گزارشی از دختران همجنس گرا (لزبین ) در ایران

گزارشی از دختران همجنس گرا (لزبین ) در ایران

یک مساله ریاضی حل کرد تا سنش را گفت. از دو شروع کرد. ضرب و تقسیم کرد و جمع زد تا آخر رسید به 23 سال.

"عاشق خانوم‌های خوشگلم. توی خیابون یا کافه، مدام هیزی می‌کنم. از دیدن زیبایی زن‌ها سیر نمی‌شم."

فهیمه (که به اختصار همه به نام فهیم صدایش می کنند)، سبزه روی و سیاه چشم، با هر کلمه که می گوید، پیچ و تابی می‌خورد. چشم خمار می‌کند و گاهی همراه دود سیگار، از دور برای دختری در میزهای دیگر کافه، بوسه‌ای می‌فرستد.

"اولین بار که عاشق شدم، 16 سالم بود. مهشید، دکترم بود. محو زیباییش شدم. دوست نداشتم ازش جدا بشم. آخر هم از ترس این که نکنه نصیب کس دیگه‌ای بشه، بهش پیشنهاد دادم. اون موقع اون 26 سال داشت."

تمایلات همجنس گرایانه عمری به درازای تاریخ بشر دارد

دکتر علی ناظری‌آستانه: "گرایشات هم جنس‌گرایانه از ابتدای خلقت بشر وجود داشته و اکنون محققان امریکایی در تلاشند اثبات کنند همجنس گرایی ریشه ژنتیکی دارد. در واقع، ساختار مغز انسان به گونه‌ای است که تمایلات همجنس‌گرایانه دارد."

این استاد دانشگاه و روانشناس، معتقد است:" تمایلات همجنس‌گرایانه در ناخودآگاه و شخصیت درونی فرد وجود دارد و افکار اجتماعی و محیط نمی‌تواند فرد را مجبور به انتخاب کند. تنها می‌توان گفت که شرایط رشد و بزرگ شدن فرد نیز در آن موثر است. تمایلات همجنس‌گرایانه در همه افراد وجود دارد و بسیاری آن را تجربه کرده‌اند. به خصوص در 10 تا 15 سالگی". 

فهیم، تابی به گردنش می‌دهد: "بچه که بودم، دلم می خواست پسر باشم. اما من فراتر از یک مرد هستم. الان، هم دوست پسر دارم و هم دوست دختر؛ اما زن‌ها همیشه حس بهتری به من می‌دن." چشمک و خنده را چاشنی جمله آخرش می‌کند، خنده‌ای بلند.

دقیق و جز به جز، معیارهایش در مورد یک زن زیبا را می‌گوید. از قد و دور کمر تا آرایش چشم و لب. از حسادتش وقتی دختری زیبا را می‌بیند که در کنار یک مرد است. "همیشه وقتی چشمم یکی رو می‌گیره، از این که متعلق به یه مرده و من از اون محروم، اعصابم خورد می‌شه."


دکتر مهدی صابری، رییس هیات معاینات روانپزشکی پزشکی قانونی، همجنس‌گرایی را ناشی از یک نوع اختلال می‌داند. " اختلال در آموزش‌هایی که از طریق خانواده یا اجتماع به فرد منتقل می‌شود، الگوسازی غلط دوره کودکی و مشکلات عمیق روانی دوران کودکی از جمله دلایل گرایش به هم‌جنس است. وی، در پایان عوامل ژنتیکی و بیولوژیک را هم در مواردی موثر می‌داند.


دوست پسر فهیم کنارش نشسته و گوش می‌کند. "حالا که مهشید را اعتراف کردی، مریم، مهتاب و بقیه رو هم تعریف کن."

باهم تعارف ندارند. یکی از لذت‌های زندگی فهیم، تعریف جزییات تمام روابطش برای دوستان پسرش است. " وقتی از دوست دخترام براشون می گم، حسودیشون می شه. از حس فوق‌العاده‌ای که یک زن به من می‌ده، حسودیشون می‌شه."

بزرگ‌ترین و به قول خودش قشنگ‌ترین بخش دنیای دخترانه فهیم، ازدواج و مادر شدن است؛ اما به گونه‌ای متفاوت از دختران دیگر. "بعد از ازدواجم هم دوست دخترم رو حفظ می کنم. اگر شوهرم آدم روشنفکری باشه، حتماً از احساسم نسبت به زن‌ها بهش می‌گم؛ اگر هم حساس بود، نمی‌گم. ارتباطم رو ادامه می‌دم. چون نمی‌فهمه. خوب من عاشق زن‌ها هستم و رفت و آمد با زن‌ها هم که ایرادی نداره."

فهیم، وقتی از بقیه دخترها متفاوت می‌شود که می‌گوید:" بعد از ازدواجم از این که شوهرم با دوست دخترم ارتباط داشته باشه، استقبال می‌کنم؛ اما اگر بفهمم دوست دخترم با دختر دیگه‌ای ارتباط داره، سرش رو می‌برم."

به گفته دکتر ناظری، "تمایلات همجنس‌گرایانه در همه افراد وجود دارد." این نظریه‌ای است که 100 سال پیش فروید ارایه کرد که مخالفت‌های زیادی با آن شد؛ اما ظرف دو دهه اخیر محققان یک بار دیگر تحقیقات خود را بر روی این موضوع آغاز کردند.

دکتر ناظری:" ظرف دو دهه اخیر با افزایش تعداد همجنسگرایان که به دنبال برخی جنبش‌های اجتماعی و گاهی سیاسی بود، محققان یک بار دیگر تحقیقات خود را آغاز کردند. اکنون دیگر هیچ یک از کتاب‌های روانشناسی از همجنس‌گرایان با عنوان بیمار نام نمی‌برند. همان طور که تمایلات دگرجنس‌خواهانه مربوط به ساختار بیولوژی است، گرایشات همجنس‌خواهانه نیز مربوط به بیولوژی فرد است و بروز آن بستگی به ساختار اجتماعی دارد که تا چه حد به فرد اجازه بروز دهد."

تمایلات همجنسگرایانه در محیط‌های یک دست و محدود بیشتر بروز می‌کند

براساس نظر دکتر صابری، تمایلات همجنس‌گرایانه در محیط‌های یک دست که دارای محدودیت‌های زیادی هستند، بیشتر دیده می‌شود؛ چرا که راه دیگری برای ارضای نیازها نیست. "وقتی خونه و دانشگات جایی باشه دور از خانواده، یعنی آزادی؛ اما جرات می‌خواد توی شهر کوچیک که همه به کار هم کار دارند، دوست پسرت رو دعوت کنی یا بری پیشش. چند دقیقه بعد، از پلیس گرفته تا حراست دانشگاه همه خبر شدن."

این تجربه پریسای دانشجو از روزهای اول خودش و چند هم کلاسی‌اش است. اتفاقی که موجب شد روش اتاق‌های دانشجویی با تخت‌های دو نفره را تجربه کنند. "ما از ترس پلیس و حراست همجنس‌گرا شدیم. تو دانشگاه کم هم نیستیم؛ اما یکی از دوستام از ترس جهنم. آدم مذهبییه. میگه ارتباط با نامحرم حرامه. با دخترها رابطه داره."


دکترناظری:" تنها افرادی را می‌توان لزبین دانست که در شرایط آزاد دست به انتخاب می‌زنند و نه براساس محدودیت‌های اجتماعی. این افراد ممکن با تغییر شرایط به سوی گرایشات اصلی خود بروند."

سکس کلینیک‌ها؛ همجنس‌گرایی را تکذیب نکنند

اگر لزبین‌ها، به دلیل نوع تمایلاتشان و احساس ناراحتی از آن به پزشک مراجعه کنند، در سکس کلینیک‌ها تحت روان درمانی و رفتار درمانی قرار می‌گیرند.

سکس کلینیک‌ها، مکان‌هایی هستند، که بیماران جنسی یا افرادی که احساس می‌کنند در تمایلات جنسی خود دچار مشکل هستند، به آن مراجعه می‌کنند.

دکتر ناظری: "گرایشات همجنس‌گرایانه، انتخاب فرد نیست. به همین دلیل نمی‌توان و نباید انتظار داشت که آن را تغییر دهد؛ البته در جوامعی که امکان بروز آن وجود نداشته باشد و علاوه بر آن که به فرد "انگ" می‌زنند و برایش محدودیت‌های اجتماعی و قانونی ایجاد می‌کنند، فرد دچار مشکل شده و امکان دارد بخواهد با کمک مشاور یا پزشک به نوعی درمان شود."

دکتر ناظری: "نمی‌توان انتظار درمان یا تغییر گرایش در این افراد را داشت؛ بلکه این افراد باید نسبت به گرایشاتشان بینش پیدا کنند. ساختار بیولوژیک این افراد به این شکل است. پس در ابتدا احساس بیمار بودن باید از بین برود. مرحله بعدی که اجرای آن در ایران با مشکل رو به‌رو است، بیرون آمدن از خود یا (coming out) است. به این افراد گفته می‌شود که خود و گرایشاتتان را اعلام کنید؛ حتی در بدترین شرایط. اجازه ندهید تحقیر یا شهروند درجه دو خطاب شوید. اگر اجازه داده نمی‌شود که زندگی دلخواهتان را داشته باشید، محیط را ترک و مهاجرت کنید. در هیچ شرایطی معتقد به تغییر گرایش جنسی نیستیم؛ چرا که این افراد بیمار نیستند."

این روانشناس، از شیوع افسردگی در این افراد می‌گوید:" انتخاب زندگی پنهان به دلیل محدودیت‌ها، عدم مقبولیت اجتماعی، نداشتن امتیازها و آزدی‌های اجتماعی از جمله دلایلی است که موجب شده این افراد بیش از بقیه در معرض افسردگی قرار بگیرند. البته در جوامع غربی نیز در بین این افراد افسردگی وجود دارد؛ چرا که علی‌رغم این که برخی امتیازهای قانونی را گرفته‌اند، هنوز در بین برخی از گروه‌های اجتماعی مقبولیت ندارند."
رابطه جنسی با هم‌جنس، نقطه مشترک دنیای لزبین‌ها

اصلی‌ترین مساله‌ای که دنیای لزبین‌ها را تشکیل می‌دهد، تفاوت نوع ارتباطات جنسی آنها است. ارتباطاتی که، به نظر نگین، در آن خشونت مردانه جایی ندارد و پر از احساسات مشترک زنانه است. هر چند که معمولا یکی از دو طرف مردانه‌تر رفتار می‌کند.

نگین، 28 ساله دو بار ازدواج کرده؛ اما به قول خودش "هیچ مردی قدر چشم‌های آبی‌اش را ندانسته؛ غیر از پارتنرش مهتاب؛ البته به قول خودش او هم کم از شوهرانش و ارتباط با آن‌ها بیزار نبوده و اکنون به خود واقعی‌اش رسیده است."

نگین، جدایی از شوهرانش و شناخت گرایشات همجنس‌گرایانه‌اش را یکی از نقاط روشن زندگی‌اش می داند. زندگی که اکنون تنها شامل خودش و دوست دخترش است. "دیگه از پسرها خوشم نمی‌یاد و پارتنرم فقط باید با خودم رابطه داشته باشه."

اما خیلی از لزبین‌ها دوست پسر دارند. چون معتقدند اگر محدود به زن باشند، در واقع خود را سرکوب می کنند. برخی از پسرها هم دنیای این افراد را جالب و جذاب می‌دانند و آنان را بی‌پروا تر از بقیه دختران می‌دانند. 

در مقابل، سعید معتقد است که این ارتباط‌ها، ساختاری را که طبیعت برای دو جنس در نظر گرفته، دچار اختلال می‌کند و در بسیاری موارد ادا و اصول روشنفکری یا آزادی است.

به نظر نگین، دنیای لزبین‌ها به مراتب از دختران دیگر زیباتر و منطقی‌تر است؛ چرا که حس زیبایی شناختی بیشتری دارند. به همین دلیل هم هست که به زنان گرایش بیشتری دارند. ترسی هم از بیان احساسشان ندارند. "لزبین‌ها از بقیه خوشبین‌ترند. چون اصل آفرینش، یعنی لذت از زیبایی رو درک کردن."

 دختر چشم آبی، باز هم می‌گوید:"دخترها خیلی حساس و احساساتی هستند. وقتی هم رابطه‌هاشون با هم بیشتر می‌شه، وابستگی‌شون به هم خیلی بیشتر از وابستگی به یه پسره و جدایی براشون خیلی سخت‌تره."

نگین، دختر قدبلندی را نشان می‌دهد که یک دستش سیگار است و با دست دیگرش موهای مش شده دختری را مرتب می‌کند. پوستی تیره دارد با چشم‌هایی کاملا هیز. هر پک سیگاری که می‌زند، دودش را فوت می‌کند در صورت دختر مو بور.

"داره بهش پیشنهاد می ده. این یه روشه. واقعاً هم طرف خیلی خوشگله. " این آخرین حرف نگین بود که با حسرت گفت.

دنیای همه همجنسگراها یک جور نیست و گاهی تغییر می‌کند.


  • سافو یکی از شاعران بزرگ یونان 5 قرن پیش از میلاد مسیح در جزیره لزبوس Lesbos زندگی می‌کرده و در اشعارش حتی خصوصی‌ترین احساساتش را بیان می‌کرده. او دارای گرایشات هم‌جنس‌گرایانه بوده و به همین دلیل امروز زنان لزبین را براساس جزیره محل زندگی سافو، به این نام می‌خوانند.
  • تمام ادیان سامی (اسلام، مسیحیت، یهود) با همجنس‌گرایی به طور علنی مخالفند؛ اما برخی مسیحیان در این زمینه نظرات متفاوت و ضد و نقیضی دارند. چنان که برخی کلیساها عقد آنان را می‌بندد و برخی آنان را مطرود می‌دانند
  • در قانون مجازات اسلامی، به همجنس‌گرایی زنان با عنوان مساحقه اشاره شده که مطابق با قوانین اسلامی، مجازات آن صد ضربه تازیانه است و در صورت سه بار تکرار، حکم آن اعدام خواهد بود. مساحقه با شهادت دو مرد عادل اثبات می‌شود.


"تا 17 سالگی مدرسه دخترانه می‌رفتم." این اولین جمله حمید بود بعد از این که نشست." صدام نسبت به بقیه دخترا کلفت‌تر بود. و دستام هم. دست هایی که تمام دخترای مدرسه دستشون رو با اون اندازه می‌زدند و آخر باز هم زمخت‌ترین بود. اون موقع زهرا بودم."

دنیای دخترانه حمید که یک تراجنسی بوده، چهار سال پیش تمام شده و یک باره تبدیل به دنیایی مردانه شده. هیچ رد و نشانی از چهره دخترانه ندارد. مگر این که صورت خوش ترکیبش را به حساب آن 17 سال بگذاریم.
"عاشق دخترها بودم.هیچ دوست پسری نداشتم و از اون‌ها بیزار بودم. اون موقع فکر می‌کردم لزبین هستم. زن همسایه هم فکر کرد بهترین دوست و محافظ برای دخترش در مقابل پسرها من هستم. دخترش رو سپرد به من. من هم هیچ وقت امانت دار خوبی نبودم."

تمام دنیای دخترانه‌ای که حمید الان به یاد دارد، عشق پسر بودن است.

"من چون تجربه دختر بودن رو دارم، نگاهم نسبت به دنیا و آدم‌ها یه جور دیگه است. هر چند باید یاد بگیرم چطور پسر باشم. وقتی دوست دخترم باهام قهر کرد و رفت، نباید گریه کنم. چون الان دیگه مردم."


براساس نظر یک جامعه شناس: در دیگر کشورها لزبین‌ها بیشتر رادیکال فمینیست‌ها هستند و گرایشاتشان مبنای تئوریک دارد که بیشتر برای حذف مرد است. برخلاف ایران.

بهرام ورجاوند، شرایط اجتماعی را یکی از مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری گرایشات همجنس‌گرایی می‌داند." با وجود آن که بسیاری از خط قرمزها در روابط دختران و پسران کم رنگ شده و مرزها شکسته؛ اما این روابط بدون آموزش است و قواعدی ندارد و همراه با مخاطراتی نیز هست."
دکتر ناظری، نظر دیگری در خصوص ارتباط فمنیسم و لزبینیسم دارد: با توجه به آن که تمایلات همجنس‌گرایانه حتی در زمانی که فمینیسم نبوده، وجود داشته، نمی‌توان گفت که عامل ایجاد آن بوده؛ بلکه جنبش‌های فمینیستی شرایط بروز آن را فراهم کرده و امتیازات و آزادی‌هایی را برای بروز و مقبولیت آن گرفته است."

amerali - ژاپن - توکیو
زندگی هر کسی به خودش مربوط میشه ادم فقط یکبار به دنیا میاد و هیچ امثال بنده خدای حق تصمیم گیری برای دیگران رو نداره ......
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

dovomin.bande.khoda - ایران - تهران
خاک توو سرت فقط همین.
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

alitajik - ایران - ورامین
این افراد دارای اختلالات روانی هستند که باعث تمایز آنها از دیگران می گردد
جمعه 10 خرداد 1387

babaktoronto - کانادا - تورنتو
خیلی جالبه اینهایی که تا بحث همجنسگراها میشه زود نفی میکنند و توهین میکنند مثل همین دومین بنده خدا از ایران و چهره معروف قرن محمود هفت تیر بند خودمون اینقدر نمیفهمند که این یک مسله و ایراد خدادادیست و ربطی به خواست و اراده طرف نداره. اگه میخواهی فحش بدی اول به خدا فحش بده که اینها رو اینجور افریده. تا کی ما مردم میخواهیم شعورمون رو لب طاقچه جا بگذاریم خدا میدونه.
اتفاقا این گی ها اینقدر ادمهای خوب و بی ازاری هم هستند ما تو محلمون یکیشو داشتیم. پسر مودب و بی ازاری بود. سگشون می ارزه به هرچی ادم مردم ازار مخصوصا از نوع سیاستمدار و اخوندش.
جمعه 10 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
اینها کاشکی میشد درمان بشن واقعا چه زندگی سختی دارند .
من ازشون می ترسم!!!!
جمعه 10 خرداد 1387

آق رضو - کانادا - تورنتو
دومین بنده خدا - دوست و همفکر اون بنده خدا :
به نظر من بهتره این جمله خاک تو سرت رو به همونی که بنده اش هستی بگی چون فکر کنم تو عقیده داری که اون همه چیز رو خلق کرده. این مساله چیزی هست که از بدو تولد با فرد زاده میشه و تو و امثال تو نمیتونی اینگونه افراد رو سرزنش کنی.
بهتره بری خدات رو سرزنش کنی.
جمعه 10 خرداد 1387

I was born to be free - کانادا - تورنتو
با نظر dovomin.bande.khoda - ایران - تهران موافقم. اینها همش به خاطر این ملاهای کثیف عرب هست و جد و اباد نحس شون هست.
جمعه 10 خرداد 1387

مرد شنگول - ایران - مشهد
این حرفا سر جای خودش و اگه کسی مریض باشه هم که سر جای خودش ولی اگه غیر این باشه داستان قوم لوط رو توی قرآن یک بار دیگه بخونید ببینید چه بلایی سرشون اومد.
جمعه 10 خرداد 1387

bagdagulan - ایران - تبریز
لطف کنین افکار یه نفر رو به کل ایران تعمیم ندید.
جمعه 10 خرداد 1387

ensan - ایران - تهران
تا انجائی که من میدانم این تمایل در اسلام مساحقه گفته شده و صرفا نه یک بیماری که یک تمایل حسی منجر به عادت است که ظاهرا در اوائل ظهور اسلام در شبه جزیره عربستان امری عادی بوده که از جمله دلائل بروز ان در خانمها عدم درک صحیح جنس مخالف و مردان از این موجود ظریف است و همین باعث تعلق و تمایل او به همجنس میشود.به نظر من چنانچه به مردان اموزشهای لازم در ارائه حس منطقی به جنس مخالف یا شریک جنسیشون داده بشه بسیاری از این عادات برطرف میشه.هنوز در جوامع مردان ضعیف در سکس عکس العمل فیزیکی بدی نشان میدهند که اینهم از دلائل ایجاد تمایل در خانمها برای لزبین شدن است.
جمعه 10 خرداد 1387

newsms - امریکا - کالمبوس
فکر کنم باید بگم متاسفم
جمعه 10 خرداد 1387

Alireza.. - ایران - تهران
راه و روش زندگی هر شخصی به خودش ربط داره در صورتی که به دیگران کاری نداشته باشه.من حرکت این عزیزان را با اینکه مورد پسندم نیست از زندگی و راه و روش خیلی از افراد دیگر جامعه بهتر میدانم.مثلا ان بسیجی که میخواهد اسلام را به زور به ادم بخوراند بسیار موجود ازار دهنده تری است تا این جور چیزها.به هر حال به امید روزی که انقدر رشده فرهنگی داشته باشیم و انقدر ازادی داشته باشیم که هر فردی در این جامعه با هر طرز تفکری که دارد و با هر دینی که دارد بتواند ازادانه زندگی کند.
این را باید بدانیم همه ان جوری که ما میپسندیم و میخواهیم نیستند و فکر نمیکنند پس باید یاد گرفت که به تفکرات هم احترام بگزاریم بدون اینکه درصدد تحمیل ان به دیگران بر اییم.

حالا خودمونیم خوب گفتما با اینکه این حرفها تو کت ایرانی جماعت نمیره ولی الله وکیلی خوب امدم.
جمعه 10 خرداد 1387

elhamfarhad - انگلیس - نیوکاسل
واقعا متاسفم
جمعه 10 خرداد 1387

bandekhoda - برزیل - برازیلیا
مرد شنگول - ایران - مشهد :
نه بابا دمت گرم خوشم اومد!
dovomin.bande.khoda - ایران - تهران :
ممنون داداش.
آق رضو - کانادا - تورنتو :
توو عقیده نداری که همه چیز رو اون خلق کرده؟
اگه نداری که خیلی بدبختی!
اگر داری تازه میشه باهات بحث کرد:
اما:
نیازی به سرزنش خدا (استغفرالله) نیست خدا انسان ها رو با عقل و شعور آفریده و همچنین یک سری تمایلات و این دیگه بستگی به انسان و شعور و فهم اون داره که چجوری از این تمایلات استفاده کنه.
یا علی.
جمعه 10 خرداد 1387

behrouz_eng - ایران - تبریز
آقا این کاربر dovomin.bande.khoda از عوامل رژیم آخوندی ایرانه چندین بار از این نظرات اراپه داده. خاک ......خودت و اون مولاهات.....
جمعه 10 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
هر کسی میتونه نوع زندگی اش را خودش مشخص کنه اما همین طور که تو مقاله هم بود خانواده محیط نقش مهمی در به وجود امدن این پدیده دارند به هرحال تاوقتی به کسی ازار نرسانند حقوقشان محترمه به نظر م بهتر از دزد قاتل معتاد و حزب الهی ها هستند
جمعه 10 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
ان کسانی که برای زندگی دیگران تصمیم می گیرند ایا خودشان را بدون عیب و ایراد می بیند.هر کسی زندگی شخصی خودش را دارد و خودش تصمیم گیرنده زندگی خودش است.
جمعه 10 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
چرا می گین خوبه یا بد؟ اگه بد شما نکنید اگه هم خوبه که هیچی. این مسئله شخصی هستش. اونایی که اینکار رو می کنن انتخاب خودشون بوده به کسی هم ضرر نمی زنن. دیگه خاک تو سر گفتن نداره که. البته تو دانشگاه ها هست. من می شناختم ادمهایی که اینکار رو می کردن مخصوصا تو خوابگاه . وقتی ازادی روابط دختر و پسر نباشه این چیزا هم پیش میاد.
جمعه 10 خرداد 1387

moji643 - ایران - شیراز
اینجا رو توجه کنید گفته که :
اگر شوهرم آدم روشنفکری باشه، حتماً از احساسم نسبت به زن‌ها بهش می‌گم؛
والله چه روزگاری شده!!!!! دیگه روشنفکری به این افکار همجنس بازانه و لخت بودن و... خلاصه شده.
جمعه 10 خرداد 1387

dovomin.bande.khoda - ایران - تهران
I was born to be free - کانادا - تورنتو :
من اصلا نظرم این نبود اشتباه فهمیدی داداش!
behrouz_eng - ایران - تبریز :
از عوامل رژیم آخوندی!!!!!؟؟؟؟
ای ول معروف شدیم
جمعه 10 خرداد 1387

subziro - ایران - ایران
با نظر moji643 - ایران - شیراز موافقم...
ببینید اینها بیشتر به خاطر محدودیتهای اجتماعی یا... میتونه باشه... یه سری هم از زمانی که به دنیا میان اینطورین...
بهتره که کاری به کار کسی نداشته باشیم و زندگیمونو کنیم.
ولی ای کاش در کشور ما ارتباط دخترها و پسرها آزاد بود و راحت بودن... باور کنید دیگه خیلی از مشکلاتی که امروزه وجود داره... بوجود نمیومد.
جمعه 10 خرداد 1387

smsma - پاکستان - لاهور
اینا یه سور به قوم لوط زدن!!!
آخه چه معنی می ده این همجنسگرایی!!
خاک تو سر همشون اینم شد کار آخه!!! اون دنیا وقتی چوب نیم سوخته رو ار طرف نسوخته اش کردن تو ......... شون بعدا می فهمن!!!
جمعه 10 خرداد 1387

mush - ایران - مشهد
مرسی...جالب بود منم به بعضی از دخترا خیلی علاقمند میشمو فک میکنم عاشقشونم
شنبه 11 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
ولی خودمونیم چقدر جامعه به این چیزاپی که آخوندا میگن علاپم آخرالزمان نزدیک شده با اینحساب ما مردا باید یواش یواش بریم تو کار حیونا خواهش هر کا کثیف و رذیلانه ای را به روشن فکری نچسبانید این آشغال فکری است نه روشن فکری
شنبه 11 خرداد 1387

داش غلام - ایران - مشهد
خوب بود اطلآعات با ارزشی برای نسل جوان در ایران محدودیتها برای دختران باعث بیشتر شدن این روابط شده است.
شنبه 11 خرداد 1387

melisa - ایران - تبریز
اولا که هر کسی رو میزارن تو قبر خودش. ثانیا اخه من نمی فهمم طرف توضیح میده که: یک مسئله بیولوژیکی وابسته به مناسبات اجتماعیه چههههههههه ربطی به دین و مذهب داره!!!!!
شنبه 11 خرداد 1387

jimbo - ایران - ناکجااباد
smsma - پاکستان - لاهور
ادم نفهم اونا مریضن دست خودشون که نیست
شنبه 11 خرداد 1387

rockybalboa - مالزی - کوالالامپور
من نه یکی خیلی از همجنس بازا رو دیدم بابا خودشون همیشه خول بازی در میارن همممممشونم انگار یه پای روانیشون میلنگه اگه بیماریه به نظر من بزرگترین بیماری اعتیاده که قابله درمانه که همونجایی که همجنس بازی رو ریشه های ژنتیکیشو پیدا میکنن ای کار رو در مورد معتاد ها هم کردن و اعتیاد رو هم بی عیب میدونن و اخرین بار خوندم نیمی از همجنسگرا های امریکا از زندان ها شروع کردن اصلا یعنی چی مرد باید مردو زن باید زن باشه.
شنبه 11 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
ای کاش یک گزارش هم از حوزه علمیه ملایان در قم پخش میشد
شنبه 11 خرداد 1387

مرد شنگول - ایران - مشهد
bandekhoda - برزیل - برازیلیا
ببینم تو اونجا تو برزیل چیکار میکنی زود بپر چند تا بازیکن با یک مربی توپ بفرست که جون تو میخایم بریم جام جهانی.
شنبه 11 خرداد 1387

mehranfa - ایران - ایران
همجنسگرا مریض نیست. چرا مثل احمقی نژاد حرف میزنید. اگر بخاطر محدودیته چرا تو امریکا و اروپا داریم؟ مگر این دختر دوست پسر نداره؟ولی باز عاشق دختره؟اونی که شما مییگین همجنسبازی هست نه همجنسگرایی.این ختر مشکلش ارضای جنسی نیست.چرا قبول نمیکنید اینهارو خدا افریده. مثل همه ادمها.
شنبه 11 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
مگر در کتاب مقدس شما نیامده که اینده هر کس را قبل از بدنیا امدن خدا طراحی کرده.پس از خدای عادل خود سوال کنید چرا.و چراها زیاد است .
bandekhoda - برزیل - برازیلیا.منظورت همان عقل و شعوری که به ادم و هوا یا هابیل و قابیل داده.منظور ان است.پس دینت به عقلت نیست به ....است.داداش.
شنبه 11 خرداد 1387

irancute - آمریکا - واشنگتن
سلام
این نظری که من میدم برای یه چن تا مطلب قبل چون قسمت نظر دهیش برداشته شده.
عنوان مظلب ==> داروی معجزه آفرین برای ترمیم پرده بکارت دختران ابداع شد
آیا واقعا این معنی اسلامه؟
این مطلب نشون میده که کامل بین دخترا پسرا فرق گذاشته میشه چرا که پسرها ممکنه قبل ازدواج هزاران کثافت کاری کرده باشن اما این وسط دختران محکوم میشن و باید پاک باشن تا شب ازدواج همه شادی کنن و به اصطلاح بگن این دختر پاک بود
رسوم ما برگشته به هزاران سال قبل واقعا که شرم آوره که ایران با این رسم و رسوم هزاران سال قبل داره مراسم ازدواج رو برپا میکنه طوری که اگه این رسوم رو به کشورهای خارجی بگید واقعا میخندن
ما کی هستیم که این طور فکر میکنیم فقط دختران باید پاک باشن ... اگه واقعا مردم میخوان که مراسم این طوری برگزار شه پس یه راهی هم پیدا کنن که نشون بده که پسرها هم پاکن ..... واقعا من از اینکه این رسما مال کشورمه اشکم در میاد و به خاطر همینه که ایران جهان شوم حساب میشه
واقعا ایران باید رسماشو اصلاح کنه چون واقعا خنده داره
شنبه 11 خرداد 1387

ramtin_driver2008 - ایران - تهران
من نمیدونم چرا هرچی معجزست و اتفاق های عجیب وغریب قدیما می افتاده مثل قوم لوت . طوفان نوح عصای موسی ید بیضا شق القمر شکاف خوردن دیوار کعبه بابا خدایا تمام این معجزات رو زمانی اوردی که همه احمق وبیشعور بودن الان بیار تا همه بفهمن حقیقت چی هست و ایمان بیارن والله همش شنیدیم من نمیدونم چرا خدا الان یه حرکتی نمیکنه مگه ما الان مثل قوم لوت نداریم به خدا بدترشم داریم پس کوووو
شنبه 11 خرداد 1387

ramtin_driver2008 - ایزان - تهران
نفهمیدیم آخر . اگه علم میگه اینها مریضن خوب پس قوم لوت هم مریض بودن و دست خودشون نبوده پس چرا بلا نازل شد .خدا تو قرآن میگه یه برگ از درخت بدون خواسته ی ما رو زمین نمی افته پس خواست خداست دیگه نباید سرزنششون کرد. ما که نفهمیدیم . ...
شنبه 11 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
هم جنس بازی واقعیت بسیار بسیار بزرگ دنیای امروزه چه بخواهیم چه نخواهیم.
شنبه 11 خرداد 1387

dubai_vip3 - امارات - دبی
آق رضو - کانادا - تورنتو
خجالت هم خوب جیزیه ... کی تو رو خلق کرده ...کی این دنیا رو بوجود آورده.... اکه یه ذره فکر کنی فقط یه ذره می دونی که اون حرفات همش احمقانه بوده اگه توهین نمیکردی منم چیزی بهت نمی گفتم
شنبه 11 خرداد 1387

smsma - پاکستان - لاهور
خطاب به جیمبو ایران- ناکجا آباد
نفهم اون ....
روانشناسا می گن اگه می خواهی یه کاری رو بهش عادت کنی باید تا 21 روز پشت سر هم انجامش بدی.
اینا که لواط می کنن از اول مریض و معتاد این کار نیستند. تفننی این کار رو می کنند بعد عادت می کنند بهش.
مثل اعتیاد به مواد مخدر.
خوب در نتیجه هر کاری یه پیامدی داره دیگه. پیامد کار اینها هم همینی است که گفتم. یک کلام!!!
شنبه 11 خرداد 1387

sabagol - ایران - پایتخت
زندگی قائده و قانون دار
یکشنبه 12 خرداد 1387

ali1370 - ایران - اصفهان
خاک بر سر این فروید که با این نظریاتش دنیا را به نابودی کشید. آزادی جنسی در جامعه؛ آزادی رابطه جنسی در خانواده؛ مرتبط کردن علاقه بین افراد به خصوصیات جنسی و دیگر نظریاتی که هنوز بشر از شر آن راحت نشده.
دوشنبه 13 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.