انفجار در خط لوله گاز ایران به ترکیه

انفجار در خط لوله گاز ایران به ترکیه

بنابر آمار غیررسمی ایران روزانه حدود بیست تا سی میلیون متر مکعب گاز به ترکیه صادر می کرد.
مقامات ترکیه از انفجاری در مسیر خط لوله گاز ایران به کشورشان خبر داده اند که به گفته آنان، دیشب (یکشنبه شب) رخ داده و تلفات جانی برجای نگذاشته اما روند انتقال گاز ایران به ترکیه را فعلاً متوقف کرده است.

محل انفجار در سیزده کیلومتری مرز ایران واقع در نزدیکی شهر بایزید شرقی در استان آغری ترکیه اعلام شده اما هنوز دلیل مشخصی برای آن ذکر نشده است.

خط لوله گاز ایران و ترکیه از منطقه ای عبور می کند که چریکهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) در آن فعالند، این خط لوله تا به حال چند بار هدف حمله قرار گرفته و انفجارهایی در آن رخ داده که مقامات ترکیه عمدتاً این حملات را به چریکهای پ ک ک نسبت داده اند.

اما این بار هنوز اظهارنظر رسمی در این مورد صورت نگرفته و محمد چتین، استاندار آغری به خبرگزاری آناتولی گفته که احتمال می رود انفجار بر اثر انباشتگی گاز در لوله ها رخ داده باشد.

با این حال، خبرگزاری رویتر به نقل از منبعی که وی را از مقامات بلندپایه نظامی خوانده اما نامش را فاش نساخته گزارش داده که چریکهای پ ک ک عامل انفجار بوده اند.

این خبرگزاری همچنین از مسئولان شرکت دولتی نفت و گاز ترکیه، بوتاش نقل کرده که انفجار به سی متر از خط لوله آسیب زده و انتظار می رود تعمیر آن چند روز به طول بینجامد.

aytak - ایران - تبریز
تاقتصاد و روند معیشتی جمهوری ترکیه بدون وجود قطره ای نفت و گاز هر روز سیر صعودی داره کافیه چند بار به ترکیه برین و مدتی در اونجا زندگی کنین البته جامعه مدرنیته شده ترکیه هم جالبه
وای شبای استانبول رو که نگو
یادش بخیر
دوشنبه 6 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
پ ک ک یواش یواش باید چادر سر کنند.
این عمل را هر ادم ابلهی میتواند انجام دهد.و احتیاج به چریک بودن ندارد.
واقعا هنر کردن خط لوله ی بدون نگهبان را منفجر کردن را مادر بزرگ ها هم میتوانند انجام دهند.ترسو وبز دلها از این کارها انجام میدهند.
دوشنبه 6 خرداد 1387

iroony - ایران - تهران
خوشبحال ترکها اران که حداقال زبان ترکی بلدند راحت میرند ترکیه و آذربایجان...کانالهای ترکیه رو هم که راحت میبینید واقعا خوش به حالتون واقعا قبطه میخورم چرا من ترکی بلد نیستم....
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

aytak - ایران - تبریز
iroony - ایران - تهران
آقا بیا یادت بدم در ضمن کانال های ترکیه یه کمی از حد اسلام خارج شدن و روند خوبی ندارن راستی استانبول رفتی ما رو هم خبر کن
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.