چگونه رژیم لاغری بگیریم

چگونه رژیم لاغری بگیریم

همانطور که می دانید، مشکل تغذیه ای امروز مردم جامعه ما چاقی است که در میان قشر جوان و حتی کودکان ما نیز سیر صعودی پیدا کرده است.
از این رو، استفاده از رژیم های لاغری گوناگون جان تازه ای یافته است. از سوی دیگر، بیشتر افرادی که به مطب متخصصان تغذیه مراجعه می کنند، بعد از امتحان کردن رژیم های لاغری رنگارنگ و روش های عجیب و غریب به یک رژیم لاغری اصولی روی می آورند.
به این دلیل است که میزان نتیجه گیری و سرعت لاغر شدن آنها با هم تفاوت پیدا می کند. از این رو توصیه می شود، افراد کاهش وزن شان را به هیچ عنوان با یکدیگر مقایسه نکنند، زیرا این تفاوت داشتن ها، به طور کامل طبیعی است.
افراد قبل از شروع رژیم لاغری شان باید بدانند که بدن آنها مانند یک قلک می ماند.
همانطور که همه ما می دانیم اگر روزانه ۵ تومان وارد قلک کنیم بعد از مدتی مقداری پول در آن جمع می شود. بدن ما نیز به همین ترتیب است.
اگر حتی ۵۰ کالری بیش از نیاز روزانه دریافت شود، می تواند به بافت چربی افزوده گردد و چاقی را به همراه داشته باشد. به طور کلی، چاقی یک مشکل خزنده بوده و با گذشت زمان طولانی ایجاد می شود. به این ترتیب که اگر فرد فقط ۱۰۰ کالری که معادل ۱۰ تا ۱۱ بادام، یک و نیم کف دست نان یا یک لیوان شیر است، بیشتر از نیاز دریافت کند، در هر روز ۱۰ گرم به وزنش افزوده شده و در سال به سه کیلوگرم خواهد رسید و بعد از ۵ سال با ۱۰ کیلوگرم وزن اضافی رو به رو خواهد شد. پس چاقی یک روزه ایجاد نشده که یک روزه هم درمان شود.
مهم ترین نکته ای که افراد باید در حین پیروی از برنامه غذایی جدیدشان به آن آگاه باشند، آن است که در طول رژیم گرفتن، عادت های غذایی نادرست خود را اصلاح کنند، زیرا در صورت عدم تغییر به محض قطع رژیم کم کالری، دوباره به همان وضعیت قبلی برخواهند گشت و چاقی دوباره آغاز خواهد شد که این بار مشکل تر از قبل برطرف می شود.
نکته دیگر آن است که عده ای تصور می کنند که میوه چاق کننده نیست یا گوشت انرژی ندارد، در حالی که حتی یک عدد سیب متوسط ۶۰ کالری انرژی دارد و اگر همین ۶۰ کالری مازاد بر انرژی مورد نیاز دریافت شود، می تواند چاقی را به همراه داشته باشد. از این رو خوردن میوه هم به طور آزاد می تواند زمینه ساز بروز چاقی را فراهم آورد، پس بدانید که خوردن هر یک از موادغذایی اندازه ای دارد.

ممقلی - ایران - شیراز
متاسفانه تنها تفریح سالمی که دارم خوردن و آشامیدن است
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

raz60 - ایران - تهران
وای من هیچوقت نمیتونم رژیم بگیرم به نظر من هیچکاری فرح بخشتر از خوردن نیست.اوممممممم خوراکیییییییی
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.