری جز بزدلی . ادم فروشی و پا پوش درست کردن نیست.بابا اینها به قوم خودشون رحم نمیکنند.وحشی ها معمولا بزدل نیستند
نمونه نادر بز دلی درحیات وحش عربها هستند
شنبه 11 خرداد 1387

m.a.r - انگلستان - لندن
توهین بدیگران این حق رابه انها میدهد که به ماتوهین کنند من در روزنامه های عربها دیدم که انها مارا خوار و بزدل وپست وکافر وزنهای ما را خودفروش میدانند انها اگر بی فرهنگ وجاهلند حداقل ماعاقل وبافرهنگ باشیم وبه انها اجازه توهین به مارا ندهیم.
دوشنبه 13 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.