درخواست بازگشایی پرونده قتل های زنجیره ای

درخواست بازگشایی پرونده قتل های زنجیره ای

روح الله حسینیان در سخنرانی های خود همواره جناح دوم خرداد را با مسئله قتل های زنجیره ای مرتبط دانسته است
جبهه مشارکت ایران اسلامی، از تشکل های اصلی جناح اصلاح طلب، در اطلاعیه ای خواستار بازگشایی پرونده قتل های زنجیره ای و کوی دانشگاه شد.

در این اطلاعیه که خطاب به ملت ایران صادر شده، آمده است: "همانگونه که مستحضرید اخیرا بعضی راه یافتگان به مجلس هشتم در محافلی خاص و با پوشش رسانه های وابسته به جناح راست ادعاها و تحلیل هایی درمورد دو فاجعه فتل های زنجیره ای و حوادث کوی دانشگاه تهران مطرح کرده اند که هر چند با هدف انحراف اذهان از آمران و عاملان این فجایع است، اما می تواند آغازگر مرحله ای جدید در ریشه یابی این جنایت ها و در نتیجه مصون سازی جامعه از تکرار چنین حوادث شرم آوری باشد."

با این که در این اطلاعیه از نمایندگان مورد نظر مجلس هشتم نام برده نشده، اما به نظر می رسد اشاره آن به طور مشخص به روح الله حسینیان باشد.

آقای حسینیان اخیرا در سخنرانی های خود به نقش عناصر مرتبط با جبهه دوم خرداد در قتل های زنجیره ای و کوی دانشگاه اشاره کرده است.

آقای حسینیان در زمان وقوع قتل ها نیز در در برنامه ای تلویزیونی با نام "چراغ" حاضر شد و گفت آن دسته از ماموران وزارت اطلاعات ایران که در قتل دگراندیشان دست داشته اند، نزدیک به جبهه دوم خرداد و خط فکری آقای خاتمی بوده اند.

آقای حسینیان همچنین با حاضر شدن در مراسم ختم سعید امامی، که از او با عنوان عامل اصلی قتل ها نام برده می شد و در زندان خودکشی کرده بود، به گفته خود سعی کرد بر بی گناهی سعید امامی تاکید کند.

آقای حسینیان همچنین در سخنرانی های اخیر خود تاکید کرده که طبق اسناد موجود درباره واقعه 18 تیر و کوی دانشگاه، گروهی در معاونت وزارت کشور سعی داشتند بحران را گسترده تر کنند.

به نظر می رسد اشاره آقای حسینیان به مصطفی تاج زاده، معاون سیاسی وقت وزیر کشور و از اعضای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی دو تشکل اصلی اصلاح طلب، باشد که در ایام اعتراضات دانشجویی بعد از 18 تیر 1378 به دفعات در بین دانشجویان حضور پیدا کرد و با آنان همدردی کرد.

همچنین فرهاد نظری، فرمانده انتظامی وقت تهران که در آن زمان در گزارش شورای عالی امنیت ملی درباره واقعه کوی دانشگاه مقصر شناخته شد و توبیخ و از کار برکنار شد، اخیرا اجازه یافته از خود اعاده حیثیت کند.

کمیسیون اصل نود در گزارشی که در مورد شکایت آقای نظری منتشر کرده، او را بی گناه دانسته و خواستار اعاده حیثیت او و بازگشت او به کار شده است.

در اطلاعیه جبهه مشارکت همچنین ابراز امیدواری شده است "پرونده ستاد قتل های زنجیره ای در فضایی شفاف بازگشایی شود تا بر همگان مشخص شود منشا این جنایات کجا، فرماندهان آن چه کسانی، عاملان و مباشران چه افرادی، پوشش دهندگان و توجیه گران آن ها چه رسانه هایی و بالاخره مبنای فکری این جنایت ها از چه آبشخوری سیراب شده و می شود".

rusvadek - روسیه - روسیه
نمیخواد پرونده رو بررسی کنن این فلاحیان وزیر وقت اطلاعات همه چیزو میدونه
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
خوبه / سر نخ را بگیری و ادامه بدی میرسی به خامنه ای
نابود باد نظامی که دگر اندیشان رو سرکوب میکنه / نابود باد خود نظام و طرفدارانش
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

rastad - ایران - تهران
خود فلاحیان یکی از اون جانیان کثافته
خود اون بیشتر این قتل ها رو انجام داده اونو محاکمه کنن
امیدوارم که خدا ریشتون و بکنه
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.