فیفا عضویت عراق را تعلیق کرد

فیفا عضویت عراق را تعلیق کرد

تیم عراق پس از قهرمانی در جام ملتهای آسیا در سال 2007 عملکردی بسیار ضعیف داشته است
کمیته اجرایی فیفا در واکنش به اقدام دولت عراق، عضویت فدراسیون فوتبال این کشور را به حال تعلیق درآورد.

این موضوع امروز در اولین روز جلسات این کمیته در شهر سیدنی استرالیا اعلام شد.

خبر تعلیق عضویت عراق پس از آن اعلام می شود که دولت عراق، کمتر از یک هفته قبل، کمیته ملی المپیک و کلیه فدراسیونهای ورزشی این کشور را منحل اعلام کرد.

فیفا یک روز قبل با ارسال نامه ای کتبی به دولت عراق خواستار حل فوری مشکل و شفاف سازی تصمیم دولت این کشور شده بود.

تصمیم فیفا در شرایطی اعلام شده است که قرار بود تیم فوتبال عراق برای برگزاری دیدار رفت با استرالیا در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی، به این کشور سفر کند.

قرار است این دیدار در روز دوشنبه هفته آینده (2 ژوئن) برگزار شود اما در صورت لغو نشدن تصمیم فیفا تا پیش از آن زمان، ادامه حضور عراق در گردونه این رقابتها با تردیدهایی جدی مواجه خواهد شد.

این تصمیم ضربه ای عمده به روحیه تیم عراق خواهد بود که از زمان قهرمانی در جام ملتهای آسیا در سال 2007، عملکردی نا امید کننده داشته است.

این تیم از 10 بازی آخر خود پس از جام ملتهای آسیا در هشت مسابقه شکست خورده است که آخرین آنها روز یکشنبه مقابل تایلند بود (با نتیجه 2-1).

در حال حاضر تیم عراق با کسب یک تساوی مقابل چین و یک شکست مقابل قطر در انتهای جدول گروه یک مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 قرار دارد.

دولت عراق در صحنه ورزش

لغو عضویت عراق در فیفا پس از آن رخ می دهد که دولت عراق در روز 20 ماه مه، کمیته ملی المپیک این کشور را نهادی غیرقانونی اعلام کرد و نمایندگان دولت اعلام کردند کمیته ای اضطراری را برای اداره این سازمان منصوب خواهند کرد.

دولت عراق کمیته المپیک این کشور را متهم کرده بود که از اکثریت لازم آراء برای فعالیت برخوردار نیستند و نتوانسته اند انتخابات جدید برای گزینش اعضاء را انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری رویترز رئیس کمیته المپیک عراق از دولت این کشور نامه ای برای توقف فعالیت دریافت کرده است و این سازمان هم به نوبه خود دستور را به فدراسیونهای ورزشی که تحت پوشش این سازمان هستند ابلاغ نموده است.

جاسم محمد جعفر وزیر ورزش عراق اعلام کرده است که فدراسیون فوتبال عراق در مجموعه فدراسیونهایی که منحل اعلام شده اند نیست، اما طارق محمد، دبیر فدراسیون فوتبال عراق می گوید به این فدراسیون پیامی به این مضمون از سوی دولت این کشور داده نشده است.

احتمال غیبت عراق در المپیک

در شرایط فعلی وضعیت حضور ورزشکاران عراقی در المپیک نیز مشخص نیست.

خبرگزاری رویترز از تعیین ضرب الاجلی از سوی کمیته بین المللی المپیک برای دولت عراق نیز خبر داده است.

یکی از مقام های این سازمان بین المللی هشدار داده است اگر راه حلی برای این مسئله پیدا نشود "کمیته بین المللی المپیک گزینه های محتمل را در نظر خواهد گرفت."

قرار است این سازمان در جلسه هیئت اجرایی خود که در روزهای 4 تا 6 ژوئن در آتن، پایتخت یونان برگزار شود، مسئله عراق را مورد بررسی قرار دهد.

khodadadeh - ایران - تهران
این عرب ها که حرف سرشون نمی شه یه وقت دیدی سر سپ بلاتر رو بریدند
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

m.a.r - انگلستان - لندن
تو فکر میکنی چیت از عربها بهترها اقای عزیز برو ببین اونا کجا تو کجا.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

Huria - دانمارک - کبنهاگ
m.a.r - انگلستان - لندن
احسنت
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.