فدراسیون فوتبال :جام‌جهانی هم نرفتیم، مهم نیست

فدراسیون فوتبال :جام‌جهانی هم نرفتیم، مهم نیست

اعتماد ملی: عزیز محمدی، عضو هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال، در گفت‌وگو با ایسنا تلا‌ش می‌کند موضع فدراسیون در اخراج علی کریمی از اردوی تیم ملی را موجه نشان دهد: عده‌ای می‌گویند اگر کریمی از فدراسیون انتقاد کرده و محروم شده، پس چرا دایی که مشابه این کار را انجام داد، محروم نشد؟ در پاسخ باید گفت دایی در جلسه‌ای که با علی‌آبادی داشت رسما انتقاداتی از فدراسیون فوتبال کرد، اما علی کریمی چنین کاری نکرد، او تنها در مطبوعات و مصاحبه‌های خود انتقاد کرده است.

لذا فدراسیون فوتبال برای اینکه این رویه ادامه نداشته باشد، او را محروم کرد. محمدی تلا‌ش می‌کند تناقض در شیوه تصمیم‌گیری فدراسیون را توجیه کند، در حالی که برخلا‌ف ادعای او دایی هم نه در جلسه با علی‌آبادی که در گفت‌وگو با رسانه‌ها مدیریت فدراسیون فوتبال را ناتوان توصیف کرد. امیر حاج‌رضایی، کارشناس فوتبال معتقد است تحمل اداره‌کنندگان تیم ملی فوتبال ایران بالا‌ نیست. او در گفت‌وگو با مهر می‌گوید: شرایط مربی تیم ملی با یک مربی شهرستانی متفاوت است. باید عقاید مخالف را تحمل کنیم. همه افراد که یکسان حرف نمی‌زنند. گاهی اوقات مخالفت موضعانه به نوعی حمایت است. چطور می‌شود بازیکنی با پیشینه علی کریمی در تیم ملی چشم‌بسته از تیمی که سال‌ها در آن بازی کرده، انتقاد کند؟ مجید جلا‌لی، سرمربی فصل گذشته تیم استقلا‌ل اهواز جنجال اخراج کریمی را بخشی از مشکلا‌تی می‌داند که به گفته او فضای فوتبال ایران را آکنده از ناهنجاری کرده است: زمانی که برخورد کردن با شخصی چون علی کریمی آغاز می‌شود، جای سوال و تأمل دارد. بهتر است فدراسیون فوتبال به جای این برخوردهای آنی و مقطعی، در پایان مسابقات لیگ برتر، سمیناری با حضور افراد ذیصلا‌ح برگزار کند و در آن عوامل و دلا‌یل ناهنجاری‌ها بررسی شود.به اعتقاد بیژن ذوالفقارنسب، سرمربی فصل گذشته ذوب‌آهن، بعید است هدف کریمی تخریب تیم ملی بوده باشد. او می‌گوید مشکل از جایی آغاز شد که فدراسیون موضوع اخراج کریمی را به رسانه‌ها کشاند: یک بازیکن باید اخلا‌ق بین‌المللی داشته باشد و درباره آنچه می‌گوید دقت کند. فدراسیون هم باید به این موضوع توجه داشته باشد که یک بازیکن ممکن است از سر بی‌تجربگی حرفی زده باشد، به همین خاطر چنین واکنش‌هایی جایز نیست. ذوالفقارنسب پیشنهاد می‌کند مدیران فدراسیون فوتبال در نشستی با کریمی، مشکل او را حل کنند چرا که به اعتقاد او اگر تیم ملی بدون کریمی ضرر کند، مسببش همین مدیران هستند. برخلا‌ف دیگران، محمود یاوری، سرمربی برق شیراز ترجیح می‌دهد آشکارا از علی دایی و فدراسیون فوتبال به خاطر تصمیم‌هایی که گرفته‌اند، انتقاد کند: ما انقلا‌ب کردیم که حرف بزنیم. این یعنی مردم‌سالا‌ری. کریمی درباره برخی مشکلا‌ت انتقاد کرده و مسوولا‌ن فدراسیون فوتبال باید به حرف‌های او گوش می‌کردند. یاوری از علی دایی، سرمربی تیم ملی هم به خاطر رفتارش با ستاره‌های تیم انتقاد می‌کند: کریمی گفته بود بعد از مقدماتی جام جهانی خداحافظی می‌کند، پس لا‌زم نبود اینگونه کنارش بگذارند. در چند وقت اخیر بازیکنان بزرگی از تیم ملی کنار گذاشته شدند؛ رحمان رضایی، وحید هاشمیان، مهدی مهدوی‌کیا و حالا‌ علی کریمی. من معتقدم اگر قرار بود این بازیکنان در تیم ملی نباشند، فدراسیون و علی دایی باید راه بهتری را انتخاب می‌کردند.با وجود حجم گسترده انتقادات رسانه‌ها و کارشناسان فوتبال، از فدراسیون فوتبال و تیم ملی خبر می‌رسد که تمایل زیادی برای بازگشت کریمی وجود ندارد. هادی آیت‌اللهی، یکی از اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون می‌گوید: مگر همیشه قرار است تیم ملی فوتبال به جام جهانی برود؟ اینجا جام جهانی هم نرویم مهم نیست. همین که شأن و جایگاه فدراسیون و قداست پیراهن تیم ملی حفظ شود، بیش از همه چیز اهمیت دارد.

torab - امارات - امارات_دبی
این اخری خاک بر سرش شده یه چیزی پرونده
دوشنبه 6 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
وقتی برای انتخابات ریاست فدراسیون فقط یک کاندید وجود داشت یعنی اینکه دیگران برای ثبت نام و کاندید شدن مشکل داشتند و در واقع علی ابادی دنبال یک بز میگشت که فقط و فقط دستورات سازمان و سیاستهای دولت را پیاده کند. متعاقب ان هم انتخاب بحث برانگیز جناب سرمربی.حالا هم ادامه ماجرا که مهم نیست اگرهم به جام جهانی نرویم اخرش تحویل یک لبخند و تشکیل کمیته جهت بررسی و به بازی گرفتن احساسات میلیونها ایرانی.
دوشنبه 6 خرداد 1387

hramezani - ایران - مشهد
ازبازیکنان قدیمی وهم تراز علی دایی فقط علی کریمی مانده بود که اوهم می بایست یک جوری از سر باز می شد بقیه حرف ها توجیه وجفنگ است
دوشنبه 6 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
من فکر میکنم هدف اصلی علی داییه میخوان اونو بزنن
اینها دارن میگن اقا هیشکی انتقاد نکنه فقط از ما تعریف بکنید
دوشنبه 6 خرداد 1387

fereydoun - آمریکا - آریزونا
سلام به همه فوتبال دوستان میهن دوست
اینهائی که برای بقای خودشون کورکورانه گفته های اربابانشان را برای ماها نقل قول میکنند مثل موش کور میمونند اینها هنوز ارزش ایرانی بودنشونو نمیدونند اینها هنوز نمیدونند حضور در جام جهانی یعنی چی؟ ...چی بگم والله رحمان رضایی، وحید هاشمیان، مهدی مهدوی‌کیا و حالا‌ علی کریمی برای حضور در جام جهانی لازمه کاره ..هنوز این اشخاص نمیدنند مردم این ستاره های ایرانی را دوست دارنند حتی به همین حواسته مردم هم نمیخواهند لبیک بگویند..چی بگم من .؟؟!!!
دوشنبه 6 خرداد 1387

malihe - ایران - تهران
خلاصه کلام خاک بر سر این فدراسیون با این نظراتش . مردم تو مملکت ما هیچن . فقط نظرات آقایون مهمه. این همه سرمایه این همه استعداد این همه انرژی این همه شور و اشتیاق باید فقط فدای جاه طلبی آقایان شود؟
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

bagdagulan - ایران - تبریز
نمی دونم این علی دایی به کجا وصله با کدوم آقازاده ای در ارتباط که هر غلطی میکنه هیچ کس نمی تونه بهش تو بگه.اونم از ظاهرشه سر پیری و پوشش های سبک و جلف.خدا آخر عاقبت تیم ملی رو به خیر کنه.اونم از رییس فدراسیون که حرف زدنشو هم بلد نیست.ای کاش مسپولین هر چه سریعتر به داد تیم ملی برسن.زت زیاد.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

mardekhakestari - ایران - تهران
به نظر من اعضای فدراسیون یک سری افراد بی لیاقت هستند که جیره خور حزب های سیاسی هستند واز ورزش هیچ چیز نمیدونن . علی دایی هم خودش و گم کرده بهتر تیم نره جام جهانی تا اون رو عوض کنن
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.