زهرا اشراقی: هر کس انقلابی است، تندرو است

زهرا اشراقی: هر کس انقلابی است، تندرو است!

 امام می گفت، همین اندازه که زن های شمال تهران پذیرفته اند یک روسری کوچک روی سرشان بیندازند باید خدا را شکر کنیم

ماهنامه «رویش» که از سوی «رضا رشید پور» مجری برنامه تلویزیونی «مثلث شیشه ای» و تعدادی از مدیران صداوسیما اداره می شود، در شماره این ماه خود با محمدرضا خاتمی-دبیرکل سابق حزب مشارکت-و همسرش زهرا اشراقی گفت وگو کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری انتخاب، در این گفت وگو خاتمی اظهار داشت:«وقتی مطالب امام(ره) را بررسی می کنیم، چیزهایی به سود و چیزهایی هم به ضرر ما است.متاسفانه ما امام(ره) را به یک شخصیت دست نیافتنی تبدیل کردیم که حتی بحث در مورد ایده ها و افکارشان، امروز مجاز شمرده نمی شود. ممکن است چند سال دیگر خیلی دیر شده باشد.

وی اضافه کرد: بحث نقادی امام(ره) باید طرح شود تا دیدگاه های اصلی ایشان مشخص شود. ما که امام(ره) را معصوم نمی دانیم. امکان دارد که ایشان هم در دوره ای کمی و کاستی داشته باشند.امام(ره) از قبل از انقلاب تا بعد از انقلاب خیلی تغییر کرد.»

در ادامه این گفت وگو زهرا اشراقی همسر محمدرضا خاتمی اظهار داشت: «به نظر من وقتی در ایران انقلاب شد. یعنی همه ما تندرو هستیم. اصلاً انقلاب یعنی تندروی، هرکسی خودش را انقلابی بداند. تندروست و هرکسی هم که به تندروی، تغییرات و اصلاحات اعتقاد نداشته باشد به معنی اعتدال است که در کشور ما هیچ معنایی ندارد. اعتدال یعنی سکوت محض و بی تفاوتی نسبت به همه چیز!»

زهرا اشراقی در مورد کروبی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: «فکر نمی کنم آقای کروبی رای بیاورند. ببینید یک سری افراد هستند که رای نمی دهند که به اصطلاح به آن ها رای های خاموش می گوییم. آن ها منتظر انگیزه ای برای رای دادن هستند و آقای کروبی آن انگیزه را ایجاد نمی کنند.»

وی در مورد حجاب زنان در کشورمان نیز گفت::«این حجابی که الان وجود دارد، نیست. وقتی می گویند خانم ها بدحجاب، من نمی دانم حد بدحجابی کجاست.حجابی که در ادارات و خیابان می بینیم حجابی نیست که اسلام و دین گفته، بنابراین هیچ شاخصه ای وجود ندارد و اگر به کسی بگوییم بدحجابی را تعریف کن ، نمی تواند.»

زهرا اشراقی سپس به نقل از امام (ره) گفت: «حرفی که آقا ]امام خمینی(ره)[ در مورد حجاب به من زدند دقیقاً این بود:
«همین اندازه که حتی زن های شمال تهران پذیرفته اند یک روسری کوچک را روی سرشان بیندازند باید خدا را شکر کنیم و خیلی هم ممنون هستیم، ما بیشتر از این انتظار نداریم.»

در ادامه این گفت وگو محمدرضا خاتمی به موضوع حجاب زنان در جامعه اسلامی پرداخته گفت:« من نمی دانم بدحجابی و یا خوش حجابی به چه چیزی گفته می شود. اما من اصولا پدیده بدحجابی را یک پدیده سیاسی می دانم نه اجتماعی. یعنی کسانی که ما آن ها را بدحجاب می نامیم به نوعی با این کار اعتراض خودشان را نشان می دهند.»

zartosht's girl - هند - بنگلور
خوبه دیگه بی حجابها هم امنیت اجتماعی رو به خطر میندازن هم سیاسی شدن.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

ahad300 - ایران - آذربایجان
عجب مالیه به خدا
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

Belfi - ایران - تهران
دهقان فداکار پیر شده؛ چوپان دروغگو عزیز شده؛ شنگول و منگول گرگ شدن؛ کوکب حوصله مهمون نداره؛ کبری تصمیم گرفته دماغش رو عمل کنه؛ روباه و کلاغ دستشون توی یه کاسه است؛ حسنک گوسفنداش رو ول کرده رفته توی یه شرکت آبدارچی شده؛ شیرین فرهاد و خسرو رو پیچونده با دوست پسرش رفته اسکی کنه؛ آرش کمانگیر معتاد شده؛ رستم و اسفندیار اسبشون رو فروختن و موتور خریدن میرن کیف قاپی؛
وای که چه بر سر ما ایرانیها آمده...........
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

8036 - ایران - اصفهان
با سلام : امام و دار و دسته اش غلط کرده اند که انتظار دارند. با نزدیک شدن انتخابات این یکی هم راه افتاد
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
تمام بدبختی ایرانیان از پدر بزرگ ...ایشان است . اگر گفتن حقیقت در رژیم منحوس اسلامی مجاز بود الان اخوند جماعت و خانواده ایشان همچنان باید کاسه گدایی در قبرستان بدست داشتند نه حکومت بر ایران و ایرانیان. برای پدر بزرگ ......تنها چیزی که مهم نبود ایران بود. روز ازادی ایران و ایرانیان از این دوالپاهای انگل فرا خواهد رسید.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
خاتمی که میگه موضوع حجاب سیاسی است و بعد از این بجرم سیاسی بانوان را میگیرند و زندان سیاسی و اطلاع دارید زندان سیاسی یعنی خود کشی و .... ضمنا بقول شما امام 13 (خمینی)مگر رهبر نبود؟خوب چرا به حرفش و یا دستورش و فتوا و یا گفتارش عمل نمیکنید!!!مگر حرفهای همین خمینی برای شما ملاک نیست!!حرف خمینی که برای شما ملاها از قرآن رسول اکرم(ص) هم بالا تر بود!! چطور این حرفش که گفته همینکه خانمها یک روسری روسشان میاندازند کفایت میکند و خدا را باید شکر کرد قبول ندارید!!!!دیدید شما هیچ کسی را قبول ندارید!!
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

پینیسیلین - هند - پونا
بخدا اینقدر دلم گرفته است از ایران که حتی چند روز پیش که بچه ها فیلم باصطلاح نظارت نیروی انتظامی به شرکتهای خصوصی رو میدیدند من که عاشق دیدن ویدیوهای مستند هستم اصلا رمق ندارم اصلا حتی به دیدن این فیلم فکر کنم.آقا دل ما تو خارج خیلی واسه ایران میسوزه.ما کجائیم عاقبتمون چی میشه خدایا کمکمون کن بیچاره شدیم از دست این دولت...
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

xerox - ایران - شیراز
مگر ایران ارث پدریه امام ..... شده است که هر چی خواست باید همون بشه
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
خوبه فوری این حرفهای اون گنده اشان را هر بار که منفعت داره خرج می کنند من نمیدونم که چرا حرفهای اون را یک بار نمگن کامل که اصلا از اول اون چی می خواسته غیره ادمهای فریب کار مرده خور به این ها می گن
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
خود این زن وزیر وزرا وقتی می یان این طرف مانتویی مشن والا تمام این ها که از طرف ایران هستند همه مانتویی هستند روسری ها خوشگل تر و تمیز ته ارایش اما تا میرن ایران مثل عمو لولو خودشون را درست میکنند هی به زن های بدبخت بند میکنند پس این چادر هم الکی هست خودشون بهش اعتقاد ندارند والا میتونند این طرف بزارن رو سرشون مثل بعضی زنهای عربی سعودی نه واقعا خودشون را مسخره کردند اخرش خودشون هم تو این لچک
سر کردن موندن
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

marie_flower - ایران - ایران
parinaz87 - المان - کلن
آره بابا این چادریا از همه پدر سوخته تر هستن.هر غلطی دلشون می خواد می کنن.(هر چی عشقیه/زیر چادر مشکیه)
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.