انفجار کارخانه در ایران شماری کشته و زخمی داد

انفجار کارخانه در ایران شماری کشته و زخمی داد

انفجار در یک ناحیه صنعتی در نزدیکی شازند روی داد
چندین نفر در اثر وقوع انفجار در چند واحد صنعتی در استان مرکزی کشته و زخمی شده اند اما در مورد آمار قربانیان این حادثه گزارشهای متفاوتی مخابره شده است.

براساس گزارش های رسیده از ایران، روز یکشنبه حدود ساعت 4 بعد از ظهر به وقت محلی، در کارخانه تولیدی کیمیاگستران سپهر، واقع در ناحیه صنعتی شهید بابایی واقع در پانزده کیلومتری شهرستان شازند در استان مرکزی، انفجار شدیدی روی داد و باعث آتش سوزی شد.

بامداد روز دوشنبه، 26 مه (6 خرداد) خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - گزارش کرد که سی کشته و سی هفت زخمی از محل انفجار بیرون آورده شده اند.

در مقابل، خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - به نقل از منابع اورژانس کشور، شمار کشته شدگان را بیست و یک و شمار زخمی های حادثه را چهل و چهار نفر گزارش کرده است.

در اثر این انفجار، کارخانه کمیاگستران سپه و همچنین کارخانه کیمیاگران امروز، در مجاورت آن، دستخوش انفجار و آتش سوزی شدند.

گزارش های رسیده از محل حاکی از آن است که این دو واحد تولیدی کاملا ویران شده اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا تا ساعات اولیه بامداد روز دوشنبه سی کشته و سی و هفت زخمی از محل حادثه بیرون آورده شده اند اما خبرگزاری ایسنا شمار کشته شدگان را نوزده نفر و شمار زخمیها را چهل و دو تن گزارش کرده است

به گفته خبرگزاری های داخلی ایران در این حادثه، به تاسیسات واقع در محدوده شعاع پانصد متری محل انفجار نیز خسارات سنگینی وارد آمده و تعدادی خودرو نیز منهدم شده یا به شدت آسیب دیده است.

شاهدان عینی گفته اند که پس از انفجار اول و وقوع آتش سوزی، صدای دست کم چهار انفجار دیگر نیز شنیده شد که ظاهرا ناشی از سرایت آتش به مخزن های حاوی سوخت یا مواد شیمیایی آتشزا در محل بوده است.

خبرگزاری ایرنا گزارش کرده است که شدت انفجار در کارخانه کیمیاگستران سپهر به حدی بود که در اثر آن، یک مخزن حاوی مواد شیمیایی به کارخانه کیمیاگران امروز در فاصله شصت متری انفجار اول پرتاب و در آن محل منفجر شد.

کارخانه کیمیاگران امروز از واحدهای تولیدی پایین دستی پتروشیمی است که بهره برداری از آن سال گذشته آغاز شد.

منابع موثق گفته اند که در زمان وقوع حادثه، حدود هشتاد نفر در این محل مشغول به کار بودند و احتمال افزایش آمار قربانیان حادثه منتفی نیست.

زخمی های حادثه به بیمارستان های اراک انتقال یافته اند و منابع بیمارستانی گفته اند که تعدادی از آنان دچار بین 70 تا 100 درصد سوختگی شده اند.

حال برخی از زخمی های این انفجار وخیم گزارش شده و تعدادی از آنان به بیمارستان های تهران انتقال یافته اند.

در مورد علت حادثه اطلاعیه رسمی انتشار نیافته اما خبرگزاری فارس به نقل از فرماندار شهرستان شازند بی احتیاطی یکی از کارگران هنگام جوشکاری یکی از مخازن حاوی مواد شیمیایی را عامل وقوع انفجار اول گزارش کرده است.

parviz1 - انگلستان - کترینگ
بسیار خبر تاسف باری است .به بازماندگان خانواده های عزیزان تسلیت عرض میکنم.
دوشنبه 6 خرداد 1387

ali_shervin61 - ایران - اندیمشک
دیشب این خبروازشبکه دو(اخبار22:30)درقسمت اخبارکوتاه شنیدم!!!!!!!!
دوشنبه 6 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
خیلی خبر دردناکی بود خدا به بازماندگانشون صبر بده.
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.