کلاوسن:احمدی نژاد واقعا فکر میکند بر یک میلیارد مسلمان جهان حکمرانی میکند

پاتریک کلاوسن:آقای احمدی نژاد واقعا فکر میکند

 که او بر بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان حکمرانی میکند

در هفته ای که گذشت همایشی در ایالات متحده برگزار شده بود و در آن به مسائل مربوط به ایران پرداخته شد و کارشناسان مختلفی نیز در آن جلسه شرکت داشتند که یکی از آنها آقای پاتریک کلاوسون رئیس موسسه تحقیقات سیاست های خاور نزدیک واشنگتن بود وی در سخنان خود در رابطه با ایران و شخص آقای احمدی نژاد گفت : آقای احمدی نژاد مشکلات اساسی دارد و در توهم زندگی می کند او واقعا فکر میکند که بر بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان حکمرانی میکند و همه مسلمانان تحت فرمان او هستند او حتی نمیگوید که ایران به ابرقدرتی بزرگ تبدیل خواهد شد بلکه میگوید ایران ابرقدرت ترین کشور جهان است آقای احمدی نژاد هنوز درک درستی از معنی واقعی ابرقدرت  را ندارد او حتی نمیداند که با چه قدرتی (آمریکا) می خواهد دست و پنجه نرم کند براستی او از قدرت نظامی ایالات متحده کمترین اطلاعی ندارد او حتی مردم کشور خود را نیز بدرستی نشناخته است چه رسد به مردم دیگر کشور ها . رجزخوانی های او اصلا جای تعجب ندارد چرا که دیگر همه او را شناخته اند و میدانند که او چگونه صحبت میکند اما گویا خود او هنوز خود را نشناخته است از طرفی او دولت خویش را ابرقدرت ترین میداند و از طرفی یک پیرزن هفتاد ساله (هاله اسفندیاری) را به زندان می اندازد و میگوید وی میخواسته علیه امنیت کشورش اقدام نماید از طرفی می گوید کشور وی شکست ناپذیر است و از طرفی دیگر بنیاد سوروس را به اقدام علیه کشور متهم میکند در حالی دم از ابرقدرت بودن میزند که روزنامه ها را بسته و روزنامه نگاران را به زندان می افکند حتی  وبلاگها نویسها و سایتهای اینترنتی نیز از دست وی مصون نبوده اند. آقای کلاوسون دولت احمدی نژاد را یک خطر برای مردم دنیا دانست.

منبع : C-Span Watch Live

mehraeen - ایران - تهران
احمدی نژاد یک جوجه بسیجی است که مثل بچه های اول انقلاب فکر می میکنه
دوشنبه 6 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
شما که با وقاحت کامل ادعای حاکمیت به دنیا رو دارید.دولت ایران کی وکجا ادعای ابر قدرت بودن رو داشته.فقط موضع دولت ورئیس جمهور اینه که ایران باید به عنوان یک قدرت منطقه ای به رسمیت شناخته بشه.چقدر تخم وترکه استعمار گر جماعت از خود راضیه. هاله اسفندیاری که تبعه ایرانه(طبق قانون هر ایرانی که گذرنامه غیر ایرانی داره برای سفر به ایران باید تقاضای گذرنامه ایرانی بکنه و با این کار می پذیره که به عنوان یک ایرانی باید از قانون-قوانین عادلانه یا غیر عادلانه تخطی نکنه:نمونه اش -قطبی)رو تو بوق وکرنا می کنن اما بیدادگاه وشکنجگاه گوانتانامو که بر خلاف تمام قوانین بین المللی وانسانی وحیوانی وگیاهیه!!!نادیده میگیرن.
دوشنبه 6 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
به ایشان بفرمایید این مردک اصلا فکر کردن بلد نیست همه اراجیف بافیهاش هم بهمین علت است و بقول معروف حرفهاش شکمیست.
دوشنبه 6 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
تب امام زمانی احمقی نژاد زده بالا.
دوشنبه 6 خرداد 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
در اینکه رییس جمهور محترممان رفتار عقلانی نداشته و ادراک صحیحی از مفاهیم نمینمایند که شکی نیست!
ولی آدمای دیوانه هم گاهی خطرناک هستند ها!!! باید یه فکری به حال درمانشون بکنیم.
دوشنبه 6 خرداد 1387

zpirooz - آلمان - آخن
iranppp - آلمان - دوسلدورف شما چرا توی بلاد کفر موندی عزیز برو توی همون شرایط گل و بلبل لذت ببر
دوشنبه 6 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
بابا ژون امان از دوشت بدو ماتریال خوب!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 6 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
iranppp - آلمان - دوسلدورف
اساس مقایسه ای که کردید اشتباه است. زندان گوانتانامو جای تروریست های القاعده و شبه نظامیان است. مگر اسفندیاری و قطبی تروریست بودند؟ مقایسه شما به این معناست که چون شکنجه گاه گوانتانامو هست پس کار رژیم اسلامی هم درست است و شما انرا تایید می کنید.
احمدی نژاد یک روان پریش است که کشور را به جنگ خواهد کشاند. کسی که به امام زمان معتقد باشد باید در سلامت عقل او تردید کرد.
دوشنبه 6 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
پیشنهاد میکنم از عربها همین سوال را بکنید
در نظر انها او یه قهرمان واقعیه علل خصوص بعد از جنگ حزب الله با اسراییل
ولی خداییش هیچ جای دنیا این یهودی ها رو دوست ندارن
دوشنبه 6 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
من خودم نه دین دارم نه معتقد به بچه 5 ساله گم شده ته چاه!!!بدون اینکه بخوام احمدی نژاد رو با قهر مان های ملی قیاس کنم اما داشتن اعتقاد مذهبی دلیل روانپریشی نیست چر که قهرمانهای ملی ما مصدق وفاطمی وپسیان ورئیسعلی افراد «به شدت »مذهبی بودن.
دوشنبه 6 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
شاد کی-کو-کجا ثابت شده همه کسانی که تو گوانتانامو هستن تروریستن.سازمان ملل ویونیسف میگن غیر قانونیه.چرا هرکی سیاست آمریکا رو بهش انتقاد کنه سریع می شه طرفدار آخوندها؟یکی که خودش جنایتکاره حق نداره از جنایت دیگری انتقاد کنه.«ماندلا» اعتراض کنه یک چیزی ولی آمریکائی جماعت....زی پیروز نمی دونستم بلاد کفر میراث باباته که باید برای اینجا موندن به تو توضیح بدم.اگه جنایت های آمریکا رو تائید کنم توو هیروشیما و ویتنام و از بین بردن «اشتباهی»یک روستا در مرز افغانستان وپاکستان و ابوغریب و.....اونوقت بابات اجازه می ده بمونم؟
دوشنبه 6 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
iranppp - آلمان - دوسلدورف
احمدی نژاد قهرمان ملی نیست ابزار امپریالیسم عرب و اسلام است. تنها چیزیکه نمی شناسد ایراندوستی ست. اعتقاد به مذهب با بکار گیری ابزاری مذهب فرق می کند. کسی که ادعای ارتباط با امام زمان را دارد روان پریش است یا حقه باز!
دوشنبه 6 خرداد 1387

irani59 - ایران - تهران
شاد-فرانسه-نیس
من به احمدی نژاد و گوانتانامو کاری ندارم ولی خیلی برات متاسفم که مراقب نیستی چی میگی و با این گفتارت به خیلی از هموطنات توهین میکنی. فقط سطحی نگرها با اینگونه اظهار نظر کردن اعتقادات بخش زیادی از انسانها رو به خاطر عملکرد غلط یک به قول شما روانپریش زیر سوال میبرند.اولین چیزی که در یک نظام دموکراسی باید مردم یاد بگیرن احترام گذاشتن به عقاید یکدیگر هست و چون هنوز ما این رو بلد نیستیم پس حقمونه که اینا هم بالا سرمون باشن.بین تو و اون بسیجی که جوون مردم رو تو راهپیمایی اعتراض آمیز زیر کتک میگیره هیچ فرقی نیست چون هر دو تحمل عقاید دیگران رو ندارید و با توهین به اونها نظر خودتون رو ابراز میکنید. حالا یکی با زبون و یکی با چماق.
دوشنبه 6 خرداد 1387

siamak 65 - المان - وپرتال
بابا این دوست عزیزمان از دوسلدورف را راحتش بگذارید.ایشان دچار یک مرض مختص به دوران بعد از انقلاب هستند.همان شستشوی مغزی که البته اگر چیزی بعد از شستشو همچنان باقی مانده باشد.البته فرق ایشان با بقیه هم کیشان خود در این است که ایشان جرات اعتراف به وابستگی به ان از ما بهتران را ندارند.حال این وابستگی مالی باشد یا سیاسی یا عقیدتی.به امید ازادی ایران از دست این متحجرین.
دوشنبه 6 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
احمقی نژاد است.مر تیکه آنقدر احمق است که فکر میکند ملت ایران او را نشناخته است چه رسد به سیاستمداران جهان و دنیای سیاسیون!!! واقعا دیوانه است!!!!!!
دوشنبه 6 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
اقای پاتریک کلاوسن .
ممکن است که اقای احمدی نژاد درک درستی از معنی واقعی ابرقدرت را ندارد.اما فکر نمیکنید شما هم درک درستی از معنی واقعی دفاع از وطن در ایران را ندارید.ایران در جنگ عراق دستخالی ثابت کرد که میتواند.
اما امریکا با این همه دک وپز در ویتنام شکست خورد درعراق افتضاح ببار اورد و در افغانستان هم کم اورده. اخه امریکا در کدام جنگ مسلحانه اش پیروز شده که شما تو هم برت داشته که در مقابل ایران 70 میلیونی امروز میتوانید پیروز شوید.
زنده باد ایران.
اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
از ان به که کشور به دشمن دهیم
دوشنبه 6 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
irani59 - ایران - تهران
کاملا باهات موافقم
دوشنبه 6 خرداد 1387

گربه ای پرنده خواه - فرانسه - لیون
آقای پاتریک کلاوسن حالا به فرض که درست شما چرا این قدر جوش میاری؟ نکنه محمود ذلتان کرده؟ آخرش را خراب کردید برادر! یعنی اگر موازین حقوق بشری در ایران رعایت شود آن وقت ابرقدرت است دیگر؟ ایران چه بخواهید چه نه ابرقدرت منطقه ای است و خود آمریکا بود که بر این مطلب صحه گذاشت! حالا چرا‌ آتیش گرفته اید؟ راستی اگر منظورتان از 1میلیارد مسلمان اعراب است که چنان محمودپرست هستند آدم می ماند اگر ازش انتقاد کنی با دلیل و مدرک ثابت می کنند که بهترین رهبر دنیاست!
دوشنبه 6 خرداد 1387

ocean bird - ایران - ایران
احمدی نژاد از نوعی بیماری رنج می برد به نام ::::: گولزایمر :::::
نوعی بیماری است که فرد تصور می کند که دیگران را گول میزند در حالیکه خودش را فریب میدهد. این بیماری قابل درمان نبوده و تا هنگام مرگ بیمار را رنح میدهد.
دوشنبه 6 خرداد 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
احمدینژاد اگه عقل درست و حسابی داشت، اگه یه ذره در وجودش حس وطنپرستی بود، اگه شرف و دین و ایمان داشت، و اگه انسان بود...
اولا توی سخنرانیهاش در سطح بین الملل حرفهایی نمیزد که ما ایرانیها (حد اقل من به عنوان یک ایرانی) در برابر دیگران احساس شرم بکنیم! مثلا بگه تو ایران همجنسگرا نداریم! (حد اقل 10 تاش توی دبیرستان تو کلاس خود ما بود). هاله نور و نابودی کشور فلان و غیره بماند!!! (اونا رو من با چشم خودم شاهد نبودم!)
دوما برای به قدرت رسیدن وعده های تو خالی به ملت نمیداد؛ مثل احساس کردن قیمت نفت سر سفره هر ایرانی و یا طرز لباس پوشیدن جوانان و
غیره! (از خبرها پیداست که همش وعده های سرخرمن بوده برای فریب دادن ملت)
سوما کاری میکرد که آمارها نشون بده حداقل 50 درصد ملت از او راضی هستند. تو همین نظرات فقط دوست عزیزمون iranppp - آلمان - دوسلدورف به رییس جمهور بد و بیراه نگفتند! جالبه، همین دوستمون اشاره کرد همچین طرفدار ایشون هم نیست!
نتیجه گیری من اینه که احمدینژاد رییس جمهور لایقی نبوده و نیست!!!
دوشنبه 6 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
بابا من که مردم از خجالت صد رحمت به رفسنجانی و خاتمی اینقدر مارو ضایع نکردن
دوشنبه 6 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
irani59 - ایران - تهران
تو بهتره برای خودت متاسف باشی که فکر می کنی حقیقت توهین است. اعتقاد به چاه جمکران و مهدی غایب که از چاه بیرون می یاد خرافه پرستیه نه دینداری. سطحی نگر و متعصب کسانی هستند که از انتقاد اعمال خرافی شون وحشت دارند و مدام با بهانه توهین از واقعیت فرار می کنند. می خواستی بگی خیلی افکار عمیقی داری که کامنتهای تکراری می گذاری. بعضی ها که حرفی برای گفتن ندارند میان به بقیه گیر بدن مثل خودت. قبل از اینکه کامنت بگذاری فکر کن ببین امدی مثل بعضی از دوستات گیر توهین به مذهب بدی یا نه. تکراریه !!
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

سید علی خامنه ای - ایران - تهران
برادرا جمیعا صلوات
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

persia_64 - ایران - طهران
shad - فرانسه - نیس
با شما موافقم---------کسی که به امام زمان عقیده داره در سلامت عقلش باید تجدید نظر کرد
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
راستی علی تو اون 10 نفر رو خوب می شناختی؟تا چه حد؟کنجکاو شدم(زیاد جدی نگیر مزاح بود-دائی منم از مردهای پشمالو ونخراشیده خوشش میومد.اگه دعوتش میکردن به صرف پیتزا وهات داگ!!!نه نمی گفت!)
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
ایران 59 دمت گرم با این کامنتت چیزی رو گفتی که چندین ماهه می خوام بگم ولی نمی دونم چه جوری!!!علی از منچستر من گفتم که از آخوندها خوشم نمی آد.کی گفتم از مهندس واستاد دانشگاه رزمنده قانع به در آمد شرافتمندانه اش که از طرف مردم(هر چند دور دوم) به ریاست دولت برگزیده شده مخالفم.....هرگز هم قصد نه داشته و دارم همطراز مصدق وفاطمی و دیگر قهرمانان ملی معرفیش کنم.سیامک 65 من به ....میخندم اگه دوست عزیز یاوه گوئی مثل جنابعالی باشم.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

گربه ای پرنده خواه - فرانسه - لیون
چرا این جا هر کسی طرف مقابل رو نابود می کنی! هر کسی عقایدش برای خودش محترمه و شما نمی تونی بگی حرف من فقط درسته! یکی هست اصلا بسیجیه ولی کاری به کار مردم نداره یکی هم برعکس! ممکنه کسی باشه آقای احمدی نژادو قبول داشته باشه هیچ عیبی نداره هرچی باشه می گن 17000000 نفر بهش رای دادن. یکی هم قبولش نداره. تا تحمل عقاید متفاوت به وجود نیاد و جز حمله از هر طرف به یک دیگر ادامه داره و باعث توهین می شه نشان دهنده این است که جامعه علاقه ای به آزادی ندارد.
shad - فرانسه - نیس محض اطلاعتون بهتره بدونید که امام زمان در مکه ظهور می کنه نه چاه! و غیبت صغرایی به مدت 69 سال بوده (به استناد به منابع تاریخی)!
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
iranppp - آلمان - دوسلدورف موندم چه زجری میکشی تو بلاد کفر هر چند اخوندا بهت یاد دادن از زندگیت لذت ببری یک مشت ادم مثل تو با پول مردم مییان این طرف بعد سنگ یک مشت دزد و کثافت ادم های فاسد که دستشان به خون ایرانی الوده است و ناموس ملت را به حراج برا ی عربها پول مردم را برای کاره های تروریستی هدر میدن ادعای مدیریت دنیا رامیکنند
ادم باید تروریست باشه یا بی عقل که از تروریست ها حمایت کنه یک روانی یک تیر خلاص زن رییس کشور ایران شده با تقلب بعد یک عده احمق ازش حمایت میکنند متاسفم
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

soshians - ایران - تهران
بچه ها می گم این دکیو ولش کنین . iranppp رو بچسبین که واقعا از دکی جالبتره.از یه طرف می یاد پز گوشواره و دیسکو و مشروب خوردنشو می ده .ازیه طرف به آمریکا مخصوصا آلمان فحش می ده و میگه اونجا خیلی بهش بد می گذره.از همون طرف پیام عاشقانه برا آخوندا و دکی می فرسته. از یه طرف دیگه می گه از آخوندا خوشش نمی یاد...هر چی بهش می گیم دیارکفرو ول کن بیا وطنت گوش نمی ده.وقتی هم می پرسیم مزنه چقدره؟می گه رو تاکسی کار می کنه و از عرق جبینش می خوره.حالا شما پیدا کنید پرتقال فروش را.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

amirpersia - سوءد - استکهلم
از نظر من. جای شرمساری داره اگر اسم ایرانی رو روی امثل احمدی نژاد و حکومت وقت بگذاریم و به اونها ارزش انسانی بدیم. بسیار متاسفم از اینکه نسل قبل از من با یک تصمیم غلط و ناشی از جهالت و کم دانشی اینده ی همه ی ما رو نابود کردندو بیش از 4 میلیون اواره/از جمله خودشون/ تحویل دیار غربت دادند. این هم عاقبت بی فکری/ ساده اندیشی و پیروی از یکسری به ظاهر روشنفکر مذهبی که جاده را برای اینها صاف کردند.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
گربه ای پرنده خواه - فرانسه - لیون
ممنون از تو ضیحتون . در چاه جمکران یا مکه فرقی نمی کند. من در انتظار ظهور کسی به سر نمی برم و اعتقادی به مساله غیبت مهدی ندارم.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
سوشیانس عزیز-ممنون از اظهار لطفت.من هرگز به آلمان فحش نداده ونمی دم(...نبند)کشور دوممه.زنم آلمانیه و بچه ام نیمه آلمانی.تقریبا نصف عمرم هم اینجا بودم(پس معلومه بقیه حرفهات هم که گفتی یاوه است).در ضمن عزیز من-من بهترین سالهای عمرم رو اینجا صرف درس وکار و...کردم تا به امکانات پایه زندگی دست پیدا کردم.نمی تونم بگم گور بابای 13 سال زحمت چون سوشیانس می گه....آدم عاقل همچی ....می خوره؟ضمنا (با اینکه من بی دین وبی خدا ترین آدمم)اگه بیای کلن-دویسبورگ-برلین میبینی مسلمونها واسه خودش برو وبیائی دارن و همچی دیار کفر هم نیست.
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
soshians-ایران-تهران.سلام عزیز .تمام عزیزان این پی پی دوسلدورف را با کامنتهاش که نه منطق و نه ادب و نه حتی بویی از وطن پرستی و یا حتی خط و مشی اندیشه ای و .... داشته باشد میشناسند.بنده بعنوان یک ایرانی که بهر حال سن و سالی دارم و شاید کمی تجربه و دنیا را بیشتر از این پسر جوان تجربه کرده ام یک بار سعی کردم ایشان را به حقیقت و واقعیتهای اجتماعی کشور و مشکلات ملت آشنا کنم .میدانی چه جواب میداد.از گوشواره گرفته تا قر دادن و ..... خوب چه میشود گفت.من نه تنها ایشان را مثل فرزندم میدانم و برایش آرزوی سلامتی و پزیرفتن حق و بیدار شدن وجدانش میکنم . برای همه هموطنان خدا گواه است دعای خیر و آگاه شدن و درک حق از جور ستم و جنایات و دزدیها که به ملت روا میشود را میکنم.امید وارم همه با راهنمایی های یکدیگر و اتحاد و همد لی ودعای خیر برای یکدیگر موفق بز ظلمی که به ملت میشود گردیم.زنده باشید انشاالله.دوستان میدانند که ظلم پا بر جا نمیماند و حق همیشه پیروز است.
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

aytak - ایران - تبریز
وای که چقدر رییس جمهور مشهوری داریم همه کم کم دارن ازش می ترسن حتی سخنان این آقا ناشی از ترس و ارضای حسش هستش
راستی ما به کمک بسیجیان دلاور مرکز امر به معروف رو در اروپا دایر خواهیم کرد
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

soshians - ایران - تهران
iranppp عزیز به آلمانیها بد و بیراه گفتی.خوب هم گفتی.اینجا نه ولی قبلا گفتی.خودت می دونی منم حافظم خوبه.حالا لازم نیست اعتراف کنی آبروت بره.
بعدشم آفرین.داری کم کم یاد می گیری وقتی زنت المانیه.بچت نصف آلمانیه.13 سال به قول خودت اونجا زندگی کردیو از دست همین آلمانیا زندگیتو ساختی خوب نیست اینقدر پشت سرشون بدوبیراه بگی.
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

shad - فرانسه - نیس
aytak - ایران - تبریز
و بعد هم بقیه عمر را در زندانهای اروپا به سر خواهید برد و وقتی بیای بیرون از رژیم اسلامی خبری نیست. عجب هوشی حتما با بقیه مزدوران این مرکز رو دایر کنید!
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
parviz1 - انگلستان - کترینگ
اقا پرویز من نظرات شما راهمیشه می خونم خدا شما را هم برای خانواده اتان حفظ کنه واقعا خیلی مهربان هستین دوست دارم بهتون بگم عمو پرویز برا ی این که عمو من اسم اش پرویز است کمی عقاید ش مثل شماست زنده باشین
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
پرویز خان.لطف دارید.اگر جسارت و تند خوئی بوده به حساب طبیعت من بگذارید.شما بزرگ ما هستید.اما توقع نداشته باشید به احترام سنتان از افکار و عقایدم عقب نشینی کرده و اظهارات وعقاید شما را درباره خاندان فاسد وخائن پهلوی و مقاصد جهانخوران درباره وطنم-خاکم-سرزمینم بپذیرم.قبلا هم عرض کردم«ماندلا»یی یا« گاندی»یی بیفته جلو نامرد عالمم حمایتش نکنم.
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

iranppp - آلمان - دوسلدورف
پرویز خان «سعی شما برای آشنا کردن با حقایق و واقعیات اجتماعی کشور»صرفا وصرفا متهم کردن من به«حجره نشینی حوزه علمیه ودیدن دنیا از دریچه ای تنگ» بود-لذا من ناچار به توضیحی مختصر راجع به دیده ها وشنیده ها و کرده هایم(که صد البته منجر به ارتقا مقام وجایگاهم نشده)شدم.
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.