تجمع در برابر سفارت امارات به خشونت کشیده شد

تجمع در برابر سفارت امارات به خشونت کشیده شد

تجمع اعتراض‌آمیز مردم در مقابل سفارت امارات عربی متحده با دخالت پلیس به تشنج کشیده شد.

این تجمع پس از دخالت پلیس به خیابان‌های اطراف خیابان شهید دستگردی (ظفر) محل سفارت امارات در تهران کشیده شد.

به گزارش زمانه پلیس با باتوم سعی در متفرق کردن تجمع کنندگانی داشت که برای اعتراض به استفاده از عنوان خلیج عربی مقابل سفارت امارات در تهران واقع در خیابان ظفر تجمع کرده بودند.

این گزارش حاکی‌است، این تجمع به دعوت «کانال یک»، یکی از کانال‌های فارسی‌زبان لس آنجلس و با عنوان «اعتراض به تجاوز امارات به نام خلیج فارس» برپا شده بود.

بر اساس گفته‌های یکی از شاهدان عینی در تماس با خبرنگار زمانه در تهران، پیش از وقوع درگیری‌ها، تعداد محدودی از شهروندان تهرانی از ساعت ١٦ به وقت محلی در حوالی سفارت امارات در تقاطع خیابان ظفر و ولیعصر گرد آمدند، اما با درخواست نیروهای انتظامی حاضر در مقابل سفارت دقایقی بعد متفرق شدند.

بر اساس گفته‌های یکی دیگر از شاهدان، قبل از ساعت ۱۷ به وقت تهران که زمان اعلام شده برای برپایی تجمع بود، گروه‌های محدودی از شهروندان با حضور در مقابل سفارت و رویت نیروهای پلیس از راه آمده بر می‌گشتند.

با این حال با نزدیک شدن به ساعت مقرر برای تجمع، بر حجم نیروهای پلیس ضد شورش و شهروندانی که به قصد تجمع آمده بودند، افزوده شد و نیروی انتظامی مقررات منع رفت و آمد را در خیابان ظفر برپا کرد به طوری که ورود و خروج خودرو ها به محدوده خیابان ظفر را تحت کنترل گرفت.

تجمع‌کنندگان پلاکاردهایی در دفاع از نام خلیج فارس و در اعتراض به تحریف این عنوان از سوی مقامات اماراتی در دست داشتند.

همچنین از مقابل سفارت امارات خبر می‌رسد که جمعی از معترضان توانسته‌اند از صف نیروهای ضد شورش عبور کنند و خود را به محوطه سفارت برسانند. آنها شعارهایی با مضمون «مرگ بر امارات»، «امارارت! امارات! خلیج همیشه فارس است»، «مرگ بر وطن فروش مزدور»، «نیروی انتظامی شرمت باد» سر داده‌اند.

گزارش شاهدان عینی همچنین حاکی‌است پلیس ضد شورش تهران، در سطح وسیعی از مسیرهای منتهی به سفارت امارات عربی متحده مستقر است و در درگیری به‌وجود آمده بین نیروهای پلیس و تجمع‌کنندگان، شماری مجروح شده‌اند.

بر اساس گزارش خبرنگار زمانه، دامنه تجمع با افزوده شدن بر تعداد معترضان و ایجاد ترافیک سنگین در ناحیه خیابان ولیعصر، تا میدان ونک کشیده شده و خودروها نیز با بوق زدن‌های ممتد بر تشنج موجود در خیابان افزوده‌اند.

گفتنی است سفارت امارات که در تقاطع خیابان ظفر و ولیعصر واقع شده، محل تردد شهروندانی است که روزهای جمعه برای تفریح به پارک ملت می‌آیند. همین امر باعث شد که تجمع امروز در مقابل این سفارت با نزدیک شدن به زمان غروب آفتاب و کاهش نسبی دمای هوا که زمان حضور مردم در پارک است، رو به تشنج بگذارد.

گزارش زمانه حاکی‌است، یکی از مأموران نیروی انتظامی حاضر در محل، از طریق بلندگو اعلام کرد که به دلیل عدم اخذ مجوز از وزارت کشور برای برپایی این تجمع ماموران این نیرو مجبور به متفرق کردن معترضان هستند، اما سخنان وی با اعتراض تجمع‌کنندگان و بوق ممتد خودرو ها مواجه شد و بر دامنه درگیری‌ها افزود.

گفته می‌شود برخی از تجمع‌کنندگان از سوی نیروهای انتظامی حاضر در محل بازداشت شده‌اند و نیز بنا به گفته شاهدان تعداد زیادی از حاضران در محل توسط نیروهای پلیس به شدت مضروب شده اند.

گفتنی است سایت خبری تابناک به عنوان تنها منبع داخلی در گزارشی بسیار کوتاه تنها به برپایی تجمع و درگیری‌های پراکنده بین پلیس و مردم اشاره کرده و از پایان یافتن آن خبر داده‌است اما این تجمع در هیچیک از منابع و رسانه‌های خبری رسمی و غیر رسمی دیگر انعکاس نیافته است.

با این حال بر اساس گزارش خبرنگار زمانه، دعوت‌کنندگان اصلی این تجمع که دو برنامه‌ساز کانال فارسی زبان «کانال یک» در لس آنجلس هستند تا زمان تنظیم این گزارش، کماکان از شهروندان تهرانی برای پیوستن به این تجمع دعوت می‌کنند.

ali_shervin61 - ایران - اندیمشک
بابادمتون گرم خداییش خیلی حال کردم.راستی جوجه بسیجی هاءحضرات آیات وسازمان تبلیغات اسلامی که تا یه بچه فلسطینی ناخنش درد میگیره میریزن توخیابونها الان کجان چراپیداشون نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 4 خرداد 1387

general2008 - ایران - ملایر
مرگ بر امارات.
مرگ بر شیوخ عرب.
یک کلام:نابود باد عرب
شنبه 4 خرداد 1387

iran zamen - نروژ - روگنان
این کشور بی در و پیکر و دولت ضد مردمی و اسلامی ایران شده اند عرب پرست. عربها و عرب دوستان بدانند که غلطی نمی توانند بکنند.خیچ فارس همیشه خلیج فارس بوده وهست.و خواهد بود.
شنبه 4 خرداد 1387

iroony - ایران - تهران
یه مطلب بی ربط اما جالب....
سقوط هشت پله‌ای ایران در رده‌بندی آرام‌ترین کشور‌های جهان
مرجع : DW
آفتاب: در فهرست رده بندی آرام‌ترین کشورهای جهان، ایسلند در صدر و عراق در قعر این جدول قرار دارد.
به گزارش سرویس بین‌الملل آفتاب، این تحقیقات از سوی مؤسسه غیر انتفاعی «چشم‌انداز انسانی» (vision of humanity)، صورت گرفته و وضعیت 140 کشور جهان را با توجه به 24 معیار مختلف از جمله آمار مرگ و میر، خشونت، جنایت و گسترش نیروهای نظامی بررسی کرده‌است.
کشور ایسلند در صدر لیست و دانمارک، نروژ، زلاندنو و ژاپن به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند. در پایان این فهرست کشور عراق به عنوان خطرناک‌ترین و پرخشونت‌ترین کشور دنیا قرار گرفته‌است. گفتنی است دیگر کشورهای خطرناک سودان، افغانستان، اسرائیل و چاد بودند.
کشور روسیه در رده 131 و آمریکا در رده 97 قرار دارند در این میان چین در رده 67، انگلستان 49 و آلمان در رده 14 جای گرفته است.
شایان ذکر است ایران با هشت پله سقوط نسبت به سال 2007 در رده 105 این فهرست قرار گرفته‌است.
شنبه 4 خرداد 1387

zartosht's girl - هند - بنگلور
این کار نیروی انتظامی رو با پاسخ شاه مقایسه کنید. ننگ بر تازی پرستان. قیام بابک بر ضد عربها همچنان ادامه داره. خونش پایمال نشده. درود بر شما.
شنبه 4 خرداد 1387

parviz1 - انگلستان - کترینگ
درود به هموطنان عزیز و ملت ایران که همیشه هوشیارند و زیر بار حرف زور نمیروند هر چندکه دولت مفتخور و بی مسئولیت و نفهم وطن فروش عرب و مرتجع بجای اینکه مردم را حمایت کند و با ملت هم صدا باشد ملت را با باتوم متفرق میکند!!! لعنت بر وطن فروشان و درود بر ایرانیان آزاده وطن پرست.
شنبه 4 خرداد 1387

twelve - آریانا - شیراز
چطور تظاهرات خودجوش!!!!!!!!! ضد امریکا و اسراییل و ... مجوزنمیخواد؟؟؟!!!!
در گیری فقط به این خاطر دعوت کانال یک بوده ، این تازیان مزدور اشغال گر بیش از هر چیز نگران تاج و تخت خود هستند !! دستشون واسه همه رو شده حتی واسه اون مزدوراشون !!! اما خب همه باید یه جوری نون بخورن دیگه!!
شنبه 4 خرداد 1387

moji643 - ایران - شیراز
همین کارا رو میکنیم که به ما میگن وحشی.
بابا مثل دوتا آدم برید تظاهرات بکنید و برگردید. حالا خوبه آدم نکشتن!!!!
شنبه 4 خرداد 1387

ali81_uk - انگلستان - منچستر
درود بر همه هموطنان عزیزم که عاشقانه هنوز که هنوزه با وجود خفقان حاکم، عشق وطن پرستی شون رو به همه نشون دادند.
امیدوارم روزی بتونیم چنان مشت محکمی تو دهن اعراب بکوبیم که در تاریخ برای همیشه به یادگار بمونه!
ولی این تلویزیون های لس آنجلسی هم کم بی معرفت نیستندها! خودشون در کمال آسایش و امنیت نشستند و مردم بیگناه رو تحریک میکنند که برن جلوی دندون سگهای وحشی!
ای کاش نیروی انتظامی هم اینقدر هار بودن خودش رو به اثبات نمیرسوند!
جاوید باد ایران! پاینده باد نام خلیج همیشگی فارس
شنبه 4 خرداد 1387

bahram tabriz - ایران - تبریز
چی شده حالا شماها وطن پرست شدین . همون حرومزاده ها که با پول همین اعراب دارن از لس آنجلس قارقار می کنند .دیدین شماها ابله تشریف دارین .کجا بودین اون موقع که خلیج فارس وگذاشتند خلیج عرب .داشتین اونموقع به اعتراض کنندگان می خندیدین . ودر ضمن همون وطن فروشهای پهلوی وقاجار مملکت مارو به اعراب فروختن . راستی بحرین یادتون نره ، فردا ساعت 28 میدان وطن فروشها .... حتم بیاین منتظریم
یکشنبه 5 خرداد 1387

majid oogi - اسراییل - اورشلیم
مرگ بر امارات و هرچی عرب مفتخوره
دورد بر ایرانی آریایی و کوروش کبیر
درود بر تخت جمشید
درود بر پاسارگاد درود بر 2500 سال فرهنگ کهن پارسی
یکشنبه 5 خرداد 1387

khasteh - فرانسه - استراسبورگ
درود بر ایرانی و پاینده ایرانی ازاد بدور از افکار پوسیده ئ ضد بشری.
یکشنبه 5 خرداد 1387

xerox - ایران - شیراز
moji643 - ایران - شیراز اگه به شما میگن وحشی مشکله خودته برو بیبین اشکال کارت چیه الکی هم خودتو قاطی دیگرون نکن
یکشنبه 5 خرداد 1387

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.