واکنش تند افغانستان به سخنان احمدی نژاد: او دلسوز افغان ها نیست

واکنش تند افغانستان به سخنان احمدی نژاد: او دلسوز افغان ها نیست،

 به دنبال منافع خود است

یوسف نورستانی، معاون وزیر دفاع افغانستان گفت: سخنان رییس جمهور ایران، مداخله در امور افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری انتخاب، وی در واکنش تندی نسبت به سخنان محمود احمدی نژاد رریس جمهور ایران در باره حضور نیروهای خارجی در این کشور گفت: «این سخنان آقای احمدی نژاد مغرضانه بوده است.»

یوسف نورستانی، معاون وزیر دفاع افغانستان افزود: «احمدی نژاد می خواهد که مشکلی برای آمریکایی ها در افغانستان ایجاد کند. سیاست وی در قبال آمریکایی برای دلسوزی به افغان ها نیست که مثلا چرا پسر بچه های افغان در بمباران های نیروهای آمریکایی کشته می شوند. بلکه او نیات خود را دارد!»

این نخستین واکنش یک مقام ارشد نظامی افغان به سخنان رییس جمهوری ایران است که هفته گذشته در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان گفته بود: «باید یک چارچوب زمانی برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان تعیین شود.»

هفته گذشته احمدی نژاد در دیدارش با کای آیده، نماینده ویژه سازمان ملل در افغانستان در تهران گفته بود که مسئله خروج نیروهای خارجی برای ثبات افغانستان باید جدی گرفته شود.

اظهارات رییس جمهوری اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در مطبوعات داخلی افغانستان داشته و اکثر روزنامه ها، چنین اظهاراتی را «مداخله در امور افغانستان» خوانده اند.

mehrnoosh - ایران - اهواز
اینم یکی دیگه از اقوامی که در ایران سالها خوردند وخوابیدند وحالا برایمان دم دآوردند.اینم ازافغانی ها .
دوشنبه 6 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
اونا هم دیگه واسه ما شاخ شدن . ببین چقدر بی اعتبار شدیم.
دوشنبه 6 خرداد 1387

سید علی خامنه ای - ایران - تهران
به به چقدر خوش تیپه
چه نگاه نافذی
دوشنبه 6 خرداد 1387

shekamo - نورو/ - اوسلو
زرشک ..
نمیدوستم احمدی باید دل سوز افغان ها باشه
این کوتولهه دل سوز کشور خودشم نیست
دوشنبه 6 خرداد 1387

maryam97 - مالزی - پنانگ
همه باید حالشو بگیرن .اینا هم خوب شناختنش این مردک تا نوک دماغشو بیشتر نمی تونه ببینه اون وقت همه جا نخود آشه.
دوشنبه 6 خرداد 1387

naslesookhteh - ایران - تهران
از بس فضوله.
جای این کارها یه کم به درد ملت خودمون برسی میمیری؟
دوشنبه 6 خرداد 1387

parinaz87 - المان - کلن
بابا ای ول اگر این افغانها باهوش و با شعور باشند میفهمند سلام گرگ بی طمع نیست احمدی نژاد را افغانی ها شناختند اما بعضی ایرانی های نه!!؟؟
احمقی خود شیرین تو به مردم چکار داری برو کشورت را درست کن
دوشنبه 6 خرداد 1387

Mahsa_46 - ایران - تهران
حالا بیا و خوبی کن ،
آقای احمدی نژاد خیلی لطف می کنن که به فکر افغان ها هستن
چه بدشونم میاد،من به جای آقای احمدی نژاد بودم محل بهشون نمی ذاشتم
هر چی سرشون بیاد حقشونه........
دوشنبه 6 خرداد 1387

zpirooz - آلمان - آخن
باید به این آقا گفت: او دلسوز ایرانیها هم نیست
دوشنبه 6 خرداد 1387

Mahrad - ارمنستان - یروان
مرگ بر افغانی!
دوشنبه 6 خرداد 1387

javadremix - ایران - تهران
از کی تا حالا یوسف نورستانی، معاون وزیر دفاع افغانستان شده افغانستان افغانستان خودش سخنگو داره از فردا عمه منم یه حرفی بزنه میشه ایران دیگه با تشکر از ایرانیان که رپیس مملکت ما را احمق خطاب میکنند
دوشنبه 6 خرداد 1387

khorshid12 - ایران تازی شده - تازی آباد
این افغانها خیلی پر رو
کلاش
حقه باز هستند
البته نه که از احمدی ژاد طرفداری کنم
ولی خواستم شما را با افغانهای مغولی آشنا کنم
فقط بهشون رو ندین
راستی در
یزد دخترانشون را به این افغانها میدن
گفتم شما هم بدونید من واقعا تعجب میکنم چطور میتونن دخترانشون را به این افغانها میدن
دوشنبه 6 خرداد 1387

bagdagulan - ایران - تبریز
این برادر افغانی با پول آمریکا تطمیع شده سایر برادران می دانند که ایران افغانستان اسلامی را می خواهد ولا غیر در ضمن من هیچ وابستگی با دولت ندارم و به وقتش انتقاد هم میکنم ولی منصفانه نه با فحش و ناسزا.
دوشنبه 6 خرداد 1387

pouriya - ایران - شیراز
این جرثومه دلش به حال زار ملت خودش نمیسوزد چه برسد به حال افغانستان.
دوشنبه 6 خرداد 1387

mehdijapan - ژاپن - توکیو
دنیا شده خراب موشامیخورن شراب. دیگه ایران اگر بد باشه هم برائ کشورهایئ امثال افغانستان خوب بود والله.
دوشنبه 6 خرداد 1387

8036 - ایران - اصفهان
با سلام : آی احمدی دیگر حنات برای همسایه های ایران رنگی ندارد همان اول هم رنگ نداشت برای اینکه باج میدادی حالا توبره پر شده فقط برای ( بعضی ) از مردم حنات رنگ داره
دوشنبه 6 خرداد 1387

miky - انگلیس - لندن
افغانها حق شان است توسری خور امریکا یی ها باشند .جون چیزی حالیشان یست یعنی نمیفهمند.
دوشنبه 6 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
صدای افعانها هم در امد.از این احمقی نژاد.اخه با افعانستان چه گار دارد شاید می خواهد قیمت تریاک را پاین بیاورد.
دوشنبه 6 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
دوستان گرامی اشتباه نکنید ملت افغان بسیار باهوش هستند.با این کارشون در حقیقت آتشیکه این مرتیکه میخواست تو افغانستان روشن کنه را فورا خاموش کردن!!!مگر ما دلمون میخواد که کسی تو امور کشور ما دخالت داشته باشه!!تازه اونم با این کارنامه ننگین و سیاهی که خودشون دارن!!!خوب حق دارن اگر راست میگن کشور خودمون را آباد کنند و همش سرک تو کشور های دیگه نکشند!!!!!! افغانها اون همه مشکلاتی که دارن پیشکش خودشون اجازه بدن دولت خودشون اگر ازما کمی خواست اون یک امری جداگانه است. اما واقعا شرایط ملت و کشور ما آنست که دولت میگوید و قصد کمک دارد!!!اگر خدمت گذار است اول به ملت و کشور خودمان برسد!!! تمام دنیا آگاه است که اوضاع ایران چقدر اسفبار است!!!
دوشنبه 6 خرداد 1387

jb5018 - سوئد - لولو
مردم افغانستان خسته شدند از این همه سال جنگ و خونریزی.
الان افغانستان داره یک ذره جون میگیره و میخواد دوباره جنگی شروع نشود. یادتان نرود که همین افغان ها بودند که شوروی را بیچاره کردند.حالا این احمدی میگه امریکایی ها باید از افغانستان خارج بشوند تا دوباره طالبان برگردند و مردم را قتل عام کنند.
در ضمن همین افغانستان 100 سال قبل اسمش خراسان بود و یکی از استان های ایران و زادگاه مولانا
دوشنبه 6 خرداد 1387

hamid666 - یک جای دور - خیلی دور
شما ایرانی ها هر چی سرتون بیاد حقتون هست. می دانید چرا؟؟ همه تون را جمع نمی بندم. اما چون نژاد پرست و فاقد شعور هستید. دو تا مقام سیاسی که جفت شان یک روده راست تو شکم شان نیست. امدند دو تا چیز گفتند. حالا توجه کنید به مردم با فرهنگ و تمدن ........یکی میگه مرگ بر افغانی. یکی میگه یک عمر تو کشور مون خوردند و خوابیدند؟؟؟ (ارث بابای تو را خوردیم یا پول نفت تان را؟؟؟ ) خورشید هم که خودش را معرفی کرده که از تازی اباد هست. حالا امده به ما میگه مغول. نمی خواهد به گذشته نگاه کنید دوستان ایرانی من. به حال نگاه کنید. و از خود سوال کنید. کدام ملت و کشور شما ایرانی ها را تحویل می گیرد؟؟؟ هیچ کس. می دانید چرا؟؟؟ چون شما فکر می کنید کل دنیا ابله و کودن هستید. و شما ایرانیان برتر و فرزندان کوروش کبیر ....از خواب خرگوشی بیدار شوید. و فقط یک خرده شعور و فهم خود را بالا ببرید.
دوشنبه 6 خرداد 1387

farid tanha - دانمارک - کپنهاگ
واقعا شما ایرانیها فرهنگ و شعور خودتون را نشان دادید. با این جملاتی که نوشتید شما خودتون هم نمیدونید چی کار میکنید حقتون هست که هیچ جای دنیا شما را آدم حساب نکنند لیاقت ندارید بیشتر از این به خاطر حرف یه سیاستمدار به تمام ملت افغانستان بدو بیراه گفتید فکر میکنید زورتون زیاد این چیزا را مینویسید شما اگه مردید یه حالی به فکر خودتون با این رپیس جمهور خوش تیپتان بکنید
دوشنبه 6 خرداد 1387

hamidnice - ایران - مشهد
به نظرم دو تا همسایه باید بیشتر با هم کنار بیان تا یک کشور بیگانه .
دوشنبه 6 خرداد 1387

Mones Boy - هلند - امستردام
مرگ بر هفت پشتت.....(Mahrad - ارمنستان - یروان )
پر رو تو و امثال... هستین .کلاش ....هستن.
حقه باز .......ت بودن و .......(khorshid12 - ایران تازی شده - تازی آباد) نفهم .....(miky - انگلیس - لندن )
ادم که نیستین ..... از ایران عزیزت بیا بیرون ببین که کسی تره هم واستون خرد نمیکنه .سرت تو ابخورته از دنیا بی خبری.همین اخوندا باید ادمتون کنن ( خدا خر را شناخت و بهش شاخ نداد) شرمنده اقایون و خانوم های محترم منظورم با این چند تا حیف نون بود.
دوشنبه 6 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
دوستان اینهم جوابتون که hamid666 - یک جای دور - خیلی دور
به شما داده
حالا برید به احمدی نژاد رای بدید تا اینطوری یه حیوان مزخرف این حرفها رو بزنه
مردک مزخرف تو برو مواظب ناموست باش تا به خاطر پول نفروشنش
دلت به حال مردم ایران نسوزه
این دوستمون درست میگه شما مغولید اینم لباستونه که یه پتو میندازید دوشتون و....
پس غلط اضافی نکن
دوشنبه 6 خرداد 1387

8036 - ایران - اصفهان
با سلام : آی ( دانمارک - کپنهاک ) مواظب حرفهای خودت باش به ایران و ایرانی توهین نکنی ایران فرهنگ ( 3000 ) ساله دارد مشکل شما ( 30 ) ساله است آن هم ( جمهوری اسلامی )
دوشنبه 6 خرداد 1387

atig - آلمان - اسپل >پ
سلام
هر کس به یک ملت توهین میکند خود نشان میدهد از چه قماشی است و چگونه فکر میکند لطفا به ادمها احترام بگذارید چون اینگونه به خود احترام میگذارید زنده باد ملت افغانستان وایران (خراسان)
دوشنبه 6 خرداد 1387

iranking - المان - مونیخ
دوستان عزیز من یه ایرونی کاملا متعصبم ولی کمی منطقی باشیم همه افغانیا مثل ما ایرونیا اسیر دست حاکمان نادون خودشون بوده و حتی میشه گفت هنوز هستند ! مثل خود ما ! هنوز از چاله طالبان در نیومدند کسانی تو فکر اینند که این مردم ظلم دیده رو به چاله تعصبات غیر منطقی دیگری بکشونند .....ما خیلی هنر کنیم بتونیم خودمون رو از ورطه حماقت حاکمین خودمون در بیاریم ...اگه افغانی نگون بختی که پس از سالها میخواد کمی رنگ زندگی رو و زنده بودن رو ببینه ما نباست با مداخله خودمون و حرفامون موجب نگرانی این مردم رنج دیده بشیم ...ضمنا افغانی ها تو ایران با کار و تلاش زندگی خودشون رو چرخوندند و کارایی که اونا کردند موجب بیکاری ماها نشد کمی منصف باشیم خوبه ..اگر هم جرمی انجام دادند به نسبت جمعیتشون مثل میزان جرم خود ما ایرانی ها بود .....
دوشنبه 6 خرداد 1387

گربه ای پرنده خواه - فرانسه - لیون
واقعا جای تاسفه که کسانی باشند به افغان های عزیز توهین کنند! اما افغان های عزیز بدانند که این طرز پاسخگویی بدتر است. چرا جمع می بندید؟ شما که یک دولت اشغالی دارید و چشمتان به جیب بیگانگان است و سی سال گذشته را جز فغان و جنگ ندیدید لطفا چشمانتان را باز کنید! معاون وزیر دفاعتان هم لابد از زیر مجموعه ناتوست. سگ احمدی نژاد می ازره به اینکه آدم سی سال جنگ و ویرانی ببینه و کشورش در اشغال باشه و گدای کنفرانس پاریس باشه. حکومت فعلی هرچه بد باشد از وضع شما بهتر است. اگر فکر کردید کشورتان شناخته شده است به خاطر همین جنگ هاست! ایران ما شانس دارد که در این آشوب پشت مرزها (افغانستان و عراق و پاکستان) به سلامت به سر می برد! صد رحمت به محمود تا دولت دست نشانده آمریکا!
دوشنبه 6 خرداد 1387

ali13 - سوئد - استکهلم
دوستان بجای توهین کردن به همدیگر به فکر نجات کشور باشید که روزگاری تمام قدرتهای دنیا سر تعطیم در برابرش فرود می اوردند. کشوری که اسم مشاهیرش هنوز هم ورد زبان تمام عالم است. اگر این تفرقه ها نبود امروز ما بودیم که بر دنیااقائی میکردیم.
درود بر تمام فارسی زبانان عزیز
دوشنبه 6 خرداد 1387

MAHtab80 - کانادا - ونکوور
به نظر من این افغانی ها خودشون باعث میشن که این طوری مسخره بشن . یه ذره اگه سعی کنن از جهالتی که توش هستن بیرون بیان بقیه هم دیگه بهشون توهین نمیکنن. مثلا یه روز یه افغانی به من میخواست فخر بفروشه گفتش که الان افغانستان خیلی پیشرفت کرده .گفتم ااا چی شده مثلا. گفتش که الان تو افغانستان دخترا دامن کوتاه میپوشن یا ما الان استار باکس داریم..........!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
عجب پررو هستن این افغانی ها به خدا! اگر ارث بابای منو نخوردین پس مال کیو خوردین؟ معلومه که هیچ دولتی دلسوز دولت دیگه نیست ولی مردمی که این همه سال تو این مملکت خوردندو خوابیدندو همین یه ذره امکان کار ایرانیها راهم گرفتند نباید یه تکونی به خودشون بدن تا لااقل قدر شناسیشونو به مردم ایران نشون بدن؟ اصلا حالا که دیگه آمریکایی شدین وضعتونم که توپ شده پس چرا دیگه بر نمیگردین وطن عزیزتون؟ غیراز اینه که بهتون خوش گذشته ؟ کجای دنیا دیگه اینجوری میتونین پررویی کنین؟واقعا که!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟هر که به ما نری...بود به خدا کلاغ ...دریده بود.هر ملتی اومدن خوردن چاپیدن رفتن .نگفتن دستتون درد نکنه!؟ به خدا از ماست که برماست. جون به جونمون کنن غریبه پرست ومهمون نوازیم و دلسوز.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

tnt20 - لهستان - ورشو
من واقعا هر روز بیشتر شرمنده می شم.
شما چرا اینقدر بی فرهنگ و بی ادب تشریف دارید اگه چند تا مهاجر تو کشور ما زندگی می کنند ماهم داریم تو کشور مردم زندگی می کنیم انسان هستند و ماروهم بعنوان یه انسان می بینند
مهرنوش جان که میگی اینها توکشور ما خوردند وخوابیدند تو روت می شه این حرفو بزنی امکان کار رو گرفتند کاری که یک جوون افغانی تو ایران انجام می ده من تو کشور خودم انجام ندادم.
این احمدی نژاد رو شما هنوز نشناختید که میخواد همچنان بمبهای ساخته خودشه به طالبان بفروشه و چند تا گروه تروریست سنی رو حمایت کنه.
شما رو هم گذاشته توکف که خودتون نامتون رو بد کنید.
از ما گفتن بود.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

tamanna - سوید - استکهلم
مردم ایران مردم بسیار تحصیل کرده ای هستند مردمی زحمتکش و مهربان که اینهمه سال به افغانها خدمت کرده اند که افغانها در کشورشان خوردند وخوابیدند! که بر همه جهان واضح شده.
اما شما به متن توجه کنید گفته شده که احمدی نژاد دلسوز افغانستان نیست بلکه نیات خود را دارد.آیا این جمله توهینی دارد؟
آیا در سیاست شما دلسوزی می بینید؟برای ملت خودتان دلسوزی می بینید این رییس جمهور حاضر شد بخاطر فقری که جامعه تحمل می کند و بدبختی مردم که همه اش بخاطر تحریم های بین المللی است از حرفهای بیجا وتوهین هایش به دیگر کشورها دست بردارد؟
چرا شما بخاطر یک حقیقت که بزبان آورده شده اینهمه پرخاش کردید؟کمی منطقی ببینید.
مگر نه اینکه سلاحهای ایرانی در افغانستان ایجاد ناامنی می کند.مگر نه اینکه احمد شاه مسعود را ایران بعنوان قهرمان ملی حتی بیشتر از افغانستان پذیرفته و هنوز حزبش راحمایت می کند مگر نه اینکه ایران در سیاست افغانستان دخالت دارد.
لطفا این پیام رو نمایش بدید تا بازهم دوستان ایرانی من توهین هایشان را نثار من کنند.
کاش روزی شما هم این مهربانی ها رو از سوی ما دریافت کنید...
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

brad pitt - ایران - کرج
این احمق دلسوز کی هست که دلسوز افغانا باشه؟
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

bijana - المان - هانوفر
مثل اینکه اقای یوسف نورستانی، معاون وزیر دفاع افغانستان از ایران تقاضای پناهندگی کرده تا بتونه در یکی از برجهای تهران فعلگی کنه ولی درخواست ایشان رد شده بخاطر همین هم ایشان دلگیر است وعصبانی.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

Huria - دانمارک - کبنهاگ
افغانیهای عزیز خودتونو اصلا ناراحت نکنین متاسفانه جمع کثیری از این جماعت گمراه و کم ادب ایرانی که توهین و فحاشی به علی الخصوص اعراب رو پیشینه زند گی کم محتواشون کردن از عقده خود کم بینی رنج می برند. اگه اون الفاظ رکیکی که به اعراب نثار می شه از سایت حذف کنند. شاهد درصد ناچیزی از نظرات خواهیم بود. من که به این نتیجه تلخ رسیدم که زین کردن یک اسب چموش زیبای عربی از بحث کردن با یک عجم خودستا و خود پرست به مراتب اسانترست. کسانز که دبی رفتند میدانند چه جمعیت عظیمی از ایرانیها در ابن شهر با شکوه عربی به کسب مشغولند ولی هموطنان همینها و شاید خودشان به سادگی منکر فضل این بزرگمردان عرب می شوند و زبان ناپاک خودرا با فحاشی به این عزیزان ناپاکتر میگردانند.کلا منطق این گمراهان صفر مطلق است یکجا میگویند 1400 سالست زیر سلطه اعرابیم جای دیگر می گویند قبل از انقلابشان همه چیز عالی بود. من عربم به عربی بودنم افتخار می کنم و به برج عرب که قسمتی از ابهت ما اعراب را به جهان امروزی و اینده نشان می دهد. پس نژاد پرستان بنگارید عقده ها را بیرون بریزید و سردمداران جداندر جد ایرانیتان را به ما منسوب نکنید که از کوزه همان برون تراود که دروست. چرا که شما همانند انها می خواهید نعوذ باالله نقش خدا را بر زمین بازی کنید و مدام شعار مرگ بر تو زنده باد من را سر میدهید.گفتنیها زیاد است اما مشغله زندگ بیشتر. حرف اخر اینست که توهین کردن کار ساده ایست وسخن سنجی ده گفتن خیر اما هر دو نمایشگر تربیت هستند. به هر حال دشنام دادن زیبنده هیچ ملتی نیست و از ملت دشنام خورده چیزی کسر نمی شود چه بسا قدر ان قوم در چشم واقعبینان بیشتر گردد.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
مگه یادتون رفته همین ها ریختن تو سفارت ایران و همشونو کشتن او افعانستان
...
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

ARTEMIS-SW - سوئد - مالمو
Mahsa_46 - ایران - تهران
تا ابله در ایران هست نه ملا.نه عنتری نژاد در نمیماند.
اول خمینی...در امور عراق دخالت کرد صدام دیوانه را به جان ایرانی انداخت.حالا این عنتر به ایران که گند زده هر روز اعدام این گوشه ان گوشه ی ایران بلا زده .انوقت تعدادی مزدور کثیف ملا به جای درک شرایط ایران مثل اربابشان ملا.. به فضولی در باره ی افغانستان پرداخته وتوهین به افغانی.. اگر شجاع و انسانید به ایران بپردازید.مسائل افغان مربوط به انهاست....فضولی موقوف. و مرگ بر ملا ودینش.
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

hamid666 - یک جای دور - خیلی دور
من از بعضی از دوستان ایرانی واقعا معذرت می خوام. اما بدانید که جواب کلوخ سنگ هست. و اگر به نظرات نگاه کنید شما شروع به فحاشی و توهین به ملت افغان کردید.نه به وزیر دفاع. دیگه جواب کسی را نمی دم. پس بعد از نظر اول دوم من زیادی قاطی نکنید.این چیز هایی را هم گفتم حقیقت تلخ هست.که باید پذیرا باشید.و از توهین به عرب و افغان و امریکا و.... خود داری کنید.چون خود شما تافته ای جدا بافته نیستید.
Huria - دانمارک - کبنهاگ
موافقم دوست عزیز عرب من.
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

علیرضا اراک بزرگ - ایران - اراک
احمقها احمقی نژاد بفکر هموطنانش که همه چیزش را از آنها دارد نیست بعد می خواهد بفکر شما باشد
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

sayna_a_2006 - ایران - سربندر (ونیز ایران )
شما که اینقدر فهمیده هستید چرا زن وبچه های شما اینجا ولو وگداپی می کنن . بجای اتهام به این واون بیاید اینارو جمع کنید ببرید تا از دستشون یه ظهری راحت بخوابیم. دم درآوردین ؟ گرد وخاک میکنید؟
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
عزیزانی که این همه زحماتی راکه افغانی ها در ایران میکشند شما نمیکشید. عزیزم میماندی و میکشیدی.مگر ما خوزستانیها از جنگ و دربدری و گردوخاک وهمه جور بدبختی ندیدیم ولی باز هم ماندیم و تحمل کردیم. توکه اینقدر باشعوری وقدردان میماندی !چرا رفتی !؟معلومه چون توی ایران کسرشانت بود این کارها را بکنی ولی توی خارج از ظرفشویی تا توالتشویی را برای خود کسرشان نمیدانی. باشعور اونه که باهمه سختی ها بمونه و مقاومت کنه. عزیزان من به هیچ وجه قصدتوهین به ایرانیان خارج از کشور ندارم .من از همه معذرت میخوام .اگر در این کلمات توهینی بود.ببخشید . هرکس صلاخ خودرا بهتر میداند که بماند یا نماند.من به طورکلی گفتم. به سیاست کاری ندارم .اصلا فکرمیکنم ماهمه به بیراهه رفتیم واصل موضوع فراموش شد.با تشکر از همه
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

garadagh - سویدن - مالمو
به خدا افغانیها صدمرتبه از ایرانیهابهترند.اونایی که سرتونو زیر برفه فکر میکنین خیلی ایرانی تاپی هستین.
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

sepahan - ایران - اصفهان
اخه تو که به بوش میگی چرا تو این کشورو اون کشور فضولی میکنی چرا سیاست اونو پیش گرفتی نکنه سرتون تو یه آخوره
چهار‌شنبه 8 خرداد 1387

farid tanha - دانمارک - کپنهاگ
استکهلم سویدن اشتباه گرفتی این شماید که رفتید اونجا و مفت میخوری و میخوابی بدبخت گیر خود ایرانیها چیز مفت نمیاد چه برسه به افغانیها در ضمن هر کسی که در ایران بوده و هست میدونه که افغانیها خیلی زحمت کش و کارگرند و اصلا مفت خور نیستند . در ضمن انقدر به فرهنگ 3000 سالتون ننازید بهتر بگید که الان چی کاره هستید بت بامیان هم 2500سال سابقه داشت این یکی رو داشته باشید و اونی که میگفت که 100 سال پیش افغانستان مال ایران بوده بدونه که افغانستان و ایران با هم یه کشور بودند پس روسیه هم باید بگه این همه کشور که از شوروی مانده مال روسیه بوده و در اخر باید بگم که هر مردمی لیاقت همون دولتی را داره که بر سرشون حکومت میکنه زیاد هم اطفار بیخودی در نیاورید بهتر یه کم منطقی فکر کنید اینطوری خوب نیست یه نگاه به نظر ها کنید به خاطر یه حرف سیاستمدار حتی مرگ بر افغانیها گفتید شرم اور یاد مدرسه تو ایران افتادم که میبردن راهپیمایی میگفتند بگید مرگ بر امریکا و انگلیس
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

farid tanha - دانمارک - کپنهاگ
راستی مطلب مهرنوش را تازه خوندم خیلی جالب بود این خانم مثل اینکه توی هپروت زندگی میکنه نه تو اهواز .افغانیهای وضع توپ واقعا خنده دار هست باید خدمت گرامی عرض کنم که اول تمام کار های سنگین در ایران که خود ایرانیها قادر به انجام نیستند را افغانیها انجام میدند مثل کار در کوره های اجرپزی و سنگبری و کارهای دیگری مثل این اگه یه نگاهی بکنیدمیبیند که کندن تمام کانالهای زیرزمینی چه مال فاظلاب چه مال اب کارگراش افغانی هستند که مفت خوری شما به این میگید من اشتباه میکنم ولی خودمونیم با کدوم رو این چیزا رو نوشتی شما از بس نژاد پرست هستید حتی حاضر نیستید یه دوچرخه به نام افغانی باشه چه برسه بهشون مفت بدید که بخورند و بخوابند نزاشتید باید بگم حتی اون دسته از افغانیها که در ایران از شانس بد به دنیا امدند هم وقتی پلیس را میبینند راهشون را کج میکنندکه یه وقت گازشون نگیره افریقا هم اگه کسی به دنیا بیاد کسی بهش کار ندارند ولی تو ایران کار که چه عرض کنم توی ملا عام میگیرند بهش دستبند میزنند میبرند تو بازداشگاه و یه رفتار از سگ بدتر باهاش انجام میدند حتی اگه کارت شناسایی داشته باشه این گوشه ای از حقایق درباره افغانیها توی ایران بود حیف که نمیتونم بیشتر از این بنویسم چون زیاد میشه و کسی نمیخونه شاید یه کم لفظ بد به کار بدم تقصیر خودتون هست نزاشتید وا قعیت اینه که اون دسته از مهاجرای افغانی که به ایران امدند بدبخت ترین مهاجرای افغانی هستین حالا خواستید واقعیت را قبول کنید خوب نکردی هم خوب چون پذیرش واقعیت خیلی تلخ هست
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

mehrnoosh - ایران - اهواز
به خدا هرچه سرمون بیاد حقمونه!بابا دوستان من طنزنویسم.در کامنت قبل یه ندا دادم که داریم به بیراهه میریم.ببینید چه راحت میشه ماروبه جون هم وملت ها روبه جون هم انداخت؟آخه عزیزان مگه دولت ما از زبون ما میگه که دولت افغانستان از زبون افغانی ها بگه؟ آخه مگه ماایرانیها توی کشور خودمون راحتیم که افغانیهای جنگزده راحت باشن؟ مگه خودما ایرانیها خوب وبد نداریم؟ خوب افغانیها هم خوب وبد دارن. بابا جون یکم آروم تر باشید. تاهرکس هرچی گفت زود بل نگیرید. به خدا من شرمنده ی همه از ایرانی تا افغانی هستم.امیدوارم متوجه موضوع شده باشیدو عبرتی برای مسایل بعدی. به هرحال کارمن طنزه ! با آرزوی صبر وتفکر در همه ی مسایل.بای
جمعه 10 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.