تجمع آرام مردم با دخالت نیروی انتظامی به تشنج کشیده شد+ عکس

تجمع آرام مردم با دخالت نیروی انتظامی به تشنج کشیده شد

عصر جمعه امروز بر حسب اتفاق شاهد تجمع اعتراضی جمعی از مردم در دفاع از نام حلیج فارس مقابل سفارت امارات بودم . تجمعی که اگر نیروی انتظامی مداخله نمی کرد و حرمت مردم را حفظ می کرد ، هرگز به درازا نمی کشید . هر چند دراین گیر و دار این مردم بودند که زیر باتوم های پلیس های ضد شورش و ماموران نیروی انتظامی کتک خوردند اما نکته قابل توجه این بود که تا آخرین لحظه ای که در صحنه بودم ، هرگز مردم زبان به شعار سیاسی و هتک حرمت دولت و حتی نیروی انتظامی باز نکردند و با اینکه مرتبا از سوی ماموران مورد هجوم قرار می گرفتند تنها شعار میدادند که "خلیج فارس همیشه ، هیچوقت جدا نمی شه "

حوالی ساعت ۵ در رستوران بوف در خیابان ولی عصر بالاتر از میرداماد ، نشسته بودم و مشغول ناهار خوردن بودم که متوجه اجتماع مردم پشت رستوران و نیز ماموران نیروی انتظامی شدم ، با خودم گفتم ، خب همانطور که دیشب پلیس نصفه شب مثل خروس بی محل اس ام اس زد که طرح پیشگیری از بروز جرم از روز شنبه آغاز می شود حتما ، آقایان پلیس یک روز جلوتر به استقبال رفتند ! اما بعد متوجه شدم که گروهی از مردم که شاید تنها ۱۵۰ نفر بودند قصد داشتند تجمعی آرام در مقابل سفارت امارات در خیابان ظفر داشته باشند که پلیس مانع می شد و سعی در متفرق کردن مردم داشت . تا اینکه گروهی دیگر با شعار حمایت از خلیج فارس از آن طرف خیابان ولی عصر شروع به حرکت به سمت بالا کردند . در این زمان پلیس کنار کشید و مردم که حدود ۲۰۰ نفر بودند  در حالی که پلیس مانع از ورود شان به خیابان ظفر می شد، مقابل اداره بهزیستی اجتماع کردند و با شعار "خلیج فارس همیشه ، هیچو قت جدا نمی شه " " نیروی انتظامی برادر خوب ما " "نیروی انتظامی حمایت حمایت"  داشتند از نیروی انتظامی تشکر می کردند . با خودم گفتم چقدر خوب که پلیس به این حرکت خودجوش مردمی احترام می گذاره و در عین حال که مراقب است اخلالی ایجاد نشود به مردم حمله ور نمی شود ... اما ناگهان تعداد کثیری پلیس تازه از نفس از راه رسیدند و با مردمی که اصلا نه شعار سیاسی میدادند و نه به کسی بی احترامی می کردند و نه خرابکاری می کردند حمله ور شد .

این حرکت پلیس در مدت زمان کمی باعث شد تا خیل معترضان بیشتر شود اینقدر که هر لحظه به تعداد مردم افزوده می شد و همه در حمایت از خلیج همیشه پر افتخار فارس شرکت می کردند. تقریبا از سر میرداماد تا بالاتر از ظفر مردم گروه گروه با در دست گرفتن کاغذ هایی که نام خلیج فارس بر روی ان نقش بسته بود اضاف می شدند و هر چند نیروی انتظامی به اصطلاح خودش یک طرف را خفه می کرد اما به جاش از چند سوی دیگر اجتماع پرتعداد تر تشکیل می شد .

اما متاسفانه امروز صحنه هایی را دیدم که اگر خودم ندیده بودم هر گز باورم نمی شد ! با سنگدلی هر چه تمام تر ضربات باتوم بود که بر سر و روی زن و مرد ، پیر و جوان فرود می امد . پلیس چند نفری را هم دستگیر کرد و با خود برد . دختر و پسر و مرد و زن سن و سال دار ، بعضی ها هم با سر و کله خونین راهی بیمارستان ولی عصر شدند . گوشی های موبایل از مردمی که در حال عکس گرفتن بودند گرفته می شد و بعضا از سوی برخی از اعضای پلیس برخورد بسیار زشت و زننده با فحاشی را شاهد بودم ! در عین حال که بعضی ماموران پلیس را هم دیدم که علی رغم اینکه لباس پلیس ضد شورش به تن داشتند ، کلاه از سر بر داشته و بی انکه صدمه ای به مردم بزنند محترمانه از مردم می خواستند که متفرق شوند اما بعضی ها با داد و هوار و تهدید به کتک زدن و فحش های رکیک مردم را تحریک می کردند که واکنش نشان بدهند

نمی دونم جمعیت چقدر بود ، اما در مدت یک ساعتی که اونجا بودم فقط اینو فهمیدم که یک اجتماع خودجوش مردمی که از روی عرق ملی به دفاع از خلیج همیشه فارس برخاسته بودند ناگهان به اجتماع کثیری از مردم تبدیل شد - شاید بیش از ۱۵۰۰ نفر و حتی بیشتر - و برخورد زشت پلیس با شهروندان نه تنها بازدارنده نبود که تنها موجب نوعی نفرت در بین عابران و خودروهای عبوری می شد به طوریکه بسیاری از انان با اجتماع کنندگان همراه شدند اما هرگز لب به شعار سیاسی باز نکردند !

پرسش من این است : چرا باید در برابر چنین مردمی با شرف که نه قصد به هم ریختن نظم عمومی راداشتند و نه خواسته و مطالباتشان سیاسی و حزبی و ... بود اینطور صف آرایی می شد ؟ امروز جماعت عرب اماراتی از پشت پنجره های ساختمان سفارت که نظاره گر ماجرا بودند با خود چه ها گفتند ؟ اینکه خلیج فارس را که خلیج عرب کردیم ، مردم پارس را هم خوار و ذلیل کردیم ! وقتی نیروی انتظامی برای آنکه آب دردل آقایان اعراب تکان نخورد دست به روی ایران و ایرانی بلند می کنند دیگر چه انتظاری می توان داشت ؟؟!!

کاش آن فرمانده ای که دستور حمله به مردم و کتک زدن مردم را صادر کرد قدری عمیق تر به این اجتماع پرشور نگاه می کرد . نه اینکه دست به روی زنان بلند کند ، شیشه خوردروهایی را که در اعلام حمایت از معترضان بوق می زدند بشکنند و به دنبال یک جوان که وارد یک مجتمع مسکونی شده دهها پلیس ضد شورش بفرستد تا خانه به خانه و طبقه به طبقه برج را بگردند تا آن جوانی را که تنها حرفش این است که خلیج فارس باید همیشه خلیج فارس بماند ، دستگیر کنند !!

امروز پارکینگ رستوران حاتم مملو از ماشین پلیس و خیابان ظفر از دو طرف مسدود شده بود . دهها مامور لباس شخصی بین مردم در حال گشت زنی و راپورت دادن بودند و لباس سبزها هم که چه خوب عصر جمعه ای را برای ایرانی درست کردند !

در کشوری که ادعای مردم سالاری از صدر تا ذیل مملکت را کشته ، چنین برخوردی با مردم اصلا توجیه ندارد ! پلیس از چه می ترسید ؟ از مردمی که شرف و غیرت شان اجازه نداد تا شیخ نشین های شکم کننده ادعای عربی بودن خلیج فارس را کنند ؟ از چه می ترسید ؟!!! و درود بر مردمی که در زیر دست و پا و کتک و باتوم باز هم شعار های سیاسی ندادند و تنها سرود ای ایران را می خواندند و نام خلیج فارس را بر لب می راندند و نهایت اینکه می گفتند " سفارت امارات ویران باید گردد"،  "نیروی انتظامی خجالت خجالت " .

آیا در این مملکت دفاع از تاریخ ، هویت و فرهنگ ملی هم اقدام علیه امنیت ملی تعبیر میشود .

منبع : وبلاگ دیده بان محیط زیست ایران

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
پلیس ایران نوکر بیگانگان .
شنبه 4 خرداد 1387

A_Y_Deutschland_Bremen - المان - برمن
لعنت بر جمهوری اسلامی ایران.زنده باد خاندان پهلوی.همیشه جـــــــــــــــــــــاوید شـــــــــــــــــــــاه.ممنون
شنبه 4 خرداد 1387

ali baba - ایران - اندیمشک
لعنت به هرچی آدم بی شرفه..آخه بی عرضه ها شماکه هیچ غلطی برای این ملت نمیکنین لااقل بذارین خودشون یه کاری کنن.....
شنبه 4 خرداد 1387

شیراز+دوحه+لندن - انگلستان - لندن
خاک بر سر این دولت و این اقایون نیرو انتظامی نفهم...و اون فرمانده بیشعور....متاسفم براشون....
اینا با این کارشون نشون دادن که خیلی هم براشون مهم نیست که اسم خلیج فارس عوض شه یا نه.....
درود بر ایران و ایرانی
شنبه 4 خرداد 1387

خدا_پارس_بوشهر - . - .
بانام خدای یکتا
مطمئنن که یک عده از این مامورها از طرف یک مشت خائن وطن فروش باعث تشنج و درگیری بین این مردم شده ... وگزنه کسانی که قصد دفاع, اون هم از خق کشورش داره بدون هیچ گونه پرخاشگری چرا باید مورد حمله ی پلیس قرار بگیرد.
آصف عهد
شنبه 4 خرداد 1387

Eteraaz - ایران - تهران
ساده لوحانست که آدم فکر کنه نیروی انتظامی بخاطر شعار "خلیج فارس همیشه ، هیچوقت جدا نمیشه" با تظاهر کنندها برخورد کرده . خودتون هم جای دیگه نوشتید که این تجمع به دعوت چندتا تلویزیون لس آنجلسی برپا شده بود . از بین این افراد هم عده ای قصد صدمه زدن به سفارت امارات رو داشتند که پلیس بر طبق وظیفه ای که داره جلوی این کار رو گرفته . وگرنه چند وقت پیش هم یه تجمع جلوی سفارت امارات برگزار شد (که خود شما هم خبرش رو گذاشتید) و مردم هم همین شعارها رو دادند و هیچ مشکلی پیش نیومد . پس مطمئنا قضیه اینطوری نبوده که نویسنده اشاره کرده . سابقه تلویزونهای لس آنجلسی نشون میده که همیشه از دعوت مردم به یک تجمع هدف مشخصی دارند و دنبال منافع خودشون هستند و هر چیزی رو بهانه قرار میدن برای بهم زدن امنیت ایران .
خلیج فارس همیشه خلیج فارس خواهد بود و هیچکس هم (چه مردم و چه دولت) تا حالا ذره ای در این مورد کوتاه نیومده و نخواهد اومد . اما هر چیزی راهی داره و با صدمه زدن به سفارت چیزی بدست نخواهد اومد جز خوشحالی اعراب که بگن ایرانیها در این مورد منطق ندارن . دولت هم در این زمینه با نامگذاری یک روز به نام روز ملی خلیج فارس و تهیه کتابی تحت همین عنوان که تمام نقشه های تاریخی در مورد خلیج فارس رو یکجا جمع کرده ، بهترین پاسخ رو تا حالا به اماراتی ها داده .
من شک ندارم که برخورد نیروی انتظامی با تجمع کنندگان دلیل دیگه ای داشته .
شنبه 4 خرداد 1387

SAMAN DAR BE DAR - انگلیس - manchester
درود به دوستان عزیز....
بابا چرا نمی خواید باور کنید ما هرچی داشتیم دادن به عربهای گشنه
باورکنیدتاچندوقت دیگه خودمون رو هم باید به حراج بگذاریم....
حالا بریدهی بزنید تو سر سینتون بخاطر این عربهای گشنه .......دیگه کار از
کارگذشته الان دیگه غیرت حس وطنی فایده نداره . برید خونه هاتون دیرشده واسه این کارا....
شنبه 4 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
Eteraaz - ایران - تهران
شما ها خوب مغزتون شستشو داده شده. مهره های خوبی واسه نظام هستین. در تاریخ ایران همیشه باید اینجور ادما رو ببینیم. دولت کارکزارتون و نیروی انتظامی همیشه در صحنه و مردم دوستتون ثابت کردن چقدر منطقی و به فکر ایران و ایرنی هستن نیازی به حمایت شما نیست.
چون یک دست بابک را با شمشیر زدند خون از بازوانش فوران کرد و او صورتش را از خون دستانش رنگین کرد . خلیفه پرسد چرا چنین کردی ؟ بابک گفت : وقتی دستهایم را قطع کردی خون بدنم خارج میشود و چهره ام زرد رنگ و آنگاه تو خواهی گفت که چهره من از ترس مرگ زرد شد و من مایل نیستم چهره زرد رنگ مرا دشمن ( اعراب ) ببیند. سپس پاهای بابک قطع شد و شکمش را دریدند و در نهایت سر از بدنش جدا کردند و جسدبابک را بر روی چوبه داری بلند در سامرا قرار دادند و سرش را خلیفه برای عبدالله طاهر به خراسان فرستاد . اعدام بابک چنان مهم بود که محل دارش تا چند قرن به نام چوبه دار بابک شهرت همگانی داشت . برادر بابک نیز مانند وی تکه تکه شد و او هم مانند برادر بدون فریاد و شیونی از دنیا رفت .
بابک خرمدین بعد از 22 سال مبارزه پر افتخار برای کشورش که در تمام جنگها با اعراب پیروز بیرون می آمد با توطئه یک ایرانی فراری و مردم ناسپاس گرفتار شد و زندگی وطن پرستانه اش به پایان رسید... روحش شاد باد ..
یکشنبه 5 خرداد 1387

bahram1 - ایران - تبریز
غلط کردن به کشور دوست! و برادر! امارات توهین کردن. ما وظیفه شرعی و قانونیمون باج دادن به عرب هاست. چرا اینو فراموش میکنیم؟
یکشنبه 5 خرداد 1387

bagdagulan - ایران - تبریز
ببخشید ها ایران جنگل نیست که هر کی دلش خواست بدون مجوز اجتماع کنه.مگر تو کشورهای دیگه ممکنه؟اونایی که میگن پلیس نوکر بیگانه،مواظب باشن خودشون حمال بیگانه نباشن.
یکشنبه 5 خرداد 1387

shekamo - نورو - اوسلو
خوب کشوری که ازادی نداره تجمع نمیکنه حتی اگر سیاسی هم نباشه
یکشنبه 5 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
زنده باد ایرانی غیور و ملت همیشه بیدار برای ارزشهای کشور و ناموس ایرانی. اینهایکه به ملت هجوم آوردند و با باتوم وحشیانه ملت را زدند آیا فکر میکنند ایرانی و در لباس ارتش ایران بودند؟ارتش و نیروی انتظامی در حقیقت برای ایران و ایرانی باید جان در کف داشته باشند و دفاع از مرز بوم ایران بکنند کارش بجایی رسیده که برای عربی که به ایران و ناموس ایرانی چشم دارد و دندان تیز کرده میپیوندد!! حال که دولت بی غیرت نمیتواند جواب دندان شکنی به این تازیان ملخ خور بدهد ملت خود جوش بر پاخواسته اند ولی میبینیم که خائنین به کشور و ملت با دستور و حمله به هموطنان ملت را سرکوب میکنند!! اما بدانند که ایرانی وحشی نیست ولی دلیلی نمیشود در برابر مزدوران و دشمنان نیز بیش از این صبور باشند. بزودی صدای آزادی ملت و نسیم آزدی در سراسر کشور را شاهد خواهیم بود.آنوقت دیگر بسیار دیر است که خائنیین به صف ملت بپیوندند.ننگ بر کسانیکه بروی ملتمان از ابزاریکه برای دفاع از دشمن تهیه شده استفاده کرده و لعنت بر دشمنان ایرانی.
یکشنبه 5 خرداد 1387

sepid.irooni - انگلستان - لندن
ali baba - ایران - اندیمشک افرین موافقم!!
یکشنبه 5 خرداد 1387

arezoo_toronto - کانادا - تورنتو
واقعا متاسفم..
اینها خودشون همدسته عربهای ملخ خور هستند
یکشنبه 5 خرداد 1387

omidezendegy - ایران - مشهد
همین الان برام از پلیس اس ام اس اومد:
طرحهای پیشگیری از جرم از 5/3/1387 در کل کشور اجرا می شود(پلیس پیشگیری ناجا)
*********** بی گناه ترین مردم پاک ترین مردم ایرانی از کارهای اینها میترسن جزء چاقوکشا،خلافکارا و...خیلی از پلیسهارو دیدم بهشون پول بدی هرکی رو دلت بخواد دستگیر میکنند و میندازنش بازداشتگاه
یکشنبه 5 خرداد 1387

mah1 - ایران - تهران
Eteraaz همیشه معترض! حالا به قوله شما بخاطر دعوت تلویزیونهایه لس انجلسی یا هر کسه دیگه! نیروی انتظامات حق ازار رسوندن به مردم رو نداشت گرچه حق مردم یا دموکراسی در لغت نامه شما جایی نداره و به نظر امثاله شما اگه دولت دستور کاری رو نداده مردم اجازه انجامش رو ندارن. اینجاست که هر انسان بی طرفی میبینه بازم سگه اون امریکا میرزه به تمام دولته ایران! همین تازگی دیدی چندتا مسلمون جلویه سفارت امریکا نماز و راهپیمایی داشتن اینه ازادی اینه دموکراسی اخر حکومتهایه غیر مردمی و طرفدارانش ته فاضلابه . یه روز اسمونه ما هم ابی میشه.
یکشنبه 5 خرداد 1387

sepehr777 - مالزی - syber height
هزاران حیف که من ایران نبودم.اگر بودم حتما با هموطنانم در این اعتراض شرکت میکردم.اما 100افسوس
یکشنبه 5 خرداد 1387

rusvadek - روسیه - روسیه
من با نظر Eteraaz - ایران - تهران موافقم هیچوقت به این شدت که شما نوشتین نبوده حتما عده ای قصد دیگه ای داشتن
نمیدونید تو دوبی عربها چه فخری به ما میفروشن و با چه طرزی با دخترای ایرانی ارتباط دارن و .......
احمدی نژاد سرت رو بالا کن ببینم دخترای شیعه کجان
یکشنبه 5 خرداد 1387

مرد شنگول - ایران - مشهد
bagdagulan - ایران - تبریز
نمیدونم شما ترکها چرا اینقدر سنگ بیگانه ها را به سینه میزنید؟
یکشنبه 5 خرداد 1387

soheil 1pa - انگلیس - پلیموت
حالا اگر یک مشت ازاین بسیجیها و سپاهیها بدون مجوز میرفتن جلوی دفتر سازمان ملل وشعار انرژی هسته ای حق مسلم ماست را سر میدادند هیچ کس جلوگیری که نمیکرد هیچ کلی هم بهره برداری میکردند که تظاهرات خودجوش مردمی است وهزارتادری وری دیگه ولی جایی که صحبت از عرق ملی و داد وطن خواهی است حمایت که نمیشوند هیچ سرکوب هم میشن. ای دو صد لعنت براین رژیم و عوامل کثیفش.
یکشنبه 5 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
ایران تبریز کجات سوخت ؟!
یکشنبه 5 خرداد 1387

amirhosseinm - ایران - تهران
eteraaz ایران - تهران
تو خودت رو ایرانی میدونی؟!!!
من که شک دارم تو ایرانی باشی.
تو هم مثل همون رهبر انقلاب که بهش میگین ولی امر مسلمین جهان که گفته بود ما نباید بگیم خلیج فارس باید بگیم خلیج اسلامی بی غیرت هستی .
واقعاً برای خودم متاسفم که کسایی مثل تو خودشونو ایرانی میدونن
یکشنبه 5 خرداد 1387

p_javad - ایران - تهران
منفورترین قشر بعد از اخوندها پلیس ایران است. این موضوع را میتوانید از نگاه مردم خیلی روشن متوجه شوید. یکی از دروس مهم در دانشکده پلیس قیافه شناسی است حالاچگونه است که پلیس متوجه نگاه مردم نیست .؟
یکشنبه 5 خرداد 1387

sara_paitakht - ایران - بایتخت
خاک بر سر بی غیرت نیروی افتضاحی
یکشنبه 5 خرداد 1387

parinaz87 - کلن - المان
bagdagulan - ایران - تبریز
Eteraaz - ایران - تهران
مردونه خدایی چقدر می گیرین از دولت که بشیند این حرفها را بزنید خیلی تحت تاثیر قرار دادین وایییییی بابا این کارها!!!!
یکشنبه 5 خرداد 1387

sp1 - ایران - تهران
چیز عجیبی نیست مگه غیر اینه که حضرات ... مال عربها هستند پس چرا اینقدر تعجب؟؟؟؟؟؟
یکشنبه 5 خرداد 1387

علی رضا جون - ابران - مشهد
حالااگه مثلا بشه خلیج عربی چه اتفاقی می افته تمام مشکلات ما همین مساله است
یکشنبه 5 خرداد 1387

aytak - ایران - تبریز
عجب پلیس با حالی داریم
اصولا باید از قبل یه مجوز می گرفتن اینجا که شهره هرت نیست فردا هم یه عده جمع می شن واسه تجزیه بلوچستان پس فردا یه عده واسه ....
گرفتن مجوز منطقی ترین روش هستش
دوشنبه 6 خرداد 1387

skywalker - ایران - تهران
این آخوندها و مزدورانشون عرب پرست هستند و حاضرند برای این پاپتی ها مردم ایرانو قتل عام کنند.
دوشنبه 6 خرداد 1387

mamaly - ایران - تاسوکی
A_Y_Deutschland_Bremen - المان - برمن
اووووووووووووه
کی میره این همه راهو.
دوشنبه 6 خرداد 1387

iroony - ایران - تهران
aytak - ایران - تبریز ....ما مردم اراک هم میخواهیم جدا شیم...کجا باید تحصن کنیم؟!؟!؟
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

n1002 - کانادا - تورنتو
aytak - ایران - تبریز
شما تشریف ببر مجوز بگیر ولی اگه پس فردا (البته خدا نکنه) یه جرم بهت بستن اعدامت کردن نگی نگفتی ها......
سه‌شنبه 7 خرداد 1387

aytak - ایران - تبریز
aytak - ایران - تبریز
چرا باید احساسات مردم ما با یه کانال ماهواره ای تحریک شه؟؟؟
مگه ما شعور نداریم که یکی از خارج واسه ما خط بده یه تکونی به خودتون بدید
iroony - ایران - تهران
اراک؟؟؟ تجزیه؟<؟؟
اکی من موافق تشکیل جمهوری اراک هستم شما سر میدون اصلی شهرتون برین و ادامه تحصن رو در اداره اطلاعات
پنج‌شنبه 9 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.